HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Post Reply
honza-l
nováček
nováček
Posts: 46
Joined: Wed Dec 14, 2005 10:00
Zařízení: Nokia 950

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by honza-l »

Necroman wrote:Mate nekdo tip na pozudro pro HTC 8X? Nejake kozene zasouvaci za rozumnou cenu.
http://www.e-pouzdra.cz/pouzdra-redpoin ... ouzdro-phk/ ve velikosti 16. Vnitřní rozměr cca 135x70.
http://www.sunnysoft.cz/zbozi/091PKR-95 ... cerna.html
xorcos
nováček
nováček
Posts: 32
Joined: Sun Feb 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by xorcos »

Ahoj,
Podelim sa o par dojmov z HTC 8X. Bol som ho dnes kuknut.
Prvy dojem je, ze posobi dost velko a to hlavne na vysku - inak ok, ale na to, ze ma 4.3" displej je dost velky. Drzat sa drzi dobre. Tlacidla daju sa, ale nechcel by som take na telefone, clovek nema az taku dobru hmatovu odozvu. Problem je, ze zadna strana bola dost znecistena, ak sa vam trosku potia ruky, tak ten pot tam vyzera skaredo a zenechavaju sa z toho potom sumhy. Osobne si myslim, ze po dlhsej dobre sa to zacne supat ako pri One X.
System par noviniek oproti 7.5kam, kids korner zaujimava funkcia. Fotak vyzera byt celkom dobry.

Problem, na ktory som narazil bol asi nevyladenost systemu, ak som dal napr podrobnejsie nastavenia fotaku, tak ten prechod dej animacie bol mierne trhavy, co sa na wp 8 neslusi.

Mrzi ma, ze klavesnica v landscape je stale urezana zlava.

Telefon sa mi nezdal az taky rychly ako lumia 800. Renderovanie a nacitanie stranky rychle ale rychle pohyby a rychly zoom ... dalo mu to troska namahy - nebolo to 100% rychle a jednoznacne.

Cenovka 529€, pozeral som ho v Electroworld, Central, BA.

Resume: neoplati sa to za tu cenu.
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 123
Joined: Sat Oct 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Lord de Wolf »

Cao, telefon mám z HW banky od O2 (1,- kč)

Řeším následující obtíže:
1. data counter? Really? To fakt neexistuje nebo to nejde? (FUP meter nefrčí - je to služební tel)

2. seznam aplikací - jak se sakra zbavím té debilní abecedy, která by mi asi měla pomáhat v orientaci, ale v mém případě je to úplně naopak (seznam čítá 44-46 aplikací).

3. profily - ?

4. ovládání hlasem - google umí.

Jinak telefon na mě působí docela pevným dojmem - mám ho takové "šprcce" z ebay - sice nejdou skoro mačkat postranní tlačítka, ale za 2 libry co člověk chtěl ).

Co chybí Vám?

P.S.: Telefon jsem si už vybral, takže s ním musím 2 roky žít... Ale vyberte si teď něco když řeknou buď Blackberry nebo WP? A Samsung Ativ na trhu furt není...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1094
Joined: Wed Nov 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Location: Líbeznice

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by steelspace »

1. data counter? Really? To fakt neexistuje nebo to nejde? (FUP meter nefrčí - je to služební tel)
- pouze pokud to podporuje operátor, což bohužel u nás není

2. seznam aplikací - jak se sakra zbavím té debilní abecedy, která by mi asi měla pomáhat v orientaci, ale v mém případě je to úplně naopak (seznam čítá 44-46 aplikací).
- abeceda se objeví automaticky, pokud je počet aplikací vyšší než asi 40 (nevím přesně)

3. profily - ?
- po stisknutí tlačítka hlasitosti se objeví lišta, vpravo ikonka přepíná mezi zvoněním a vibracemi / vibracemi (pokud jsou vibrace zapnuté v nastavení). Jiné profily nejsou.

4. ovládání hlasem - google umí.
- delší podržení tlačítka Window spustí hlasové příkazy
Manek49
smartguru
smartguru
Posts: 708
Joined: Thu Jan 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Location: Horní Branná

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Manek49 »

4. ovládání hlasem - google umí.
- delší podržení tlačítka Window spustí hlasové příkazy
Ovšem pouze pokud je telefon nastaven na angličtinu, nebo se ve WP8 v tomhle něco změnilo?
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 123
Joined: Sat Oct 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Lord de Wolf »

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Ovládání hlasem jde. Ale rozpoznávání českého jazyka chybí. A když v kanceláří řvu na mobil "call Jiří" tak to Jiří tomu dává nějak na p*d*l :-D
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 394
Joined: Mon Dec 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by SirTom »

Dělá někomu, že si telefon nepamatuje víc klávesnicí?
Potřebuji používat CZ a EN klávesnici, nastavím to v nastavení, zkusím psát - je tam přepínač CZ x EN. Ale jakmile to zkusím za chvíli, tak tam už není a v nastavení zbyde pouze jedna (CZ...) Docela dost mi to vadí
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 394
Joined: Mon Dec 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by SirTom »

Tak pro změnu mám pár dní HTC 8X, a tak se podělím o své dojmy:

+ velmi příjemný telefon na omak, moc pěkně se drží, neklouže
+ přes reálné rozměry, působí díky (zužující se) tloušťce velmi subtilně
+ tomuto pocitu velmi přihrává také pocitově nízká hmotnost
+ rychlost systému je obecně velmi pěkná, i aplikace (např. celkem náročný Navigon) se pouští velmi rychle
+ baterie - zatím velmi pěkně drží a to i za fest provozu, překvapila mne velmi nízká spotřeba při hlasitém přehrávání hudby
+ pěkně hraje (na dobrých sluchátkách)

* display - takový pěkný, rozlišení je fajn, ale na druhou stranu nijak mne nezaujal, řekl bych "normální"
* foťák - dtto normálka

- přes výše zmíněnou rychlost mne několikrát překvapilo jakoby zaškobrtnutí např. v přepínaní do "linked inboxu" - na druhou stranu nutno říct, že to bylo v řádu setin vteřiny a nebýt systém tak super rychlý, vůbec bych si toho nevšiml
- reproduktor na zadní straně je opruz, v držáku na navigaci ta baba zní, jak kdyby jí někdo dusil, to samé když leží na stole (ale např. při hraní, když ho držím v ruce je to celkem OK)
- No nakonec jsem si nechal to nejhorší - umístění hlavního zapínání. Teprve u tohoto telefonu jsem si uvědomil jak moc často přístroj zapínám a vypínám. Stojím ve frontě - zapnu, přečtu odstavec, vypnu, postoupím a znova. Používám synchronizovaný seznam na nákup v OneNote - super věc, žena napíše na svém přístroji nebo PC já mám on-line seznam v telefonu a podle něj nakupuji - jenže to znamená v obchodě asi tak 50 zap/vyp tel. mezi regály.
No a musím říct, že u 8X je to fakt absolutní fail. Díky protáhlosti telefonu se nedá na displeji normálně pracovat a zároveň ovládat zap/vyp, člověk musí přehmatávat. Právě v tom obchodě mi několikrát málem spadl a zachránila ho pouze ta pěkná pogumovaná vrstva, díky ní nevyklouzl z ruky. Musím říct, že tohle je pro mne téměř zabiják jinak krásného telefonu. Asi to nebude problém pro nějakého basketbalistu s dlouhými prsty, ale pro mne je to celkem zásadní důvod proč telefon nechtít.
Jsem velmi zvědav jak se v porovnání s HTC bude držet 920.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Martin Suchan »

Prvni update pro HTC 8X je venku, prave instaluji!
- http://smartmania.cz/bleskovky/portico- ... tc-8x-3896" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://www.wpcentral.com/first-ota-upda ... ive-htc-8x" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by htcjirka »

Urcite potesi nove funkce jako odmítnutí hovoru SMSkou, SMS Koncepty a volba Vybrat vše v SMS.
A nejdulezitejsi moznost "nevypinani" Wifi po uspani..
Jestli to pujde takto dal tak parada.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Martin Suchan »

Ty SMS koncepty jsou parada. Nejsou to sice v pravem smyslu sablony, jen to uklada rozepsanou SMS, pokud clovek odejde, ale i tak supr funkce. Nekolikrat jsem si takhle smazal rozepsanou zpravu, kdyz jsem zmackl Zpet pri psani, ted uz to nebude vadit :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Jiří Hrma »

jj, souhlasím, tahle věc mi na WP dost vadila. Hodněkrát jsem kvůli tomu přišel o rozepsaný text :)
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 106
Joined: Sun Oct 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by koblihjr »

Zde bychom asi neměli chválit HTC, nýbrž spíš MS, že uvolnil update takto brzy. Ale minimálně bychom měli pochválit pány produkťáky v HTC, že pro 8X tento update takto rychle připravili. Jde vidět, že pánové v Nokii nejsou tak pružní a flexibilní. Nyní k updatu:

ze zásadních funkcí se mi líbí pouze koncepty. Ten zbytek (wifi a odmítnutí hovoru SMS) je taky fajn, ale jaksi si dovedu existenci i bez toho. Ta zásadní a slibovaná funkce, na terou se těším totiž stále chybí. NUMERICKÁ KLÁVESNICE PRO psaní SMS. Až přijde, smeknu klobouk a řeknu všem, že MS konečně začíná poslouchat své potenciální a obyčejné zákazníky. Tedy ty, které se snaží zaujmout i Nokia.

Takže jaký update nás bude čekat teď?

NoDo, Mango, Tango | Portico, ... , ... ?
Ok, všechny končí na "O". 7.X updaty mají dvě slabiky, 8.X verze mají tři slabiky. Navíc jsou počátečním písmem vzestupně. Takže třeba Risoto? :tlem:
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 394
Joined: Mon Dec 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by SirTom »

Super rychlost. A taky super provedení, telefon si to chvíli stahoval a připravoval, pak pár minut běžela ozubená kolečka a voila - hotovo.
Za tohle MS chválím.
deimos9
nováček
nováček
Posts: 22
Joined: Fri Nov 02, 2012 17:02
Zařízení: HTC 8X

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by deimos9 »

No, mne sa od instalacie uz raz sam restartoval (co sa predtym nestalo ani raz), tak dufam, ze to nie je zle znamenie...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Martin Suchan »

Restartuje se asi dvakrat, je to v pohode, celkem je to za cca 15 minut hotove.
deimos9
nováček
nováček
Posts: 22
Joined: Fri Nov 02, 2012 17:02
Zařízení: HTC 8X

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by deimos9 »

Ja so myslel, ze sa restartoval hodinu po uspesnom update, ale snad sa to nebude opakovat...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Martin Suchan »

Kdo uz mate Portico update, nemate pocit, ze telefon ted vydrzi dele na baterku? Me ted vydrzel den a pul namisto jednoho dne, coz je celkem znat :)
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 123
Joined: Sat Oct 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Lord de Wolf »

Vážení kolegové, majitelé 8X,

chtěl bych Vás požádat o radu. Mám problém s nastavení internetu. Mám O2 a připojení bez FUP. Když použiji app "nastavení připojení", tak se net nerozjede. Musím vypnout/zapnout telefon. Poté net funguje. Probém nastává až v následujících případech:

- po příchodu domů zapnu wi-fi, vypínám 3G (přes Connectivity shortcuts). Před spánkem vypínám wi-fi. Ráno chci opět zapnout 3G, ale nic se neděje.

- telefonu umře baterie a nahodím ho na nabíječku (3G bylo zapnuté), telefon se zapne, ale připojený není.

V obou případech musím použít znova app "nastavení připojení" a poté vypnout/zapnout mobil. Zkoušel jsem manualně nastavit apn - dle O2 webu, ale jejich návod nikam nevedl ... :-D

Děkuji za rady ;)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Martin Suchan »

Je treba si rucne nastavit APN pro pripojeni k Internetu. To se provede v nastaveni -> mobilni sit -> uplne dole:
Melo by stacit postupovat podle tohoto navodu:
http://radoviny.net/archives/nastaveni- ... obilu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aktualizace: vysel update firmware pro HTC 8X a po instalaci jiz funguje aplikace Nastaveni pripojeni a i Uvolnit nejake misto! Zkuste tedy na svem telefonu vyhledat aktualizace, nainstalovat je a potom zkusit Nastaveni pripojeni.
http://www.wpcentral.com/following-wind ... um=twitter" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Return to “HTC 8X a HTC 8S”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests