Win 7.8 a PDF

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Post Reply
slingshot
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Sat Mar 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Win 7.8 a PDF

Post by slingshot »

Dobrý den,
mám půl gigový soubor v PDF a potřebuji ho dostat do své Lumie, abych si ho mohl po cestách pročítat. Nevíte někdo jak to udělat?

Pokoušel jsem se ho do telefonu sthnout přes skydrive ale ačkoliv se mi to nakonec povedlo (velmi náchylné, protože stahování ve WP očividně nezná "resume") a soubor jsem otevřel, neuložil se tak jak tomu bývá u menších souborů.

Jsem tim už do značné míry frustrován a protože to dělám už takřka celý den, dochází mi možnosti jak to do telefonu dostat a tak se obracím s prosbou na vás.

Znáte někdo zaručený způsob, jak stáhnout do telefonu PDF a prohlížet si ho za chodu?

Děkuji
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Posts: 434
Joined: Tue Sep 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Location: Olomouc (Brno)

Win 7.8 a PDF

Post by Jakub Karásek »

Co v tom pdf je, že je tak obrovský? Nejde zmenšit?
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Posts: 434
Joined: Tue Sep 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Location: Olomouc (Brno)

Win 7.8 a PDF

Post by Jakub Karásek »

Co v tom pdf je, že je tak obrovský? Nejde zmenšit?
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Win 7.8 a PDF

Post by Deaktivovaný účet (01.2013) »

Pokid mate zdrojove soubory, zkuste ho rozdelit na vice mensich PDF
slingshot
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Sat Mar 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Win 7.8 a PDF

Post by slingshot »

Je to umelecka publikace o nekolika stech stran, rozbory del, barev, detailu. Nemam cas to cist v produktivnim case, ale mam na to cas v MHD.

A jak by mela byt ta pdfka velka? Treba 15 po 40? Bude to stacit? Komprimovat to vic bohuzel nemuzu:/

Je smutne ze se to musi resit takle, byl bych rad, kdyby se o tom alespon nekde psalo v "manualu".
trizzo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 95
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:33
Zařízení: Samsung OmniaPro B7330

Re: Win 7.8 a PDF

Post by trizzo »

Naistaluj si nejaku free pdf virtualnu tlaciaren (pdfcreator), daj tlacit postupne po stranach do mensich suborov. Naloaduj do SkyDrive a prezeraj.
slingshot
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Sat Mar 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Win 7.8 a PDF

Post by slingshot »

Dekuji ale jeste jednou to zopakuji. Publikace ma nekolik set stran, jak velke ty soubory maji byt? Od kolika mb si windowsphone rekne, ze tedy ty soubory proste neulozi? Preci nebudu mit v telefonu 400 pdf souboru;)
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Posts: 434
Joined: Tue Sep 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Location: Olomouc (Brno)

Win 7.8 a PDF

Post by Jakub Karásek »

Určitě je někde problém s komprimací zmíněného pdf, i kdyby mělo sto tisíc stran, tak je pořád nechutně velké. Já v práci bežně pracuji s vnitřními předpisy, které mají kolem 200 stran a mají velikost do dvou MB! A není problém je na telefonu otevřít.
slingshot
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Sat Mar 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Win 7.8 a PDF

Post by slingshot »

Hezký večer. Přestaňte prosím spekulovat o velikosti těch dat. Je v tom rasterová grafika v 99% přes celou stranu. Pokud máte A4 o nějakém solidním rozlišení (což je tu kvůli detailům třeba) vpohodě se s jednou stranou dostanete na 4 mega. To co vy zmiňujete jsou úplně jiná data. Písmo, černobílé strany a grafika kolem třeba 72 dpi + jpg komprese. S takovym se taky dostanu na 40 mega, ale to nepotřebuji.

Prosím, pokud víte jak problém řešit, budu rád když mi poradíte, ale pokud řeknu že ty data jsou takto vpořádku, znamená to, že jsou vpořádku. Nerad bych se zasekával na tom, že mi budete řikat že nejsou a já vám opakovat, že jsou a tak stále dokola :-)
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 132
Joined: Sat May 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Win 7.8 a PDF

Post by shagy2301 »

tak podľa mňa celý problém tkvie v tom že aplikácie pre WP7 majú obmedzenie na 100mb RAM a keďže si ten dokument do tej ram musia načítať, tak je problém. Osobne by som odporúčam rozdeliť si ten dokument na bloky o veľkosti 60MB, to by mal každý PDF reader zvládnuť
slingshot
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Sat Mar 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Win 7.8 a PDF

Post by slingshot »

Aaaaa, tak odtud vitr fouka! Cili ty soubory nesmi byt vetsi nez 100 mb - nejaka rezerva. Dekuji za odpoved, funguje mi to po balicich cca 85mb. Zajimave ale, ze ten pul gigovy soubor se stahne, otevre, muzu si ho prohlidnout, ale neulozi se. Pravdepodobne to tedy bude omezeni nejen na ram, ale i na to, kolik muze dany program stahnou pro sebe dat v jednom baliku. To je trochu hloupe:)
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 132
Joined: Sat May 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Win 7.8 a PDF

Post by shagy2301 »

no áno, čo sa týka množstva dát, ktoré si program môže program uložiť, je tam tiež obmedzenie, ale na to som zatiaľ nenarazil. Aký PDF reader používaš?
slingshot
nováček
nováček
Posts: 13
Joined: Sat Mar 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Win 7.8 a PDF

Post by slingshot »

Od Adobe... Do jiného mi to nešlo dostat vůbec.
Post Reply

Return to “Windows Phone 8.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests