Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1622
Joined: Tue Jan 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Standa »

Radek Hulán wrote:
Standa wrote:"Mrtvost" systému? Prázdný argument. Morální životnost mobilních zařízení je krátká
Nejde přece o životnost zařízení, ale platformy. Když si koupím aplikaci pro WP, používám ji teď i za rok i za dva roky na úplně jiném telefonu. Morální životnost mobilů je krátká, ale zakoupené aplikace zůstávají u Live ID. U Meego konečná... U Symbianu taky.

Proč by někdo nyní investoval do 50 apps na Meego a za rok zase u WP? Moudrý člověk jde do WP.
Já jsem otevřen každé platformě, a v průběhu času mám nakoupeny a pořízeny kvalitní a pro mě důležité aplikace pro všechny (počítám jen současné) platformy, co jsem vlastnil (Android, BlackBerry, Windows Phone, QNX).
Cloud jsem skoro přestal používat, po zkušenostech jak z Androidu, tak z WP je pro mě současný stav jak služeb tak infrastruktury vhodný max. pro poznámky, PIM a kancelářské dokumenty, na nic víc se zatím nehodí, takže přecházet mezi Googlem a Microsoftem (pak Box.com, Dropbox.com apod.) mi taky nečiní žádný problém.
Takže mně nečiní přechod kamkoli žádný svízel a proto pro mě nemá ona "mrtvost" platformy žádný význam - přejdu lehce kamkoli a kdykoli.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3070
Joined: Sat Feb 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Location: Brno

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by tslany »

Konec diskuze o OS, tohle je vlákno o Lumii! Pokud chcete pokračovat, tak ne v tomto threadu.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

Když uz jsme u toho, máte už někdo tu bílou Lumii 800? Nepodělíte se o zkušenosti a pár fotek? :)
atom6
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Thu Mar 22, 2012 9:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 (white)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by atom6 »

Když uz jsme u toho, máte už někdo tu bílou Lumii 800? Nepodělíte se o zkušenosti a pár fotek?
muhehe, mám. A je...jak to říct...boží!

Nervózně jsem přešlapoval u pultu a před sebou dvě Lumie - modrou a bílou. Modrá byla můj favorit už podle fotek z webu a před příchodem do prodejny jsem měl jasno s čím odejdu. Po vyřčení magické věty "I want the blue one" zaběhl prodavač do útrob prodejny a za okamžik navracející se s několika krabičkami říká "Zrovna tady máme tu bílou, ještě jsem ji neviděl, chcete si ji prohlédnout ?" - nu což, prohlédnutím nic nezkazím a čas mám. A to byla ta osudová chyba :-) - bílé polykarbonátové tělo s lehce vypouklým, černým displayem. Po 10-ti minutách přešlapování (ještě jsem si prohlédnul tu "růžovou", být ženská, je to jasná volba! :tlem: ) padla volba na barvu bílou (dostal jsem k ní i bílou propisku).

Až zjistím jak se přidávají fotky, pošlu :wink:
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by janac_marek »

Veselých správ chodí viac a viac. Aj keď to niektorí nevidia a vidieť nechcú Nokii a Microsoftu sa konečne začína po viac ako roku existencie WP dariť.

V UK WP predbehol Symbian a ďakujeme za to hlavne Nokii Lumii 800, ktorá naďalej ostáva klenotom medzi WP zariadeniami.
Nastal však obrovský cenový pokles. Ja som ju kúpil na začiatku za 350€ (áno, boli aj drahšie shopy, ale prečo by som musel kupovať práve u nich?) a dnes sa dá zohnať za cca 330€ .

http://www.dsl.sk/article.php?article=12286" onclick="window.open(this.href);return false;

Som zvedavý na to Apollo. Snáď ho dostane aj Lumia 800, lebo ak nie, bude to tvrdý úder a to si hádam MS aj nokia uvedomujú. Podľa mňa ak železo nebude stačiť, tak WP8 prinesú na niektoré staré zariadenia s oklieštenými funkciami. Robil to tak aj Apple.
7kubo
nováček
nováček
Posts: 27
Joined: Fri Feb 24, 2012 14:42
Zařízení: nokia lumia 800, 920, icon, 930

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by 7kubo »

atom6 wrote:
Když uz jsme u toho, máte už někdo tu bílou Lumii 800? Nepodělíte se o zkušenosti a pár fotek?
muhehe, mám. A je...jak to říct...boží!

Nervózně jsem přešlapoval u pultu a před sebou dvě Lumie - modrou a bílou. Modrá byla můj favorit už podle fotek z webu a před příchodem do prodejny jsem měl jasno s čím odejdu. Po vyřčení magické věty "I want the blue one" zaběhl prodavač do útrob prodejny a za okamžik navracející se s několika krabičkami říká "Zrovna tady máme tu bílou, ještě jsem ji neviděl, chcete si ji prohlédnout ?" - nu což, prohlédnutím nic nezkazím a čas mám. A to byla ta osudová chyba :-) - bílé polykarbonátové tělo s lehce vypouklým, černým displayem. Po 10-ti minutách přešlapování (ještě jsem si prohlédnul tu "růžovou", být ženská, je to jasná volba! :tlem: ) padla volba na barvu bílou (dostal jsem k ní i bílou propisku).

Až zjistím jak se přidávají fotky, pošlu :wink:
ja mam tiez bielu 800ku ale dali mi k tomu cierne puzdro :( ty mmas k tomu akej farby puzdro?
atom6
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Thu Mar 22, 2012 9:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 (white)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by atom6 »

ja mam tiez bielu 800ku ale dali mi k tomu cierne puzdro :( ty mmas k tomu akej farby puzdro?
také černé pouzdro, trošku nelogický viď ? vypadá to s tím jak černá verze :???:
User avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Posts: 607
Joined: Sun Apr 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Robert Varga »

Každopádně k modrý je i pouzdro v modrý barvě.
User avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Sun Dec 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Location: Bratislava

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by marYan »

janac_marek: toto by mohla byt odpoved na lumia 800 vs win 8:
http://www.wp7connect.com/2012/03/22/mi ... p-devices/" onclick="window.open(this.href);return false;
potesi,nie?
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 105
Joined: Wed Feb 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by ellhonza »

Cau lidi chtěl jsem si koupit lumia 800 z druhé ruky (neozkousenou pouze nevhodný dárek , mám lepší mobil , vyhrál jsem ho...) ,alle táta říka to jsou šmejdy , hned se rozbijou , záručák je padělaný nevím jak ho přesvědčit ,že to tak není vždy !!
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by janac_marek »

Ale veď to je úplne pochopiteľné, že Lumie nebudú mať všetky funkcie ak to HW nedovolí. Veď som to písal aj vyššie, že prinajhoršom to tak spravia a robí to tak aj Apple.
Či je to lepšie robiť tak ako u Androidu a v čase, keď sa chystá dobreže nie 5, tak väčšina beží na 2.3.3?
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by janac_marek »

Prepáč, ale to si potom nerozmýšlal až tak triezvo. Má to staré železo a je jasné, že nokia predstaví nové vlajkové lode.
A WP8 predsa dostaneš. Ale ak niečo HW nedovolí, tak to nepôjde.
Šak je možné, že pôjde hlavne o HD rozlíšenie, NFC a podobné veci, ktoré tu proste nepôjdu.
Skype ak sa zintegruje, tak sa tipujem zintegruje aj sem.
User avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 188
Joined: Fri May 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Location: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by silent64sk »

Bol by som prekvapený, ak by WP8 pre terajšie zariadenia dostupný nebol. Zrejme nebudú dostupné úplne všetky funkcie a možno nebudú fungovať novšie náročnejšie aplikácie, ale to je úplne pochopiteľné, keďže terajšie zariadenia so starým Qualcommom a pomaly historickým Adrenom 205 už majú niečo za sebou. Ani Nokia ani MS si takýto krok urobiť v žiadnom prípade dovoliť nemôže, prišli by o veľa nahnevaných zákazníkov pravdepodobne natrvalo.
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by janac_marek »

Áno, ale presne o tom to je.
Preto nerozumiem OrcusDei.... Proste ak HW stačiť nebude, tak nebude. Veď sám vraví, že s tým si Lumiu kupoval. Ja v tom vôbec nevidím problém.
Akej veci sa obáva žeby nebola okrem takej, kde nestačí HW?
Nič také nebude.

Možno WP8 udrží viac freeznutých procesov, zvýši limity, budú môcť byť náročnejšie app. Toto všetko samozrejme na Lumii nepôjde a ani nemôže.
Ale ak MS integruje Skype, tak na 99% bude aj na Lumii. Jedine, že by to zožralo extrémne kvantum systémových prostriedkov, tak by to vypustili.

PS: Ďalšia dobrá správa pre Nokia zariadenia:
http://windowsphonesk.wordpress.com/201 ... dlna-beta/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 188
Joined: Fri May 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Location: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by silent64sk »

Pokiaľ porovnáme nový Qualcomm MSM 8960, ktorý bude referenčný základ pre WP8, so starým MSM8255, ktorý vychádza ešte z upravenej architektúry Cortex A8, je to ako z inej dimenzie. Skok je obrovský, preto jednoducho nie je možné očakávať, že bude všetko fungovať rovnako a s identickými funkciami. Nový dvojjadrový Qualcomm poráža v procesorovom výkone 4 jadrové Cortexy A9 ako Tegra 3. Takisto Adreno 225 je niekde inde, zhruba na úrovni Power GSX 543MP2, čo sa hrubého výkonu týka. Jednoducho dnes je vývoj v tejto oblasti taký rýchly. Lumia 800 vyšla pomerne neskoro a s pomerne starým a slabým HW, preto tu bude skok o dosť väčší ako v prípade iných platforiem, kde je to predsa len plynulejšie. Keď si to ale zoberieme z druhého pohľadu, morálna životnosť WP7 telefónov je dosť vysoká, keďže ešte stále sú plne podporované zariadenia 1. generácie, ktoré vyšli pred takmer rokom a pol. Nechápem teda dosť dobre obavy a sťažnosti niektorých užívateľov. MS WP7 zariadenia so stále mizerným zastúpením na trhu odrezať úplne nemôže, definitívne by si pod sebou podpílil už aj tak značne nalomený konár(ak tak predsa len urobí, tak to bude neospravedlniteľný fail a potom beriem späť, ale aj ich vyhlásenia zatiaľ naznačujú niečo iné). Ale očakávať plnohodnotnú funkčnosť je trochu naivné, už z princípu to nie je možné, keďže WP8 prinesie značné množstvo noviniek závislých od HW vybavenia.
atom6
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Thu Mar 22, 2012 9:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 (white)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by atom6 »

OrcusDei wrote:.... Zvláště pak budu litovat těch, kteří si teď koupí bílou Lumii....
proč myslíš ? kvůli tomu pouzdru ?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1094
Joined: Wed Nov 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Location: Líbeznice

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by steelspace »

Tango momentálně zavádí ještě slabší referenční HW. Podle mě není důvod, proč by systém WP8 jako takový neměl plně fungovat na jakkoliv starém WP7 zařízení. Předpokládám, že WP8 bude fungovat na všech Lumiích a dokonce i na telefonech 1. generace. Většina aplikací hrubý výkon procesoru nebo grafiky prostě nepotřebuje.
atom6
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Thu Mar 22, 2012 9:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 (white)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by atom6 »

zasvěceně nezasvěcený pohled:

hodně zlehčeně, co vám teď u lumie vadí ? tethering ? ok, co dál ?

Jediné co mi teď na lumii vadí, je ta pos**** výdrž baterie. Myslel jsem, že se mi to vyhne, ale jak to tak bývá tak nevyhlo. Z parádní výdrže 1d 16h při standartních úkonech mi to teď vydrží cca 23h. Docela k pokakání. Uvidíme co přinese 12070...
mzabsky
nováček
nováček
Posts: 18
Joined: Wed Feb 22, 2012 19:52
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by mzabsky »

Ok, co vadi:

- Dotekova tlacitka jsou otravna, docela casto je mackam omylem.
- Spodni konec leskleho plisku kolem cocky fotaku mam dost ojezdeny, protoze trosku vycuhuje (ale jen spodni konec, zbytek je jakoby zapusteny).
- Pod svetlem po dukladnem otreni jsou na displeji videt malicke skrabanecky (mel jsem tendenci Lumii na stul pokladat displejem dolu, aby se mi neposkrabal ten blby plisek :) ).
- Nic moc kalendar (vlastnost WP7).
- Spolecna hlasitost pro hudbu, upozorneni a hry. Hry chci mit zticha vzdy, hudbu nikdy a upozorneni/vyzvaneni nekdy. Takhle porad ztisuju a zhlasituju.
- Za dalsich par giga mista bych si velice ochotne priplatil!

Po aktualizaci je vydrz naprosto vporadku. Po celem dni normalniho pouzivani (odpoved na jeden az dva maily, par minut nejake hry tu a tam, nejaka hudba, nejke aplikace v pozadi, cteni RSS) mam po celem dni treba 75% (mam ale vyple 3G).

Jinak po asi mesici jsem zatim vylozene spokojeny.
atom6
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Thu Mar 22, 2012 9:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 (white)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by atom6 »

CO SkyDrive jsi zkoušel ? Ta výdrž je pěkná, mě to teď šlo rapidně dolů, ale baterka je ještě v "zahřívacím" čase, tak se uvidí.

Tak pokládat mobil displayem dolů, to je taky nápad :lol: . Ale řešením jak na display tak na rámeček fotoaparátu je pouzdro, ale s tím to nevypadá tak cool že ? :smile:
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests