Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 180
Joined: Sun Jul 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Location: Slovakia

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by JuaNex »

Nerozumiem prečo by Continum nemal dobre fungovat. Nieje to plnohodnotne PC lebo ma inu architekturu, aplikacie budu upravene pre tuto platformu...
Na Androide presne toto funguje uz niekolko rokov a vyuziva to kopec ludi. Pripojim telefon cez MHL k TV alebo monitoru, napojim klavesnicu a mysku a vsetko funguje. Tak to musi fungovat aj pri MS. Ratam ze to 950 zvladne. (Pri Androide vznikli dokonca zariadenia primarne na toto urcene - o podpore sa nebavime).
User avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 397
Joined: Thu Oct 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Freeloader »

HonzaBRR wrote:No, čím dál víc se u dobře informovaných žurnalistů objevují zprávy o Win32 na Continuu. Spolu se Surface telefonem. Naposledy D. Rubino. Taky vyplývá na povrch, že L950 je jen překlenovací model. Pravá vlajková loď přijde v roce 2016.
prave naopak, on tvrdil ze nemate cakat na Surface phone ako na telefon ktory bude pre konzumentov, bude to s najvacsiou pravdepodobnostou telefon robeny pre enterprises, co znamena ze napr. ten telefon nebude mat dobry fotak aby na nom znizili cenu (pretoze fotak firmy nepotrebuju)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Ja rozhodne cekam na dalsi model a mozna jim bude surface phone.950/950XL zcela jiste preskakuji.To prave teprve prijde.
User avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 318
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Zaklinac »

htcjirka: Hehe, presne to isté si písal aj o Lumii 930 :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

U 930 jsem musel prekousnout Glance Screen, ale vzhled soucasnych modelu se prekousnout neda.Koukas na to porad, kazdy den.Tohle ne.Dnes jsem prikoupil dalsi 930 do zasoby :D, coz je znak, ze na tuty do novych 950/950xl nejdu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by imperator »

jirka uz tretiu 930 tku ? ty si fanatik :D inak smutne je ze cena bol svojho casu najnizsia za 270e (to by som kludne do zasoby kupil) a teraz je cca 330eur... co uz ma az tak neoslovuje nakolko mi vadi zopar veci...

inak porovnanie foto 1520 a 950 (zatial amaterske)

http://wmpoweruser.com/lumia-950-xl-vs- ... y-results/" onclick="window.open(this.href);return false;

ale ten rozdiel v ostrosti napr pisma v pozadi je velky, rovnako aj predna kamerka ma rapidne lepsie vysledky
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 77
Joined: Sat Dec 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Stepis »

Zde jsou zas rozmery

950XL vs. 640
950XL vs. 640XL
950XL vs. 1520

Code: Select all

http://wmpoweruser.com/size-comparison-lumia-950-xl-vs-the-lumia-640-640-xl-920-and-1520-photos/
User avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Posts: 696
Joined: Thu Jan 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Location: Brno

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Daff_Cz »

Náhodou vzhled u 950XL není vůbec špatnej, líbí se mi. Jediný, co mi na to telefonu vadí je Amoled displej, při mým použití bude do měsíce po displeji...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by imperator »

Pavel prave ty si ma ubezpecoval ze to nebude prepadak... a zda sa mi ze sa karta obratila :D nejak ma ta nechut presla...co sa tyka plastu... celkom sa mi pacia prinajhorsom by som kupil to hlinikovo kozene puzdro... pacia sa mi specifikacie...potesila ma cena (a to ze nebudem mat to prislusenstvo v baleni to fakt nechcem)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Co jsem mel v ruce drzet prototyp (diky konkurenčnímu webu), sklo není takove hezky klouzave jako na 930, ten vystupek disleje neschova ani hlinikovy kryt, vypada ten telefon hrozne lacine, tohle ne..
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Fri Apr 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Location: Karviná

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by TomSoft »

No jak to tak sleduju, tak si říkám, proč to MS neudělal hned aspoň tak jak to vypadá s tím krytem od Mozo. Psal jsem tady, že je to opravdu hnus, ale s tím krytem bych si to asi dokázal představit. I když, těžko říct.... Každopádně to chce vidět a mít to v ruce.
Tak jak to je, se mi to teda nelíbí pořád, ale zase Win10 je Win10 :)
I když moje měsíční zkušenosti s iPhone 5s, který jsem vyměnil za Lg G3, nemůžu na to nijak nadávat a co se týče designu, tak to je teda úplně jinde.
No, Vánoce se blíží, tak uvidíme, jestli přijde Jabko nebo Mrkev :-D
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2803
Joined: Wed Oct 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by relouth »

htcjirka wrote:U 930 jsem musel prekousnout Glance Screen, ale vzhled soucasnych modelu se prekousnout neda.Koukas na to porad, kazdy den.Tohle ne.Dnes jsem prikoupil dalsi 930 do zasoby :D, coz je znak, ze na tuty do novych 950/950xl nejdu.
Myslím ze je to každému fuk,ze ty nejdes do 950. Už ma tvoje sklamane nareky nebavia.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by imperator »

relouth : njn co z dizajnu ked kazdy vie ze to je lumia = ziadne app a rychly pokles ceny... s lumiou proste ziadna stylovka nebudes nech vyzera akokolvek takze to je jedno... v tomto jedine iphone

a 930 by som do zasoby kupoval len ak by bola vyvazena ako 950 a nie osekana
no glance, no sdcard, zravy SoC (pomalsie cpu, gpu, mensia ram, pomalsie ulozisko), vaha rovnaka ako 5,7"XL, hruba, slaba baterka, slaba predna kamerka - nie nie to niesu dovody kupovania do zasoby :D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by imperator »

tiez ip6s plus v 128gb verzii stoji 2x ako lumia 950 XL :D :D
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Sat Jan 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Tomet »

Bude L950 mít probuzení dvojklikem na displeji?
User avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 469
Joined: Mon Mar 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Location: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Carlosso »

Já si naopak myslím že se telefony povedly. Nechápu co pořád chcete, žádný z výrobců není nejlepší.
Máme tu něco co tu ještě nebylo a místo toho aby jste uznali že MS se něco povedlo, budete tu nadávat a stěžovat si, přitom ani jeden z vás nové Lumie nikdo ani nedržel v ruce.
User avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 318
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Zaklinac »

Aj tento prístup v kuse fňukať a na všetko nadávať robí z oboch našich národov to, čím sme. Nikto z nás tie telefóny naživo nevidel a nedržal v ruke. Tí, čo ich v ruke držali (engadget, pocketnow, verge atd) sa všetci zhodujú, že tie telefóny sú pekné, ľahké, veľmi dobre sa držia v ruke a majú výborné displeje. Stačí zájsť na Tube.
Takže na rozdiel od ufňukancov na fórach sa na tie telefóny teším. Len nech sú už sakra tu lebo batéria na 920 mi definitívne kľakla a nabíjam 3x za deň. K XL kúpim rovno náhradnú batériu a mám na nejaký čas pokoj.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by imperator »

zaklinac mam pocit ze ty si posledny mohykan ala WP bojovnik - dnes som akorat v nayku sa pohral s ip6s - no ved ziadna zmena trosku som skusil 3dtouch funguje uplne v pohode...neodpadol som z toho nakolko to je v podstate 6tka - rose gold je krasna pre zenu nadherne decentna...bohuzial neporovnatelne s lumiami - jedine ze si natiahne ten zlato cerveno kozeny kryt - ale ludia su taki... uvidia co sa predstavilo a konec...ktovie kolko sa dozvie ze si mozu dat pekne kryty - to asi len my tu alebo ludia na IT weboch... MS to mal proste hodit do tych krytov - co by nebranilo predavat kryty ine a nahradne...zas urobil zo seba debilka tak ako to casto je... napad dobry ale prevedenie opat 0

co sa tyka samotnej lumie tam neni o com parametricky super - bohuzial hodnota trhova je slaba

ip5s - viem po dvoch rokoch predat napr za 350e - lumia 1520 na bazari za 150e
iphone 6 po roku za 550 - lumia 930 po roku tak za 200 - tu je rozdiel od kupnej ceny asi tak 100vka
co je ale dalsi faktor ze pri predaje ajfonu trva predaj maximalne den co ho nahodim
pri lumii kludne aj pol roka pokial nepodleziem cenu o dalsich aj 30-40eur...

Co sa tyka obmeny vlajkovej lode kazdy rok je lumia najviac prerobitelny tovar - inymi slovami nikdo to nechce

K tomu este nedorobok W10 (som zvedavy aky system bude v predajnych kusoch - necudoval by som sa keby kvoli dokoncovaniu pozastavili vyrobu/predaj)

Proste iphone6s je hotovy vyrobok s dobrou cenou pri predaji a osvedcenymi decentnym a peknym dizajnom - odladenym a hotovym systemom - oproti tomu je lumia v podstate nepodarok

a pritom... tomu "vela nechyba"

az si toto zhrnie trh - caka nas dalsi neuspech a kupovanie asi len zo strany MS fans
User avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Location: Bratislava

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by marYan »

ja osobne nemam problem s vyzorom L950/950XL. suhlas s tym,ako sa viacmenej vsetci zhoduju ze hw vo vnutri je vporiadku. mal som L800, L920, L1020, teraz mam L930. vsetky sa mi svojho casu dizajnovo pacili. L930 je sice pekna, ale vadi mi hrubka, hmotnost. ten hlinik sice vyzera super, ale ked sa zacne hriat, uz to take super nie je a zacina to vadit tiez. nie som zastancom ziadnych folii a obalov na mobil, ani sa o telefon nijako specialne nestaram - cize vyzera tak, ze sa pouziva (obcas ide do vrecka ku klucom, ked na to zabudnem a pod.) po par padoch je to na tom hlinikovom ramceku dost vidno. rovnako aj doskrabany zadny plast (mam biely a nevyzera to s tymi skrabancami moc dobre). najnovsie mi zial padol tak, ze praskol display od dolneho rohu po celej sirke comu nezabranil ani ramik (chvalabohu ale funguje bez problemov,tak snad vydrzi o prichodu L950XL). narozdiel od L930 bude jednoduchsie na L90XL dat ju do "noveho stavu" kupou noveho krytu, ktory bude urite lacnejsi, jak vymena hlinikoveho ramceka + plastoveho krytu na L930. predpokladam, ze L950XL nebude tak topit v ruke, ako pocitovo neprijemny horuci ramik na L 930. dalsie vyhody ako pamatova karta atd su plne jasne. cize z mojho pohladu je L950XL plne v pohode a urcit do toho pojdem. nemam potrebu mat dizajnovo vymakany telefon polozeny na stoliku ay ludia cumeli. chcem funkcny kus HW co mi L950XL ponuka. (uz len nech ten w10 doladia konecne)
User avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 318
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Post by Zaklinac »

Imperator: Neviem, ako zo mňa robí moja vlastnosť počkať si na dojmy pri hotovom výrobku WP bojovníka a mohykána. Nebudem hodnotiť niečo, čo som videl len na obrázku.
Post Reply

Return to “Microsoft Lumia 950 & 950 XL”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests