Přechod na Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod na Windows Phone 8

Post by Deaktivovaný účet (01.2013) »

Podle tohoto ne: m.electronista.com/articles/10/04/12/first.non.webkit.browser.cleared.for.app.store/
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

Nechci to tu nějak rozviřovat, ale když mi Microsoftí emailový klient pošle na Microsoftího emailovýho klienta zprávu, chtěl bych o ní vědět. Bohužel, nevím. Na Androidu naprosto bez problémů. Kde udělali soudruzi chybu ... Ty keci o API si nechte :) Kalendář na WP8 funguje luxusně, tady problém není. V emailech ano a to pořádný. Problém není v alternativních klientech, které nejsou, problém je ve vývoji Microsoftu, který to naprosto vojebal ... Ale je fakt, že prohlížeč odflákli taky.
nofu
smartguru
smartguru
Posts: 701
Joined: Tue Oct 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Přechod na Windows Phone 8

Post by nofu »

geoffrey wrote:...Kalendář na WP8 funguje luxusně, tady problém není....
Až budeš vyrážet z phy do plzně a budeš si chtít nastavit, aby to na tebe píplo 1,5h před schůzkou, tak zjistíš, že to tak perfektní není. Nedej bože, že bys měl bejt na schůzce třeba v blavě, kde potřebuješ a cestu 3h. Jde nastavit upozornění pouze 1h a pak 18h před událostí - to mi teda nepříde moc luxusní. Taky mi nesedí to, že si nemůžu nastavit, jakým způsobem to upozorní na událost, krátké zapípání a zavibrování není v hlučném prostředí to pravé, nastavit bohužel nejde nic. Toliko pro info.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod na Windows Phone 8

Post by Deaktivovaný účet (01.2013) »

Coze? V kalendari WP8 nelze nastavit upozorneni s libovolnym predstihem? Kam se ten svet od Palm OS dostal...
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 232
Joined: Sat Feb 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Přechod na Windows Phone 8

Post by MikeyMCZ »

V nativnim kalendari jsou opravdu volby 1h a 18 hodin. V kalendari na webu je voleb vice a Chronos kalendar jich ma jeste vice, takze to lze, ale ne v nativnim kalendari. Ikdyz ted nevim, jestli lze zadat opravdu libovolny cas.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 490
Joined: Wed Oct 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Přechod na Windows Phone 8

Post by karelchadim »

no jedna vec je trvani udalosti tam se da nastavit cokoliv, s pripomenutim to tak slavne neni, na webu mam o 4 moznosti pripomenuti vic nez v mobilu, v chronosu je tech moznosti jeste vice, ale nikde si nemuzu nastavit pripomenuti treba zminovanou 1:30, pritom by to snad nemel byt takovy problem

takove reseni/nereseni je nastavit si udalost o 30 minut dopredu a pripomenuti si dat na 1 hodinu (sam pripominani nepouzivam vubec, ale nechapu tak zbytecne omezeni uzivatelu)
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Post by Petulinek »

Další věc ohledně upomínek mně pěkně štve, když už je tu řeč o upomínkách, a to je defaultní upomínka 15 minut předem. Proč se to nedá vypnout? Já to prostě nechci, když si něco dávám do kalendáře v telefonu, nechci aby mi to řvalo předem jak si někdo v MS usmyslel. Přece by nemohl být takový problém tohle zakomponovat do nastavení kalendáře, aby se to dalo vypnout nebo uzpůsobit dle každého uživatele.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 490
Joined: Wed Oct 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Přechod na Windows Phone 8

Post by karelchadim »

to mě štve taky, aspoň že na webu se to dá vypnout a chronos tam žádnou upomínku defaultně necpe
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Post by Petulinek »

Njn ale Chronos mi nepřidá upomínku na Office365 Exchange, takže to mi neřeší tenhle bug.
johny4
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Sat Mar 02, 2013 6:58
Zařízení: htc 8x

Přechod na Windows Phone 8

Post by johny4 »

johny4 wrote:Takže nakonec jsem si koupil HTC 8x. Vím, že Lumia920 má výhodu v navigacích, lepším foťáku a větší paměti, mě vždy stačilo 16gb, foťák je dobrý i na htc a mapy jsem nepoužíval. Rozhodl design a cena.

Mám telefon od středy a připadá mi, že baterie se vybíjí rychleji než by měla. Je mi jasný, že trvá několik nabíjecích cyklů, než baterie dosáhne maximální výdrže, ale spíše si myslím, že jsem někde udělal chybu a baterku žere nějaká konkrétní aplikace. Hodím sem screeny>

takto vypadá moje domovská obrazovka
http://sdrv.ms/13MmM28" onclick="window.open(this.href);return false;

úlohy na pozadí
http://sdrv.ms/XZfOTj" onclick="window.open(this.href);return false;

aplikace na pozadí, které nemusí jít zablokovat 1/2
http://sdrv.ms/ZyTgHg" onclick="window.open(this.href);return false;

aplikace na pozadí, které nemusí jít zablokovat 2/2
http://sdrv.ms/13MmUP9" onclick="window.open(this.href);return false;


graf vybití baterie
http://sdrv.ms/YJYUHp" onclick="window.open(this.href);return false;



Baterie se mi i v pohotovostním režimu, kdy telefon nepoužívám vybila za 3hodiny o 17%. To mi přijde hodně vysoké číslo. Předchozí dva dny, když jsem byl v práci, tak jsem telefonu dával dost zabrat, ale přesto jsem čekal, že snese více. Většina lidí na heuréce v recenzích píše, že při aktivním používání vydrží dva dny. Mě cca po pěti až šesti hodinách (HODNĚ AKTIVNÍHO POUŽÍVÁNÍ) padla kolem 23% a musela na nabíječku, takže místo dvou aktivních dnů, mě vydrží půl dne. Nečekám, že mi při mém aktivním používání vydrží dva dny, ale byl jsem zvyklý, že iPhone (4ka i 5ka) mě vydržel do večera. Takže co a kde mám změnit, aby se výdrž prodloužila?

tady ještě graf baterie za 3 dny (od počátku používání)
http://sdrv.ms/VScmKL" onclick="window.open(this.href);return false;

takže po 14 dnech se stav nezlepšil. Zkoušel jsem i doporučované věci, jako nepoužívat aplikaci na stav baterie a vypínat 3g.
Přesto se mi za noc, v době kdy s telefonem nic nedělám, vybije baterka zhruba o 30% což mi přijde obrovské číslo...
Před asi 3 dny jsem ze zoufalství udělal kompletní reset telefonu s následnou obnovou. Pořád stejný problém. Když telefon běžně používám, tak se bez nabíječky zhruba v 16h odpoledne neobejdu. Vzhledem k tomu, že dost lidí na heurece píše, že jim při běžném používání vydrží dva dny, tak je asi něco špatně.
Nějaké další rady? Jinak asi půjde na reklamaci... :x
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1172
Joined: Sun May 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Přechod na Windows Phone 8

Post by mberdych »

No ono s tim beznym pouzivanim bych to bral s rezervou. Kazdy to ma jinak a lidi dost nakecaj. Mam druhy telefon iPhone 4, mam vypla data a v CR ho v podstate nepouzivam (je v nem UK SIMka) a jsem jen na prijmu. Vydrzi mi 5-6 dni, nekdo by to mohl vydavat za standardni pouzivani :-) Tedy ze nekdo pise 2 dny bych moc v potaz nebral. Ja mel 8X a vydrz mi nic moc neprisla. Od rana do vecera s bidou, ale to bylo na zacatku bez updatu.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1591
Joined: Mon Oct 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Přechod na Windows Phone 8

Post by Flynn »

I když mám WP7.8, pokud jde o výdrž, je to opravdu individuální. Při intenzivnějším používání telefonu (testování aplikací, čtení různých novinek - tedy kdy je obrazovka rozsvícena) je úbytek kapacity baterie značný: za hodinu i 10%. Pokud je v klidu, uspaný, je vybíjení minimální, od 3 do 7% např. za noc. Při tom mám cca 10 aplikací běžících na pozadí a data na EDGE.
johny4
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Sat Mar 02, 2013 6:58
Zařízení: htc 8x

Přechod na Windows Phone 8

Post by johny4 »

je jasné, že je to individuální. Ale já mám boháte zkušenosti se smartphony. Tak vám to rozepíšu.
iPhone (3g, 3gs, 4, 5) při "mém" běžném používání se dostal cca v 18h večer na 20%. Za noc bez nabíječky cca o 3 až 5% down.
Samsung galaxy s3 se dostal v 18h večer na 45%. Za noc bez nabíječky o cca 5 až 8% down.
HTC 8x se při běžném používání tak daleko NIKDY nedostal. Za noc bez nabíječky o 25 až 40% down.

Takže to určitě normání není....
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 132
Joined: Sat May 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Přechod na Windows Phone 8

Post by shagy2301 »

Tak to je zvláštne. Moje HTC 8S má bežnú výdrž 2 dni (3G dáta, emaily, počasie, GPS, občasné hranie [cca 3 hodiny], občas aj zapnutý facebook chat, IM+), v noci mi to padá o cca 5%. Takže ak ti nevydrží celý deň, tak to bude problém tvojho kusu, to môže byť na reklamáciu.
nofu
smartguru
smartguru
Posts: 701
Joined: Tue Oct 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Přechod na Windows Phone 8

Post by nofu »

Mi napadá, jestli by to nemohlo bejt SIMkou. Zkus jí vyměnit na noc za jinačí, jestli máš tu možnost.
johny4
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Sat Mar 02, 2013 6:58
Zařízení: htc 8x

Přechod na Windows Phone 8

Post by johny4 »

No mam sice doma jeste jednu simku, ale nechce se mi ji orezavat
nofu
smartguru
smartguru
Posts: 701
Joined: Tue Oct 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Přechod na Windows Phone 8

Post by nofu »

Můžeš si ji zkusit nechat vyměnit operátorem, argumentuj, že se ti s touhle telefon moc vybíjí. Chtěj rovnou správnej rozměr, ať nic neořezáváš!
johny4
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Sat Mar 02, 2013 6:58
Zařízení: htc 8x

Přechod na Windows Phone 8

Post by johny4 »

diky za tip


edit 19:26
Takže vypadá to, že na té simce, ať se mi to zdá neuvěřitelné, něco opravdu bude.
Dnes jsem vytáhl ve 13:15h telefon z nabíječky a v 15:45h měla baterka 86%. Vytáhl jsem simkartu, telefon se automaticky restartoval a kdy se zapl ukazoval 90% a v 18h spadl jen 89%. Uvědomil jsem si, že přítelkyně má taky mikrosim, takže jsem ji poprosil... a teď je 19:30 a telefon spadl na 86'%. Takže jsem zažádal operátora o novou sim a uvidíme...
Upozorňuji, že jsem dnes celý den doma, telefon nepoužívám, leží na stole, zapnuté notifikace a wifi.

sumárum:
moje sim: 2h 30min -> 14%
žádná sim: 2h 15min -> 1%
přítelkyně sim: 1h30min -> 3%

Myslím, že rozdíl je značný... Samozřejmě pro objektivnější hodnocení bych to musel s tou simkou testovat déle, ale na to nemám čas. Jdu brzy spát, ráno ve 4h vstávám do práce. Všem díky moc za rady a budu vás informovat jak se to vyvíjí.
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

Tak jsem dneska objevil další "ňamku" s maily. Když máte přijatých, ale nepřečtených, třeba 15 mailů, otevřete inbox a jeden přečtete, vymaže se counter na nulu i když stále mám 14 nepřečtených mailů :( Naprosto logické...
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Tue Feb 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Přechod na Windows Phone 8

Post by hamoun »

tak to funguje odjakziva .. ne? :)
mi to vyhovuje, neprectene mejly zustanou neprectene a zobrazuje to pocet novych mejlu od posledniho otevreni klienta ...
Post Reply

Return to “Windows Phone 8.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests