Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od jaroslavii »

jde poslat z L520 mms bez nutnosti použití dat?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od vormen »

jde, daval jsem navod do sekce tipy a triky nebo rady a navody, nebo jak to tu je :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

nj "data vypnuta" ked ich zapnes a nebodaj este pouzivas fb chat..tak to vydrzi max den..bez fb chatu aj 2
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Simon »

Takovej možná blbej dotaz ale prolejzat 39 stránek, to fakt ne :)
Tak v skratce co Lumia 520 neumí oproti jiným WP telefónum, napr. oproti Lumii 920 nebo 820. Nemyslím displejem a tak. Myslím omezení ramky.
Premýšľam že by som sa L900ky zbavil a vzal 520ku.
Čo som zatiaľ postrehol je že na kartu ide dávať iba filmy, obrázky, hudbu a aplikácie len na vnútorné úložisko ktoré je menšie ako na L900. Nemá prednú kameru, podľa parametrov horší foťák o 3mpx.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od vormen »

hlavne nema kompas a ledku, jinak je perfektni
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Simon »

Ano, to som si už tiež všimol že nemá Ledku, čo mi zas tak nevadí. Jediné čo ma vcelku škrie je že nemá prednú kameru ale možno aj to oželiem. Kedže je za cenu akú je, tak po predaji L900ky by mi aj niečo zostalo.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jakub Karásek »

Je na něm vidět, jak se na něm ve všem šetřilo, je to levnej plasťák, vůli má snad každá jeho součást. Displej taky žádná kvalita, nahoře svítí, jak kdyby tam byla zabudovaná zářivka, navíc na denním světle není skoro nic vidět. Foťák jsem na něm nepoužil, ale určitě to také není žádná kvalita. Naopak se přidávám ke všem, co zde chválí zvukový výstup, s Creative EP 630 je to super.
Suma sumárum - co se týče výpočetního výkonu, tak je to Windows phone, jako každej jinej, svižnej, plynulej systém, office, navigace... šetřilo se především na materiálech, foťáku a a na zbytných technologiích, jako je kompas a NFC. Chvíli jsem jej měl, jako primární zařízení a dalo se s tím v pohodě žít, ale co mám L920, tak už bych se těžko vracel. Ta kvalita je v ruce opravdu poznat
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Simon »

Tak v podstate mi ide o pár základných aplikácií ktoré budu plne funkčné a podporované. Hlavne na to volanie a SMS, prípadne núdzovo pozrieť niečo na internete, viber, skype, whatsapp, twitter. Na všetko ostatné tak či tak používam tablet. Ešte uvidím, aktuálne mám pár ponúk na výmenu za moju L900, tak uvidím čo z toho bude. Prípadne ju vykúpia v MP a bude.
Nad 920kou som rozmýšľal tiež, no na inzerátoch zrovna toho na miestach kde som ja moc nie je.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jakub Karásek »

Já jsem si prošel něčím podobným, prodával jsem HTC Titan a koupil si právě měsíc starou L920 na netu z druhé ruky. Doplácel jsem 2800 Kč, ale měl jsem to i s bezdrátovou nabíječkou. Na MP mi nabídli o tisícovku méně, než jsem ten telefon nakonec prodal
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Pepanisko »

S tím hodnocením zpracování bych nebyl tak hrr...možná si jen natrefil na špatnej kousek, L520 jsem si koupil já i kamarád před týdnem u O2, a obecně mimo LEDky nic nechybí (ruku na srdce kolik lidí a jak často používá kompas? Zdá se mi že ji haníte jen proto, abyste na ní něco našli za negativa, jen proto že nedokážete zkousnout, že je to supr foun za dobrou cenu). U obou kousků je zpracování bezchybné, jen pozor při vracení krytu na to aby se ti pod ním nezaseklo tlačítko foťáku (oboum se nám to stalo a že se to stává nám řekli až v O2 kde nám to spravili). O plynulosti nemá cenu psát, a malá RAMka se pozná tak že na Storu ti nepůjde pár her nainstalovat... Mám tam hodně appek a her a všechny mi zatím rozjela na výbornou... Pokud bych měl něco vytknout, tak v porovnání s vyššími modely "horší" displej (rozuměj podání černé, ale i díky IPS to není tak zlé) a ta LEDka u foťáku, který je dobrý jen za světla, v noci nic moc. Nehledě na to že u tohoto founu jde především o cenu a na to ok olik stojí míň, jí toho chybí zatraceně málo. Ano, přiznávám, jako student jsem šel především po ceně.Toť za mě vše.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od vormen »

já jsem měl 520 asi tři týdny než jsem přešel na 920 a musím říct, že jsem byl víc nadšenej z 520ky. kompas je super věc v mapách, člověk hned ví, kde je a dioda bohužel chyběla moc, kdyby ji měla 520, tak jsem spokojenej. foťák i displej naprosto vpohodě, stejně tak výdrž baterie, zpracování. za tu cenu není co řešit. v dnešní době kdo chce WP, tak buď L520 nabo L920 ostatní modely vzhledem k cenám nemají co nabídnout.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Simon »

Kompas má vážne netankuje a led? Tak buď mám baterku alebo kompakt/zrkadlovku. Takže zrejme pôjdem do nej. A baterku,pokial vydrží aspoň trochu viac než L900, tak mi to bohate stačí :)
franco30
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 24, 2013 13:43
Zařízení: nokia lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od franco30 »

Zdravim vsetkych uz nejaky cas si stahujem aplikacie ked ked ich chcem zmazat pridrzim dlhsie palac a dam uninstal v domneni ako na pc ze sa my cela aplikacia odinstaluje no zda sa my to odinstalovanie velmi rychle ako a kde sa daju uplne zmazat? Ako sa da premazat ulozisko? Dakujem za kazdu informaciu.
Franco
franco30
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 24, 2013 13:43
Zařízení: nokia lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od franco30 »

ako premazem uloziste mne to nejde premazat dakujem
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

pokud to nejde, tak to nejde.. systém si pro sebe zabírá kolem 1GB úložiště. Odstranit jdou pouze dočasné soubory. Dále ti může zabírat místo naplněné izolované úložiště nějaké konkrétní aplikace.

Když úložiště zkontroluješ pomocí Nokiáckého nastavení / kontrola úložiště a dáš podrobnosti / podrobnosti, za chvíli se ti ukáže, kolik která aplikace má pro sebe zabraného místa.

a rovněž tam, o něco níže můžeš vymazat dočasné soubory systému
franco30
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 24, 2013 13:43
Zařízení: nokia lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od franco30 »

vdaka len sa my zdalo zvlastne ze prakticky mam zabrane 5gb a mam par aplikacii...
Uživatelský avatar
kadlo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 22, 2009 17:29
Zařízení: Nokia Lumia 520, Samsung Galaxy S
Bydliště: Třebíč

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kadlo »

Zdravím mám takový dotaz na něco, co mě hrozně otravuje. Mám kontakty propojené s facebook účtem, tzn. že mezi zprávami vidím od kontaktu jak SMS tak zprávy z facebooku. Když sedím u PC komunikuju prostřednictvím FB messengeru a i přes to, že mám jeho okno na PC otevřené a pracuji s ním, tak telefon nepozná, že jsem tu zprávu už četl a vždy přijde na mobil jako nová zpráva. Je to hrozně otravné, pořád mi telefon troubí, když vypnu zvonění tak zas neslyším že mi někdo volá. Jsem bývalý androiďák a tam tento problém nebyl. Telefon vždy poznal, že se na zprávu dívám jinde a v telefonu se bez upozorňování objevila jako přečtená. Zároveň mě štve na windows, že když na PC odpovím, tak tu odpověď v mobilu nevidím. Jde to nějak přenastavit?

Díky
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jakub Karásek »

Nastavit to nejde, oboustranná synchronizace zpráv tam není, leda by jsi psal z aplikace namísto hubu zprávy. Ten funguje tak, že odkud to pošleš, tam to vidíš...
To, že Ti chodí zprávy jak do telefonu, tak do PC, mi přijde v pořádku. Jak má FB vědět, kde se zrovna nacházíš? Pokud se přepneš do PC, tak doporučuji se na telefonu z chatu odhlásit a je po problému.
"Když vypnu zvonění, tak zas neslyším, že mi někdo volá"... To mě pobavilo :)
Uživatelský avatar
kadlo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 22, 2009 17:29
Zařízení: Nokia Lumia 520, Samsung Galaxy S
Bydliště: Třebíč

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kadlo »

Jasně, že to musí přijít i do mobilu i na PC, ale na Galaxy mobil nezvonil... Přepnout do off-line režimu by mělo stačit. Toto ale má dle mýho na mobilu fungovat jak s mailem, když si ho na PC přečtu, tak se v mobilu ukáže jako přečtený a neotravuje...
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Simon »

Niekedy tie vaše problémy...to ze to ma fungovat ako z emailom je len tvoj nazor alebo je to niekde potvrdené? :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů