HTC Touch Cruise a česká xT9

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Post Reply
jelinek.01
nováček
nováček
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 16:05
Contact:

HTC Touch Cruise a česká xT9

Post by jelinek.01 »

Zdravím vespolek,
mám už asi měsíc TC s lokalizací od SunnySoftu.
Celou dobu se pokouším o zprovoznění české xT9 pode různých návodů (už asi 10 H resetů), ale jediné, čeho se mi povedlo dosáhnout bylo, že se mezi jazyky objevila portugalština a nepsalo to vůbec. Ty české soubory jsou už obsažené v ROM, ale čeština nikde, RegTweaky nefungujou a CABy většinou nejdou nainstalovat, nebo se neprojevěj.
Pak ještě jeden dotaz, když použiju tu SunnySoft klávesnici, sice napovídá slova, ale plete se tam i ta nápověda od HTC, takže nejenom že překáží ta černá lišta, ale když vyberu něco z té sunny nápovědy, vloží to nejdřív konec slova a pak za mezeru jeho začátek.

(ROM 1.25.405.1 WWE, 12/11/07
User avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Sun Feb 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Location: Praha
Contact:

Post by marthynovak »

jelinek.01
nováček
nováček
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 16:05
Contact:

Post by jelinek.01 »

To jsem taky zkoušel, ale ten 1) nejde ani nainstalovat (PDA vyhlásí chybu při instalaci, PC dokáže rozbalit jen některé soubory). Když jsem to zkusil nastavit ručně to co by podle _setup.xml v tom CABu měl dělat ten instalátor, tak to taky nepomohlo.
P.S.
cca při pátém opakování nastavení registru ručně to začalo nabízet češtinu, ale přestalo reagovat na psaní písmen a backspace, čísla a symboly fungují)
jelinek.01
nováček
nováček
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 16:05
Contact:

Post by jelinek.01 »

Od té doby co jsem zkoušel MoDaCo uběhlo už několik HR :-)
Nefunguje ani ta SunnySoft klávesnice (většinou). Ono se to i dřív snažilo používat et9 a sunnysoft našeptávač najednou, teď ta klávesnice od SS funguje jenom tam, kde se předtím neobjevovala ta et9 nápověda, evidentně je problém někde s tou et9. Docela by mi i stačilo, kdyby tam nebyla et9 ale šlo na tý touch klávesnici psát s diakritikou.
User avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Sun Feb 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Location: Praha
Contact:

Post by marthynovak »

jelinek.01
nováček
nováček
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 16:05
Contact:

Post by jelinek.01 »

Děkuju všem za pomoc, na několikátej pokus se povedlo stáhnout ten CAB Enable.Czech.XT9 nepoškozenej a funkční, takže konečně píšu česky a prstem. Dík moc.
Jen ještě malý dotaz, co s tou druhou částí původní otázky (pletoucí se xt9 našeptávač při použití SunnySoft klávesnice s nápovědou => přehazování začátku a konce slova). Ještě jednou dík moc.
cartmann
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Sun Feb 17, 2008 13:43

Post by cartmann »

Necha se nejak upravit slovnik aby ta ceska XT9 psala bez diakritiky?
jelinek.01
nováček
nováček
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 16:05
Contact:

Post by jelinek.01 »

co jsem zatím viděl, tak tam většinou jsou slova jak s tak bez diakritiky, takže si je prostě vybereš, nabízí topotom ty použitý slova. Tohle taky píšu s xt9, ty slova bez d. to nabízí.
VictorC
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Mon Jun 02, 2008 13:17

Post by VictorC »

jeste tak prijit na to jak nastavit defaultne "abc" misto "xt9", pro Cruise je to zrejme nemozna vec... na xda uz jsem zkousel, uz mi z toho fora jde hlava kolem ;]
mihals
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 140
Joined: Fri Sep 14, 2007 13:38
Zařízení: HTC HD2
Location: Pardubice
Contact:

Post by mihals »

vždyť tu máme přímo aplikaci na zakázání xt9. hlodejte, šmudlové :wink:
VictorC
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Mon Jun 02, 2008 13:17

Post by VictorC »

ale ja jsem nepsal ze chcu neco zakazovat ;] ja tedy budu hlodat a ty si to precti jeste jednou :smile:

//necituj poslední příspěvek, tslany
Post Reply

Return to “HTC Touch series”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest