Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Mám dotaz, když skočím do seznamu a dám nastavení, tak tam mám tyhle účty:

Obrázek

Když kliknu na Hotmail, tak tam nemám možnost Kontakty a Kalendář:

Obrázek

Když se podívám na nástavní Google, tak ty položky normálně mám:

Obrázek

Ale přísahal bych, že jsem u hotmailu ty dvě možnosti měl taky, pak jsem je vypnul, protože jsem si potřeboval udělat pořádek v kontaktech a teď, když jsem je chtěl znova zapnout, tak tam najednou nejsou. Nevíte proč?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U Hotmialu tj. hlavniho uctu ,ktery je svazan s telefonem tudiz i aplikacemi/store apod tato moznost nikdy nebyla a neni,je to synchronizovano napevno automaticky.Uz nejen kvuli pripadne obnove po HR apod..Pokud si vytvoris nejaky dalsi Hotmail ucet tak tam uz ta moznost bude,logicky.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Aha, díky za vysvětlení. A když mám v telefonu kontakt třeba z googlu a chci, aby se nahrál na Hotmail, to nějak jde?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Uz pri zadavani do telefonu v hubu Lide si muzes vybrat kam se ma kontakt v ulozit..Stejne tak jako vychozi zobrazeni kalendare bud Windows ucet ci Goolge,primo v klaendari.
Nechapu proc si ztezujes zivot mixaci Google/Hotmail.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Google sem uved jen jako příklad. Všechny své kontakty mám buď v PC v Outlooku 2010, nebo na Google, protože jsem předtím používal Android. Do Nokie jsem přehrál kontakty z Outlooku 2010, takže je mám teď v telefonu, ale nesynchronizují se na Hotmail stejně jako kalendář, který jsem tam přehrál z Outlooku 2010.

Tak bych sem si myslel, že u kontaktu nějak přepnu, že je to kontakt Hotmail a on se začne synchronizovat, ale nějak nevím jak. Přece nebudu všechny kontakty ručně přepisovat.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Tak to udělej v PC, když je máš v outlooku. Připoj si hotmail k outlooku a přetáhni si do něj kontakty a kalendář... To se Ti potom bude synchronizovat s telefonem
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Kontakty z google si na webu vyexportuj a naimportuj je do webového Hotmailu. To by mělo jít. V telefonu by se ti měly po synchronizaci automaticky spárovat. Postup přesně neznám, ale vygoogluj si to. Pokud by to takhle nešlo, můžeš si se synchronizovat Outlook s Googlem a následně z Outlooku do Hotmailu.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Petulinek píše:Tak to udělej v PC, když je máš v outlooku. Připoj si hotmail k outlooku a přetáhni si do něj kontakty a kalendář... To se Ti potom bude synchronizovat s telefonem
To jsem původně chtěl přes Oulook Conektor, jenže když jsem přes něj přetáh kontakty, tak informací u kontaktu byla půlka a byly bez fotek. Kalendář se mi nepodařilo přetáhnout vůbec. Řešil jsem to na podpoře MS a tam mi bylo porazeno, abych přetahoval události kalendáře po jednom, což je mi k ničemu, protože to bych u to musel strávit měsíc. Proto jsem to vyřešil přehráním kontaktů přímo do telefonu, kde je teď mám, tak jak potřebuji, jenže se nesynchronizují s Hotmailem.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

mimonaut píše:Kontakty z google si na webu vyexportuj a naimportuj je do webového Hotmailu. To by mělo jít. V telefonu by se ti měly po synchronizaci automaticky spárovat. Postup přesně neznám, ale vygoogluj si to. Pokud by to takhle nešlo, můžeš si se synchronizovat Outlook s Googlem a následně z Outlooku do Hotmailu.
To je asi jako se drbat levou rukou na pravém uchu. Potřebuji dostat data z jednoho MS produktu do druhého MS produktu, a musím to dělat přes google? Háček je hlavně v tom, že se tím některé informace ztratí a některé zprzní.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Raději si nech kontakty a kalendář v Gmailu a synchronizuj si je s ním. V Hotmailu v kontaktech stejně nejde třeba přiřadit fotka k účtu...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ale jen v PC,v telefonu fotky jsou a neprzni se na mensi rozliseni jako u Google.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

No jo no, kašlu na to. Tak nebudu mít kontakty na hotmailu, s tím se holt smířím no.

Co jsem tady četl, tak Lumia má slušnou výdrž baterie, ale mě se vybíjí nějak moc rychle. Myslel jsem, že to dělá nějaká aplikace, ale já mám dohraný zatím jen gMaps, Počasí a LockScreen Calendar. Může to dělat nějaká z nich, nebo mám něco blbě nastavené v telefonu?
lamorak
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 19:01
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lamorak »

Nyny píše: Co jsem tady četl, tak Lumia má slušnou výdrž baterie, ale mě se vybíjí nějak moc rychle. Myslel jsem, že to dělá nějaká aplikace, ale já mám dohraný zatím jen gMaps, Počasí a LockScreen Calendar. Může to dělat nějaká z nich, nebo mám něco blbě nastavené v telefonu?
Taky jsem mel dost problem s vydrzi, zjistil jsem, ze je to svazany s daty- Lumia je porad pripojena k internetu a porad neco taha, takze mi za 10 dni, co ji mam vycucla 135MB FUPu ani nevim na cem. Vypnul jsem data a pripojoval se manualne na wifi a rapidne to snizilo spotrebu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja jsem take na datech,neustale,i v noci,neustale synchronizace a vydrzi v pohode 2 dny.
lastol
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob úno 11, 2012 19:36
Zařízení: Lumia 1520

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lastol »

@lamorak A proč si nenastavíte, aby se Vám wifi nevypínala pod zamčeným displejem?
lamorak
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 19:01
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lamorak »

htcjirka píše:Ja jsem take na datech,neustale,i v noci,neustale synchronizace a vydrzi v pohode 2 dny.
To verim, neprisel jsem na to, co mi udrzuje porad aktivni pripojeni. Nejaky hint jak to analyzovat?
lastol
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob úno 11, 2012 19:36
Zařízení: Lumia 1520

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lastol »

Zkuste zkontrolovat aplikace, které mohou běžet na pozadí. Najdete je v Nastavení - aplikace - úlohy na pozadí
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Na pozadí běží:

- Doporučené aplikace
- gMaps Pro
- HERE City Lens
- HERE Drive+ Beta
- LockScreen Calendar
- Počasí

Teda nechápu, jak může někomu vydržet dva dny. Já to dnes v 9:00 sundal z nabíječky, jen jsem mrknul zda přišel mail, dvakrát jsem telefonoval a ve 13:00 je baterka na 58%.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Drive Beta + je stale i po nekolika updatech take pekny zroutik bezi-li na pozadi..U me na pozadi z mnoha aplikaci pouze nutne,tj. Forecast a Chronos Calendar.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Co to vlastně je to HERE City Lens a HERE Drive+ Beta? To je navigace?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti