Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 231
Joined: Wed Dec 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Location: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by Massik »

tints wrote:pred dvomi dnami som tam nahral tu anglicku verziu,ale co som spomínal to telefonovanie cez BT ato sadu nokia CK-300 ze som vzdy po zdvihnuti hovoru musel pridat hlasitost na telefone aby som pocul druhu stranu/ to bolo s predchadzajucim FW/, tak pre istotu s tymto novy FW sa neda cez autosadu CK-300 telefonovat, tel sa pripoji ale iba ako prenos hudby, cize pocas hovoru sa hovor neprenása cez sadu aj ked svieti BT ako pripojené. nahral som teraz opäť tento CZ-SK fw najnovsi a som zvedavy co bude. cez vikend vyskusam v aute. vám sa to ako správa s BT zariadeniami, autosady, BT slúchadlá?
zkus vymazat v aute ze systému uživatele a pak to znovu spáruj. Presne tohle mi dělalo, dokud jsem to neudělal úplně nové párování
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by edkis »

MyKE wrote:Včera jsem studoval na netu jak provést flash firmwaru a povedlo se. Pokud tu je nějaký nováček který neví jak na to, sepsal jsem jednoduchý návod: http://www.wzk.cz/jak-flashnout-firmware-na-lumii-920/ :wink:
Vie mi niekto poradit postupoval som podla navodu lenze na zaciatku flashovania mi to vyhodilo nejaky error a telefon uz nezapnem. Po drzani tlacidiel zapnutia + voldn ani nezavibruje. Je nejaka moznost ako ho ozivit ?
tints
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 90
Joined: Sat Jan 19, 2013 10:54
Zařízení: Lumia 950

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by tints »

Massik wrote:
tints wrote:pred dvomi dnami som tam nahral tu anglicku verziu,ale co som spomínal to telefonovanie cez BT ato sadu nokia CK-300 ze som vzdy po zdvihnuti hovoru musel pridat hlasitost na telefone aby som pocul druhu stranu/ to bolo s predchadzajucim FW/, tak pre istotu s tymto novy FW sa neda cez autosadu CK-300 telefonovat, tel sa pripoji ale iba ako prenos hudby, cize pocas hovoru sa hovor neprenása cez sadu aj ked svieti BT ako pripojené. nahral som teraz opäť tento CZ-SK fw najnovsi a som zvedavy co bude. cez vikend vyskusam v aute. vám sa to ako správa s BT zariadeniami, autosady, BT slúchadlá?
zkus vymazat v aute ze systému uživatele a pak to znovu spáruj. Presne tohle mi dělalo, dokud jsem to neudělal úplně nové párování
Tak skusil som to, a po vymazani vsetkych sparovanych tel z pamate ck-300 a opatovnom naparovani lumie to uz konecne ide tak ako ma. A da sa uz aj telefonovat cez sadu. A aj pri sade v tel.píse pripojeny hlas,pripojena hudba.

Dakujem ze radu
MyKE
nováček
nováček
Posts: 20
Joined: Fri Mar 01, 2013 19:36
Zařízení: Nokia Lumia 920 (RM-821 Black)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by MyKE »

edkis wrote:Vie mi niekto poradit postupoval som podla navodu lenze na zaciatku flashovania mi to vyhodilo nejaky error a telefon uz nezapnem. Po drzani tlacidiel zapnutia + voldn ani nezavibruje. Je nejaka moznost ako ho ozivit ?
Poslal jsem ti SZ, jenom mi ještě řekni jaký firmware si flashoval? Myslím přesný název z Care Suite, který sis musel stáhnout...
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by edkis »

Pouzil som 1232.5957.1308.0001 biela farba kedze mam bielu L920 z Orange SK. Skusal som soft aj hard reset bohuzial ani v jednom pripade telefon nezavibruje. Bateria pocas flashu bola na cca 90%. Proces flashu zacal a na mobile bolo logo Nokia a pod nim progress bar no po cca 2min to hodilo na PC nejaky error a odvtedy je tel nefunkcny.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Stahni a flashni nejaky predchozi firmware nebo jinou sadu firmware,pekne od zacatku.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by edkis »

No lenze ako ho flashnem ked sa v pc vobec nehlasi a ani ho neviem dostat do recovery modu.
nofu
smartguru
smartguru
Posts: 701
Joined: Tue Oct 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by nofu »

Je nějaký info, jak to vypadá se slibovaným rádiem u L920? V tom novém "beta" firmwaru předpokládám není, když se o tom nepíše.

Netušíte, dá se někde sehnat šedá varianta? Tuším že by měla bejt matná?
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 406
Joined: Fri Jan 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by hudyss »

Tak dnes proběhl první problém s telefonem. Prestal reagovat na vsechna bocní tlacitka. Kdyz jsem na nej volal, tak se ani nerozsvitil displej, ale druhy tlf normalne ukazoval, ze vyzvani. Po SR vsechno uz v pohode. No celkem me vystrasil :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

edkis wrote:No lenze ako ho flashnem ked sa v pc vobec nehlasi a ani ho neviem dostat do recovery modu.
Do prepnuti bootloaderu pro flash recovery ho dostanes vzdy.Problem je ,ze kazdy hned bezhlave flashuje,pak nastane problem a neumi zakladni veci prepnout telefon do bootloader rezimu.Nezkusenym Nokia Care Suite do ruky nepatri.At si kazdy o mne mysli to nejhorsi,ale takovym lidem - dobre jim tak.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by edkis »

Tak mi vies poradit ako ho tam dostanem ? Lebo pisal som uz asi 2x ze na kombinaciu power+voldn nereaguje a ani na ziadnu inu.
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by mimonaut »

Jak dlouho to držíš? Je potřeba docela dlouho..
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by edkis »

Ked som robil flash v pohode som ho dal do recovery lenze teraz mozem tie tlacitka drzat aj pol minuty a nic ani len nezavibruje.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 350
Joined: Wed Dec 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Location: Trenčín

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by bigjohn »

ešte môj problém : na hotmaily mám v skupine Ľudia mená a telefóny....po inštalácií napríklad nového firmwéru sa mi zosinchronizujú telefóny s hotmailom, ale vždy mi chýbajú nejaké mená s číslami, cca 8....
FraDiavolo
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 100
Joined: Mon Jan 07, 2013 20:23
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by FraDiavolo »

bigjohn wrote:ešte môj problém : na hotmaily mám v skupine Ľudia mená a telefóny....po inštalácií napríklad nového firmwéru sa mi zosinchronizujú telefóny s hotmailom, ale vždy mi chýbajú nejaké mená s číslami, cca 8....
Nějakej podobnej problém jsem měl taky. Vyřešil jsem to jedním příjemně stráveným odpolednem s aplikací Lidé. Sesynchronizuje se to s Microsoft účtem a už by mělo být tak nějak navždy vystaráno.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 350
Joined: Wed Dec 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Location: Trenčín

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by bigjohn »

FraDiavolo,
nejak nechápem....čísla v mobile a na hotmaily mám zosinchronizované...
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 110
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by edkis »

Pravdepodobne ho dam do Orange na reklamaciu je zrejme "mrtvy" Je sanca ze ho opravia/vymenia alebo mi ho vratia s tym ze som do neho zasahoval ?

PS: skusil som spustu metod no ani jedna neuspesna telefon sa po pripojeni k PC nijak nehlasi a ani pri napojeni na nabijacku nejavi zvysenu teplotu pri nabijani
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Sance je,dost vysoka,ze to opravi/vyreklamuji,ale spravne by ti to meli dat zaplatit pro neodborny zasah,aspon by jsi si to priste rozmyslel.Mel by jsi nest odpovednost za sve jednani.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

V Navifirmu je (zase) dostupná cca stovka nejnovějších aktualizací a už to není ani beta. Flashovat se mi to tedy nechce, ale kdyby někdo toužil..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Rozdil tam zadny neni, oproti tomu co bylo dostupne uz drive a pouze "povazovano" za betu.Ani v detailnim sestaveni ci rozebrani firmwaru,je to uplne totozne vcetne velikosti.
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 930/925/920 a 900”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests