Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 60
Joined: Wed Jan 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by lacikaboss »

ahojte.
mam lumiu 535 a stale trha display.
update je 02054.00000.14485.37000 ale najnovsi je vraj 02054.00000.14485.37002
Ako ho dostanem do telefonu? Update mi nechce ponuknut.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 113
Joined: Wed Jan 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by kope »

Tak jsem trochu rozpačitý, jestli tenhle telefon koupit nebo ne. Po řečtení specifikací jsem byl rozhodnutý že ano-parametry se mi líbily a cenataké (nehodlám za telefon dát víc než 4000). Pak jsem našel tuhle diskusi a popis problémů s dotykovým ovládáním a začal jsem uvažovat, že si pořídím Horus 3C, který má žena (i když je to Android, vůči kterému mám nějaký "blok"). Podle posledních příspěvků to ale zase začíná vypadat, že by to taková tragédie být nemusela, takže teď jsem na vážkách. V současnosti mám Nokii 5230 a už přestává stačit. Telefon je pro mne spíš pracovní a komunikační nástroj - využívám ho k volání, psaní sms, komunikaci přes WhatsUp, jako navigaci, na maily, k prohlížení internetu. Hry téměř nehraji (snad s vyjímkou pokeru). To by snad 535 zvládat mohla, ne?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3219
Joined: Tue Jan 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Location: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by veigy »

Scházejí se tu dva docela protichůdné názory, já jí plánuju koupit a kdyby náhodou byl dotyk neúnosný, je tu 14 denní lhůta...
mibust
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Wed Jan 14, 2015 23:18
Zařízení: HTC Desire X

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by mibust »

Také jsem si Lumii 535 DS koupil. Musím potvrdit že dotykové ovládaní je špatné. Po aktualizaci sice zlepšení, na jeden prst jakž, takž (i když pořád sem tam chybka), ale při pokusu o zvětšení čehokoliv (fotky, www stránky apod.) dvěma prsty naprostá katastrofa. Hrál jsem si s mobilem asi týden a ostatním naprostá spokojenost. Nebýt špatného ovládání naprostá spokojenost. Ale pro mě je pohodové dotykové ovládání věc zásadní. Takže jsem ho byl včera vrátit. Původně jsem ho chtěl zkusit vyměnit, ale mobil na prodejně vykazoval stejnou chybu. I prodavač naznal, že při pokusu o zvětšení www stránky to bylo hrozné. Takže doporučuji každému kdo si chce tento mobil koupit, zkuste si pomocí dvou prstů něco zvětšit. A sami uvidíte zda vám to bude vyhovovat.
andre_fux
nováček
nováček
Posts: 15
Joined: Wed Jan 30, 2013 23:27
Zařízení: Lumia 650 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by andre_fux »

Mám 535 DS týden. A zatím jsem nepozoroval problém s doteky. Jen nějaké ty překlepy na klávesnici, když píši, ale to je dáno tím, že jsem měl celou dobru qwerty telefony (poslední HTC 7Pro). Při testu multidotyku dva prsty vždy naprosto v pohodě více jak dva už byly problémové.

Zomování jak v www, tak fotky bez problémů.

verze OS: 8.10.14226.359
revize FW: 02055.00000.14511.22002
revite HW: 3.0.0.0

Rozhodně koupě nelituji a šel bych do ní znovu. Jediné co mi zatím hodně vadí je velikost :( a chybějící HW tlačítko foťáku.
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 60
Joined: Wed Jan 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by lacikaboss »

Preklep nema za vinu display. To sa mi stava na vsetkych wp telefonoch. Ale obcas mi nevezme pismenko.
A to zoomovanie prestane reagovat ak das prsty tesne k sebe a potom ich chces oddialit.
Takisto uplne zblblo na jednej stranke, ale refresh to vyriesil. Tak neviem ci zblbol digitizer, os alebo web.
S tahanim prstu nie je problem. Skusal som to na malovani. Ale s dotykom. Niekedy nezareaguje. A s dvoma prstami to podstatne horsie funguje.
Mam strach, ze pouzili shitny digitizer a ziaden update to nezachrani.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 113
Joined: Wed Jan 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by kope »

Tak mi to nedalo a napsal jsem dotaz do Setosu (původně jsem to chtěl směrovat na Microsoft, ale struktura jejich stránek je tak stupidní, že jsem na nich nedokázal najít žádný kontaktní mail). Tady je nůj dotaz:

Na internetových fórech jsem narazil na informace o
nekorektně fungujícím dotykovém ovládání u telefonu Lumia 535. Rád bych se
Vás, jako oficiálního distributora telefonů Lumia do ČR zeptal, zda se
tento problém opravdu vyskytuje a pokud ano, zda je známá jeho příčina
(zda jde o HW nebo SW problém) a popřípadě i zda je tento problém
odstranitelný (a jak).


A dnes přišla tato odpověď:

Ano, dostali jsme takovou informaci, že u některých kusů je problém s dotykem na displeji. Včera nám ale bylo sděleno, že je již na tuto chybu update. Nicméně tato chyba nebyla na všech přístrojích.

Všimněte si toho "...tato chyba nebyla na všech přístrojích". To může být důvod těch protichůdných hodnocení, které se (nejen) tady objevují
kope
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 113
Joined: Wed Jan 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by kope »

Chci se zeptat - dá se otestovat, jestli telefon má problém s displejem i bez vložení SIM ? Jde mi o to, že když Setos (a našel jsem to info nakonec i na FB Microsoft Lumia Czech) píše, že problém nebyl na všech přístrojích, tak jestli se dá nějak otestovat na prodejně, jestli daný přístroj chybu má nebo ne.
A ještě dopňující dotaz: jak lze zjistit revizi HW? Na několika místech jem narazil na info, že s HW rev. 3.0.0.0.0 ten problém je, na přístrojích s HW rev. 5.0.0.0.0 už ne.
Mimochodem, chápu správně, že revize HW znamená verzi "železa", které je pro sestavení telefonu použité? Pokud to tak je, jak může problém HW odstranit update telefonu? Rozumím tomu, že update odstraní problémy s FW, s operačním systémem, ale s hardware?
User avatar
Foxl
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Sun Jan 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by Foxl »

Tak musím napsat, že jedinou aktualizaci co jsem dělal byla ta hned po koupi a dotyk šel tak že 1 bez problémů a 2 tak na 90 procent, jediná potíž byla s tím že pokud jste dali dva prsty těsně k sobě telefon to zaznamenal jako jeden dotyk a při roztažení prstů to tak zůstalo a tel zaznamenával pouze jeden dotyk. Ale včera jsem udělal obnovu továrního nastavení a dotyk se zlepšil. 1 je bez problémů a 2 už taky 100 % tzn. zoomovací gesta atd úplně v poho. Telefon přejde plynule z jednoho dotyku na dva. A 3 jsou tak na 70 %. Ale potřeboval bych od znalých zde poradit s budíkem, nedaří se mi nastavit nízkou hlasitost ať nastavím na telefonu jakou chci budík si zvoní pořád stejně.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2296
Joined: Fri Aug 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by imperator »

foxl tak to je super...vyzera to ze aktualizovat a potom obnovit tovarenske...ale moze byt aj problem ze este zalezi kus od kusu... nakolko ja som ho urobil a bolo to rovnake :-/ ale mozno by som este raz odinakadial objednal tu lumiu - takze teraz mas v tom multitouch teste 100% ked robis zoom s 2 prstami ? rovnako aj v exploreri ?
User avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 318
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by Zaklinac »

Foxl: na pôvodnom WP8 sa dala nastaviť hlasitosť budíka, na WP8.1 je to natvrdo tak, že budík začne zvoniť ticho, ale postupne sa hlasitosť zvyšuje až začne doslova vrieskať.
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

Myslím že na žádném WP se nedala nastavovat hlasitost budíku. Zkoušel jsem to a nic. Vždy od nejtiššího po nejhlasitější.
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 88
Joined: Sun Mar 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Location: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by grafic »

Mimonaut: Matně si vybavuju, že na WP8, když budík zvonil jsi mohl HW tlačítky zvuku zvýšit/snížit hlasitost a ta pak zůstala i pro další zvonění budíku... Jistej si tím teda nejsem, ale myslím, že to na WP8 fakt šlo touhle obklikou:)
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 60
Joined: Wed Jan 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by lacikaboss »

na WP 7.8 je budik podla zvolenej hlasitosti celeho telefonu.. cize ked to nechal na 00 a pohodene na veciach, tak ma nezobudil.
User avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 318
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by Zaklinac »

Grafic: presne tak to bolo. Viem to, pretože som to využíval.
User avatar
Foxl
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Sun Jan 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by Foxl »

Tak dotyk funguje i v exploreru bez potizi. Zoom je plynuly a na kazdy dotyk. Jinak k budiku. Mam pocit ze jede na maxinalni hlasitost od zacatku.
User avatar
Foxl
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Sun Jan 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by Foxl »

Tak zkousim stale ruzne moznosti ale ten zas....j budik zvoni uz od zacatku na max. To me hned rano klepne. Zkuste prosim nekdo kdo mate 535 jak to je s tim budikem a jeho hlasitosti. Dekuji.
User avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 213
Joined: Wed Jun 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Location: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by stm01 »

Jednoduše si dej nějakou lehkou melodii (šumění moře a podobné) a nebo si uprav vyzvánění v nějakém editoru. Nastav si tam zvyšující se zvuk. Dá se to udělat v Nero Wave Editoru či klasickém Wave Editoru.
rastosko
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Thu Jan 15, 2015 20:57
Zařízení: Samsung i8750 Ativ S

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by rastosko »

Ma tu uz niekto HW verziu 5.0.0.0 resp. niekde som videl 0.5.0.0?
rikardo
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Sat Jan 10, 2015 23:26
Zařízení: LG G2
Location: okr.Louny

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Post by rikardo »

stm01 wrote:Jednoduše si dej nějakou lehkou melodii (šumění moře a podobné) a nebo si uprav vyzvánění v nějakém editoru. Nastav si tam zvyšující se zvuk. Dá se to udělat v Nero Wave Editoru či klasickém Wave Editoru.
Nebo Audacity je taky super,upravuju si tam zvuky na sms nebo vyzvánění,když mě to popadne...
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest