Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by janac_marek »

Ale veď práve o tom je WP. Užívateľ sa nemusí o tieto veci starať a zvládne to aj BFU + MS sa snaží prinášať isté funkcie aj pre pokročilejších.

Ináč k tej Nokii 801 so Symbianom. Celkom by ma zujímali potom predaje N9 / Lumia 800 / 801.
zonad
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Sat Jan 21, 2012 17:30
Zařízení: Lumia 800
Location: Pardubice

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by zonad »

Na bílou krásku jsem nepočkal, tak černá varianta vyhrála.... :-)
Jen bych požádal, kde zjistím prosím max. kapacitu baterie při 100% nabití? (battery status)

děkuji
User avatar
Alamaster
nováček
nováček
Posts: 46
Joined: Fri Sep 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Location: Prague
Contact:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Alamaster »

Zjistíš to v aplikaci Diagnostics - to je interní aplikace Nokie. Dostaneš se k ní následujícím postupem:
  • Spustíš aplikaci telefon
  • Vybereš volbu klávesnice (jako by jsi chtěl vytočit nové číslo)
  • A zadáš: ##634#
Tím se ti zpřístupní ta aplikace pro diagnostiku a v té najdeš podrobnější informace o baterii.

Ale Nokia nedoporučuje používat tuto aplikaci. Přesný stav baterie se dá zjistit volbou Nastavení -> Spořič baterie
zonad
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Sat Jan 21, 2012 17:30
Zařízení: Lumia 800
Location: Pardubice

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by zonad »

Díky moc....
Deco
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Sun Sep 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Deco »

Signalizuje Lumie třeba zvukem nebo hláškou na displeji plné nabití? Wave to tak dělal, teď se zatím orientuju jen podle horní lišty a když je plná, odpojuju...:-)
vanDit86
nováček
nováček
Posts: 43
Joined: Wed Feb 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by vanDit86 »

Kdyz je tu rec o te baterii tak bych se taky rad podelil o par poznatku.

Kdyz jsem telefon minuly tyden koupil tak jsem mel v Diagnostics Full Charge Capacity 1472 mAh , pri plnem nabiti mi ukazovalo Reaming Charge Capacity taky zhruba tech 1470+- , ale den ode dne se mi tahle cisla snizuji , momentalne mam Full pouze 1318 mAh a kdyz nabijim telefon tak se nabije pouze neco kolem 1100 mAh a baterka vydrzi sotva 15 hodin pri beznem pouzivani (4hod wifi , 4 min hovoru , 5 sms) Telefon je aktualizovany na verzi (7.10.8107.79) Je to normalni nebo se mam pokusit o nejakej reset , reklamaci apod.?
LP800
nováček
nováček
Posts: 10
Joined: Mon Feb 06, 2012 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by LP800 »

Díky za pomoc s hvězdičkou a měl bych ještě jeden dotaz.. :)

Na tomto videu Smartmanie:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... fOs#t=501s" onclick="window.open(this.href);return false;
je vyhledávání Bing pěkné, s velkým velkým hledacím polem a měnícím se pozadím.

Když na své Lumii zmáčknu HW lupu, tak mi vyjede klasická webová stránka Bingu, kde si musím ručně dozoomovat, abych mohl psát a ani tam nevidím ty dvě kontextová tlačítka, co na videu jsou - mám tam klasicky stavový řádek s adresou.

Jak je toto možné? :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Posts: 845
Joined: Wed Jan 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Location: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Vlasta W. »

Je to tu mnohokrát. Aby se spouštěla Bing aplikace, je potřeba nastavit Browser & search language na US.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1172
Joined: Sun May 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by mberdych »

Tak jsem neodolal, iPhona vratil a poridil Lumii. Prvni poznatky ve srovnani s Titanem:

1) podstatne mizernejsi displej (muj nazor), bile pozadi do ruzova, pen-tile matice je videt jako blazen, zejmena po tom iphonu jsou ty body znat a jsou podle me videt vic nez na velkym Titanu. Nemyslim, ze mi to zasadne vadi, ale je to tam a ta ruzova je lehce, ale ja to tam vidim.

2) zpracovani vypada slusne, ale Titan mi o nic horsi neprijde a na zadek se z ni neposadim. Proti iPhonu je to bakelitak.

3) system samozrejme stejny, nokia drive jsem jeste nezkousel

4) baterka bude viditelne horsi, i kdyz v podstate nechapu, jak je to mozny. Titan ma 1600mAh, tedy o 10% silnejsi baterii nez Lumia, ale o palec vetsi a zravejsi displej, rychlejsi CPU. Presto se jevi jako podstatne lepsi. Soudruzi v Nokii neco nezvladli.

5) za ty dvirka USB konektoru bych jim nafackoval

Kdyz o tom tak premyslim, mozna jsem se mel vratit k titanovi, stoji ted min a asi je i lepsi. Ale problem s mikrofonem je pro me zatim prekazka. Tak uvidim co Lumie.
User avatar
Alamaster
nováček
nováček
Posts: 46
Joined: Fri Sep 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Location: Prague
Contact:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Alamaster »

Jaký má Titan procesor? Já myslel, že stejný 1,4Ghz jako Lumia...

BTW s tím displayem je to těžce subjektivní. Měl jsem několikrát v ruce Titana a teď mám Lumii a nevidím rozdíl...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1172
Joined: Sun May 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by mberdych »

Titan 1.5GHz, Lumia 1.4GHz pokud vim. Detail, ale fakt je, ze Lumia vydrzi mene.
haddd
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Thu Feb 09, 2012 20:26
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by haddd »

Máte někdo informace, jestli existuje nějaký software pro Lumii resp. W Mango, který by fungoval jako Best Reminder pro Symbian - tzn.info o zmeškaných hovorech a sms formou nastavitelné melodie? Nebo něco alespoň vzdáleně podobného?
haddd
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Thu Feb 09, 2012 20:26
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by haddd »

Funguje u kalendáře?:
1. aby se aktuální události či úkoly zobrazovali na dlaždici na úvodní obrazovce?
2. aby šla nastavit jiná melodie /delší a hlasitější/ připomenutí úkolu, popř. aby fungovala opakovaně?
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by janac_marek »

Informácie o zmeškaných hovoroch žiaľ kvôli súčasným slabým API, ktoré MS programátorom sprístupňuje, neexistuje.
Osobne veľmi dúfam, že toto a takisto aj profily MS pridá do jedného z updatov Tango/Appolo.

Najbližšie udalosti sa zobrazuje v Live Tile pre kalendár.
Melódia pre kalendár, asi nie.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 106
Joined: Sun Oct 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by koblihjr »

Jen bych chtěl podotknout, že bílá Lumia 800 bude k vidění v showroomu Alza.cz (Holešovice) už tuhle SOBOTU a NEDĚLI na stánku Microsoft v první části prodejní haly a u Nokie v druhé části prodejní haly. Tož uvidíme, jak bude vypadat naživo. Snad to nebude lesklá s nádechem holčičího vzhledu, ale elegantní bílá unisex.

BTW, už nám doma chybí jen red cover, dále black a bohužel i white. :roll: :-D :tlem:
---> http://oi39.tinypic.com/35ic9hw.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
jarmicz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Sat Feb 11, 2012 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia mapy offline

Post by jarmicz »

Zkouším Nokii Lumia 800, víceméně jsem asi nenáročný uživtel a vše mi zatím vyhovuje, ale...
Pokud už mám chytrý telefon chtěl bych v něm navigaci. Při rychlém seznámení s 800kou, jsem zjistil, že nainstalovaná aplikace Nokia autem potřebuje online připojení. Po ČR to je celkem OK, ale v zahraničí :cry:
Na nějakém fóru jsem četl, že offline lze použít Nokia mapy, ael musí se do telefonu dohrát přes Market. Nemáte někdo bližší zkušenost?
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

mapy je mozne stahnout primo do telefonu, je to v menu aplikace, stejne tak lze stahnout i hlasovou navigaci podle vyberu :)
brendn
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Sun Feb 12, 2012 0:30
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by brendn »

Asi jsem hodne velkej lama, ale fakt jsem nezprovoznil offline Mapy ani offline Autem. Předpokládám, že telefon musí "vidět" na net. Mohl byste mi někdo napsat, jak to je? Díky.
vanDit86
nováček
nováček
Posts: 43
Joined: Wed Feb 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by vanDit86 »

V brzke dobe ma vyjit aktualizace ktera z nich udela offline navigaci.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1172
Joined: Sun May 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

RE: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by mberdych »

Spustit Autem, byt na wifi v nastaveni je management map, stahnout a hotovo.
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 2 guests