Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Wodewer
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 29, 2011 7:52
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Vidče
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wodewer »

To mě napadlo taky. Udělal jsem to. Maily z obou schránek se do outlooku i do mobilního Outlooku, ale když mi přijde na gmail nebo seznam účet, tak už se to nepřesměruje ani do mobilního ani desktopového outlooku... špatný server nebo co?
Ale odesílat skrz outlook z účtu gmail a seznam jde... Takže je pokažené jenom příjmaní

EDIT: tak seznam funguje... problem je asi jenom v gmailu...

EDIT 2: Tak vyřešeno vše. Šlo jenom o tom, že Outlook má asi půlhodinovou prodlevu...
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Já nevím, čeho chceš docílit, ale já používám mail na seznam.cz, gmail.com, Hotmail.cz a firemní doménu. V nastavení telefonu jsem přidal účet pro seznam.cz, pak jsem přidal účet pro gmail.com (tam jsem ještě volil, že chci synchronizovat jen maily, aby mi tam necpal kontakty co tam mám uložené), pak jsem přidal třetí účet pro Hotmail a čtvrtý pro firemní maily. Každý účet je v mobilu nastaven zvlášť, každý se sám synchronizuje, všechny vidím ve složce sdružená pošta, ale jinak všechny fungují nezávisle na sobě. Samozřejmě když mi přijde mail na seznam a dám odpovědět, bude mail odeslán přes mail na který byl doručen, pokud teda nezvolím jinak. Když dám odeslat nový mail, tak si vyberu přes jaký mail se bude odesílat.
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

@patrabus koupil jsem si Windows Phone abych neřešil to co Android komedianti. Obcházet to mě nebaví.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Tak jestli oficiálnímu programu pro update se říkáš obcházení tak to potom jo tedy, tady každá rada drahá :tlem:
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

@patrabus pro mě to moc oficiální není když to musím nějak řešit...
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Tak čekej klidně dál, já a jiní zde už mají Amber nějaký pátek :idea:
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

@patrabus Není to o tom že bych to udělat nemohl, ale o tom že když se to musí takhle pořád nějak řešit a Nokia si to uvolňuje ták dlouho tak je to špatně. Myslím, že by bylo víc fajn kdyby se to změnilo ze strany výrobce.
Taková doba, kdy jsem si na Windows Phone 7 vynucoval update pomocí vypínání netu při checkování aktualizací, by už mohla skončit.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nokia aktualizace vydava vcas a mnohem drive nez je da Microsoft na sve servery.Proto tu mame NSU ci NCS.Komu se to nelibi,jeho smula.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mlndsk »

Tak obecne jsou tu dva problemy, ktere zakaznici asi vnimaji.

1) postup updatu u WP OS neni tak svizny, jak by si mnoho lidi pralo. priznejme si, ze mnoho novych funkci za posledni rok neprislo. Stale tu chybi veci jako notifikacni cetrum, VPN, vyzvaneci profily, rozdilna hlasitost pro system a volani, zamek rotace displeje, file manager, atd. atd. atd.

2) pokud uz update prijde, tak musi byt slozite povolovan operatory a dalsimi subjekty, ktere rychlosti zrovna neoplyvaji


Pritom MS kdysi rikal, ze WP dela 1000 programatoru. At se na me nikdo nezlobi, ale takove mnozstvi lidi musi udelat desive moc prace. Takze proc to vsechno tak dlouho trva?

A druhy problem se da take resit. Proste se operatorum neda moznost do update procesu vstupovat a je to. Nebo, abychom byli demokraty, MS udela svuj telefon, jak to ma Apple a Google a na takove telefony pujdou updaty hned bez cekani. Mnoho zakazniku to jiste oceni a daji tim signal ostatnim vyrobcum a operatorum.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Telefony tak jak jsou jsou dobře vybaveny s množstvím dobrých funkcí. Je možné, že jsou tam věci, které někomu chybí. Ale pokud životně potřebuji VPN, tak si nekoupím telefon, na který VPN není. A už vůbec si nebudu vybírat telefon u kterého je příslib přidání nějakých funkcí.

Prostě kupuju telefon, který teď hned odpovídá mým potřebám. Pokud budou do budoucna nové funkce a vylepšení, je to jedině plus. Ale rozhodně by to nemělo být plus při výběru telefonu.

Když se podíváš na dostupnost Amber ve světě, tak operátoři velmi často uvolňují aktualizace jako první. Takže zde bych chybu nehledal. Pokud se jim zakážou úpravy a alespoň základní kontrola, budou WP podporovat ještě méně než doposud (a že je to bída).
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

tak ja uz to nechapem jedny hovoria ze zaruku stratis a teraz tu hovorite ze o zaruku neprides tak kde je pravda ? :D a ten amber co mate v telefone co nieje priamo z aktualizacie je normalne plnohodnotny ? je taky ako keby ho normalne uvolnil operator ?
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Jak by nemohl být plnohodnotný? Samozřejmě, že je. Jinak to ani nejde. Jen se při updatu tímto způsobem přemaže telefon (a pak se automaticky nahraje záloha). Jinak je to samozřejmě stejné, jako OTA.
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

ale seriove cislo ci emai ostanu rovnake ako na krabicke ze ? a je niekde na YOUTUBE video ako sa to robi ? alebo nenatocil si to niekto ?


Je na YOUTUBE video ako sa fleshuje alebo napisal niekto z vas podrobny navod ? prosim dajte mi odkaz ...dakujem
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To je snad jasne ,ze seriove cislo/emei zustanou stejne :roll: Pokud flashujes telefon pod svym product code,o zaruku neprichazis.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

@mlndsk Kdesi na zahraničním fóru jsem četl podobné nářky na pomalost přidávání funkcí a všeobecně updatů na WP. Ten člověk odpovídal, že jedna věc je přidávání funkcí a programování nových věcí, ale druhá věc je pak testování. WP jako systém patří k těm nejméně chybovým ve světě mobilních operačních systémů. Letos MS spíše přidává podporu HW, aby se tím zvýšila možnost výrobců nabízet více tařízení, která budou více HW odlišná. To vše zahrnuje dlouhou dobu testování. Cílem je zvýšit podíl na trhu a přilákat zájem programátorů aplikací. Ty věci, o kterých mluvíš, jsou maličkosti, bez kterých se dá žít, kterých se jednou dočkáme. To, jak se MS rozhodl směřovat vývoj WP, to je jeho rozhodnutí, za které nese zodpovědnost a také i svá rizika, že to rozhodnutí správné nebylo...
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Nemel by nekdo nejaky tip na aplikaci pro baterii, ktera ji mnoho nevytezuje?
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

mceza píše:Telefony tak jak jsou jsou dobře vybaveny s množstvím dobrých funkcí. Je možné, že jsou tam věci, které někomu chybí. Ale pokud životně potřebuji VPN, tak si nekoupím telefon, na který VPN není. A už vůbec si nebudu vybírat telefon u kterého je příslib přidání nějakých funkcí.

Prostě kupuju telefon, který teď hned odpovídá mým potřebám. Pokud budou do budoucna nové funkce a vylepšení, je to jedině plus. Ale rozhodně by to nemělo být plus při výběru telefonu.

Když se podíváš na dostupnost Amber ve světě, tak operátoři velmi často uvolňují aktualizace jako první. Takže zde bych chybu nehledal. Pokud se jim zakážou úpravy a alespoň základní kontrola, budou WP podporovat ještě méně než doposud (a že je to bída).
S tím vybírání telefonu máš pravdu, ale problém je v tom, že potencionálního zákazníka nenapadne zda má telefon funkce, které považuje za naprosto samozřejmé už od dob mobilního pravěku. Já sem taky koukal jako blázen, že WP neumí pracovat s doručenkou u SMS, nejen, že ji nedokáže přiřadit do vlákna kam patří, ale ani ji neumí přiřadit k číslu. Nebo, že telefon v podstatě nemá výpis hovorů, protože ta parodie je ks míchu. Rovněž by mě v životě nenapadlo, že na nějakém telefonu nejde jednoduchým způsobem (třeba přes dlaždici) přepnout telefon do tichého režimu. Nebo, že v dnešní době bude existovat "chytrý" telefon, který neumí říct, kolik zbývá energie atd. atd. atd.
Těch věcí, které jsou možná drobnosti a které by mě nenapadlo zjišťovat, zda nimi telefon disponuje je hodně, protože jsem je až do nákupu Lumie považoval za naprosto samozřejmé a tak nějak jsem doufal, že je MS dodělá a bude klid, jenže jak se zdá, tak MS nic dodělávat k mé smůle nebude. WP8 je bezesporu dobrý systém, ale osobně ho nepovažuji za nedodělaný a MS jak se zdá nemá touhu dotáhnout ho do finální verze.
Wodewer
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 29, 2011 7:52
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Vidče
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wodewer »

Mám problém. Semtam mi mobil jak kdyby bliká. Prostě se jakoby třese obraz. Nevíte čím to může být?
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

S tím vybírání telefonu máš pravdu, ale problém je v tom, že potencionálního zákazníka nenapadne zda má telefon funkce, které považuje za naprosto samozřejmé už od dob mobilního pravěku. Já sem taky koukal jako blázen, že WP neumí pracovat s doručenkou u SMS, nejen, že ji nedokáže přiřadit do vlákna kam patří, ale ani ji neumí přiřadit k číslu. Nebo, že telefon v podstatě nemá výpis hovorů, protože ta parodie je ks míchu. Rovněž by mě v životě nenapadlo, že na nějakém telefonu nejde jednoduchým způsobem (třeba přes dlaždici) přepnout telefon do tichého režimu. Nebo, že v dnešní době bude existovat "chytrý" telefon, který neumí říct, kolik zbývá energie atd. atd. atd.
Těch věcí, které jsou možná drobnosti a které by mě nenapadlo zjišťovat, zda nimi telefon disponuje je hodně, protože jsem je až do nákupu Lumie považoval za naprosto samozřejmé a tak nějak jsem doufal, že je MS dodělá a bude klid, jenže jak se zdá, tak MS nic dodělávat k mé smůle nebude. WP8 je bezesporu dobrý systém, ale osobně ho nepovažuji za nedodělaný a MS jak se zdá nemá touhu dotáhnout ho do finální verze.
WP doručensky sms umí a pracuje s nimi svým způsobem. To, že to nedělá podle Tvých představ, je věc jiná. Co se týče výpisu hovorů, určitě by mohl být podrobnější, ale pro mé účely naprosto dostačuje. Nepotřebuju tam mít hafo údajů. Pokud potřebuji podrobnější výpis komunikace s daným kontaktem, tak v hubu lidé to najdu u konkrétního kontaktu pod záložkou "historie" a nejen délku a datum hovorů, ale i jiné formy komunikace, takže za mě palec nahoru, ano WP to dělá jinak než Android. Do tichého režimu přepneš telefon tak, že zmačkeš regulátor hlasitosti ať už nahoru či dolů a tapneš na ikonku zvonečku. Telefon tak ztišíš nebo přepneš na vibrace, podle nastavení vibrací v Nastaveních. Je to složité? Nepřijde mi... Kolik zbývá energie Ti zcela dostatečně ukazuje ikonka baterie ve stavové liště. To, že kvůli nějakým důvodům (grafická čistota, či jiný důvod...) to tam nesvítí trvale mi nepřijde nevýhoda, ale výhoda. Potřebuju se při pohledu na plochu soustředit na jiné informace. Krom toho, stále to svítí na odemykací obrazovce a to mi připadá, že stačí, když beru telefon do ruky, tak mi mezi prvními podá informace o čase, zbývající úrovni nabití a zmeškaných událostech. Přehled počasí, výpis z kalendáře už tam nepotřebuju mít...
Zkrátka, myslím, že WP jde na věci jinak, když přecházím na jiný systém, tak je jasné, že se musím něco nového učit, ale to učení se je nejen o tom, co kde najdu, ale jaká je filosofie systému a to se získává časem. Osobně mám velmi bohaté zkušenosti jak s iOS, tak Androidem, tak i WP. Zatím nejraději používám právě WP, protože mě ten systém baví.
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

Zatím nejraději používám právě WP, protože mě ten systém baví.
Uživatelský avatar
Rehor J Zacek
Přispěvatel
Přispěvatel

Příspěvky: 100
Bydliště: Milevsko
Zařízení: Nokia Lumia 920, iPhone5, SurfaceRT 64, iPad4 32
Nahoru
amen WP je to najlepsie a lumia 920 je to co som tak dlho hladal vobec mi nevadi vaha prave naopak to je super proste ten mobil je pecka po vsetkych strankach len ten amber nemam stale :D
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů