Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Diskuze věnovaná dalším chytrým telefonům se systémem Windows Phone
Odpovědět
Uživatelský avatar
zahycz
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:19
Zařízení: HTC HD7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od zahycz »

Mam stale zapnuta mobilni data EDGE a k tomu obcas vyuzivam wifi, a myslel jsem ze kdyz jsem pripojen k wifi tak se implicitne vyuziva sitoveho pripojeni wifi site a ne mobilni, ale zjistil jsem ze i pres to se mi odecotaji data z fup mobilniho pripojeni.. Tak se chci zeptat jakym zpusobem jsou sitova pripojeni vyuzivana jestli obe naraz nebo jen wifi nebo nejak jinak?

Dekuji.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od Vlasta W. »

Když jsi připojen k Wi-Fi, připojuje se telefon jejím prostřednictvím. I se "zapnutou" Wi-Fi ale může sáhnout po mobilním připojení, pokud s ním nepracuješ, máš ho uspaný a nějaká aplikace chce stahovat data na pozadí. Wi-Fi uspaný telefon použije jenom, když je v nabíječce.
Uživatelský avatar
zahycz
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:19
Zařízení: HTC HD7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od zahycz »

Tak to je ten samy problem jako jsem mnel na androidu, ale tam to jde prepnout aby i uspany tel pouzival wifi pokud ma nejakou v dosahu.

Lze to prepnout i na WP?

Diky za odpoved.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

RE: Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Nelze. Leda vypnout data a zapnout wifi, coz je ponekud na prd :-/
Uživatelský avatar
zahycz
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:19
Zařízení: HTC HD7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od zahycz »

To teda je.. Snad to rychle dopilujou.. asi není možné na toto napsat aplikaci že?
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Po posledním updatu, který mj. přinesl Internet sharing, mi bohužel Trophy začala preferovat 3G data nad wifinou. Než jsem si to uvědomil, stačil jsem vyplýtvat 300 MB FUP. Ještě, že mi tento týden končilo zúčtovací období a že teď Vodafone dává dvojnásobek FUP, jinak bych se svými běžnými 150 MB byl na suchu už delší dobu. Musel jsem to vyřešit vypnutím mobilních dat a teď je zapínám jenom když vyloženě potřebuji.
Jinak s tou wifi pod lockem je to kapánek složitější. Já jsem dneska v noci normálně poslouchal streamovanou hudbu přes Zune Pass, s vypnutým displejem i 3G a bez připojené nabíječky. Tzn. že se wifi vypíná asi jen, když není používaná.
Uživatelský avatar
zahycz
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:19
Zařízení: HTC HD7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od zahycz »

Tak to pak asi integrpvaný fb chat a aktualizace aplikací i dat aplikací wifi nepoužívají..:) jinak by to tolik nežralo docela bych uvítal aktualizace aplikací jen s wifi..:)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od steelspace »

Kvůli šetření energie se pro spojení v režimu s vypnutou obrazovkou používá datový modul. Zapínání a vypínání wifi by bylo enrgeticky náročnější. Pokud se přenáší věrší objemy dat, zapne se i wifi.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od Vlasta W. »

Ta energetická náročnost není tak jasná. 3G přenosy zatěžují baterku víc, než Wi-Fi.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od steelspace »

Tam je rozdíl v tom, kolik těch dat je. Při větším objemu je lepší wifi, protože data přenese rychleji a dřív se tak vypne. Pod zamknutou obrazovkou a pro práci na pozadí se počítá s měnšími objemy dat a tam se to nevyplatí.
Na tohle téma jsem kdysi viděl zajímavou přednášku od Googlu pro Androida - ale ve WP7 platí totéž. Ta hranice není úplně jasná, takže proto se to chová jakoby "nahodile".
Uživatelský avatar
zahycz
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:19
Zařízení: HTC HD7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od zahycz »

random používání táák co si dám ted tákk třeba 3g :)

Já osobně mám 3G vypnuté a wifi pořád "zapnuté" takhle mi telefon vydrží i 28h cca 150 fb zpráv + sms zpráv, hovor cca 10minut, muzika i 8h + 6h spánku takze nejakych 34h s WIFI a když zapnu 3G tak polovinu.:)

Na androidu jsem měl také furt vypnuté 3G (používám EDGE) a zapnuté WIFI, vydržel tak 18h a to byl ještě méně výkonnýy ale když měl signál na wifi tak používal jen wifi.

Možná to přepínání má něco do sebe, ale chtělo by to nejaké nastavení co kde se používá aby to tolik neplýtvalo data.:)

Zatím nechci telefon odemikat, ale někde jsem četl že je v ranné fázi uvažování nad přístupem k nativnímu kódu pak už by to měla být hračka na to napsat nějakou app:)

Tak snad se zadaří bud nějaká aktualizace nebo přístup k nativnímu kodu, zatím nám nezbyde nic jiného nez nadávat na operátory proc ty data jsou tak drahé?!:)
imaxik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: stř srp 03, 2011 21:43
Zařízení: Omnia 7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od imaxik »

Miroslav Havlíček píše:mi bohužel Trophy začala preferovat 3G data nad wifinou.
Nedavno jsem si toho taky vsiml na sve omnii, ze velmi casto preferuje mobilni pripojeni i presto, ze jsem pripojeny i na wifi a mam na wifi plny signal. Doufam, ze to rychle opravi, protoze tohle funguje normalne i na tom nejlevnejsim androidu. A znamy co ma lumii mi rikal, ze mu to obcas dela taky.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od steelspace »

Vysvětlení viz výše :) Srovnání výdrže WP7 vs Android taky viz výše.
imaxik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: stř srp 03, 2011 21:43
Zařízení: Omnia 7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od imaxik »

Vysvetleni zajimave, ale kdyz volam pres Tango a mam zapnute wifi i 3G, ale jede to pres 3G, tak mam horsi zvuk nez na wifi, protoze tu mam docela spatny signal 3g a baterku tu zere taky vic nez, kdyz volam pres wifi. Neni to moc velky rozdil, ale kdyz pripoctu jeste rozdil v kvalite zvuku tak 3g nema sanci.
kovboj
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát úno 03, 2012 1:00
Zařízení: Nokia Lumia 710

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od kovboj »

Dá se nějak vypnout připojování přes data aby se připojoval pouze přes wifi?
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od TomasSX1 »

Nastavenia / Mobilne siete / Datove pripojenia / Off

(Neviem aky je presny preklad do CZ lebo mam systemv US)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od Flynn »

Na tyto věci jsou zrčeny aplikace, kterých je na Marketplace mnoho a jsou zdarma (např. Connectivity Tiles, ConnectivityShortcuts, Conection Tiles). Tím se ale dostaneš jenom rychle do nastavení jednotlivých položek. V nastavení sítě je pak možno pouze vypnout 3G, EDGE zůstává, ale přes něj se stejně nedá volat v Tangu.
Nicméně je to rychlejší nežli otevírat nabídku Nastavení a tam vyhledávat Nastavení sítě...atd. Tato aplikace umožňuje umístit na plochu dlaždice jednotlivých voleb (Letecký mód, Wi-Fi, Sítě, Bluetooth a j.), takže klepnutím na dlaždici se dotaneš přímo do příslušného nastavení.
Uživatelský avatar
zahycz
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:19
Zařízení: HTC HD7

Jak WP pouziva sitova pripojeni?

Příspěvek od zahycz »

Vypni data a mělo by to jít jen pres wifi.:)
Odpovědět

Zpět na „Další WP telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů