Jak nakupovat z ebay?

Volná diskuze na libovolná témata...
Post Reply
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 103
Joined: Thu Aug 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Jak nakupovat z ebay?

Post by jenda996699 »

Zdravím, ptám se tady, protože předpokládám, že to znáte jak nakupujete kryty apod. ;)

Jak byste nákup obalu na mobil popsali začátečníkovi co jen tak tak pošle platbu z netu někomu na účet? :)

Ty z Aukra jsou šílené drahý a na ebay už mám za pár korun. 8-)
hombreee
nováček
nováček
Posts: 8
Joined: Thu Aug 15, 2013 21:47
Zařízení: Nokia Lumia 820

Jak nakupovat z ebay?

Post by hombreee »

Este dodam, ze je dobre si vyberat predajcov co maju dobre hodnotenie. Ja konkretne nejdem pod 98% (to znamena ze 98% jeho zakaznikov bolo spokojnych). Ak objednavas z ciny, moze trvat az mesiac kym tovar dorazi do europy, cize nepodliehaj po par dnoch panike, treba cakat.

Inac ono to nie je len tak ze posles platbu niekomu na ucet. Je to cele dobre vymyslene, ak nakupujes od seriozneho predajcu, ktory ma dobre hodnotenia a vela predajov, tak sa nemas coho bat, a predajcovia tiez nestoja o to aby dostali zle hodnotenie.

A navyse, ebay ti poskytuje aj nejake zaruky, v pripade ze sa s predajcom nedohodnes na rieseni nejakeho problemu ktory spolu mate, tak ti ebay vrati peniaze aj s postovnym. Neviem presne ako toto funguje, este som to nemusel riesit.

Mam za sebou asi 50 nakupov a zatial spokojnost.
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 103
Joined: Thu Aug 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Jak nakupovat z ebay?

Post by jenda996699 »

Díky chlapi ;)

Byl jsem donucen, protože na aukro ten kryt stojí 180 Kč a poštovné což je zlodějna a na ebay mě vyjde kolem 3 dolarů ;)
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 103
Joined: Thu Aug 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Jak nakupovat z ebay?

Post by jenda996699 »

Nečekal jsem to tak jednoduchý ;)
mceza

Jak nakupovat z ebay?

Post by mceza »

Kdyby nebylo, nenakupují tam statisíce lidí ;)
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 103
Joined: Thu Aug 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Jak nakupovat z ebay?

Post by jenda996699 »

Doufám, že nijak neověřují, protože jsem ještě nedosáhl 18+.

A jaký ID zvolit? Čtu správně, že nemám volit id moje jméno? Tak jsem to udělal na aukru nejlépe se to pamatuje :-D
pavlli
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Jun 11, 2013 13:32
Zařízení: HTC 8X

Jak nakupovat z ebay?

Post by pavlli »

Zdravim,
mam nyni zvlastni problem s Ebay+Paypal. Koupil jsem na Ebay vec v cene 390$ ( je to v ramci toho global shipping programu, takze tahle vysledna castka je slozena z platny za dany predmet, z platby za dopravu a z platby za poplatek(CLO,DPH))
Kdyz to ale chci zaplatit pres Paypal (a uz jsem drive pres nej bez problemu platil) tak mi to tu platbu hazi jako reversed a to se ukazuje jen castka zhruba 110$(pise se tam, ze je to castecna platba prave za ty poplatky a dopravu) s tim, ze mi Paypal vrati penize na ucet.
Takze vysledna situace je takova, ze nemuzu zaplatit za vydrazenou vec, z uctu mi to strhlo tech 100$ a zatim mi Paypal nic nevratil. Nevite co s tim? Respektive, muzu verit aspon tomu, ze mi Paypal penize vrati?
Diky za info.
User avatar
koumes
moderátor
moderátor
Posts: 2027
Joined: Mon Jun 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Location: Praha
Contact:

Re: Jak nakupovat z ebay?

Post by koumes »

Prijde ti to zpet na ucet asi do tydne,ale toto dela paypal pri prvnim nakupu.Jinak ta castka zustava jako penize na paypal uctu a s nimi lze nakupovat.Ale pro jistotu posli dotaz na jejich podporu,co a jak dal.
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 103
Joined: Thu Aug 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Jak nakupovat z ebay?

Post by jenda996699 »

Tak jsem koupil jednu NONAME věc od nějaký týpka (30 000) a 99,2%. Zaplatil jsem přes Paypal a to je vše? Už jen čekat? Co třeba poštovný? (Je to malá věc vejde se do obálky btw)
pavlli
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Jun 11, 2013 13:32
Zařízení: HTC 8X

Jak nakupovat z ebay?

Post by pavlli »

No to me prave prijde divny. Z uctu v bance se mi ty penize odecetly na paypalu je nevidim ( jen je u transakce napsano ze byla reversed). A co teda musim udelat abych mohl to mohl na Ebay zaplatit? Je nejaka cesta jak to vyresit, aniz bych musel cekat do pondeli a volat na podporu?
Pro info, koukal jsem na svuj ebay account, mam ho normalne slinkovanej s paypal accountem a mam i paypal account ve statusu verifed..
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 103
Joined: Thu Aug 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Jak nakupovat z ebay?

Post by jenda996699 »

Tak mám zatím jednu takovou blbost objednanou a referenci na prodávajícího mám asi napsat až mi zboží příjde co? ;)

Jinak poštovný z druhého konce světa zdarma? :D Tak to je dobrý ;)
liether
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Mon Oct 14, 2013 20:22
Zařízení: iphone 5

Jak nakupovat z ebay?

Post by liether »

Skus pozriet tento navod ako nakupovat na ebay ... mozno pomoze ;-)
Post Reply

Return to “Off Topic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest