[app] MyMoneyBook

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

Vyzkoušel jsem různé aplikace na správu příjmů a výdajů od Expense Scout českého vývojáře přes zahraniční My Expenses až po MyMoneyBook, která mi přišla nejpřívětivější na používání, bez zbytečných úkonů při zadávání údajů. Zmiňovaná první byla stále nedotažená a trvalo dlouho než se autor odhodlal k vylepšení. Pak jsem zkusil druhou jmenovanou, ale ta mi připadala dost složitá a nepřehledná, i když se mi jinak líbila. Nakonec jsem zakotvil u posledně jmenované a postupně zjišťoval, že mým požadavkům plně vyhovuje. Spojil jsem se s italským autorem a nabídl mu pomoc ve formě české verze. On souhlasil a výsledkem je aplikace s plnou podporou češtiny, kterou mám prozatím jen já na testování. A jelikož testy dopadly výborně, objeví se zakrátko aktualizace, která bude už lokalizována do češtiny.
Doporučuji aplikaci k vyzkoušení, existuje i v lite verzi, ostrá verze je za 42 korun. Samozřejmostí je záloha dat na SkyDrive a možnost exportu do CSV (ten je zatím nedokončen, protože tam dělá problém diakritika našeho písma). V aplikaci je možnost vytvoření vlastních kategorií pro výdaje a příjmy, jejich editace apod. Po otočení ve dvou různých menu do landscape se zobrazí dva dostupné grafy, ve kterých lze zjišťovat různé údaje. V nastavení je na výběr několik živých dlaždic včetně toho, o čem mají informovat. Dlaždice pro pro okamžitý zápis příjmů nebo výdajů lze také připnout na hlavní obrazovku. Jsou tam i vyhledávací funkce podle kategorií, poznámek i jiných kritérií. Denní záznamy se provádějí v nezbytném minimu kroků. Lze nastavit měsíční limit pro výdaje se zobrazením jeho čerpání. Nechybí ani nastavení pro soukromé použití se zadáním hesla. Více vám napoví screenshoty k aplikaci na Marketplace.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od pinhead »

Super.těším se na přeloženou verzi.Díky
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

Konečně se Marketplace rozhoupal a vydal v noci update, který je již plně v české lokalizaci. Podle náhledů je počeštěna pouze placená verze. To ale nic nemění na tom, že aplikace pracuje skvěle, rychle a bez zbytečných úkonů. Zadání údajů je otázkou několika okamžiků. Pokud budete mít jakékoli připomínky k překladu, pište je sem do fóra, resp. do tohoto vlákna. Jak jsem již uvedl, vyzkoušel jsem několik podobných aplikací a nakonec jsem zvolil tuto. V podstatě není nutno u ní příliš přemýšlet a to byl důvod mé volby. Poněkud nepříjemné je zjištění, že aplikace nyní stojí již 62 Kč, ale i za tu cenu se vyplatí. Na Marketplace, kam míří odkaz v mém úvodním příspěvku, ještě aktualizace v. 1.7 není a je tam původní cena, ale v telefonu ji lze v aplikaci Marketplace najít.
Nepodařil se zcela převod do csv (nerespektuje českou diakritiku, ačkoliv v txt souboru je vše korektní), ale dobrá zpráva je ta, že přesto funguje, i když jinak než je u aplikací doporučováno. Pokud exportovaný txt soubor nebudete přejmenovávat na csv, ale necháte jej otevřít v Excelu (spustit Exel, zvolit Otevřít, vyhledat cestu, zvolit Všechny soubory, pokračovat dle možností, které nabídne dialog pro vytvoření tabulky) tak po chvilce cviku budete mít excelovou tabulku dle svých požadavků.
Podotýkám, že mám nastaveno ve SkyDrive ukládání celého jeho obsahu do počítače. Není pak nutno chodit na internet a vyhledávat přímo na SkyDrive, vše je okamžitě v mém osobním úložišti v počítači.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od pinhead »

Paráda,díky. jdu kupovat.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

Česká verze 1.7 se konečně objevila i na webu windowsphone.com. Po kliknutí na odkaz v mém prvním příspěvku se na stránku přesunete. Chyby v diakritice u popisu nebyly zaviněny ani mnou, ani autorem, který můj text pouze zkopíroval. Vznikly někde na straně MS. Naštěstí se jedná pouze o chyby v popisu. Je zde dokonce rozpor v ceně, která není navýšena o 20 korun, jako je tomu na Marketplace v telefonu.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

V dohledné době se objeví další aktualizace, kde bude funkce Kopírovat / Vložit.
honza-l
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř pro 14, 2005 10:00
Zařízení: Nokia 950

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od honza-l »

Měl bych k této aplikaci dva dotazy:
1) dokáže spravovat více "účtů"
2) zkušební verze mi bohužel nedovolí udělat csv soubor - může mi ho někdo někam nahrát csv soubor, který bude obsahovat pár transakcí??? Jde mi o to, že mám spb finance, které bych potřeboval překlopit do něčeho pro WP8 a u této aplikace je jediná schůdná cesta upravit ten csv soubor a naimportovat ho jako zálohu. Nebo se mýlím???
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

Jako zálohu csv nenaimportuješ, proto je tam i klasický backup na SkyDrive. Ale s csv souborem se dá pracovat a vytvořit v excelu docela dobrou tabulku. Pokud tuto aplikaci používáš, nechápu, proč si nekoupíš plnou verzi, která je komplet počeštěna. Z aplikací na správu příjmů a výdajů je zatím pro mě nejlepší ze všech, které jsem vyzkoušel. Především pracuje rychle a bez zbytečných úkonů.
Více účtů spravovat nedokáže, ale můžeš mít nainstalovanou i free verzi a tam si dát druhý, méně důležitý účet. Ostatně, nějak nechápu, k čemu by bylo spravovat si více účtů - příjmy a výdaje mám jenom jedny. Máš ale možnost vytvořit si své vlastní kategorie pro příjmy i výdaje zvlášť.
honza-l
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř pro 14, 2005 10:00
Zařízení: Nokia 950

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od honza-l »

Předpokládal jsem, že když uvidím, jak jsou v té záloze, kterou si program vytváří na SkyDrive, uspořádány jednotlivé sloupce, tak potom jednoduše opravím export dat z mého starého spbFinance a potom přepíšu tu zálohu na SkyDrive.
Program jsem si nekoupil právě z toho důvodu, že když do něj nedostanu data z programu spbFinance, tak je mi k ničemu (přepisovat to opravdu nehodlám).
Víc účtů jednoduše využívám i k tomu, že mám např. vytvořen fiktivní účet "Dluhy" (co si nenapíšu to nevím). Nebo když jezdím na hory, tak si vytvořím účet "Hory" do kterého si pěkně všechno zadávám (od nákladů na cestu, přes skipasy až po náklady na jídlo, apod.) a po návratu domů můžu jednoduše udělat kompletní vyúčtování pro všechny zúčastněné.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

Záloha na SkyDrive je sice v .txt souboru, ale jsou to většinou samé "klikyháky", rozhodně to není tabulka. Tabulka je vytvořena převodem do csv, tento soubor má příponu .txt. Nelze ale pouze klepnout na tento soubor a nechat ho otevřít v excelu. Nejprve je nutno spustit program excell a v něm zvolit Otevřít. Pak najít tento txt soubor a postupovat dle pokynů excelu, který nabízí postupné zařazení položek do tabulky. Teprve pak je výsledkem řádná tabulka, kterou už lze použít dále. Jak ale říkám, nikoli zpětně jako restore zálohy.
partageux
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 24, 2013 9:22
Zařízení: Nokia Lumia 820

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od partageux »

Ahoj, dnes jsem si po otestovani zakoupil tuto app na hlidani financi a mel bych par podnetu ke zlepseni 8-)

PIN kod
Bylo by fajn mit v nastaveni moznost zadat pri spusteni PIN. Pokud mi nekdo telefon ukradne, nemusi mit hned kompltni prehled o mych financich a pak taky kdyz nekomu telefon pujcim na hrani, nemusim se bat kam vleze a co uvidi :wink:

Razeni kategorii
Pri vytvareni / editaci kategorii mam moznost zvolit jejich poradi. To je fajn, ale ostatni kategorie dal v poradi by se mohly automaticky preskupit smerem dolu. Jelikoz to nedela, mam pak nekolik kategorii stejneho poradi a neni boha je seradit jak chci. Musim pak pokazde rucne upravit poradi vsech kategorii, ktere jsou v poradi za nove pridanou :???:

Trvale platby
Nektere platby se kazdy mesic opakuji a tak by bylo fajn mit moznost je zautomatizovat.

Budu vdecny za jakoukoli odpoved, abych vedel, ze se podnety nekdo zajima. Kazdopadne diky za skvelou aplikaci, ktera svou jednoduchosti a prehlednosti presne splnuje me pozadavky na mobilni hlidac financi :-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] MyMoneyBook

Příspěvek od Flynn »

Jelikož jsem aplikaci překládal a s autorem jsem v korespondenčním styku (je to Ital), mohu k tomuto něco říci.
PIN: V Nastavení je pod menu Osobní volba Požadovat heslo při spuštění, to by snad mělo být to, co hledáš.

Kategorie: Něco na ten způsob jsem konzultoval s autorem a po několika pokusech to změnit byla tato funkce ustálena na této podobě. Můžeš tedy autorovi napsat anglicky a tento požadavek znovu opakovat.

Trvalé platby: Totéž, jako v předchozím případě. Aplikace nemá také tuto volbu z nějakých důvodů, přestože jsem ji vyžadoval. Nevím ale již, proč to je nemožné, je to dlouho, co jsme to řešili. I o tomto mu můžeš napsat.

Já jsem se nakonec smířil s těmito "omezeními" a takto aplikaci přijal s tím, že jsem opustil jinou, která např. trvalé platby měla. Uznal jsem, že to v mém případě není taková tragedie. Někomu to ale jistě může chybět. Používal jsem nějaký čas anglickou verzi, a když jsem si ji oblíbil, nabídl jsem přeložení do češtiny.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti