Rady ohledně Lumie 925

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Blooddrunk »

Zdravím, předem se omlouvám, pokud položím dotaz, který tu už někdy byl. Většinou jsem hledal, ale nic nenašel, nebo né dostatečně.

Zasekanost Androidu jsem už nemohl vydržet a to jsem ho měl pomazlenej, tak jsem se vrhl po Lumii 925, především také kvůli fotoaparátu, protože fotím dost. Tady taky začíná můj první dotaz.

Je lepší fotit přes základní aplikaci fotoaparát nebo raději využít aplikaci od Nokie? Nebo popřípadě stáhnout úplně jinou aplikaci? Dále, jestli by neměl někdo tip, jak nastavit různé hodnoty v aplikaci na focení aby z ní lezly co nejlepší fotky. Je mi jasné, že to záleží na podmínkách, ale nějaké univerzální nastavení by neuškodilo.

Další dotaz je ohledně baterie, jak nejlépe pošetřit baterii, aby vydržela alespoň den? Zatím se mi baterie vybíjí dost rychle a to telefon používám v podstatě jen na hudbu, facebook, maily a věci podobné. A s tím spojená nějaká kvalitní aplikace, která monitoruje stav baterky a nejlépe s živou dlaždicí.

A třetí taková věc, když si dám do telefonu určité album, ve kterém samozřejmě mám obrázek toho alba, ale po přetažení do telefonu se ukáže jako neznáme album a bez obrázku toho alba. Je možné to nějak pošéfit přímo v telefonu nebo to musím otagovat a přiřadit obrázek přímo v PC?

Předem moc díky za ochotu a vstřícnost, je možné, že mě budou postupem času napadat nové a nové věci, tak je možné, že časem ještě něco přidám.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od mimonaut »

Univerzální nastavení pro foťák neexistuje, vždy záleží na tom co a kde fotíš. Osobně používám hlavně defaultní fotoaparát, Nokia Camera totiž pomaleji startuje.
Smysl dle mého má jen pokud si chceš hrát s manuálním nastavením expozice, nebo "ručním" ostřením, popř. využívat speciální režimy.
Na normální focení je ale nejpohotovější vestavěná app.

S baterkou neporadím, na mé lumii 920 s ní nemám problém a aplikace na wp8.1 ani nevím jestli jsou. Na WP8 sice byly, ale stejně akorát zbytečně žraly baterku. Kontrola spotřeby se dá provést v systémové aplikaci "spořič baterie" - pozor, nezapínej režim úspory, nemá to valný smysl.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Blooddrunk »

Foťák odkouším, na mé 925 mám 8.1 a nějakou aplikaci Battery, která má dobrou live tile, ale aktualizace té dlaždice je žalostná.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od mimonaut »

očividně je aplikace psaná pro WP8, kde byla nejkratší doba aktualizace dlaždic pro aplikace 30min.
Od WP 8.1 je možnost pro aplikace updatovat tile po 1 minutě, ale je potřeba toto naprogramovat.

Pozor! za nízkou výdrží mohou být právě aplikace typu Battery.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Petulinek »

Různé aplikace typu Battery jsou zbytečné, po stáhnutí lišty ej vidět stav baterie v %
Doporučuji vypnout běh na pozadí u čeho je to možné, zejména u Spořiče baterie. Počítej také s tím, pokud máš telefon úplně nový, že klidně bude trvat několik týdnů, než se baterka "usadí".
Alba je nejlepší importovat korektně např. přes Windows Phone aplikaci ve Win8, potom funguje i zobrazení obrázku.
Dle různých testů to vypadá, že nokiácká kamera fotí o chloupek lépe...
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Blooddrunk »

S těma procentama to je super tip. Hned jde appka pryč. Jinak na PC mám ještě Windows 7 takže musím ještě něco vygooglovat.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od relouth »

tiez mam win 7 a obrazok alba vidim,aj ked to nahram normalne cez kabel
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Blooddrunk »

Další z dotazů. Je nějaká aplikace, která dokáže synchronizovat kontakty v telefonu a na facebooku? A tudíž k nim přidá i profilové obrázky jako obrázek kontaktu. Na androidu jsem používal aplikaci SyncMe.
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Scaladek »

App netřeba. Nainstalovat app Facebook, propojit s telefonem, v app zkontrolovat, zda-li proběhla synchronizace, následně v hubu Lidé v nastavení zapnout kontakty z Fb a potom lze v režimu editace u každého kontaktu vybrat, odkud se bere profilový obrázek...;)
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Blooddrunk »

Moc díky a následuje další dotaz. Zjistil jsem, že když mám telefon přes noc v nabíječce, tak mi ráno nejdou zvuky a musím telefon restartovat, tudíž neslyším budík ani nic.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od relouth »

skus toto,mozno tam nieco najdes
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-L ... -p/1935826" onclick="window.open(this.href);return false;
Pavel 97
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 24, 2014 20:06
Zařízení: Lumia 925 *Černá

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Pavel 97 »

Já teda přes noc nabijím, a když teď zkusím nějakou písničku, tak hraje.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od Blooddrunk »

Další z rychlých dotazů;D Lze nějak docílit toho, aby mi chodili notifikace do dlaždice nebo lišty z 6snapu? Diky
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Rady ohledně Lumie 925

Příspěvek od mimonaut »

6snap by měl mít aktivní dlaždici.
Dokud autor nepřidá podporu pro WP8.1, do action centra ti chodit notifikace nebudou.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů