[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Udělej to tak, jak popisuji o pár stránek zpět. V podstatě se jedná o vytvoření dalšího kalendáře (nazveš jej třeba Jmeniny) v Hotmail kalendáři. Do něho pak naimportuješ české jmeniny ze souboru .ics, který ti mohu poskytnout. Je to elegantní řešení a původním jmeninám v Hotmail můžeš zrušit zaškrtnutí. Výhoda je v tom, že si můžeš v Chronosu nastavit barvu chlívečků a fontů, čímž je odlišíš od ostatních. Takto mám udělané jmeniny (světle modré) a narozeniny (červené), události, které tvořím ve vestavěném kalendáři mám žluté.
Chron1.jpg
Chron1.jpg (64.67 KiB) Zobrazeno 4133 x
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Svestka »

Díky za tip i když jsem doufal, že to půjde jinak. Zkusim se s tím poprat.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Není to žádný zápas, je to jen základní a trvalé nastavení kalendáře v Hotmailu - tam si můžeš kalendářů vytvořit habaděj a pak si je synchronizovat s Chronosem (viz obrázky autora u instalačky aplikace na Marketplace). To pak už jen můžeš nebo nemusíš používat, stačí jen zaškrtnout.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Tak preklad sa o niečo pretiahol kvôli prázdninám. Teda skôr kontrola xD Ale Slovenský preklad je hotový a dnes ho odošlem autorovi :)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od kalmia »

Zdravím, dnes ráno jsem v Chronosu smazal dnešní večerní událost nastavenou od 18 do 19 hodin, kterou jsem měl zapsanou i v Hotmail kalendáři. Po synchronizaci v Chronosu se událost smazala i na Hotmailu, ale na zamykací obrazovce pořád zůstávala. Pak jsem zjistil, že musím použít synchronizaci v Nastavení... e-mail+účty, jinak událost pryč nedostanu. Tutéž synchronizaci musím použít, chci-li událost na zamykací obrazovku dostat. Je to tak v pořádku?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Pokud vím, tak v Chronosu jdou mazat pouze události v něm zapsané, nikoli synchronizované s čímkoliv a odkudkoliv. Tato funkce není zatím integrována. Synchronizace účtu s telefonem musí fungovat automaticky, ale nemusí být okamžitá (záleží na připojení k internetu). Ručně v nastavení účtů ji jen urychlíš. Proto se údaje na zamykací obrazovce neaktualizují hned. Jsou vkládané z vestavěného kalendáře.
Jinak Chronos synchronizuje pouze to, co mu nastavíš.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od hamoun »

ja dosel ke stejnemu zaveru jako kalmia
pokud neco naplanuju v outlooku, neobjevi se mi na LT, dokud nepustim Chronos na popredi (ani za 2 dny). pripojeny jsem trvale, wifi nebo data ...

pokud pustim chronos klikem na LT, ihnes se vse dotahne, ale aktualizace na pozadi nejde .. nebo t omam blbe nekde nastavene.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Chápu, co tě trápí, ale kalmiův problém je poněkud odlišný od tvého. Ano, aktualizace LT zatím neprobíhá automaticky po vytvoření / úpravě události např. v Outlooku, anebo ve vestavěném kalendáři. Prozatím je potřeba spustit Chronos a nechat proběhnout synchronizaci (ručně nebo automaticky po spuštění). Tato událost není do spuštění a proběhnutí synchronizace viditelná ani v Chronosu, proto nemůže být ani na dlaždici. Nicméně autor přislíbil, že tato funkce se objeví v některém z dalších updatů.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od hamoun »

moc dik za info. week view to umel a je to u vsech kalendaru ta hlavni funkce, co me zajima .. prehled na LT.
nove veci zadavam stejne v WP8 kalendari, abych je mel i v outlooku ... a pak se mi zaroven promitnou do LT :)
vydrzim, pripadne docasne zas na plochu hodim WV ;)
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

písal mi autor, že za 1-2 týždne bude nová verzia, doplnený aj slovenský preklad.... 8-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Ale v Beta verzií slovenčina značne nefunguje :) ale pracujeme s autorom na tom aby to frčalo ako má.

Edit: Takže to vyzerá že na WP7.8 slovenčina fungovať nebude, kedže WP7.x telefóny nemajú podporu Slovenčiny.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

(Pardon za Doublepost)
Mám otázku...
Nebude vadiť keď Slovenčina bude k dizpozícií len pre užívateľov WP8?
Pretože ako isto vieme WP7.x nepodporuje Slovenský jazyk a tým pádom sa nedá aplikovať Slovenčina do Chronos Kalendára...

Autor sa obáva že by si rozhneval WP7.x užívateľov a preto sa pýtam...Bude vám to vadiť?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Podrobil jsem testování chystanou verzi a mohu říci, že je tam opět značný posun kupředu. Hlavní, co v ní přibylo je, že lze kalendář synchronizovat s účtem Google a zde se ukazuje, jak je Microsoft se svým Outlook.com neschopný. Zatímco synchronizované události lze v Chronosu editovat, MS kalendář toto neumožňuje, takže budou trochu zklamaní uživatelé, kteří mají účet na Outlooku. Zrovna tak je nedotažený integrovaný WP kalendář, který taktéž nedovoluje editovat události a navíc s ním nelze nic obousměrně synchronizovat. Vcelku se dá říci, že vývojáři jsou díky MS silně svazováni jejich restrikcemi a musí to všemožně obcházet.
Dále se odehrálo něco na poli živé dlaždice, takže by se měla již každých 30 min. automaticky aktualizovat na základě změn v kalendářích.
Byly přidány symboly (volitelně) pro soukromé události a připomínání.
Nová je i možnost nastavení času připomenutí od 0 - 60 minut v minutových krocích, dále 1 - 23 hod. v hodinových krocích a 1 - 7 dní v denních krocích.
Synchronizace je možná se třemi kalendáři - Windows Phone kalendář, Microsoft účet, Google účet s možností je vzájemně kombinovat a tak si přizpůsobit vzhled kalendáře i barevným rozlišením typu události.

Pokud jde o slovenštinu, autor se tím zbytečně zdržel, protože nevěděl, že WP7.x nemá v nastavení podporu slovenštiny (tedy nevím, kde, protože já ji tam mám kromě prvního pole v nastavení Jazyk zobrazení.
Bude pracovat na oddělené verzi pro WP8 a pro WP7.x se bude snažit vložit tam slovenštinu.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

V sedmičke som mal len češtinu...a vôbec mi to nebude vadiť, že v osmičke bude v chronose slovenčina :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Bude ale až potom čo vyriešime problém zo zlými znakmi. Pretože namiesto klasickej diakritiky ako je ľ, ň, č a podobne to tam nahradzuje dosť podivne...
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

Simon,
veď to nevadí, bude to bez ď, ť, ň, ľ......dajte dtnl.....však aj Štúr to tak chcel, nie? :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

No vysvetlil som mu že Slovakia je Slovensko a nie Slovinsko...
No vadiť to nevadí, len mi je potom záhadou prečo v Českom jazyku sa v pohode zobrazuje ř, ě, č... :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Pozn.: Nejmenuje se Almanackan, to znamená ve švédštině kalendář a nazval tak facebook, kam mají uživatelé psát svoje postřehy.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Simon »

Tak problém zo Slovenčinou vyriešení :D
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Už mi psal, že udělal nějaký přepínač pro jazyky :)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti