Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 322
Joined: Fri Oct 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by niki66 »

tiez sa neviem odtrhnut od dungeon hunter 4 :D telefon skoro nonstop na kabli mam nahodeny ach :D uz nech ju prejdem :D
mbelas
smartguru
smartguru
Posts: 586
Joined: Fri Dec 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mbelas »

Chlapi, trápí mě samovybíjení mojí L1020 přes noc.
Hard reset jsem zatím nedělal, ale asi budu muset.
Na pozadí nic neběží , vše je blokované. Žádný baterry app nepoužívám. Spořič baterie také nepoužívám.
Včera jak jsem šel spát 89% a ráno 64% !
Než jdu spát chvilku internet a pak vypnutí wifi, režim letadlo.

Mám takové tušení, že ten FW není moc odladěný , už se těším na aktualizaci Nokia Black.
FW mám 3049 ...... ale všude ve světě je aktuální FW3050 jen CZ a pár zemí v EU+USA ho nemají a mít nebudou, což je divné, když ho mají i země v Africe :-) A to ČR je civilizovaný stát prej :-)

Co mi doporučíte?
User avatar
mato289
smartguru
smartguru
Posts: 535
Joined: Sat Jun 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Location: Slovakia

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mato289 »

mbelas wrote:Chlapi, trápí mě samovybíjení mojí L1020 přes noc.
Hard reset jsem zatím nedělal, ale asi budu muset.
Na pozadí nic neběží , vše je blokované. Žádný baterry app nepoužívám. Spořič baterie také nepoužívám.
Včera jak jsem šel spát 89% a ráno 64% !
Než jdu spát chvilku internet a pak vypnutí wifi, režim letadlo.

Mám takové tušení, že ten FW není moc odladěný , už se těším na aktualizaci Nokia Black.
FW mám 3049 ...... ale všude ve světě je aktuální FW3050 jen CZ a pár zemí v EU+USA ho nemají a mít nebudou, což je divné, když ho mají i země v Africe :-) A to ČR je civilizovaný stát prej :-)

Co mi doporučíte?
Skúsil by som najprv Soft Reset, ak ten nepomôže, tak Hard Reset..
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 146
Joined: Tue Jan 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Location: Brno
Contact:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Scaladek »

Muzete mi rict, kdo je to ten mmmm.? Ze vsude tak s jistotou tvrdi, ze je to systemova vada? Kdyby to byla chyba systemu, dela to vsem... Jakoze mi proslo rukou hromada telefonu, vcetne testovacich prototypu, a zadny, opakuji zadny, tim netrpel, casto jeste nemeli finalni software... Pokud vim, dospelo se k obecnemu nazoru, ze to dela spatne napsana aplikace, ktera se zacykli na pozadi, nebo se spatne ukonci a zustane tam viset nejaky proces...

Takze nic te (s nejvetsi pravdepodobnosti) neceka, kdy se telefon zacne vybijet uplne pres noc... Je potreba prijit na to, ktera aplikace to dela, pripadne jestli nejsi na pomezi, kde se system neustale prepina mezi 2G/3G siti, ci jestli nejsi na pomezi nejake Wi-Fi/dat, kde se telefon tez neustale prepina... Pokud nic z toho neplati (jak pises), je potreba zjistit, ktera to dela aplikace... Pro zacatek napis, co za aplikace ma u tebe povoleny beh na pozadi... Pokud opravdu nic, jak pises, muze byt vadna baterka nebo proste neco nekde spatne pripajene z vyroby a muze tam dochazet k nejakym problemum...
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 462
Joined: Mon Jan 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Simon »

Poslednú dobu sa v téme o L920 riešilo toho dosť a stále nikto nevie prečo. A dať to na nabíjačku je len dočasné riešenie. (tiež sa to riešilo pri L925ke atd. takže určite to nie je chyba "pár kusov"). A stále platí čo sa tebe nestalo, neznamená že sa to nemôže stať niekomu inému.
A úprimne nechápem prečo "chytré" telefony musia byť zapnuté aby ma budík zobudil :)
Jiva
nováček
nováček
Posts: 22
Joined: Thu Dec 12, 2013 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy S8

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Jiva »

to mmme:
Jíva: Gorillapod sice nevytáhnu do výšky oči ale často ho oproti ministativu s pevnejma nohama mužů k lecčemu přidělat a dosáhnout požadovaného.
Mohl bys mě, prosím, napsat konkrétní typ který jsi zakoupil ? Okopíruji to !

to mbelas:
Mě se to stalo jednou, za noc až na nulu = restart. Od té doby ubyde za noc cca 10%.

Jednou se mě stalo, že se display (sám-nevím jak) přepnul do zvětšeného režimu (2x). S tím se nedá pracovat ! Všechny snahy o návrat byly marné. Spravil to až reset.

Od začátku se mě s telefonem špatně manipuluje. Stále trpím strachem že mě vyklouzne z rukou. Dnes jsem dostal "Celly gelskin" a to už je ono !!! Jen ho budu muset sundávat když budu používat camera grip. Je to ale otázka vteřiny.

Máte někdo zkušenost s HDR ? Dá se přikoupit za 69 Kč. Ten bracketing mě připadá jen okrajově použitelný !
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Sun Sep 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mmme »

Koupil jsem tento http://aukro.cz/flexibilni-stativ-goril ... 67585.html" onclick="window.open(this.href);return false; Velmi oceňuju že je malý, lehký a skladný. Skvěle se nosí po kapsách. Pokud ale chceš malinko bytelnější a jistější, kup o číslo větší verzi.

Poznatek ke gripu. Zatím nevím jak ho donutit, aby po připojení k mobilu nezačal dobíjet baterku. Na gripu je sice čudlajz, kterým to dobíjení vypnu, ale az po připojení k founu, které VŽDY spustí nabíjení. Kua.. :-)
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

Jiva wrote: Jednou se mě stalo, že se display (sám-nevím jak) přepnul do zvětšeného režimu (2x). S tím se nedá pracovat ! Všechny snahy o návrat byly marné. Spravil to až reset.
!
máš zapnutou funkci "lupa obrazovky" v nastavení "usnadnění přístupu"
aktivuje se klepnutím dvěma prsty současně a deaktivuje stejně. Vypni si to v nastavení a máš po problému :)
Jiva
nováček
nováček
Posts: 22
Joined: Thu Dec 12, 2013 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy S8

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Jiva »

Je to tak ! Ani se nedívám do manuálu. Asi jsem to přehlédl.
Díky za radu !
cline
nováček
nováček
Posts: 26
Joined: Tue Dec 10, 2013 16:37
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by cline »

muze mi nekdo poradit, kde tady na foru mam najit neco o nainstalovani ovladacu pro Lumii 1020 ? nevim jak mam nahrat hudbu do mobilu. A moc se tu nevyznam kde co hledat, tak sry ze to pisu tady
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 462
Joined: Mon Jan 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Simon »

Pokiaľ myslíš Zune, tak ten si nEinštaluj.
A doporučoval by som návod na použitie alebo uži. príručku.
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

A jaký máš systém na počítači?
Ve win7/8/8.1 by se měly ovladače nainstalovat samy a pak se normálně soubory kopírují přes průzkumníka.
nebo se dá použít aplikace windowsphone.
mbelas
smartguru
smartguru
Posts: 586
Joined: Fri Dec 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mbelas »

Scaladek wrote:Muzete mi rict, kdo je to ten mmmm.? Ze vsude tak s jistotou tvrdi, ze je to systemova vada? Kdyby to byla chyba systemu, dela to vsem... Jakoze mi proslo rukou hromada telefonu, vcetne testovacich prototypu, a zadny, opakuji zadny, tim netrpel, casto jeste nemeli finalni software... Pokud vim, dospelo se k obecnemu nazoru, ze to dela spatne napsana aplikace, ktera se zacykli na pozadi, nebo se spatne ukonci a zustane tam viset nejaky proces...

Takze nic te (s nejvetsi pravdepodobnosti) neceka, kdy se telefon zacne vybijet uplne pres noc... Je potreba prijit na to, ktera aplikace to dela, pripadne jestli nejsi na pomezi, kde se system neustale prepina mezi 2G/3G siti, ci jestli nejsi na pomezi nejake Wi-Fi/dat, kde se telefon tez neustale prepina... Pokud nic z toho neplati (jak pises), je potreba zjistit, ktera to dela aplikace... Pro zacatek napis, co za aplikace ma u tebe povoleny beh na pozadi... Pokud opravdu nic, jak pises, muze byt vadna baterka nebo proste neco nekde spatne pripajene z vyroby a muze tam dochazet k nejakym problemum...
Moje (mobil je přítelkyně) appky co jsou v mobilu nainstalovány:
budík,Data sense,fotky,fotoaparát,here maps,hry,hudba,internet explorer,kalendář,kalkulačka,uložiště lumia,lidé, lumia updater,napověda,nastavení, Nokia camera+creative studio+glam me+panoramna+refocus+smart cam, office,one note,peneženka,přenos mých dat, store,telefon a zprávy. Mobil využíváme hodně na focení a internet také sem tam.
Všechny Nokia appky mám aktuální. Na pozadí opravdu vše zakázáno a nic není povoleno. Podle mě žádná appka to vybíjení dělat nemůže, uvažuji, že režim letadlo nebudu používat a uvidíme. Do kalendáře nic nepíšem, synchronizaci nepoužívám.
Telefon v režimu 2G, sem tam ho píchneme doma na wifi. Jak jsme ho koupili, vše OK je pravda že se za dobu měsíce 3x vybil za půl den domrtva a baterka hřála jak prase, což bylo divné :-( No dávám tomu čas, jelikož tam nemáme moc aplikací, uvažuji a hard resetu a vše poté zaktualizuji a uvidíme. Pokud by to dělalo problém i po tom, tak vyčkat na Nokia Black a pokud i pak tak bohužel fakt servis.

Dík za případné komenty.
cline
nováček
nováček
Posts: 26
Joined: Tue Dec 10, 2013 16:37
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by cline »

mimonaut wrote:A jaký máš systém na počítači?
Ve win7/8/8.1 by se měly ovladače nainstalovat samy a pak se normálně soubory kopírují přes průzkumníka.
nebo se dá použít aplikace windowsphone.
ja mam jeste XP
Jiva
nováček
nováček
Posts: 22
Joined: Thu Dec 12, 2013 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy S8

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Jiva »

Nokia Cinematograf ? Hezká hračka, ale její efekt se uplatní jen na mobilu. Pokud se snažím efekt uplatnit na soc. sítí - nefunguje. Takže skoro k ničemu ! Má někdo jiný poznatek ?
Ještě bych se také připomněl s dotazem na bracketing-HDR. Používáte ?
User avatar
mato289
smartguru
smartguru
Posts: 535
Joined: Sat Jun 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Location: Slovakia

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mato289 »

mbelas: určite sprav hard reset, mal by to vyriešiť, ak nie tak servis..
Nio5830
nováček
nováček
Posts: 38
Joined: Fri Mar 25, 2011 23:20
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Nio5830 »

Koukám, že winka mají problémy což mě prozatím dost odrazuje Winka pořídit a tolik jsem po N1020 toužil. Myslel jsem si, že Nokia u N1020 problém již vyřeší, ale jak je vidět i na zahraničních fórech, tak rychlé vybíjení je všeobecný problém.
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

Nevěřím, že je to problém WP obecně. Mě se to za dva roky (omnia7 a lumia 920) stalo JEDNOU a na vině byla první verze skype.
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 146
Joined: Tue Jan 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Location: Brno
Contact:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Scaladek »

Taky neverim, ze je to problem WP... Nestalo se mi to ani jednou na vlastnich Lumiich 710 a 920, ani na testovaných 620,625,820 a dvakrat 1020... Nemuzu tedy soudit, cim to je, ale nemyslim, ze by za to mohl system...
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 462
Joined: Mon Jan 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Post by Simon »

Takže všetci užívatelia L920, ktorý sa sťažujú na vybíjanie v topicu na tomto fóru majú tú istú aplikáciu alebo čo, čo im to vybíja? Čo viem tak dosť ľudí má s tým problém aby to bola chyba "len" nejakej aplikácie alebo užívateľa.

Ako sa hovorí: Sýty hladnému neverí.
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 1520/1320 a 1020”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests