Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
bilitygr
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 03, 2014 14:42
Zařízení: lg v10 android 6.0, nokia lumia 930 windows 10

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od bilitygr »

Zdravim, jak si stáhnu do mobilu klávesnici? Hází mi to chybu u jakýhokoli jazyka co je nutno stáhnout
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od imperator »

tak dufam ze stay in touch bude znamenat aj poznamky alebo fotky... takto odpilit cele zdielanie - osobne sme to doma dooost vyuzivali - bo skype v spravach je sice super vec...ale niesom si isty ci tak skoro dosiahne urovne a rychlosti whatsappu kde si rovnako skupinu na chatovanie mozem vytvorit... mne islo ale skor ze predsa len miestnost mala fajn dlazdicu kde som videl ci poznamka bola zmenena pripadne zmeskane veci od clenov skupiny...
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Marty04 »

By mě zajímalo, kolik lidí vítá tu novou grafiku a to hamburger menu... Mně se to moc nelíbí. Vadí mi to ovládání a mám pocit, že stejný názor má většina uživatelů, ale na druhou stranu by asi bylo naivní očekávat, že by od toho MCRSFT upustil, pokud se rozhodl jít touhle cestou a je jedno jaký bude feedback od uživatelů.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Menty »

Vypuštění HM je velice nepravděpodobné, zvlášť, když MS docela bazíruje na "universal apps", které na desktopu dostávájí docela zřejmé obrysy a nevypadá to, že by to chtěli znova celé překopat. Já jsem na jednu stranu rád, že některé aplikace budou nahrazeny/vylepšeny (například naprosto příšený music player), na druhou stranu se bojím, že trochu utrpí ergonomie ovládání.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Mizlerek007 »

Marty04 píše:By mě zajímalo, kolik lidí vítá tu novou grafiku a to hamburger menu... Mně se to moc nelíbí. Vadí mi to ovládání a mám pocit, že stejný názor má většina uživatelů, ale na druhou stranu by asi bylo naivní očekávat, že by od toho MCRSFT upustil, pokud se rozhodl jít touhle cestou a je jedno jaký bude feedback od uživatelů.
mě to na 1520 nevadí ... navíc si nedokážu představit že ani 5" tel ovládám jednou rukou... při volání ano, ale sms galerie atd, takže já nepociťuji žádné problémy.. "zatím"
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Wertigo »

Jediné co mi opravdu vadí je snížená výdrž na baterii.....zbytek je překousnutelný....pro mně
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Krayzie »

Osobne si myslim, ze na HM si budeme musiet zvyknut. Mam pocit, ze MS schvalne prisposobuje design applikacii Androidu a iOS a vobec by som sa nedivil, keby s WIN10 predstavil vyvojove prostredie pre universal apps s moznostou kompilacie pre droid (prip. aj iOS). Urcite ma nieco take k dispozicii na vyvoj Office pre droid aj WIN 10. Tym by vyriesil problem nedostatku aplikacii (min. tych novych). Su to sice len moje osobne spekulacie, ale nasvedcuju tomu klebety o podpore droid aplikacii na WIN10. A kedze MS vie, ako by dopadol vyvoj nativnych apiek po niecom takom, rozumnym riesenim mi skor pride nejaka moznost kompilacie universal apps pre co najviac platforiem. Otazne je, ako su na tom WIN10 API.
Kazdopadne, aj ked kroky MS chapem, tak design WIN10 ma uz daleko od povodneho WP7, co je podla mna velka skoda.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

Pokud to tam nechají, tak ať si celé Windows strčí za klobouk. Ergonomie ovládání 0, a navíc ne každý má pádlo které musí ovládat pomalu školním ukazovátkem, aby dosáhl na všechny kraje obrazovky.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

W10 jsem zkoušel na Lumii 1320 a na tom obřím dipleji to nevypadá špatně... Tím mám na mysli hlavní obrazovku, když si člověk pohraje s pozadím a Settings vypadá taky dobře. Horší je to samozřejmě pokud se "zaleze" dovnitř některých voleb a menu - jak se vzhledem, tak způsobem ovládání... ;-)
Na Lumii 520 jsem to nechal natrvalo a občas si pohraju. Zapnutá Lumie 520 s W10 a vhodným pozadím vypadá jako klenot...
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Kaizr »

Insider aktualizován. Pokud jsem to dobře přelouskal měl by zamezit instalování na nepodporované modely
vime
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: úte dub 15, 2014 12:00
Zařízení: Lumia 520

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od vime »

Prosím vás ti co mate 10ky, jde nastavit hlasitost budiku? To je totiž vec kterou bych docela využil
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

vime: Hlasitost budíků nejde nastavit ani ve W10. I když Budíky jsou přepracované a jsou tam nové možnosti - Světový čas, Časovač a Stopky. Nastaveni budíku je ale zatím stejné jako ve W8.1...

Obrázek

U W10 je ještě jedna nová věc, o které se příliš nemluvilo: dolní navigační tlačítko Zpět (šipka doleva) má trochu jinou funkci než v předcházejících Windows. Pokud například máte posunutou obrazovku s dlaždicemi někam nahoru, tlačítko "Zpět" už obrazovku nevrátí do základního zobrazení, na to slouží nyní výhradně navigační tlačítko "Start" (prostřední).
Pokud je například zobrazen Přehled aplikací, tlačítko zpět nevrátí zobrazení na hlavní obrazovku s dlaždicemi, opět je třeba použít tlačítko "Start".

Zdá se, že tento mechanismus je logičtější a mnohdy zamezí "nechtěnému" návratu na hlavní obrazovku...
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Chtěl jsem to zkusit přes ten čínský certifikát na L925 a nechce se mi stáhnout.
bilitygr
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 03, 2014 14:42
Zařízení: lg v10 android 6.0, nokia lumia 930 windows 10

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od bilitygr »

Nemáš třeba denim? Mě to s denimem taky hned nešlo na 930
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

l.i.b.o.r:Aktualizoval jsi před tím Windows Insider ? Pokud ano, chyba...
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od l.i.b.o.r »

certifikát jsem stahl do L925 přes pc a nainstaloval.

Ano, protože L925 byla po reklamaci, tak jsem to někde stáhnout musel. Dá se někde stáhnout ta starší verze? WI mě nechce pustit, tak mám asi smůlu.

V L930 mám asi tu starší verzi, ale tam se mi to instalovat nechce.
merffin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte kvě 21, 2013 15:52
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od merffin »

Tak po týdnu používání WP10TP na L1520, system plynulý, stabilní až na určité situace, baterie výborná, chybí určité funkce ovšem pro standartní využití naprosto dostačující..... závěrem: první sestavení mobilních "desítek" je stejně použitelné jako plnohodnotná verze Androidu akorát rychlejší :))
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Promiň, ale už jen protože jsem je zkusil na L630 ti nevěřím, stejne tak většina TECH webů.



Určitě není TP rychle/plynulé/stabilnejsi než Android. ;) doporučit na daily driver může opravdu jen blázen.
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Fireboss15 »

Toto súhlasím .. Ten systém je neskutočne zabugovaný, keď víde official tak si myslím, že to bude paráda... Ja to mám na mobile len preto lebo posielam väzbu a na všetky veci používam tablet (ani iOS 8 nieje búh ví co)

Len dnes sa mi zasekol mobil 3x som musel hard reset
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

merffin píše:Tak po týdnu používání WP10TP na L1520, system plynulý, stabilní až na určité situace, baterie výborná, chybí určité funkce ovšem pro standartní využití naprosto dostačující..... závěrem: první sestavení mobilních "desítek" je stejně použitelné jako plnohodnotná verze Androidu akorát rychlejší :))
Srovnávat první sestavení W10 s vyladěným Androidem je hodně odvážné. Logicky je na W10 řada věcí nedotažených, nehotových, částečně fungujících atd... Ani to nebylo ze strany MS míněno k běžnému nasazení a už vůbec ne na nepodporované zařízení.
Provozuji W10 na L520 cca 5 dní jako "mobil na občasné pohraní si s W10". Nepadá to, fotí to, SMS-kuje, telefonuje, jde používat IE.
Ale: nejdou mobilní data, obrazovky se občas "převalují" pomalu, řada voleb zatím nefunguje.

Pokud W10 někdo provozuje na podporovaném telefonu, napište zkušenosti, moc toho tady není. Jdou Vám i po HR mobilní data ?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host