Problém s datovým kabelem

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Locked
Hans_16
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Sun Jan 09, 2011 15:59
Zařízení: iPhone SE

Problém s datovým kabelem

Post by Hans_16 »

Můžete mi prosím poradit? Na ebay jsem si objednal USB kabel Nokia k mé Lumii 735. Když přes něj připojím telefon k notebooku, tak se telefon k notebooku normálně připojí, ale telefon se skoro nedobíjí. Občas po delší době přibude 1%, ale taky se stává, že procento ubude. Může být kabel poškozený, že datové funkce fungují, ale nenabíjí?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Problém s datovým kabelem

Post by htcjirka »

Proc jsi nekoupil originalni kabel za par kacek u nas v ČR a radsi objednal nejaky shit z Číny?
Hans_16
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 51
Joined: Sun Jan 09, 2011 15:59
Zařízení: iPhone SE

Re: Problém s datovým kabelem

Post by Hans_16 »

Byl jen za cca 30kc originál Nokia kabel (CA-101). Asi tedy zkusím nechat si vrátit peníze, že je kabel poškozený a koupim nějaký kabel v obchodě. To je poprvé, co mám problém s objednaným zboží z ebay :(
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Problém s datovým kabelem

Post by Petulinek »

30Kč si necháš vrátit? LOL
Dragonerix
smartguru
smartguru
Posts: 771
Joined: Tue Dec 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Problém s datovým kabelem

Post by Dragonerix »

Taky to muze bejt nedostatečným výkonem USB v notebooku! Maximum je 0,5A originál nabijecka má tuším 0,7A a pokud má třeba spatne nastavení v biosu nebo je ten notebook starej muze to bejt pouze 0,2A a to je opravdu málo na nabíjení. Taky mam kabel z ebay kterej ještě svítí a zvládne mi nabijet L930 sice děsně pomalu ale nabijí (nepouzivam, nabijim normálně)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1565
Joined: Mon Jun 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Location: Plzeň

Problém s datovým kabelem

Post by SmetyCZ »

Než se hádat s prodejcem/E-bay nebo řešit nějakej blbej bios prostě běž koupit normální USB kabel v normálním obchodu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Problém s datovým kabelem

Post by htcjirka »

Byl jen za cca 30kc originál Nokia kabel (CA-101)
Spise napodobenina vydavana za original.Na telefon mas a na kabelu nesmyslne setris, to je logika..
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1038
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Location: North Bohemia

Re: Problém s datovým kabelem

Post by pogo8303 »

Dragonerix wrote:Taky to muze bejt nedostatečným výkonem USB v notebooku! Maximum je 0,5A originál nabijecka má tuším 0,7A a pokud má třeba spatne nastavení v biosu nebo je ten notebook starej muze to bejt pouze 0,2A a to je opravdu málo na nabíjení. Taky mam kabel z ebay kterej ještě svítí a zvládne mi nabijet L930 sice děsně pomalu ale nabijí (nepouzivam, nabijim normálně)
To jsou mi ale novinky... V biosu jde pokud vím (a to jen u některých) nastavit dobíjení (neboli nechat zapnutá USB) při vypnutém notebooku, některé umí rvát klidně 1A...

K věci - kabel za 30Kč objednávat na ebay? i funkční neoriginální kabel se dá sehnat za 60Kč
Locked

Return to “Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest