Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Pomozte nám vylepšit SMARTmanii, sdělte nám co máte na jazyku!

Jste pro deaktivaci podpisů pod příspěvky?

Poll ended at Tue Sep 23, 2014 0:48

ano, vypněte je
20
56%
ne, ponechejte je aktivní
16
44%
 
Total votes: 36

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Jiří Hrma »

Procházel jsem nejrůznější česká a zahraniční fóra a všiml jsem si, že téměř všechna již opouštění od používání podpisů pod příspěvky každého uživatele. Co si o nich myslíte? Dle mého zbytečně zabírají místo a dělají pak výpis příspěvků (fóra) méně přehledný. Pokud se někdo o dotyčném uživateli chce dozvědět více a případně zobrazit jeho podpis, má stále možnost v detailu jeho profilu. Jinak bych ale navrhoval podpisy globálně vypnout, co vy na to?
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Fri Apr 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Location: Karviná

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by TomSoft »

Chudák Jirka (htcjirka) :-D

Jo, klidně to být nemusí, ale on se moc nezmenší celý příspěvek když tam ten podpis nebude a text příspěvku bude krátký.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Jiří Hrma »

ono ani nejde o velikost, ten box pro každý příspěvek má svoji pevnou velikost, ale jde spíše o přehlednost. Bez podpisů bude čtenář scrollovat pouze mezi příspěvky uživatelů a nebude je přerušovat žádný dodatečný text.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Fri Apr 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Location: Karviná

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by TomSoft »

Mě osobně to teda moc neruší, ale jak říkám, když podpis nebude, tak nebude.
Spíš mi vadí ty reklamní bannery mezi příspěvky :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Jiří Hrma »

Reklamy na novém vzhledu fóra bude méně, ale z něčeho fungovat musíme. Zrovna teď se dost výrazně posiluje serverové železo, aby stíhalo nápor uživatelů. A do práce zadarmo chodit také nehodlám :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by htcjirka »

Chudák Jirka (htcjirka)
Kdepak, me to nevadi, pokud budou podpisy zakazany.Nijak na tom nelpim ;-)
User avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1162
Joined: Fri Apr 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Location: Potkali se u Kolína
Contact:

Re: Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Cleric »

Já jsem určitě pro zachování podpisů. Nijak ničemu nepřekáží.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Posts: 504
Joined: Wed Dec 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Location: Liberec
Contact:

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by M.BoBo »

Já jsem pro zachování podpisu.
Alespoň např. tazatel bude vědět kdo konkrétně mu odpovídá a s kým má tu čest. Někteří na fóru jsou opravdu vědomostně na výši a někteří naopak, takže i podle podpisu lze soudit relevantnost odpovědi.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Posts: 504
Joined: Wed Dec 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Location: Liberec
Contact:

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by M.BoBo »

qwer:
Je to v podstatě pravda. Praxí se nejlépe naučíš.
Dobře zde poradí třeba maxxz, -Pavel-, i htcjirka a další. To už mám ověřeno.
A třeba od tebe nevím jakou zaujatost a blábol čekat;)
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by mimonaut »

A co zakázat rovnou diskusi? Každou chvíli tady čtu, jak je něco nejlepší.. :-D

Ne, vážně. Zakazovat podpisy je absolutní hovadina. Pokud někdo v podpisu dělá cílenou reklamu (bez svolení SM), někoho cíleně napadá, zesměšňuje apod., bude požádán o změnu podpisu (avataru) a když nevyhoví, nebude mu sem umožňen přístup. Je to jednoduché a dostatečné.

Když si dá někdo do podpisu "miluju Adidas, dělají nejlepší boty ve vesmíru", nikomu to neškodí. Že s tím nemusí každý souhlasit je sice pravda, ale je to tak to jediné, co s tím může dělat.
Pokud ale někdo v podisu bude mít "Adidas je největší hnůj a všichni kdo mají od nich boty jsou úplný ubožáci", asi nepochopil zásady slušného chování a bude si muset podpis změnit.

Takhle jednoduchý to je! :-)
Wertigo
smartguru
smartguru
Posts: 712
Joined: Mon Jan 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Location: Praha

Re: Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Wertigo »

Tak podpis uživatele všeobecně vyjadřuje něco o něm. Za sebe bych podpisy zachoval. Je to standart asi na všech fórech co znám včetně těch co provozuji.
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by mike-biker »

Asi by stačila jen nějaká jednoduchá forma - kde se uživatel bude stručně prezentovat.
Úplně bych to nerušil, ale zamezil jejich zbytečné přebujelosti.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by uni »

Já jsem pro zachovat, ideálně "plain text, 300 znaků", někteří tady z toho dělají trochu pouťovku:) Jak ukazuje např. zdejší vlákno, podpis se většině vejde tak jako tak do min. výšky jejich příspěvku (která je dána informacemi vlevo), tedy podpis a zároveň nezrušit info v levém sloupci mi přijde zbytečné, pokud už, tak obé, aby se tedy zvětšila kompaktnost.
User avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1162
Joined: Fri Apr 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Location: Potkali se u Kolína
Contact:

Re: Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Cleric »

Tak ja si to mužů klidne upravit, tak aby to bylo koukatelene. To mi problém nedela.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Jiří Hrma »

Díky za reakce. Zrovna to co má Cleric v podpisu je přesně to, co nás vedlo k tomu se zamyslet nad zrušením. Barvičky, odkazy… takto by to myslím opravdu nemělo vypadat (nic ve zlém proti Clericovi) :-)

Líbí se mi návrh, že bychom v podpisech ponechali pouze plain text bez barviček, formátování, odkazů a obrázků (menším písmem, opět jednotně). Pak by to nemuselo působit tak rušivě, co vy na to?

GreenArrow: Nevím co máš neustále za problém (apeluji na ten smazaný příspěvek o tom, že by si zrušil celou SM)? Nikdy jsem s tebou nepřišel do křížku, ale některé tvé příspěvky mi přijdou opravdu mimo, nebo to měl být pokus o vtip? Co kdyby ses místo neustálého kritizování zkusil zapojit a vzal to z té druhé strany? Díky za upřesnění.
User avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1162
Joined: Fri Apr 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Location: Potkali se u Kolína
Contact:

Re: Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Cleric »

Souhlasim, k tomu nemám nic jiného co říct.

Tohle je takový zlozvyk z Android fóra kde se to tak nějak toleruje.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Jiří Hrma »

Cleric: super, ono se to tolerovalo i tady, respektive jsme to nikdy moc neřešili, ale s tou novou šablonou (lexicon) bychom byli rádi, aby byl kabátek pěkně čistý a bez rušivých elementů. Tzn. malé, nevýrazné podpisy jednotné velikosti a barvy by rozhodně rušivě nepůsobily.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 207
Joined: Thu Oct 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by PetrCBR »

Asi by stacil ten plain text + zakaz reklam a podobnych zhovadilosti (precijen je to podpis).
User avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1162
Joined: Fri Apr 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Location: Potkali se u Kolína
Contact:

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Cleric »

Tak teď jsem si přepnul do lexicon tématu a vypadá to hned jinak. Podpisy vyniknou i tak.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Podpisy pod příspěvky ve fóru - hlasování

Post by Jiří Hrma »

PetrCBR: jj, jsem pro :)
Cleric: a co na nový vzhled říkáš?
Post Reply

Return to “Náměty, dotazy, připomínky”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest