Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Post Reply
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by Martin Suchan »

Toto téma zakládám pro předběžnou diskuzi kolem vývoje pro Windows Phone 8. Běžné otázky na WP8 platformu prosím směřujte do původního vlákna: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=29737" onclick="window.open(this.href);return false;

Část z keynote popisující vývoj pro WP8, docela mě znejistil první komentář:
http://channel9.msdn.com/Events/Windows ... ws-Phone-8" onclick="window.open(this.href);return false;
I am really sad, disappointed, angry with what I heard in the summit.
- No WinRT support. Another intermediate Solution?
- No XAML/C++ -> native a second class citizen - how could this happen :( !
- Different XAML stack in WP8 than in WinRT (not based on D2D, not native)
- Windows team uses a different UI stack because they know the dev framework sucks :(
- MSFT employes hating on native developers citing "safety" and "reliablity" concerns. Wow.
- No native support in WP7.8 because it is already there and MSFT and selected partners already use it - great job!
- WP7.5 users who bought a phone in 2012(!) cannot get WP8. They will get cosmetic changes but the dev platform will be dead. Great! I knew advising people to buy the Lumia 900 was a good idea! Thank you.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1163
Joined: Sat Nov 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by matoman »

A ako ms tvrdil ze neda nativny kod do WP7 koli tomu ze ked sa zmeni jadro vo WP8 tak nebude musiet fungovat :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by Martin Suchan »

je mozne, ze stary CE kernel pobezi v jakemsi emulatoru u WP8, a nebo existujicici aplikace vyuzivajici interop bude treba prepsat - je jich par desitek, niz zavazneho.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1163
Joined: Sat Nov 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by matoman »

Som zvedavy kedy bude sdk a ci bude fungovat i na win7 a vs 2010
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by Martin Suchan »

SDK bude skoro jiste jen pro Visual Studio 2012 + bude asi i Express edice pro Windows Phone vyvoj.
Take bude skoro jiste obsahovat i moznost vyvoje pro WP7.8.
Zda bude mozne vyvijet pro WP8 i na Windows 7, to je otazka, ale tipuji ze ne: WP8 a Win8 maji stejny kernel a pro Win8 nelze vyvijet ve VS2012 ve Windows 7.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1163
Joined: Sat Nov 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by matoman »

No kedze win8 nemusim a instalovat ho nehodlam... tak asi preskocim nie len W8 ale i vyvoj na WP8, ale necham sa prekvapit. A to ze WP8 a W7 maju iny kernel to podla mna prekazka vyvoja nieje. Vid napr. vyvoj pre android.
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 132
Joined: Sat May 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Windows Phone 8 z pohledu vývojáře

Post by shagy2301 »

Vývoj aplikácii pre W8 je možný aj na Windows 7, ale len desktopové varianty. Metro aplikácie sa tam vyvíjať nedajú pretože Win7 nemá WinRT a nie je vytvorený ani žiaden emulátor.

Čo sa týka vývoja aplikácii pre WP8 si myslím, že by nemal byť problém umožniť vývoj na Win7, keďže je to len otázka emulátora, prípadne len pripojenia reálneho zariadenia.

Ak sa pozriem na tie rozdiely kernelu Win7 a Win8 tak tam veľký rozdiel nie je, je tam len pridaný "middleware" v podobe WinRT na ktorom bežia Metro aplikácie, ale inak je Win8 totožný z Win7.

Skôr sa bojím nakoľko zmenia programovanie pre WP8 oproti WP7, pretože som sa len teraz pustil do programovania v C# a pre WP7 a hneď sa učiť nové pravidlá, zásady, knižnice a podobne sa mi nechce, hlavne z ohľadom na to že moja diplomová práca bude písaná v Jave.
Post Reply

Return to “Programování a vývoj”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest