Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
User avatar
yrsej
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 112
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:23
Zařízení: nokia 830

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by yrsej »

na windowsphone 10 mi chyba to,ze v setrici baterie mi neukaze odkedy je bateria nabita, iba kolko este ostava od posledneho nabitia,ale kedy bolo to nezobrazi, hodil som si naspet do mojej 640xl win. 8.1 teraz zmizol aj problem so sekanim videa,asi som moc švenkoval s telefonom pri točení :) s wind.8.1 si viem stiahnut aj videa z nietorych stranok, pri wind. 10 to viem len z youtube pomocou aplikacie, uz by mohli vypustit oficialny win 10 bez insidera.. mozno tam budu opravene spomenute chyby.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Posts: 467
Joined: Sun May 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by ManT »

Gs mi na 640 chodí jak má i na b.122 je to součást systému, pokud ti tam chybí možnost zobrazit datum, mrkni v store na aktualizace.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1011
Joined: Thu Jul 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Location: Brno

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Mahtiel »

-Pavel- wrote:Ano a právě tam tu funkci nemám. Já vím kde se bude nacházet, ale nejdřív jí musím stáhnout a tady mám problém. Všechny linky na Glance Screen mě odkazují na nekompatibilní aplikaci. Jestli existuje přímo odkaz na Obrazovku rychlého přehledu, budu vděčný.
Nevisí třeba něco v aktualizacích telefonu?
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 240
Joined: Sun Dec 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Location: Havlíčkův Brod

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Nyny »

Prosím vás,
nevíte někdo, kde se dá u nás koupit Lumia 640 XL LTE Dual SIM? Nikde nemůžu tuhle verzi najít.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Posts: 519
Joined: Sat Jun 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by KoumiCZ »

Ta se u nás neprodává. Můžeš si zavolat na český Microsoft Store a oni ti ho z Francie objednají, nebo z jiné země.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Posts: 519
Joined: Sat Jun 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by KoumiCZ »

-Pavel- wrote:Součástí systému to bylo v 8.1 Update 2. Po nainstalování posledního sestavení .122 jsem provedl obnovení. Mělo by to být v doplňkách, ale po obnovení tam nemohu dostat všechny utilitky, co tam bylo od Nokia. Pořád nacházím linky na Glance Screen, ale vždy se dostanu jen do GS co není kompatibilní. Důležité je, že hodiny nejdou pořád a po určité doby zhasnou.
To už tam v této fázi zpět nedostaneš. Jestli to tam chceš mít, tak musíš zpět přes WDRT na WP8.1 a potom aktualizovat zpět na Windows 10 Mobile a hlavně už potom nedělat hard reset, to byla ta chyba.
User avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 233
Joined: Tue Jul 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Location: Slovensko

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by ransot »

Pavel- skus pozriet ten GS ci to nemas v ulozisko-toto zariadenie-aplikacie a hry.
ak to tam je tak to vymaz a skus znovu nainstalovat.
Clitorysnik
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Wed May 13, 2015 16:14
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Clitorysnik »

Hm tak mám problém s baterií. A podezřelé mi bylo už první den, že jsem měl nabito půlku, přerušil jsem to, vyndal baterii, zandal simku s paměťovkou, zandal baterii a zkusil zapnout a ukázalo se mi, že je vybitá baterie. Dneska jsem měl Lumii na nabíječce v autě cestou domů. Přijedu, vybalim, kouknu na mobil, ten se aktualizuje přes wifinu, po půlhodině přijdu, noťas se taky aktualizuje, tak se chci podívat na net na Lumii, už na nabíječce (třicet procent) ťuknu na prohlížeč a mobil se vypne. Pak naskočí, že se to nabíjí. A teď už víc než hodinu dělá to, že se jednou cca za deset minut zapne, naskočí logo MS, logo Windows a zase zhasne, objeví "nabíjení".
Zkoušel jsem i ten soft reset (volume dolů + vypnout na deset vteřin) ale to nepomoho. Nějaké tipy, nápady, triky?

A za tu dobu se vybíjela docela rychle, dvou dnů jsem nedosáhl a to jsem ji moc nepoužíval! Glance Screen apod jsem vypnul...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Posts: 519
Joined: Sat Jun 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by KoumiCZ »

Zkoušel jsi hard reset nebo WDRT?
Clitorysnik
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Wed May 13, 2015 16:14
Zařízení: Lumia 640 LTE

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Clitorysnik »

Předtím jsem udělal jednou HR, kvůli tomu, že jsem se domníval, že se nahraje čistý WP bez těch předinstalovaných aplikací. :D
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 295
Joined: Sun Feb 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Mirdyn »

Clitorysnik - Tohle se mi taky občas stávalo, je to slabou/špatnou nabíječkou. Mobil se nenabíjí když není zapnutej, ale nemá dost energie na zapnutí. Občas to dělá i nabíječka dodaná s mobilem :(
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

-Pavel- wrote:Mám Lumia L640 DS + Windows 10 poslední sestavení .122. Lze nějak na noc vypnout hodiny na displeji ? GS ve Store píše nekompatibilitu. Funguje, ale nelze jakkoliv nastavit. Dříve jsem to neřešil u L930, ale L640 GS umí. Je na to nějaký háček, nějaký fígl atd ... Je GS ve Store pod jiným jménem ? Poradíte ? Kdyby byl link na Store, byla by to paráda.
Zkusil jsi to znovu nainstalovat přes SysApp Pusher? Je tam položka Glance Backgroung, to by mohlo být ono.
User avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Tue Mar 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Location: Banská Bystrica

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by jkubovic »

2 Pavel - ja som sa na 640 s GS vo Windows 10 zabával cez víkend - po update na W10 (najprv verzia 107 a potom 122) z 8.1 tam bol a dal sa nastaviť aj dátum. Po HR sa už nedotiahol a pri pokuse stiahnuť zo Store vypisovalo, že aplikácia bola zablokovaná a nedá sa nainštalovať. Dal sa však nainštalovať Glance Background Beta, ktorý sa inakšie na 640-ku nainštalovať nedá :-) Samozrejme ale na displeji nič iné ako hodiny nesvietili. Po 30 sekundách zhasínali, pri nabíjaní svietili stále - t.j. default nastavenie bez možnosti zmeniť alebo pridať dátum, keďže GS sa nedal nainštalovať.
Po ďalšom HR sa už všetko dotiahlo zo store v poriadku, aj GS a dá sa nastaviť aj zobrazenie dátumu. Glance Background už nainštalovať nešlo :-)
Takže to vyzerá tak, že treba skúšať HR dovtedy, kým sa nenainštaluje všetko čo tam má byť :-)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

Už jsem si chtěl zanadávat, jak to v tom MS mrví, když tu jsem si uvědomil, že máme TP verzi...
Clitorysnik
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Wed May 13, 2015 16:14
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Clitorysnik »

Tak se mi telefon podařilo rozeběhnout a spustit, ale opravdu je něco s baterkou. Nechal jsem telefon v klidným stavu (ani jsem na něj nesáhl), aby se nabil. Fajn, pak ho vyndám z nabíječky (usb z ntb) spustím stahování aktualizací, chvíli prohlížím nastavení, pak s ním popojdu pár metrů, telefon se vypne. Když ho dám na nabíječku, sice se spustí, ale baterka je vybitá - ukazuje 4%. Od úplného nabití uplynuly snad dvě hodiny...
Takže reklamace?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

No to asi jo. Člověče, ty sis tu smůlu snad přivolal... :)
Neházej zbraně do obilí, nech si to vyměnit a bude.
Clitorysnik
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Wed May 13, 2015 16:14
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Clitorysnik »

Tak už mam natrénovaný ten pohyb, kdy se baterie zřejmě odpojí... Je to vlastně pohyb, když berete mobil ze stolu. :D A nejedná se o trhavý, prudký pohyb ruky. Stačí relativně málo. Při pomalém posunu, sběru telefonu ze stolu mobil drží, vtip je v tom, že tak pomalu neuchopuje telefon ani babička. :D
Nakupoval jsem přímo přes Heureku, nejprve to pořešim s nima, když už mi garantovali spokojenost!
User avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Mon Feb 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by street-dog »

Něco podobnýho jsem měl na 620, tam byla baterka trochu volnější v telefonu, takže u baterky nalepili pěnovou výplň a zároveň vyměnili i novou baterku v rámci reklamace. Tak zkus dát mezi baterku a kryt kousek složenýho papíru jestli to pomůže a budeš mít jasno :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

Tak se mi včera nabídlo nové sestavení .164. Nepozoruju ani zlepšení, ani zhoršení. Všechno při starém.

Až na jednu věc - telefon ukazuje build op. systému 10.0.10586.164 a WDRT zase hlásí, že mám 10586.13090

A včil mudruj... :)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Posts: 519
Joined: Sat Jun 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by KoumiCZ »

Mně to po včerejší aktualizaci přijde o něco pomalejší. Sakra!
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520”

Who is online

Users browsing this forum: Google and 4 guests