Windows 10 Public release: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Zamčeno
hutty
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř črc 15, 2015 21:29
Zařízení: Navon

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hutty »

No ale ono to uz nejde stahnout oficialne ze stranek protoze to microsoft nejak pozastavil nebo co
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Tak vydrž, hodím ti to na web a můžeš si to stáhnout.
Aktivace: 8N67H-M3CY9-QT7C4-2TR7M-TXYCV
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Protože tablet stále nevidí aktualizaci, vyrobila jsem si ISO z .esd souboru co mám po aktualizaci v Parallels. Ale problém je v tom, že jde o verzi PRO, vyžaduje klíč a ten můj to nebere. Takže mám otázku, je možné PRO verzi nějak převést na Home? Děkuji.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Mám svůj vlastní legální klíč Windows 8.1, takže opravdu nechci žádný nelegální nebo dočasný klíč, chci přejít s tím svým. Proto potřebuji verzi Home a nikoliv PRO. Navíc po aktualizaci na final program Insider opustím.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

10240 je final + kluc je mozne zmenit! Tie pridu pravdepodobne mailom. Pripadne sa priradi k uctu.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

Sandra píše:Mám svůj vlastní legální klíč Windows 8.1, takže opravdu nechci žádný nelegální nebo dočasný klíč, chci přejít s tím svým. Proto potřebuji verzi Home a nikoliv PRO. Navíc po aktualizaci na final program Insider opustím.
Doporucujem prechadzat z 8.1 na 10, kedze ak mas teraz Insider preview a po aktualizacii na final skoncis v Insider, tak budes mat ten Win nelegalny
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Mám tablet s Win with Bing, ale Insider mi tam dal verzi PRO s nutností dočasného klíče. Předpokládám, že vystoupím-li z Insider, budu muset do tabletu nahrát původní obraz Win8 a následně jej pak legálně upgradovat. Ale to až v době, kdy bude odpovídající verze Win10 k dispozici. Druhá možnost je zůstat v Insider/SlowRingu a při každé aktualizaci verze zadat nový dočasný klíč.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

myscho píše:
Sandra píše:Mám svůj vlastní legální klíč Windows 8.1, takže opravdu nechci žádný nelegální nebo dočasný klíč, chci přejít s tím svým. Proto potřebuji verzi Home a nikoliv PRO. Navíc po aktualizaci na final program Insider opustím.
Doporucujem prechadzat z 8.1 na 10, kedze ak mas teraz Insider preview a po aktualizacii na final skoncis v Insider, tak budes mat ten Win nelegalny
Nemyslím si to, protože teď mám W10 10166 aktivovaný MÝM klíčem od Windows 8.1. Takže nemůžu skončit s nelegálním systémem, když mám legální klíč. Tady jde jen o to, že mám verzi Home a tudíž instalace verze PRO znamená, že potřebuje jiný klíč. To jsem ostatně psala už dříve.
Proto tedy opakuji svou otázku. Je možné změnit instalační medium Windows 10 PRO na Windows 10 Home? A pokud ano, tak jak? Soubor ei.cfg jako ve Windows 7 není přítomen.

doplnění: Insider verzi v tabletu mám samozřejmě Home, tedy tu správnou, kdyžtak přiložím screenshot.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Mám informaci přímo od MS, že to, co chci udělat, je možné. Jen zkrátka potřebuji verzi Home a nikoliv PRO.
Takže ta samá otázka potřetí. Je možné instalačku verze PRO změnit na verzi Home? Děkuji.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jediný způsob, o kterém vím je ei.cfg...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

-Pavel- píše:Tak to ti více neporadím, ale když ti MS umožňuje tuto akci, proč si se rovnou nezeptala najednou, jednou MS, než 4x tady. Omlouvám se, neber to zle. :)
Důvod je ten, že jsem se ptala už někdy v lednu.

Já nechci nic přelicencovat. Mám nainstalovanou verzi Home a ISO mám verze PRO. A otázka zní, jak z instalačky PRO udělat HOME. To je celé. Až se mi podaří získat ISO HOME, prostě to nainstaluju se svým klíčem. Nebo možná dřív proběhne aktualizace z Windows Update a opět to bude HOME aktivovaná mým klíčem (ten je uložený v UEFI).
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Přesně tak. Nejde jen tak přejít na jinou verzi jak si kdo vzpomene.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Já snad mluvím tatarsky, to snad není možné :-/ Tak já to zkusím ještě jednou.

K tabletu jsem dostala Windows 8.1 (žádné pro, žádné bing, prostě 8.1). A tyto Windows 8.1 mají ve Windows 10 ekvivalent ve verzi HOME. Když jsem si nainstalovala Insider Preview, nainstalovala se mi verze HOME a aktivovala se MÝM klíčem k 8.1 uloženým v UEFI. A finální verzi samozřejmě také budu mít HOME (ostatně Microsoft na to zveřejnil tabulku, kde je napsané, že Windows 8.1 = Windows 10 HOME). Mám teď build 10166 HOME aktivovaný mým klíčem. A protože se mi nechce z Windows Update stáhnout aktualizace na RTM, ani mi ji to nenabízí a já nechci čekat, ptám se, jakým způsobem instalační ISO verze PRO změním na verzi HOME. U Windows 7 to šlo změnou souboru ei.cfg, ve Windows 10 jsem tento soubor nenašla.

Už to konečně chápete, že nechci měnit licenci, chci si nechat tu svou verzi (tedy HOME), ale mám instalačku verze PRO a ta logicky vyžaduje jiný klíč než je ten můj. A opravdu NECHCI instalovat verzi PRO. CHCI nainstalovat HOME v RTM verzi. Pochopeno?

edit: Aleluja, Pavel to konečně pochopil :-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Pavle, znamená to tedy, že jednoduchá změna jako ve Windows 7 editací jednoho souboru není možná? Vždyť tuto radu jsem našla přímo na stránkách MS, takže to je normální legální způsob, jenže pro Windows 7... Pro 10 by mělo být něco takového přece taky, vždyť verze PRO obsahuje to samé co HOME a něco navíc, tak by snad neměl být problém.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Vlastne som na tom podobne. V tablete mam 8.1 s Bingom v UEFI, ale nainstalovany Win10 Pro. Uvidim ako to dopadne. Len sa mi zda, ze aktivovane je to na insider cislo, nie na moje. Mozno sa to vyriesi samo
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

Asi jedine len cakat na Home, lebo pokial viem, tak RTM build je pre vsetkych iba verzia PRO a zatial to nie je riesene tak ako ma byt, ze z 8.1 dostanes 10 Home, z 8 Pro 10 Pro. Som dakde cital, ze spravne verzie sa budu upravovat az po 29.7.
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od datinko »

TomSoft píše:ISO Windows10 x64 CS-CZ 10162
Sťahovanie sa preruší v 3/4 môžeš to pls reuploadnut? :) Diky.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Já jsem to teď stahoval 2x a v IE se to stáhlo v pohodě bez problémů.
V Edge se to přerušilo. Nicméně ZDE je reup...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Vždyť tohle ale přece je pořád RTM kandidát pro Insider Program. Finální verze pro upgrade a použití klíče by měla vyjít až toho 29.7. ne?
Možná to půjde, ale myslím, že se vyplatí těch 14 dnů počkat na skutečnou release verzi.
Zamčeno

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů