[app] AutoGaugeX + CarDash - diagnostika na auto

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] AutoGaugeX + CarDash - diagnostika na auto

Post by hamoun »

dlouho mi tohle na WP8 chybelo ..
prestal jsem to sledovat a pak se nahodou podival .. a ono to existuje a funguje (a uz docela dlouho) :-)

AutoGaugeX
CarDash
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 447
Joined: Sun Dec 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Location: Brno, Černovice
Contact:

diagnostika na auto

Post by bouskat »

no jasně... já už dlouho po tom pokukuji že si to koupím, ale ještě musím sehnat nějaký auto :-D
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3070
Joined: Sat Feb 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Location: Brno

diagnostika na auto

Post by tslany »

Mít na autě podporu OBDII, tak bych se spíš podíval po takovém OBDAutoDoctor a nebo rovnou Dash. Jenže tam mám nějaké propiretální cosi, s čím si nerozumí pomale ani mašina na emisích :-D
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 406
Joined: Fri Jan 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

diagnostika na auto

Post by hudyss »

Já CarDash objevil před pár dny. Zakoupil a vše důležité mi funguje, sice na mém Avensisu to spoustu čidel nedává, ale dává to samé jako Torque na androidu.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

diagnostika na auto

Post by hamoun »

OBDAutoDoctor jsem koupil taky (165kc?)
... umi vice cidel, ale zobrazeni hodnot a graficke zpracovani se mi libi mnohem vice u CarDash ...

Dash vypada pekne, ale treti sw uz se mi kupovat nechce :)
mceza

diagnostika na auto

Post by mceza »

Cože on umí WP8 komunikovat s ODB2 BT konektorem? Tak to koukám, kupuji, stahuji a jedu na projížďku :D
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

diagnostika na auto

Post by hamoun »

presne tak jsem na to koukal v patek a okamzite jednal .. a dneska se projizdel 8-) LUXUS :)

mozna reklama, ale koupil jsem primo tohle:
http://aukro.cz/mega-mini-elm327-blueto ... 66001.html" onclick="window.open(this.href);return false;

prislo to po objednavce v patek kolem poledne dneska a spojeni s 8X uplne bez problemu ... :)

kazdy si vyberte, co chcete, je toho na aukru a jinde hromady ... nemam s prodejcem nic spolecneho ... a nedavam zaruky za nej :)
mceza

diagnostika na auto

Post by mceza »

Já mám tento modul ještě dávno, proháněl jsem to se Symbianovým telefonem. U Lumie 800 mě zamrzelo, že se to neumí s konektorem spojit. Ale toto je výborné, funkční a krásně se to připojuje (na Symbianu se tomu občas nechtělo). 164 Kč za něco, co nepotřebuju je na mě moc, ale přemýšlím nad tím CarDashem. Jen škoda, že neumí landscape režim :-/
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 242
Joined: Sun Mar 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

diagnostika na auto

Post by Standa99 »

........
mceza

diagnostika na auto

Post by mceza »

Umí to číst i chybové kódy a vyčíst data, ke kterým běžně nemáš přístup. Pro zájem nebo základní diagnostiku naprosto dostačující.

Jen u mého druhého auta jsem to nějak nenašel :lol: :lol: :lol: :

http://store.mceza.com/files/vaz/vaz-diagnostika.jpg
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 242
Joined: Sun Mar 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

diagnostika na auto

Post by Standa99 »

........
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3070
Joined: Sat Feb 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Location: Brno

diagnostika na auto

Post by tslany »

To už se nejedná o OBD, ale o VAG, tedy diagnostiku čistě pro auta německých značek jako je Škoda. Pro nás, majitele japonských vozů, nic zajímavého :)

A denní svícení předníma mlhovkama, to je kravina prvního stupně. Když už, tak denní svícení na 40% dálkových světel, a nebo ty mlhy mít alespoň integrovány v hlavních světlometech (Mazda 6 GG/GY, první ochcáfka). Osobně mám denní svícení řešeno formou kulatých LED, zadní mlhovky mi dvě svítí již z výroby. A stahování okýnek i při vypnutém zapalování vyřešeno formou přepojení kontaktů na relé. Kam se hrabou problémy s instalací nepodepsaných ovladačů a špatně cracknutých diagnosticých nástrojů :-D

Ale to už je dost OT... :grin:
mceza

diagnostika na auto

Post by mceza »

Standa99 wrote:A jak si nastavíš např. přední mlhy na 60% svítivosti pro denní svícení? Vím, že to nesmí být, ale tohle chce dost lidí, kteří mají xenony a nemají od výroby přidané denní svícení. Nebo rozsvítit druhou zadní mlhu?
Bavíme se tu diagnostice, ne o SW pro úpravu nastavení auta (např. právě komfortní jednotky).

Diagnostika je jen diagnostika - tedy čtení. Lékař, který diagnostikuje tvou chorobu ji také v tom okamžiku ještě neléčí. To se začne až na základě té diagnózy ;)
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 242
Joined: Sun Mar 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

diagnostika na auto

Post by Standa99 »

........
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

diagnostika na auto

Post by hamoun »

tak jsem koupil i Dash ...
a ... jako pridavne budiky v aute je fakt nejhezci CarDash - nastavite si budiky, jake chcete :)

Pro nejke podronejsi sledovani pri kontrole auta budou lepsi Dash a OBDAutoDoctor ... ;)
Dash ma prednastavene seznamy cidel podle skupin ...
V OBD-A-D si udelate seznam podle toho, jak se Vam to hodi ..
mceza

diagnostika na auto

Post by mceza »

Psal jsem na podporu CarDash, zda zvažují i landscape režim. Pokud mi napíšou že ne, nekupuju a naprogramuju si něco sám :D
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

diagnostika na auto

Post by hamoun »

mi vyhovuje rezim na vysku ... jak mam drzak v aute :)
jeden budik (boost) (1/1), + asi 4 cislene udaje na 1/2 ... da se to krasne vsechno posunout a nastavit na pozice, jak chcete ...

tim, ze jde naplnit 3 obrazovky, da se udelat sestava na urcitou potrebu ...
(vykon, ekonomicka jizda ..a kdovico ...)
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

diagnostika na auto

Post by hamoun »

nenajdete nekdo tohle? pokud to teda vubec je volne k dispozici :)
http://technet.idnes.cz/foto.aspx?r=tec ... ertigo.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

vyzkousel bych si to (i kdyz je to s mym autem nesmysl, stejne by me to zajimalo :) )
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 490
Joined: Wed Oct 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

diagnostika na auto

Post by karelchadim »

něco víc je tady http://www.imaginecup.com/ic13/team/ver ... wi7-B70teK" onclick="window.open(this.href);return false;

jestli to dobre chapu tak je to jen projekt, takze na store to nebude
mceza

diagnostika na auto

Post by mceza »

"data z OBD auta a sleduje, jak řidič jezdí a doporučuje změnu návyků pro snížení spotřeby"

Vždyť je to blbost. Já vím, jak by se dalo jet s minimální spotřebou a emisemi. Jenže to bych nikam nedojel...
Post Reply

Return to “Aplikace a software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests