Rodinné sdílení nákupů

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od hujer »

Jak se zdá, mixujeme zde nákupy aplikací na Store a klasické nákupy (např. žrádla v marketu) ... :)
Na to druhé stačí ke sdílení mezi členy rodiny OneNote, to je pravda.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od JirkaTom »

OK, vraťme to k původnímu příspěvku Sandry:

Apple tedy nově umožňuje sdílení nákupů (multimediální obsah, knihy, aplikace atd..) až 6 osob (řekněme rodiny). V této skupině jsou tyto úlohy jednotlivých členů:

1. Pořadatel - hlavní osoba, která zve ostatní ke sdílení
2. Rodič / opatrovník a další 4 jsou děti

U dětí lze nastavit, aby pořadatel mohl schvalovat nákupy.

Zbývá tedy otázka, jak si Apple ověřuje, že jde o rodinu. Podle všeho ale tuto "strukturu 6 osob" může vytvořit libovolných šest osob, kde každá má své apple ID...
Jsem zvědavý, jak si bude Apple hlídat že jde o rodinu, co se stane když "Pořadatel" zruší svoje apple ID, jak půjde měnit jednotlivé členy atd... Ale Apple není "startup" , takže asi to mají vymyšlené.. :) :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od mimonaut »

hujer: to se ti nezdá. Byl to joke :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od Sandra »

mimonaut píše:Normálně. Žena do svého OneNote na telefonu / kompu napíše seznam co je potřeba koupit a já to při cestě z práce podle svého OneNote koupím a odklikám. :-) A vice versa. Sdílíme nákupy přes OneNote :)
Toť vše.
Aha, už chápu :-D
Jirka_t píše:OK, vraťme to k původnímu příspěvku Sandry:

Apple tedy nově umožňuje sdílení nákupů (multimediální obsah, knihy, aplikace atd..) až 6 osob (řekněme rodiny). V této skupině jsou tyto úlohy jednotlivých členů:

1. Pořadatel - hlavní osoba, která zve ostatní ke sdílení
2. Rodič / opatrovník a další 4 jsou děti

U dětí lze nastavit, aby pořadatel mohl schvalovat nákupy.

Zbývá tedy otázka, jak si Apple ověřuje, že jde o rodinu. Podle všeho ale tuto "strukturu 6 osob" může vytvořit libovolných šest osob, kde každá má své apple ID...
Jsem zvědavý, jak si bude Apple hlídat že jde o rodinu, co se stane když "Pořadatel" zruší svoje apple ID, jak půjde měnit jednotlivé členy atd... Ale Apple není "startup" , takže asi to mají vymyšlené.. :)
Apple nijak neověřuje, že jde doopravdy o rodinu a jde kdykoliv přidat, odebrat nebo změnit rodinné příslušníky. Vlastně jediné ověření, že opravdu jde o validní údaje, je zadání Apple ID a hesla a jako ověření bezpečnostního kódu na platební kartě, která je přiřazena k hlavnímu ID.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od JirkaTom »

Ono samozřejmě Applu jde v tomto případě o jediné: ani ne tak o zisk z prodeje aplikací, ale spíše přimět rodinu (nebo kamarády, skupinu..) aby používali výrobky Apple.
Pro rodinu s dětmi je Rodinné sdílení asi velmi dobrá volba, jak s co nejméně starostmi ohlídat, co ratolesti kupují a stahují...
Ovšem já být 13-ti letou ratolestí, tak bych si asi pořídil jiný systém (např. WP), aby tatík neměl přehled... :) :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od Sandra »

Mám takový pocit, že bys ve 13 letech používal to, co ti rodiče dají :-) A kdyby ti dali iPhone, myslím, že bys radostí skákal až do stropu :-) Faktem je, že já bych své děti kontrolovala až budu mít dítě, kontrolovat ho budu ať se mu to líbí nebo ne, ono je to do určitého věku vysloveně nutností, nejde nechat růst děti bez výchovy jako dříví v lese.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od tslany »

Já jsem se už ve svých 12 letech vrtal ve firmwaru pro SE K750i tuším, žádné hry jsem až tak moc nehrál, takže je to asi individuální, koho by co potěšilo :grin:
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

Re: Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od Nolf »

spellshaper píše:Sdílet aplikace mezi účty na WP nelze a upřímně bych ani nedával různým lidem na telefon jedno ID. Má to mnoho nevýhod od kontaktů, přes zálohy, synchronizaci atd... bude s tím více problémů, než výhod.

Účty pro rodinu a sdílení informací v rodině nastavit lze, ale aplikace je nutné koupit pro každý účet zvlášť.

Jinak zde o tom Apple sdílení:
https://www.apple.com/icloud/family-sharing/" onclick="window.open(this.href);return false;
Apple produkt nemám, ale pánové nebylo to tak těžké vygooglit...
Tak nevim proc ma kazdy svuj ucet a budou kupovat app trikrat. U nas mam iphone svuj i manzelky a ipad i ipod na jeden a to muj ucet takze se koupene app stahuji automaticky i na ostatni zarizeni ale kazdy mame jine kontakty emaily gamecentrum a podobne.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Re: Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od JirkaTom »

To asi nebude pravda. Maily, kontakty a pod. se synchronizují na všechna zařízení se stejným apple ID. To znamená, že všichni vidí vše.
Naposledy upravil(a) tslany dne pát říj 24, 2014 11:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Citace posledního příspěvku.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Rodinné sdílení nákupů

Příspěvek od Sandra »

Nolf píše:
spellshaper píše:Sdílet aplikace mezi účty na WP nelze a upřímně bych ani nedával různým lidem na telefon jedno ID. Má to mnoho nevýhod od kontaktů, přes zálohy, synchronizaci atd... bude s tím více problémů, než výhod.

Účty pro rodinu a sdílení informací v rodině nastavit lze, ale aplikace je nutné koupit pro každý účet zvlášť.

Jinak zde o tom Apple sdílení:
https://www.apple.com/icloud/family-sharing/" onclick="window.open(this.href);return false;
Apple produkt nemám, ale pánové nebylo to tak těžké vygooglit...
Tak nevim proc ma kazdy svuj ucet a budou kupovat app trikrat. U nas mam iphone svuj i manzelky a ipad i ipod na jeden a to muj ucet takze se koupene app stahuji automaticky i na ostatni zarizeni ale kazdy mame jine kontakty emaily gamecentrum a podobne.
My máme iPhony a iPad každá se svým účtem a app sdílíme. Dříve jsme to dělaly přepínáním Apple ID, nyní používáme rodinné sdílení a nákupy se v rodině sdílí, tedy když já něco koupím, máme to všichni...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 9 hostů