Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1565
Joined: Mon Jun 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Location: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by SmetyCZ »

Takže must have v dnešním světě Microsoftu :D
Tade
smartguru
smartguru
Posts: 604
Joined: Sat Mar 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Location: Trutnov

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Tade »

Tudíž šéf na pravém místě :-D Vyklízet pozice se vztyčenou hlavou a neustále držet trochu tajemna s "maybe" kořením pod pokličkou ...
Sinpa
smartstar
smartstar
Posts: 976
Joined: Sat Sep 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Sinpa »

Tak po roce a pul od uvedení L950 přichází na trh stejně vybavený telefon - foťák, usb-c, Qi, continuum. Dávám MS, tak pul roku a pak to vidim na odchod k androidu (i když vlastně nevím, na co čekám :) ). Na to co ma v sobě L950 za HW, mi v srovnáni s Andoidem začíná přicházet značně pomalá..
User avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Location: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by marYan »

Tak po včerajšom predstaveni S8 a hlavne samsung DeX si moze MS riadne trieskat hlavu o stol. Continuum bol podla mna super napad, ale samsung to teraz dotiahol o hodne dalej a ovela pouzitelnejsie

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 439
Joined: Thu Dec 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Mich77 »

On taky uběhl ale rok a půl od Continuum. Za další rok a půl bude zase nějaká novinka a pochybuji, že to bude Samsung kdo přijde s něčím novým. Mám osobní zkušenosti s tím jak fungují korejské firmy. Jsou výborní v tom jak něco okoukat, vylepšit, zlevnit a umějí to výborně prodat. V tom klobouk dolů. Ale technologický pokrok a inovace jim nic neříkají, i když nás o opaku chtěl jejich nejvyšší včera v Londýně přesvědčit :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by imperator »

V com to dotiahol Samsung dalej ? (no flame - fakt ma zaujima ako to vidis ty atd)
Sinpa
smartstar
smartstar
Posts: 976
Joined: Sat Sep 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Sinpa »

Prace s okny a podle videí rychlost.
Bohužel právě rychlosti a spolehlivosti funkcí v ma android (na dobrem HW) dnes proti W10 velky naskok, dřív to bylo naopak a byl to jeden z duvodu proc jsem sl do WP.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 180
Joined: Sun Jul 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Location: Slovakia

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by JuaNex »

Konkretne Samsung ma asi najviac inovacii zo vsetkych vyrobcov. Najefektivnejsie procesori (aj druhy Qualcomm si u neho nechava vyrabat vieme preco), pamate su rovnako jednotka, displeje...
A ze by bol Samsung lacny sa mi veru nezda.
Nechcem sa hadat ale myslim ze tu bol clanok o tom kto kolko investuje do vyvoja a Samsung dava do neho najviac.
Som veru zvedavy kto sa mu priblizi v tomto roku.


@mobile
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by imperator »

A co takto s8 z msstore :D

http://www.windowsapps.cz/vtip-microsof ... oft-store/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1011
Joined: Thu Jul 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Location: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Mahtiel »

No sobota ještě není, tak to možná apríl nebude...
User avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Location: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by marYan »

imperator: Sinpa ti odpovedal skor ako ja..presne v tom. Zial MS aj ked s tým prisiel ako prvy a podla mna to je skvely napad zas raz to premrhal. A zial so svojim postavenim na mobilnom trhu (pisem svoj nazor) nema sancu konkurovat androidu. A neviem si predstavit, s cim by musel prist, aby presvedcil miliony ludi nech zahodia android fony a sli do systemu od MS. Jedine, co im teraz ostava (a podla sprav na nete to tak aj je) spolupracovat s googlom/samsungom. Vraj aj na tom DeX spolupracovali

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by hotovyrado »

Po více, než půl roce jsem udělal HR na své L640 s tím, že prubnu to nové sestavení (byť v Insider kruhu, ale už se jedná o nový ofiko systém...)....

Už jsem ani neobnovoval zálohu a neinstaloval apky, které jsem kdysi používal. nainstaloval jsem si jen navigační SW, které jsem si koupil, více než navigaci od Lumie už opravdu nečekám. Bych se musel zbláznit čekáním na vše, jak je ten telefon pomalý. P8 Lite byla ve své době telefon stejné třídy jako L640, ale propast ve svižnosti chodu obou přístrojů je do očí bijící, o aplikační (ne)základně ani nemluvě....

A propo, navigace... MS Mapy pro Android nebo pro Win Phone, to jsou zcela jiné apky se zcela jinou nabídkou služeb a vychytávek, Sygic totéž, Navigon je plus minus stejný.... Jen proto, že mě ty apky nějaký tisíc stály ten telefon nehodím do koše, větší cenu než cenu těch zaplacených aplikací už nyní nemá....
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by imperator »

http://www.windowscentral.com/whartonbr ... dows-phone" onclick="window.open(this.href);return false;

SD617, ziadne USB-C, HD rozlisenie, Monster-ramceky :D
Tedy
smartguru
smartguru
Posts: 523
Joined: Wed Jun 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Tedy »

imperator wrote:http://www.windowscentral.com/whartonbr ... dows-phone

SD617, ziadne USB-C, HD rozlisenie, Monster-ramceky :D
Oč tam jde imperatore? nechce se mi to překládat.
Včera na fb apple.cz byla zpráva, že se na španělské stránce MS objevila nějaká lumia 651, by mě zajímalo oč jde....apríl je přece až dneska.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by hotovyrado »

Bylo to na mexické stránce, tudíž tohle bych jako bernou minci fakt nebral
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by imperator »

ta lumia 651 je najskôr preklep alebo nejaka lokalna verzia operatora nic ine...

toto je ten telefon od whartonbrooks - ktory hovoril ze urobi telefon pre fanusikov... no aj urobil.. vidiet ho mozes v clanku... dost podobny coship moly - specs som uz napisal... a ani to nejde do predaja ale robi crowdfunding takze az sa vyzbiera milion dolarov ci ako... nuz trapas...
Tedy
smartguru
smartguru
Posts: 523
Joined: Wed Jun 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Tedy »

Jo už jsem to četl v češtině njn..s tou 651 asi máš recht, mohla by to být verze pro operátora.
Každopádně nechápu MS když měl s W10m začátkem roku takové obří plány, proč si pod sebou podřízl větev, ukončením řady lumia aniž by byla nějaká náhrada od jiného/ých výrobců....zůstává mi nad tím stát...rozum tedy :tlem:
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by hotovyrado »

Tedy > pokud je "vyladěnost" W10M taková, jaká je (o aplikační ne-základně nemluvě) tak je otázkou, zda opravdu někdo o něco přišel...
Tedy
smartguru
smartguru
Posts: 523
Joined: Wed Jun 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Tedy »

Jo to spíše platilo pro WP8/8.1 ty byly asi nejlepší, s w10m a insiderem to šlo do kopru....pořád něco vylepšovali+insider, ladili až to celé poj..i bohužel a pak někdo bude říkat jak je android zasekaná, samozas.. lag.. srač..a :P
Android se iod 5ky neuvěřitelně vyšvihl tedy vzestup u win to je spíše sestup/pád od vyladěného OS k zasekanému kočkopsu.

Jediné PLUS je asi to že se časem neunavují a nezadělávají jako některé verze androidu či stolní Windows, ale na fb stránce jedné fans wp/wm skupiny, často čtu jak se mobil zpomalil, zadychava a pomohl až HR tedy továrko, takže zdejší guru těžce utřel, ale on si to není schopen přiznat, protože JEMU se to zkrátka NEDEJE, všichni ostatní jsou kockoti, zato on jediný nemá s ničím problém, mno a když bude nejhůře, sáhne přece po klonu :P :-D :tlem:
Tedy
smartguru
smartguru
Posts: 523
Joined: Wed Jun 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Post by Tedy »

hotovyrado wrote:Tedy > pokud je "vyladěnost" W10M taková, jaká je (o aplikační ne-základně nemluvě) tak je otázkou, zda opravdu někdo o něco přišel...
Jinak na mobilní win asi všechny základní a důležité appky jsou ale lidi asi odrazuje zprasená appka FB,messengeru,instagramu, zaříznutí skype pro předchudce a další....lidi chtějí FB aby byli v kontaktu a nejde prosím o děti, jak tu občas čtu. ;oI 8-)

Já jsem možná dítě, když používám FB ale hlavně pro chat s přáteli, vzdálenější rodinou, z práce, spolužáky atp.
Klasický FB stránky moc nenavštěvuji a nikdy bych si mobil nezas.. aplikací, která je moloch, žroucí systémové prostředky...když už poslouží m.facebook.com přes chrome.
Kdybych nemusel nepoužívám ani msngr appku ale bez ní se na chat už nějakou dobu, nedá jaksi dostat...fb k tomu lidi zkrátka přinutil
Post Reply

Return to “Off Topic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest