Lumia 800: Tlachání, flame, offtopic :)

Volná diskuze na libovolná témata...
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Lumia 800: Tlachání, flame, offtopic :)

Příspěvek od Radek33 »

Tak dneska už mi Taky Lumie přišla. a....

1) Ten displej je tragédie. Asi po 5 letech vidím na svém telefonu kostičky. Vím, že to není rozlišením ale typem pixelů, mohli tam dát RGB! Černá barva je fakt černá, supr, ale ostatní barvy jsou trošku přepálený.
2) Mám telefon od t-mobilu a po nastavení vyhledávače na Seznam ani stopa. ??????? Kde to mám hledat? Co se týče verze systému, mám aktuální.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Lumia 800: Tlachání, flame, offtopic :)

Příspěvek od janac_marek »

htcjirka píše:tohle sok a snizeni funkcnosti,na ktery si museji zvykat a nekteri nechteji.
No jasné.
Nokie bežne podporovali to, čo WP ponúka.
Ah jaj.
Toto sú už tak najivné reči niektorých, až je človeku zle. Ktorý systém je dokonalý? Žiaden. Každý má niečo, čo ten druhý nemá.

To čo si menoval využíval podľa teba každý? Ale kde. Pramalé percento.

Faktom je, že WP veľa chýba.
Faktom je, že WP má kopec funkcií, ktoré žiaden OS nemá. Na Androide sa z toho niečo dá nasimulovať kvôli otvorenosti, ale ten systém potom aj tak vyzerá a BFU to i tak nezvládne.
A už duplom holým faktom je, že poznám pramálo ľudí, ktorým sa Metro nepáči.
Jasné. Prvotný šok pri porovnaní vyčačkaného Androidu a iOS väčšina povie, že je to krajšie. Stačí malá ukážka a väčšina pochopí tú praktickosť.

Koniec koncov vravím to stále.
Tablet s Metrom zvládne ovládať aj môj dedo. Android a iOS je neprehľadný.
To neznamená stratu funkcionality. MS stále môže funkcie spŕistupniť inak, jednoduchšie.

Geniálnym príkladom je sharing system vo Windows 8.
Koniec koncov ja som hlboko presvedčený, že to skončí tam, že BFU si napojí TV na LAN a PC na LAN a na PC klikne SHARE a film sharuje do TV.

Koniec koncov tak by to aj malo byť ak sa IT má posúvať ďalej.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Radek Hulán píše:Netuším, zda je ten seznam sestavován podle pravdy či ručně, ale zajímavé to je:
http://www.alza.cz/mobilni-telefony/18843445.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Během 3 dnů je Lumia 800 nejprodávanější telefon, přestože stojí 12t Kč.
Toľko peňazí Nokia nemá, aby si zaplatila marketing všade a Alza nemá dôvod klamať.
Že Nokia Lumia 800 je najúspešnejší model s WP je viac ako isté.

Preto verím, že Nokia bude lepšie modely chrliť aj naďalej. Nemám na mysli Lumiu 900. Tá ma ničím neoslvuje.
Skôr nech pokračujú vo výrobe ďalších kalitných modelov a nástupcov Lumie 800. Takisto ak by spolupráca MS a Nokie vyústila v to, že Nokia prinesie ako prvá WP telefón so snímačom otlačku prsta.... bolo by to geniálne.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zajimavé, jak někteří jedinci jako ty některé chybějící funkce brání a obhajuji jejich nepřítomnost tiím, že by je využívalo pramalé procento nebo, že je využívalo pramalé procento lidi..tvůj odhad,nic víc,ničím podložené..to,že tobě postačuje omezování,přijal jsi ho,neznamená, že tak smýšlí všichni ostatní a že máš právo je škatulkovat jen tak prsknutím z titulu IT (jak nam tu pořád zdůraznuješ) do "pramalých" procent..Smiř se s tím, že Windows Phone je jeden z hloupějších OS, které na trhu jsou a některé věci jsou zpátečnické.Jeho kladem je sice rychlost a stabilita,ale za cenu čeho..omezování,chybějících základních funkcí,fontů pro důchodce(tím je nechci nějak urazit),které zabíjí většinu obrazovky..a mohli by jsme pokracovat.Tohle není pokrok..Funkce tam být může a tací "modernisti" jako ty si ji můžou vypnout.
Mě se aspoň stačí rozhlednout kolem sebe,vidím kolik u nás lidí ve firmě tyto funkce využívá a vyžaduje,i náš IT tyto tebou označené "pramalé" funkce vyžaduje..
Tu větu si oprav,měla vypadat takto - Faktom je, že WP nemá kopec funkcií,ako žiadny iný OS
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Takže ja bránim chýbajúce funckie?
Ja, ktorý kritizujem to, čo naozaj chýba (profily, ...)?
Tak potom tu diskusia z mojej strany končí.

A k tvojim narážkam... :)
Neviem, či má niečo zmysel dodávať, ale uvedomuješ si vlastne ako bežný človek vyzerá a čo od mobilu požaduje? Vieš čo od mobilu požaduje taký manažér?

A slovo pokrok ti zrejme veľa nehovorí. Pokrok nie je len o tom, aby všetko všetko vedelo.
Mali sme tu WM. Uznaj, že ten systém toho dokázal naozaj veľa. Na jeho funkcionalitu sa WP nechytá.
Len ty si proste nedokážeš pripustiť fakt, že bežný človek ten WM nevedel nie len využivať, ale ani používať.
A človek, ktorého prestalo baviť na mobile sa hrajkať a upravovať ho a používa ho na naozaj dôležité veci, takisto nemá chuť sa trápiť s Androidom, u ktorého je základným problémom niekedy aj len dvihnúť hovor pri hraní Galconu len preto, že výrobca hry neprispôsobil hru novému zariadeniu.

Úprimne.
Bol tu WM, ako náhrada je Android.
Čo je podľa teba najlepší pokrok pre sprístupnenie IT ľuďom? Android? Alebo je to iOS a WP?
Skús odpovedať nezaujate.
A ak je niečo dobré pre BFU, tak to neznamená, že pre technicky zdatného človeka to musí byť zlé.

PS: Prečo sa podľa teba herné konzoly tešia takej obľube oproti PC? Veď PC ponúka toho ďaleko viac + lepší grafiku.

"Faktom je, že WP nemá kopec funkcií,ako žiadny iný OS"
Jj. Mass storage, profily (to chýba aj mne) a čo teda ešte?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Marek odpoutejme se od Androidu,WM,iOS apod.Ani jeden systém tu nezminuji a už vůbec nesrovnávám s Windows Phone.Tak to sem pořád nepodosouvej..Ať Windows Phone zůstane takový jaký je,ale rozšíří své funkce a odbourá nesmyslná omezení,tomu určitě na rychlosti či stabilitě ani přehlednosti neuškodí.
Ano uvědomuji si jak bežný člověk vypadá a komunikuje i oproti manažerovi nebo lidí z podobného odvětví..Jak ve firmě tak i já v osobním životě mám dost takových lidí z obou stran..
Marek mě už nebaví každý rok vypisovat pořád stejné neduhy a chybějící věci.Začteš-li se do historie mých příspěvků ve všech to je,jsou to pořád stejné zminované věci,které tu zminuji už od vydání Windows Phone..Ano,je to Mass Storage,cloud není spása,ale je to spíše nouzovka,i to podělané posláni jakéhokoliv souboru přes Bluetooth,i ten "mrtvý" Flash zmíním,protože HTML5 je pořád bída k dnešnímu datu,ač před rokem tu někteří vykrikovali jak za rok bude HTML5 standardem.. a navíc flash není o youtube videiích jak to rádi někteří přirovnávají..komu flash vadí nebo jen na něj alergický jednoduše si ho vypne..proč když už je konečně podpora vlastního vyzvánění,proč proboha nemohu zvolit i vlastní zvuk pro sms či email na který jsem léta zvyklý?Jak jsi zmínil,profily také chybí..
Pořád se najde v republice dost lidi a míst kde je internetove mrtvo,nebo nastane situace,že není jiného zbytí než soubor poslat přes bluetooth,či připojit telefon na něčí pc a nemoci mu přenést soubor fotku apod..aha ty nemáš naistalované Zune?..či budu chtít někomu hned sdílet nějaký soubor,větší dokument..jeé tobě zrovna nejde/vypadl internet a já ten dokument mám na cloudu atd..
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Jen se tu poperte a pobijte. :twisted: :lol:

K věci prodeje u Alza.cz:
Nevidím důvod, proč by měla právě Nokia ovlivňovat statistiky prodejů. Nezapomeňme, že tento top 3 seznam ovlivňuje jednoduchý krátkodobý traffic produktů vedoucí ven ze skladu. A z dobrého zdroje vím, že právě Alza.cz měla slušný seznam předobjednavatelů. Navíc má Alza.cz českou exkluzivitu. Nechcete telefon od O2/TM/VF? Kromě EW, kde jistě nebude moc ochotný a kvalifikovaný personál, prostě moc možností není. :) Alza.cz má navíc ve svém showroomu výcuc vč. zastoupení všech firem s významným světovým tržním podílem v oblasti elektroniky - Sony, Samsung, Asus, Acer, HP, Nokia, Canon, Apple, Philips atd. Pokud se někdo ztratí, ví kam jít a koho tam najde...

Lumia 800 je nepochybně nejlepší a skutečně první použitelný Windows Phone telefon. Nezapomeňme, že WP je především volba z mnoha a tedy pouze alternativa. Pro koho dnes WP jsou?

- pro lidi, kteří žijí, nechtějí si hrát se systémem, s registry, s hackováním rootu a dalšími nesmysly
- pro lidi, kteří chtějí moderní a rychlý telefon
- pro lidi, kteří touží po snadném a až lidově intuitivním systému
- pro lidi, kteří znají pojem Windows a budou OS Windows chtít využívat i na jiných strojích (narážím na W8 na PC/tabletech)
- pro lidi, kteří berou značku Nokia jako osvědčeného výrobce, který ví, jak vyrábět telefony. Ale že se Nokia netrefí do vkusu několika mála 20 IT specialitů s managmentu firmy ABCD, kteří stejně nemají nic jiného na práci než si hrát se systémovými soubory a peskovat, že tohle by oni dozajista udělali lépe. Tak si těchto 20 lidí prostě přístroj nekoupí, ale pořídí si jej zbylých 4980 lidí, kterým bude vyhovovat a patří do skupiny vypsané výše.

A kdo si dnes WP nekoupí?
- lidé, kteří jsou spokojení s iOS a nechtějí migrovat
- lidé, kteří se rádi hrabou v něčem a odhalují skryté možnosti systému a tím následně uspokojují sami sebe, což nikoho jiného nezajímá
- lidé ovlivnitelní lidmi z médií. Sám tvrdím, že se recenzenty nemám řídit, protože oni mají telefon pouze půjčený a že ONI ten telefon stejně nepoužívají. Mají jiné priority. Každý zájemce by měl hledět sám na sebe. Vždyť když si člověk kupuje auto, taky sám pozná, zda je měkké nebo tvrdé a nebude se řídit slovy Lojzy Nováka z auto-tip-revue-magazin.cz, který říkal, že se v tom prostě sedí zle.

Proč je WP alternativa? Protože Nokia nabízí paralelně MeeGo i Nokia Belle systém. Až se zbylé systéme vytratí (předběžně rok 2014), bude tady třeba Windows Phone 8.5 a ten bude svou vyspělostí třeba o dva mílové kroky dál, protože Nokia v úzké spolupráci s MS vybere všechny zásadní "mušky" a připraví z WP systém plně proudový, stejně tak jako systém i pro nejnáročnějšího.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

A kdo si dnes WP nekoupí?
- lidé, kteří jsou spokojení s iOS a nechtějí migrovat
Ne, že by nechtěli migrovat, ale mají nakoupeno takových aplikací, že jejich cena přesahuje nákupní cenu iPhone (např.), a tak budou jen s uslintanými rty pošilhávat. Málokdo z těchto lidí vám přizná, že WP má také svoje klady a mnohé dokonce iOS předčí. Já to musím konstatovat dnes a denně, protože WP mě neustále příjemně překvapuje. Také jsem měl (a mám, leč nepoužívám) iPhone a vím, o čem mluvím.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Lumii 800 jsem si krátce vyzkoušel minulý týden v Praze. Moje prvotní dojmy jsou asi takové. Není to špatný přístroj, ale čekal jsem víc... A může za to jak Nokie tak MS. Protože takový humbuk a takové monstrózní reklamy okolo jednoho celkem průměrného telefonu, to pak má člověk velká očekávání... A pak když ji chytne do ruky, tak "zpracování a design dobrý, displej-no nic moc. Barvy přepálený, bílá není bílá, prostě nic moc. OS šlape dobře, ale stejně dobře šlape ten samej OS na Omnii 7, na HTC HD7 a na dalších jiných a levnějších přístrojích s WP..." Prostě očekávané sednutí si na p*d*l se nekonalo...
Mám Titan a jsem rád že ho mám, displej je lepší, výdrž je fantastická, provedení taky není špatný. A to, že má Lumie unikátní tělo s polykarbonátu a ještě k tomu unibody (ano, tohle je hned první argument všech reklamních sloganů na Lumii), to vysokou cenu neospravedlní. Navíc, to samé tělo má i N9 a ta je pro mně daleko zajímavější. A je levnější než Lumie...
Chápu, že se Nokie snaží seč může, nalejvá velké peníze do reklam na Lumie ve světě (a kdepak jsou ty masivní reklamy tady v česku ???), ale dost dobře si nedokážu odpovědět na otázku, proč ? Proč kupovat za 11tis tento produkt ? Co mi to přinese navíc? Navigaci ? Vyhledávač Seznam.cz ?Ne, pokud bych si měl vybrat mezi přístroji s WP na trhu, vybral bych si zase Titan...
P.S. Rozumějte. Lumie 800 není špatná, to vůbec ne, ale je drahá a to moc. Je předražená. Vždyť i N9 je levnější. U Lumie člověk platí za masivní reklamu... Za OS který zatím skoro nikdo nechce... Možná to někomu nedochází, ale právě to unibody tělo je tím nejlevnějším dílem na celém telefonu.
P.S. 2 Mrzí mně, že jsem neměl šanci vyzkoušet zvukový výstup na moje sluchátka. A to jsem je měl sebou. Škoda. Na zvuk jsem netopýr...
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Mě by docela zajímalo, jaká je výrobní cena jedné Lumie :)

Trochu nechápu, proč by měla mít Alza.cz na Lumii nějakou exkluzivitu, můžete to někdo upřesnit ?
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

to htcjirka:
Pozri. Niektoré veci, ktoré si napísal naozaj chýbajú.
Ale niektoré su fakt ako vravíš omielané a trápne.
Už len taký flash.
Neviem ako sú na tom MS a Adobe, ale Flash nezáleží len an MS. Adobe vyhlásilo, že na mobili už nebude.
Sám veľký google, ktorý v Androide Flash má, aj tak prevádza video na HTML5. Prečo asi?
Pretoźe Flash je najdôležitejśí pre video.

Tie smiešne reči o tom, ako je flash potrebný pre stránky ma uź nebavia. Kde to preboha treba? Nejaký internet banking vo flashi? Od takej banky ruky preč.
Mal som Flash na Desire HD - už v tej dobe každý ospevoval, aké je to super. Ale celý flash je len o honení si ega, že jupí mám flash, nikto ma neobmedzuje. Ale praktická stránka veci je taká, že v tom video sekalo a tak človek pozrel radšej cez youtube app, ak to video bolo na youtube.

A niektoré veci z toho, čo si spomínal, sú len o tom, že proste niektorí ľudia nie sú ochotní sa prispôsobiť novému smerovaniu.
Už vidím to frflanie niektoých, keď file browsing vymizne aj z desktopov.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Je faktem, že Lumia 800 je velmi drahé zařízení, určitě si pak spousta lidí bude hodně stěžovat na omezení systému WP.

Co se týče bazarů, Lumia 800 prodáváme od Listopadu (ano, není to CZ distribuce ale EU), prodalo se jich řádově zatím kolem 50-60 ks (přesně teď nevím, ale mohu to dohledat v práci), ale všichni co zakoupili jsou spokojeni, naopak co pročítám reakce zákazníků a co slyším na prodejně můžu říct, že lidi si chválí zpracování i systém. V bazaru jsme žádnou neměli zatím, naopak N9 se nám hned po začátku prodeje nahromadilo v bazaru několik, nevyhovující systém apod.

Sám bych si Lumia 800 nekoupil, není to převrat, je to věc image, jde o design. Líbí se mi a moc, ale Radar se mi taky líbí a kromě velikosti paměti, která pro mě nebyla rozhodující mi nic nenabízí, o image mi nejde.

Myslím si, že tohle zařízení bude mít úspěch a nebude podobným "propadákem" jako N9, která prakticky před začátkem prodeje byla odsouzena ke smrti, Elop sám prohlásil, že další zařízení neplánují a Meego již nebudou vyvíjet. Kolaborace s MS byla pro Nokia to nejlepší co mohla udělat, telefonů s Androidem je trh přesycení, ale WP zařízení to je jiná, tam je šance uspět, potenciální místo na zahýbání trhem nasyceným Android zařízeními.

Display na Lumia mi nepřijde tak špatný, pamatuju si, jak se vychvalovalo první Galaxy S, přitom display byl stejný, resp. stejného základu. Ano doba pokročila Retina a Nova od LG jsou lepší a mají věrnější barvy, alespoň dle mě, ale display na Lumia 800 mi nepřijde hrozný, líbí se mi. Naopak novinka Lumia 710 mě zklamala, bílá zobrazovaná žlutě ? Telefon lehce přes 7 tis. zobrazuje žlutě bílou... no nevím.

Co se OS týká WP7 mi sedlo, Android mi vyhovoval, ale tohle prostě je víc uživatelsky přívětivé, chybí nějaké funkce a občas se mi posteskne po Androidu, ale Metro UI jsem si oblíbil.

Nechci být jen nekritický, vadí mi Zune, který mi tak ultra rychlý nepřijde, vadí mi nemožnost mass storage, vadí mi nemožnost kopírování kusu zprávy z messaging hubu, nemožnost nastavit rychle skrze přehrávač vyzvánění (omezeno na 40 sekund, velikost pod 1 MB a žánr ringtone ? tomu nerozumím) a určitě bych našel víc věcí. Ale stejně se mi používá lépe než Android.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Já jsem moc rád, že se našla firma, co na WP7.5 vsadila a propaguje je takto masivně. Lumia 800 je dle mého nejlepší telefon s WP7.5, ale osobně mi nejde až tak o konkrétní zařízení, jako o platformu -> nechci v budoucnou Androidí balast od Google, nechci (jedno jediné) existující zařízení od Apple -> fandím Nokii protože je jediná, co WP7.5 může prosadit a také prosadí.

WP7.5 má pár nedostatků, ale celkově nabízí mnohem více než Android i iOS (v základní instalaci snad i řádově více funkcí).

A diskuze o ceně je bezpředmětná - Lumia 800 je nyní pro Evropu high-end od Nokie, existují telefony třeba s větším displejem, ale to není podstatné, každý nechce (třeba) 4.7" pádlo. Cena 12t Kč za high-end s nádherným designem je výborná, většinu telefonů jsem kupoval za 13-15t Kč. iPhone za 16t má 3.5" displej...

Kdyby se teď hned prodávala Lumia 900 v Evropě za 16t, okamžitě jdu do ní. Cena 12t za Lumia 800 je naprosto přiměřená.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

Gater píše:Mě by docela zajímalo, jaká je výrobní cena jedné Lumie :)

Trochu nechápu, proč by měla mít Alza.cz na Lumii nějakou exkluzivitu, můžete to někdo upřesnit ?
tohle bylo ozřejměno už skoro před měsícem viz tenhle článek:

http://smartmania.cz/bleskovky/kdy-a-za ... a-800-1850" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GreenArrow »

OT: janac_marek: A proč by měl zmizet file browsing v desktopu? Ať si myslíš co chceš, tohle by prostě nefungovalo
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

to milennium:
Porovnávať N9 a Lumia 800 je nezmysel. Ak človek chce WP, prečo by si preboha kupoval ten nepoužiteľný mŕtvy paskvil? To len maximálny šťúrali.

A toto, čo spomínaš o Titane je práve výhoda WP oproti iOS. Človek má jasné, že mobil s WP vie toto a toto a toto ale má na výber krabičku.
Niekto chce obra a niekto nie.
Ja by som si napríklad Titana nezvolil určite. Stačí mi HD7.

Nokia Lumia 800 je určite predraženejšia, lebo človek platí za kvalitu a 'značku'.
V súčasnosti lepší mobil s WP ako Lumia 800 nie je a keď príde k nám Lumia 900, tak ľudia bažiaci po väčsom displeji môžu siahnuť po ňom. Určite ale tieto mobili sú dnes u WP špička, ale ako som povedal, kvalitovo spracovania na iPhone stále nesiahajú, takže Nokia má čo zlepšovať.

A k tomu vsadeniu Nokie na WP...
Ako bolo spomenuté, u WP je potenciál a u Androidu sa nie je čím odlíšiť a Nokia nepatrí medzi firmy, ktorá chce mať veľmi rôznorodé OS. V poslednom období testuje a hľadá a tápe. Ale tipujem, že sa usadí, ako kedysi so Symbianom.

Mimochodom BlachBerry sa podľa mňa vydá cestou Nokie. Písal som to už pár krát.
Pre BB je jediná budúcnosť predaj alebo integrácia WP. Ten ich nový OS je odsúdený na zánik, bezohľadu na to ako ho budú miestny fanatici obhajovať.
Na trhu proste už nie je miesto a nemal šancu ani Meeho (Nokia to vie).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak Lumii 800 bych spise zaradil do stredni tridy nez high-end..Na high-end bude moci dosahnout maximalne az Lumia 900
Do stredni tridy ji srazi nejen horsi displej,chybejici predni kamera apod..
Marek prestan uz nam tu fantazirovat, ktery system je mrtvy apod.At se to tyka MeeGo nebo Blackberry..Stejne jako bludy z file systemem :roll:
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

GreenArrow píše:OT: janac_marek: A proč by měl zmizet file browsing v desktopu? Ať si myslíš co chceš, tohle by prostě nefungovalo
Prosím ťa zapamätaj si tento výrok a o 5-10 rokov sa môžeme k debate vrátiť.
Myslím totiž troška dopredu a vidím, kade to smeruje a myslím globálne a nie zaslepene len zo svojho pohľadu.
File browsing tak ako ho poznáme dnes bude čoskoro mŕtvy.

htcjirka:
Je jedno kam by si to radil ty.
U WP je Nokia Lumia 800 jasný highend (to neznamená DOKONALÝ - napríklad za iPhoneom zaostáva v niektorých bodoch). Ak aj 900 prinesie väčši displej (a chvalabohu nie pen tile) a prednú kameru, pozíciu 800 to nijak neohrozí, pretože nie každý chce veľký displej, predná kamera toľko neznamená (navyše ju má low end Samsun Omnia W) - toto nie su kritériá pre high end.

800 vka bude tipujem nahradená nasledovníkom asi po predstavení Appola.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GreenArrow »

No jo,ale když k tomu nenapíšeš ani důvod nebo vysvětlení tak to je jako když ti řeknu že v prosinci bude konec světa. Stejný plácnutí do větru o ničem. Teď zase já- MS si s windows 8 namele pěkně papulu( jelikož se nedívám jako ty jen na sebe, ale na reakce lidí na internetu) a ještě se rádi budou vracet ke konceptu win7(ono taky je s tímto systémem 99% uživatelů spokojeno, tak taky proč něco měnit)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To Marek:Lumia 800 je high-end jen v tvych ocich jinak nema nic co by usadila konkurenci na p*d*l..ba naopak,je to jen reklamne vyhnany telefon,ktery do pul roku bude tuctovkou a budou ho plne bazary.Je to narychlo spichnuty telefon a podle to taky vypada..Vidis dopredu..hm,novy maly vizionar..takovych uz bylo,dokonce i zde.Zkus predpoved pocasi,to ti pujde lepe.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů