Použité HTC

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Odpovědět
Deextaar
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 21, 2013 15:11
Zařízení: HTC 8s

Použité HTC

Příspěvek od Deextaar »

Pořídil jsem si přes aukro telefon HTC 8S, udělal jsem factory reset přes tlačítka i přes nastavení. Můžu si teď být naprosto jistý že není v telefonu něco nainstalováno, čím by mi mohl vysledovat třeba číslo kreditky, nebo sledovat telefon ? Nemusím třeba ještě někde přeinstalovat komplet celý systém (pokud to jde) ?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Použité HTC

Příspěvek od tslany »

Obnovou továrního nastavení je vše smazáno. Funkce najít telefon se váže na telefonní číslo, nikoliv na nějaké ID přístroje.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Použité HTC

Příspěvek od Flynn »

Termín factory reset - tovární nastavení již sám o stavu telefonu vypovídá. Telefon je čistý, jakoby vyšel z výroby. Měly by tam být jen základní aplikace, které jsou součástí ROM od výrobce. Vše ostatní je smazáno. Logicky: k čemu by bylo tovární nastavení, kdyby hrozilo sebemenší nebezpečí zneužití? Tato funkce tam je k dispozici běžnému uživateli, který nemá ani ponětí o existenci nějakých servisních povelů, které přepnou přístroj do módu, kde je možnost přeinstalování SW. Takto komplikovaná obsluha telefonu zase není a žádný výrobce tyto funkce přeci v návodu neuvádí. Buď tedy v klidu.
Deextaar
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 21, 2013 15:11
Zařízení: HTC 8s

Použité HTC

Příspěvek od Deextaar »

To je jen zvyk z androidu, tam jsem třeba dokázal nainstalovat aplikace do systému, které přežili tovární reset....
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Použité HTC

Příspěvek od mberdych »

O tom pochybuju, mozna s rootem, ale tovarni reset se zaskrtnutim smazat take kartu musi smazat vsechno. Jestli to (mimo root) nejde, tak to je teda sila. Par droidu uz jsem mel a nikdy se s tim nesetkal.
Deextaar
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 21, 2013 15:11
Zařízení: HTC 8s

Použité HTC

Příspěvek od Deextaar »

No samozřejmě s rootem, a pak to tam zůstalo i po resetu, ale tady na WP8 žádný root nejde, takže by to asi hrozit nemělo, jen sem si chtěl být jistý...
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti