Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1565
Joined: Mon Jun 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Location: Plzeň

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by SmetyCZ »

[/quote]
No, já ale předpokládám, že by se měl sám objevit ve Windows Update. Nebo se mýlím?[/quote]

Windows Update? To mám spojený se stolníma :D

Ale jo, mělo by. Pár stránek psal někdo, že mu update dorazil. Ale je to jenom zatím pro pár distribucí...
Miro_B
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Mon Nov 09, 2015 10:58
Zařízení: WP Lumia 640 Dual SIM

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Miro_B »

Zdravím.
V poslednom čase mi začala blbnúť 640-tka spôsobom že niekedy neviem zobudiť displej. Ani tlačítkom ani double tap. Telefón funguje, zvoní ale displej je čierny. Zobudí sa na trochu silnejšie stláčenie displeja so zadným krytom na neurčitom mieste. Neviete čím to môže byť? Ďakujem
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2803
Joined: Wed Oct 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by relouth »

reklamacia
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1011
Joined: Thu Jul 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Location: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Mahtiel »

Miro_B wrote:Zdravím.
V poslednom čase mi začala blbnúť 640-tka spôsobom že niekedy neviem zobudiť displej. Ani tlačítkom ani double tap. Telefón funguje, zvoní ale displej je čierny. Zobudí sa na trochu silnejšie stláčenie displeja so zadným krytom na neurčitom mieste. Neviete čím to môže byť? Ďakujem
Nemáš tam Windows 10 TP? Je možné, že máš problémy kvůli neaktuálnímu firmware, pokud tam máš nepodporovaný OS. Mně to občas dělá u Win 10 na mé Lumii 535 také... Ale pokud ho vzbudíš neobvyklým způsobem, asi fakt to budebna reklamaci :(
Miro_B
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Mon Nov 09, 2015 10:58
Zařízení: WP Lumia 640 Dual SIM

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Miro_B »

Zdravím.
Mám tam ofi 8.1. Mohlo sa niečo stať ak mi vypadol z vrecka, cca 30cm na betonovu dlažbu? Určite nie viac ako pol metra. Fon nie je vôbec poškodený, akurát na spodnej hrane zadného krytu je trochu rypnuté. Možno nejaký kontakt na doske. Ale správa sa to dosť chaoticky. Niekedy celý deň nič, niekedy 2x za hodinu. Raz som normálne dotelefonoval, zamkol som ho, vzápäti už mi displej nereagoval. Už som si kúpil ochranný obal z Aliexpress. Vyzerá taký outdoorovy :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

Ježkovy zraky... To je jako by sis zlomil nohu a pak se pochlubil, žes to vyřešil koupí nové bačkory. Padej s tím do servisu!
Miro_B
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Mon Nov 09, 2015 10:58
Zařízení: WP Lumia 640 Dual SIM

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Miro_B »

Starsie fony mi x-krat padli na zem, ale nikdy sa im nic nestalo, okrem poskodenia krytov (preto ten ochranny obal). Preco potom funguje normalne , az na obcasne vypadnutie displeja. Ma to dost daleko od lamania koncatin.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

Na to by ti třeba odpověděli v tom servise. Tady to sotva někdo vyvěští z křišťálový koule. :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1011
Joined: Thu Jul 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Location: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Mahtiel »

Už dávno nejsou doby, kdy normální telefon vydržel i pád z okna na beton, to se stalo kamarádovi, jenže se jednalo o starý poctivý pogumovaný Ericsson, možná si někteří ještě pamatujete ;) Dnešní high-tech telefony až na výjimky jsou velice křehké a myslím, že třeba koupě silikonového obalu udělá hodně, jednou nebo dvakrát mi zachránil mou 520tku, spadla displejem dolů, jenže ten silikonový obal má malinký přesah nad displejem, a to možná zachránilo nin. ten displej :) Manžel má 640, na Aliexpressu jsem mu koupila fakt kvalitní silikonové pouzdro Nillkin a temperované sklo. Třeba jiný kamarád nechtěl pouzdro na svou 830tku, protože mi připadalo ošklivé, no a po pádu mobilu musel do servisu.
Miro_B
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Mon Nov 09, 2015 10:58
Zařízení: WP Lumia 640 Dual SIM

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Miro_B »

Len som sa chcel opýtať či niekto iný nemal podobný problém. Kolega to mal. Po týždni od kúpy mu prestal reagovať displej, výmena dosky. btw. fon je mesiac starý.
Microsoft640
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Fri Nov 06, 2015 10:07
Zařízení: iPhone 6S 128GB, Microsoft 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Microsoft640 »

Ma zkusenost po padu. Sklo ok zadni kryt Ko.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

Teď jsem zjistil, že v defaultní mailové aplikaci se mi maily sdružují do vlákna nikoli podle odesílatele, ale podle předmětu. Co to je za ptákovinu? Jsem blbej já a něco jsem zvrtal v nastavení, nebo chybu udělali soudruzi z NDR?
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Mon Oct 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by starkx »

Ptákovina to není :)
Přepnutí do "normálního" režimu: spusť poštu, dole ťukni na "...", poté Nastavení a zde vypni "Konverzace". Mám anglické prostředí, takže jsem to snad trefil, v angličtině je to "Conversations".
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Posts: 699
Joined: Mon Sep 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Location: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Pišta Hufnágl »

Máš u mě pivo, chlape! :-)
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Mon Oct 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by starkx »

V poho, pivo si dej za mě :)
Taky mě to moc nevyhovuje, asi jsem už "old school". :)
chuppacabra
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Wed May 20, 2015 19:54
Zařízení: Lumia 920 White

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by chuppacabra »

Včera mi telefon 640 lte dual sim spadnul na zem (na chodník) a samozřejmě pavouk. Můžete mi někdo doporučit servis na opravu v Praze? Samozřejmě za rozumnou cenu - já jsem našel akorát ty, kde za opravu chtějí 3500 - 4000, což je vzhledem k ceně telefonu absolutní nesmysl.
Předem všem díky
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Posts: 519
Joined: Sat Jun 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by KoumiCZ »

Zkusit sehnat za pár stovek na Ebay nebo Aliexpress displej a vyměnit si ho doma sám. Na YT nějaká videa určitě najdeš.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Posts: 519
Joined: Sat Jun 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by KoumiCZ »

Zdravím, jakou máte verzi firmwaru a systému Windows?

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/17 ... 312372.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/17 ... ab2919.png[/img]
Dusha
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Sun May 31, 2015 18:41
Zařízení: Acer A810, Microsoft Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by Dusha »

Zdravím, po delší době mám problém s mojí Lumii 640 dual sim. Dnes jsem si aktivoval u T-mobile baliček Internet na měsíc na zkoušku. Avšak jsem zjistil, že nemám nakonfigurovaný telefon pro internet v mobilu od T-mobile (telefon jsem kupoval v Exasoftu). Volal jsem nejdřív na Infolinku, tam mi operátorka vše zkontrolovala apod. a poslala mi konfigurační SMS. Nemohla tedy najít v jejich nabídce můj typ telefonu, vzala prý 630, že by to mělo být stejné. Hovor jsem ukončil a čekal, až přijde SMS (mělo to prý trvat pár minut). Po uplynutí půl hodiny se pořád nic nedělo. Sedl jsem tedy k počítači, že si telefon nakonfiguruji ručně přes jejich konfigurátor. Tam už v nabídce telefonů Lumii 640 měli, ale jen LTE (ne dual sim).

Vzhledem k tomu, že jsem neměl na výběr, vybral jsem 640 LTE a čekal opět na konfigurační SMS. SMS opět nedorazila. Zkusil jsem tedy ještě dle návodu odeslat SMS na 4603, aby mi obratem poslali konfigurační SMS. Nyní SMS od T-mobilu přišla, ale jen že litují, že prý nerozpoznali požadavek. Tak jsem začal brouzdat po fórech apod. s tím, že zkusím ještě nakonfigurovat APN ručně. Na stránkách T-mobilu mají všechny údaje, které lze zadat do telefonu, ale ani po nakonfigurování Internet nejde. Zkoušel jsem zadat ještě jiné údaje konfigurace, které jsem našel na Internetu, ale marně.

Tak jsem dospěl k závěru, že buď něco dělám špatně, nebo telefon je nějak bloknutý, eventuálně se mu musí ještě něco zatrhnout. Datové přenosy mám v telefonu povoleny. V mobilu mám aktuálně jen 1 SIM kartu, dodnes jsem brouzdal na Internetu pomocí Wi-fi. Byl bych velmi vděčný za každou radu, eventuálně nápad, jak mobilní internet zprovoznit. Děkuji :)
iMIRo
nováček
nováček
Posts: 27
Joined: Mon Jan 27, 2014 10:19
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE
Location: Pelhřimov

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Post by iMIRo »

Dobrý den. Mám nový mobil Lumia 640 a mám dotaz, je možné s tímto mobilem, aby se mi v zobrazila webkamera - http://www.pelhrimovsko.cz/webkamera2.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; - zkoušel jsem to ve web prohlížečích mobilních, ale bohužel nic. Případně co bych si měl do mobilu doinstalovat. Děkuji moc. Hledal jsem na netu, ale radu nenašel. Míra
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests