Přechod na Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Post Reply
johny4
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Sat Mar 02, 2013 6:58
Zařízení: htc 8x

Přechod na Windows Phone 8

Post by johny4 »

Mám ještě jeden dotaz ohledně prohlížeče. Nezobrazuje se mi kontextová nabídka (nejsem si jistý jestli tomu tak říká :oops: ) Mám na mysli např. to, že když myší najedete zde na forum na obsah fóra, vyjede vám nabídka s výběrem položek (Windows Phone, Windows 8, Android, iOS , ..) Jakým způsobem, jestli to vůbec jde, toho docílím u internet exploreru?
Stejný problém mám se všemi stránkami, ne jen zde. Nejvíce mi to vadí u nbasket.cz, když kliknu na tabulku, automaticky mi vyjede celková a nemám šanci to rozkliknout, abych si vybral třeba tabulku konferencí.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Sun Jul 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Přechod na Windows Phone 8

Post by iljusin66 »

To vyjížděcí menu je spuštěno najetím kurzoru myši nad něj. Vzhledem k tomu, ze v telefonu nemáš kurzor, tak ti to samozřejmě nefunguje. Autor by musel menu upravit pro potřeby mobilního prohlížeče třeba tak, ze se menu rozbalí i po "tapnutí" na něj. Na některých stránkách to mají, na některých ne (a pak máš smůlu).
johny4
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Sat Mar 02, 2013 6:58
Zařízení: htc 8x

Přechod na Windows Phone 8

Post by johny4 »

Ty to svadis na weby?!
Ujistuji te, ze v ostatnich mobilnich platformach to funguje. Mohu dokazat fotografiemi! Ja myslel, ze je na to nejake gesto, ktere neznam. Misto toho, je to brutalni fail prohlizece, vzhledem k tomu, ze casto chodim na sportovni weby, kde je toto menu naprosto bezne, je to pro me zasadni nedostatek.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 490
Joined: Wed Oct 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Přechod na Windows Phone 8

Post by karelchadim »

já myslím že na WP7 to šlo tak, že se déle podrželo na odkazu prst, ona vyjela nabídka s tím jestli to chci zkopírovat/otevřít na nové záložce atd a to když jsem zrušil tak mi ale zůstala vyjetá nabídka pod odkazem, což mi ale teď v novém exploreru nefunguje
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1094
Joined: Wed Nov 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Location: Líbeznice

Přechod na Windows Phone 8

Post by steelspace »

V tomto případě je chování IE 10 správné, ale jedná se o minoritní platformu a tam se dají vždycky čekat nějaké problémy. Mobilní Safari to teď prasí jako ve své době IE6 a nic s tím nenaděláme.
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

Zdravím, PDA používám od té doby, co se prodávají. Spousty let jsem fungoval na WM 5-6,5 , pak chvilku na IOS, poslední 3 roky na Androidu a dnes mi dorazila nová Lumia Nokia 920. Upozorňuji, že pracuji v softwarové vývojové firmě, úzce napojené na MS :) (používáme LYNC, Sharepoint atd.) WP8 jsem nejdříve koupil přítelkyni ( HTC 8s) a jelikož se mi strašně líbí, šel jsem znovu do nich. Telefon používám z 80% pracovně, email a dokumenty a 20 % soukromně, foťák, muzika a fotky. A tady jsem narazil na pro mě úplně zoufalou situaci. Do telefonu jsem si nahrál kompletní sadu pracovních a soukromých dokumentů ( až stovky složek s pracovními či soukromými daty). Jsou v adresáři Dokumenty. Jenže já netuším, jak se k nim dostanu !!! Když otevřu Office - telefon (dokumenty ve vašem telefonu), tak se mi tam objeví pouze několik DOCs, XLS,TXT a PPT dokumentů. V adresáři jich mám ale strukturovaně tisíce !!! Nejsem schopen procházet ty složky, kde ty data mám. Jsem z toho úplně na sra..y. Pročítám dneska všechna naše i zahraniční fora a nikde jsem nic nenašel. Jestliže tohle nevyřeším, bohužel jde Lumia z domu. Jinak mám nahrány také tisíce fotek a stovky MB MP3 + videa a tady není problém. Vše vidím v dané aplikaci. Jestliže někdo víte,co s tím, budu vám neskonale vděčný.
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Post by Petulinek »

Jen malý offtopic, tohle jsem nikdy nezkoušel, já si otevírám soukromé dokumenty ze SkyDrive případně firemní ze SharePointu naprosto bez problému, neumím si ani představit mít tisíce dokumentů lokálně, když jsou na sdíleném úložišti, kde se dá na nich pracovat, v telefonu jsou dost nanic bez synchronizace a "živých"dat.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Sun Jul 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Přechod na Windows Phone 8

Post by iljusin66 »

johny4 wrote:Ty to svadis na weby?!
Ujistuji te, ze v ostatnich mobilnich platformach to funguje. Mohu dokazat fotografiemi! Ja myslel, ze je na to nejake gesto, ktere neznam. Misto toho, je to brutalni fail prohlizece, vzhledem k tomu, ze casto chodim na sportovni weby, kde je toto menu naprosto bezne, je to pro me zasadni nedostatek.
Nevím co za brutální fail je, když se prohlížeč chová přesně tak jak má. Podmenu zde na SmartManii se má zobrazit při události a:hover - čili najetí kursoru nad odkaz v menu. Jestli se na nějakém prohlížeči spustí na jinou událost, tak je to špatně (ať už z toho uživatel v tomto konkrétním případě těží či ne). Jestli je to ovšem pro tebe nepřekousnutelné, pořiď si telefon s jiným OS, není nad čím dál rozumovat.
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

Petulinek wrote:Jen malý offtopic, ...
Pochopil jsem to správně, že bez online připojení to nejde ??? Sice datový tarif mám, ale často potřebuji pracovat s dokumenty v místě pomalého připojení či žádného. Ve složkách mám veškerou komunikaci za posledních cca. 12 let práce a přijde mi trochu masakr, nutit mě tyto infomace posílat někam do cloudu :evil: Chci opravdu jednoduchou věc. Mám např. 10 složek s názvy svých obchodních partnerů. V každé mám 10 dokumentů + tabulek. A odtud si je chci normálně otevírat, tak, jak to dělám už posledních asi 22 let, od Windows 2.0, které jsem ještě používal. Chci toho po telefonu za 14000,- kč v roce 2013 moc? Zatím mi to na všech mých PDA normálně šlo. Jinak je telefon naprosto famozní a vypadá to, že mimo tohoto problému vše bude ok.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Sun Jul 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Přechod na Windows Phone 8

Post by iljusin66 »

Vítej v cloudu :wink:
Údajně se offline ukládání dokumentů připravuje, jelikož je to "velmi potřebná funkce". Bližší info jsem nenašel. Snad jen ještě to, že již otevřené dokumenty jsou uložené v mezipaměti a dají se zobrazit offline (samozřejmě pouze do uvolnění mezipaměti). Takže pro tebe asi nic moc zprávy.
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Post by Petulinek »

Tak jsem to zkusil a fakt to nic nevidí. Na složky si to nehraje, pouze to co nakopíruješ rovnou do Documents je vidět, se složkama smolík, to je dost fail
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

iljusin66 wrote:Vítej v cloudu :wink: ...
No naše firma přímo cloud provozuje a poskytuje, takže vítat mě nikdo nemusí ... No to je dost k nasrá... Proboha, co je to za "vlastnost" ??? Přece nebudu listovat v 356 filech s názvem Smluva o dílo ... a zkoušet, který je ten pravý :cry:
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Post by Petulinek »

Je fakt, že kdyby u nás datové pokrytí nebylo horší než v Angole, bylo by to celkem jedno. Ale dík oligopolu operátorů je to v háji a tahat někde na vsi data z cloudu na EDGE je průser....
nofu
smartguru
smartguru
Posts: 701
Joined: Tue Oct 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Přechod na Windows Phone 8

Post by nofu »

No, a bude hůř, časem nebudem mít přístup k souborovému systému ani na compech.

Tak mi napadlo, nevymysleli nějakou novinku soudruzi z redmondu? Nejde to třeba otagovat?
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

Přiznám se, že něco takového mě fakt ani ve snu nenapadlo, že to nejde. Můžete mi někdo říct, používáte WP8 opravdu pracovně? To vše taháte přes net? Přece nebudu tahat až desítky MB denně po 3G či Edge, jen abych si otevřel obyčejný soubor v excelu, wordu či powerpointu ? VAndroidu jsem bojoval s exchange, ale šlo to. Ostatní fungovalo parádně, sice občas s lagy, ale fungovalo. Tady jsem si říkal, že vše bude proprietárně funkční, je to Microsoft. A ouha ...
User avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1849
Joined: Wed Nov 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Location: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Post by Petulinek »

Já to používám pracovně, ale nenapadlo by mně tahat sebou fajly přímo ve founu. Otevírám přílohy z mailu (Exchange na Office365), jinak pracovní dokumenty ze Sharepointu. Telefon dík klávesnici a displeji je stejně spíš jen nouzovka na čtení a odpovídání na maily. Na serioznější psaní a tabulky stejně používám notebook, kde mám Office 2013 a sync dokumentů ze Sharepointu a Skydrivu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Přechod na Windows Phone 8

Post by Radek Hulán »

Taky si moc nedokážu představit práci se stovkami offline souborů na telefonu. Z mnoha důvodů - relativně malý (4.5") displej, jen softwarová klávesnice, složitý sync. Asi bych si na to koupil tablet, Surface, nebo rovnou mininotebook, ne?

Osobně mám dokumenty v SharePoint (pracovní) / Skydrive (soukromé), to se složkama nemá problém, ale telefon je stejně jen nouzovka na prohlédnutí. Kdybych měl něco častěji editovat, bude to minimálně o Surface (a spol).

Nicméně, to že interní Office nepracuje se složkama offline dokumentů v telefonu je bug, který mohl MS snadno vyřešit, pro to není omluva (pro to 0.1% lidí, co by to ocenili).
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

Funguji takhle už několik let a nemám žádný problém. Divili byste se, zrovna zpracováváme dva velké projekty pro významné zahraniční firmy a obě dvě chtějí striktně offline HTML5 klienty na svá zařízení. Důvod, nestabilní a pomalé mobilní připojení. To je realita a hlavně praxe v terénu. Já prostě ty soubory potřebuji vidět, abych si mohl přečíst, co jsme kdy podepsali a jak. Nic zvláštního, nepotřebuji je editovat, ale potřebuji je všechny vidět. A to opakovaně. Proč tam mám 32GB paměti? Neříkejte mi, že to je něco neskutečně zvláštního. Chci si v mém kapesním počítači přečíst své textové či tabulkové soubory. Nechci hrát HD hry ani koukat na HD video, chci hezké, rychlé, bytelné PDA, z kterého si přečtu dokument ... a nechci tablet, to už mohu tahat noťase. A to je nesmysl.
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 85
Joined: Mon Jun 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Přechod na Windows Phone 8

Post by geoffrey »

No nevím, jestli je to problém 0,1% uživatelů. Dneska jsem načetl tuny zahraničních for a tenhle problém trápí spousty lidí. Nemožnost spuštění souboru výběrem z offline složky je dost brutální omezení uživatele. A to mám MS fakt rád.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod na Windows Phone 8

Post by Deaktivovaný účet (01.2013) »

Geoffrey: Jenze zarizeni s WP nejsou kapesni pocitace, jen smartphony, ktere jsou oproti puvodni definici smartphonu osekane na kost co do moznosi individualnich ukonu a prizpusobeni. Pokud chcete mit offline soubory ve slozkach, neni nic snazsiho nez si v bazaru koupit plnohodnotne PDA treba s Windows Mobile (Palm OS by to u souboru na karte mel tusim taky zvladat) ci smartphone se systemem, ktery Vas bude omezovat vyrazne mene nez WP. Dnesni realita je bohuzel takova, ze I pristroje se "smart" v nazvu casto nesahaji tem z dob pred peti lety ani po kotniky a zvladnout vetsinou jen nejpouzivanejsi funkce a to obvykle jen jednim, predem danym zpusobem. Pokud to chcete delat jinak, mate casto smulu.
Post Reply

Return to “Windows Phone 8.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests