Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Stačí zatím v angličtině?

Fixed in Windows 10 Mobile build 14393.448
•Improved the reliability of multimedia audio, Remote Desktop, and Internet Explorer 11.
•Addressed issue that prevents users from connecting to a virtual private network (VPN).
•Windows 10 Mobile build 10.0.14393.448 Addressed issue with a scheduled task that doesn’t run in Task Scheduler after reenabling.
•Addressed issue to update the Access Point Name (APN) database.
•Windows 10 Mobile build 10.0.14393.448 Addressed issue with Japanese characters that are missing when converted by the Input Method Editor.
•Addressed issue with the system tray showing no Wi-Fi connection even when Wi-Fi is present.
•Windows 10 Mobile build 14393.448 addressed issue with Windows devices that disconnect from the Internet prematurely before users can complete their paid Wi-Fi purchase.
•Windows 10 Mobile build 10.0.14393.448 Addressed issue to update the new Belarusian ruble symbol to Br and the new ISO 4217 code to BYN.
•Addressed additional issues with multimedia, Windows kernel, packaging release management, authentication, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Remote Desktop, Active Directory, wireless networking, Windows shell, graphics, enterprise security, and Microsoft HoloLens.
•Security updates to Boot Manager, Windows operating system, kernel-mode drivers, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Virtual Hard Drive, Common Log File System driver, Microsoft Video Control, Common Log File System driver, Windows authentication methods, Windows File Manager, and the Microsoft Graphics Component.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

Nic, spíš mi přijde že má L950 funguje čím dál tím hůř.
Poslední dni blbne galerie, fotky jsou tam vidět třeba až po minutě, screenshot se kolikrát nezdaří - sd kartu nemám..

Svatá 930 s WP8.1.

Nebejt android koncepčně takový kolotoč, tak jsem snad už od Lumie utekl - neboť spolehlivostí už některé modely jsou na tom líp jak má "Lumča".
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Divny, musim rict, ze vse jede jak ma a zatím na zadne problémy nenarazim (na 930 a ani na 950XL).Narazi jen obcas, respektive podruhe ma polovicka, ze se ji dvakrát kousnul telefon a musela vytahnout baterii, ale to prisuzuji tomu, ze ma uplný low end a vlastne "x" mesicu nerestartuje.Jinak já si mlaskám ;-)
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

Mna sa celkom casto stavalo, ze aplikacie nevideli posledne odfotene fotky. A to nie uplne po vyfoteni, ze by sa este dokoncovali, ale kludne aj 20 minut stare. Ked som chcel poslat fotku cez WhatsApp, tak som ju musel zdielat tak, ze som v galerii dal zdielat a tam vybral WhatsApp alebo inu appku. Proste fotky im vo WM10 nejako nejdu. V zaloznej 530 s WP8.1 mam cez 60 fotiek a vidim vsetky naraz, a to je prvych 15 fotiek 20MP z L950.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

Já do Anniversary Update vlastně taky.
Od té doby (zkoušel jsem i komplet nově pomocí WDRT) se prostě s.e.r.e a dělá věci na které jsem u WP nebyl zvyklý.
Třeba glanc - napřed naskočí hodiny, až po cca 1-2s naběhnou spodní ikony s notifikacema/stavem baterky - před AU to naběhlo vše hned, na staré L720 co tady ma to naběhne hned - na top modelu s poslední aktualizací to běhá na ho...
Baterku to po včerejšku zase žere před očima, při stejném používání jako celý minulý měsíc, dnes o mám 20% míň jak včera (resetovat tel jsem zkoušel). Galerie je líná jak prase, vyfotím fotku a telefon 5s dodělává "úpravy" než ji přeposlat, smazat. V onedrivu neustále chyba při záloze některých fotek a je třeba jednou týdně do aplikace zalézt a dát manuálně odeslat znovu.. atd. atd. začíná se kvalitou podobat bugdroidu jaký si ho pamatuji před x lety než jsem právě z podobných důvodů přešel na WP.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

Dík, nechtělo se mi to hledat.
Já na 950XL také v pohodě.
Žádný restart, žádný zásek, prostě nic...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Sinpa: problémy, které popisuješ, může dělat pochybné wifi nebo mobilní připojení, případně kombinace obojího. Mobil se snaží synchronizovat s cloudem a nekvalitní spojení celý mobil potom může rozes.rat ;-) ...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

Dela to furt, v praci doma (150Mb, ping kolem 7ms), na 4G..
Proste ten system dosiraji jak můžou.
Ale když člověk chce super foťák a bezdrát. nabíjení, tak moc alternativ není (krom Samsungu), tak je třeba byt spokojeny aspoň s tímhle.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marty04 »

Sinpa píše:Já do Anniversary Update vlastně taky.
Od té doby (zkoušel jsem i komplet nově pomocí WDRT) se prostě s.e.r.e a dělá věci na které jsem u WP nebyl zvyklý.
Třeba glanc - napřed naskočí hodiny, až po cca 1-2s naběhnou spodní ikony s notifikacema/stavem baterky - před AU to naběhlo vše hned, na staré L720 co tady ma to naběhne hned - na top modelu s poslední aktualizací to běhá na ho...
Baterku to po včerejšku zase žere před očima, při stejném používání jako celý minulý měsíc, dnes o mám 20% míň jak včera (resetovat tel jsem zkoušel). Galerie je líná jak prase, vyfotím fotku a telefon 5s dodělává "úpravy" než ji přeposlat, smazat. V onedrivu neustále chyba při záloze některých fotek a je třeba jednou týdně do aplikace zalézt a dát manuálně odeslat znovu.. atd. atd. začíná se kvalitou podobat bugdroidu jaký si ho pamatuji před x lety než jsem právě z podobných důvodů přešel na WP.
Ten Glance tak blbne od AU, to je prostě problém toho, že není nový fw. Ale jinak mi telefon funguje dobře, teda, že se občas sekne při příchozím hovoru... začne vibrovat a pak se sekne a vibruje bez přestání do restartu. Ale stalo se mi to za dva měsíce dvakrát.
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od enc0re »

Na svojej 830ke som sa z Fast insidera musel prepnut na release preview, lebo tie bugy uz boli otravne. Vy co pisete, ze vsetko vam ide fasa na slabsich telefonoch ako 950ka. Animacie sa nesekaju? Napr, navrat z Fotiek na plochu cez sipku ide hladko ale ked sa vratim cez home tlacitko tak animacia seka. To iste pocasie atd.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od TomasSX1 »

Prave som skusal ten Glance a mne vsetko naskocilo hned spolu s hodinami. V podstate mi bezi vsetko plynulo. Mal som problemi s fotakom kde mi zamrzala appka a pomohol len restart telefonu. Ale po aktualizacii appky kameri ide vsetko ako po masle. Mam v telefone aj SD kartu.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

Ten glanc jsem ted zkoušel na 950, 650, 550 a na všech se chova stejne blbe.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od invia »

enc0re píše:Na svojej 830ke som sa z Fast insidera musel prepnut na release preview, lebo tie bugy uz boli otravne. Vy co pisete, ze vsetko vam ide fasa na slabsich telefonoch ako 950ka. Animacie sa nesekaju? Napr, navrat z Fotiek na plochu cez sipku ide hladko ale ked sa vratim cez home tlacitko tak animacia seka. To iste pocasie atd.
Animace se mi na 930 seka občas taky. Jinak mi jedině vadí ty nevyladěné aplikace od Microsoftu. Jako fotoaparát, který mi po aktualizaci už 3x shodil systém a to nefotím nijak často. Nebo galerie, která se občas odmítá aktualizovat až dokud nerestartuju mobil.
Pak sou tu ty zvratky od FB. Ale to není chyba MS.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Problémy s načítáním fotek mám jen v messengeru, ale vidim chybu spíš v něm... Stačí ho totiž killnout a zapnout znovu, aby si natáhnul nové fotky...

Jináč co se týče plynulosti, tak na tom asi fakt byla L930 lépe... Hlavně ve starých WP aplikacích, tam je 950 tragédie...
Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: ned pro 23, 2012 12:41
Zařízení: Samsung Galaxy S9+
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Zeta »

Například Spotify na L950 absolutní zoufalá tragédie. A mám obavy, že to není ani tak vinou aplikace (která sama o sobě prasárna sice je), protože na L735 to šlo o poznání lépe.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Spotify blbne momentálně neskutečně po Anniversary update :/ hlavně neumí škálovat ani rozlišení atd...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

veigy píše:Staci jen opustit insider, wdrt netřeba...
Je to tak, skutečně stačilo vystoupit z Insideru, dát vyhledat aktualizace, a už to jede. Díky.

Mám z toho cvičení ale takový androidí dojem :)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

no, já telefon poslal na reklamaci, tak doufám že se s tím jako firemním za 3400,- ani nebudou zabývat a dostanu pak jinej..
To že 10 po roce prostě nejsou alespoň na úrovni 8.1 (měly by být o hodně lepší) je velkej průšvih
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od joeslovakia »

to co pisete je dost divne. mne na L930 ide vsetko v pohode okrem sem tam prebliknutia obrazovky. raz mi padla aplikacia. problemy co pisete som mal kedysi ale po tom co som odinstaloval FB a messanger od Facebooku tak ide vsetko ako ma. fungujem na FB od MS cize mam zapnuty developer mode a zatial ziadne problemy. fotky v galerii kotre su v telefone sa pekne nacitaju a nemam ziadne cierne stvorceky.
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od miple »

Zdravím. Prosím o radu co s tím. Lumia 735 při napsání nového dokumentu ve wordu se mi při ukládání zobrazí jméno Dokument 1. Při přejmanování to ale chce připojení k internetu. Je to normální? Proč bych měl mít k pojmenování dokumentu internet? To samo je v OneNote. Co je to zase za blbost mít nutnost internetu k vytvořrní poznámky? Jde to nějak nastavit aby to fungovalo bez internetu? Ve WP 8.1 to nebyl problém.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů