Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Ano, reklama je mocná věc :) Ale mně se to líbí, Nokia má ty možnosti, tak se do toho pustila naplno, alespoň propaguje i samotné WP. Ale za sebe musím říct, že je to první Nokia, kterou bych si pořídil, design je moc povedený. A ta cena Nokie 710 se mi zdá hodně přestřelená, podle mě vypadá dost levně.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Ide aj to, že na to, čo boli ľudia pri Nokiách zvyknutí, je preč. Ostal len názov. Menej technicky zdatní užívatelia môžu byť prekvapení. Aj keď takýto scenár skôr očakávam pri dotovaných telefónoch u operátorov. Predsa len, keď si človek kupuje niečo za taký peniaz, tak predpokladám, že by aspoň trocha mal byť oboznámený s tým, čo kupuje.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

RE: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

k tomu displeji: ja si taky zvykl, 4" pentile na O7 pri beznym provozu vubec nevadi, ale taky jsem to prvnich par dni "videl" -ale to jsem koukal na telefon z deseti centaku a proste jsem to videt chtel.. ted sedim v buse, tel. tak 30 cm od oci a at se snazim sebevic, rastr nevidim..

...from Board Express
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

silent64sk píše:Ide aj to, že na to, čo boli ľudia pri Nokiách zvyknutí, je preč. Ostal len názov.
A to je co ? Je to pořád telefon od Nokie, jen uvnitř tepe jiný systém.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

A o čo iné ide, keď nie o systém? Veď to je to najdôležitejšie, HW+SW, značka je len značka, s tou človek nepracuje, pracuje s OS...Zmena je to obrovská, WP7 je diametrálne odlišný systém ako Symbian.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

čo boli ľudia pri Nokiách zvyknutí, je preč. Ostal len názov.
A to je co ?
Nemala hrstka nejen Symbianistu prska,ze telefon nema mass storage,prima sychronizace s outlookem po kabelu ci se jim styska po nokiackem pc suite, kde meli kontakty a sms pohormade,mohli je zalohovat,hrabat se v adresari libovolne v telefonu,posilani souboru pres BT,sdileni internetu pres kabel apod..Je dost tech co prechazi nejen z N8, kde tohle byl standard.Novacek se prizpusobi,ale ti co prestupuji z ostatnich nokii je pro me tohle sok a snizeni funkcnosti,na ktery si museji zvykat a nekteri nechteji.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Tak si musejí koupit něco se Symbianem Belle. Vžyť Nokia to úplně neodpískala, jen ho odsunula na druhou kolej, ne ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To samozrejme ano,ale jsou ti co neodolali reklame a hle ona to takova pecka neni..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

htcjirka píše:prima sychronizace s outlookem po kabelu
Toto je maločeské specifikum :) V zahraničí má každý slušný email provider (Hotmail, Yahoo, Gmail, pak samozřejmě Exchange, Office365, atd.) sync úplně všeho s mobilem - emaily, kontakty, úkoly, kalendář. Outlook je pouze KLIENT / pohled na data v cloudu. Telefon se má synchronizovat s cloudem, ne přes kabel s PC.

Což samozřejmě nezmenší zklamání lidí se zaostalým @centrum / @seznam, jen je potřeba dodat, že některé jejich požadavky jsou dnes úplně mimo. Zhruba z roku 2002. Divit se, že Microsoft v roce 2012 nereflektuje požadavky z roku 2002 nedává smysl...

Stejně tak USB Mass Storage -> v zásadě je jedno, jestli cpu do telefonu MP3 přes Total Commander či přes skvělý, rychlý hudební přehrávač (Zune). Není to jedno jen tehdy, když ten přehrávač je ukrutně pomalý a kolabuje s ním celý OS -> iTunes.

Osobně mám před sebou Nokia E7 (Symbian) i Nokia Lumia 800 (WP7.5) a těch pár funkcí, co to ztratilo, je historie, nové funkce jsou naopak super.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Tak jsou s prominutím hloupí, že si o tom nic nezjistili :) to se pak nemůžou divit. Ale pokud tomu opravdu nerozumí, tak by se měli s někým poradit, jen doufám, že jim to ti prodejci nevnucují s tím, že to umí všechno, co uměla jejich stará Nokie.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Radek Hulán píše:
htcjirka píše:prima sychronizace s outlookem po kabelu
Toto je maločeské specifikum :) V zahraničí má každý slušný email provider (Hotmail, Yahoo, Gmail, pak samozřejmě Exchange, Office365, atd.) sync úplně všeho s mobilem - emaily, kontakty, úkoly, kalendář. Outlook je pouze KLIENT pro pohled na data v cloudu. Telefon se má synchronizovat s cloudem.

Což samozřejmě nezmenší zklamání lidí se zaostalým @centrum / @seznam, jen je potřeba dodat, že některé jejich požadavky jsou dnes úplně mimo.

Stejně tak USB Mass Storage -> v zásadě je jedno, jestli cpu do telefonu MP3 přes Total Commander či přes skvělý, rychlý hudební přehrávač (Zune). Není to jedno jen tehdy, když ten přehrávač je ukrutně pomalý a kolabuje s ním celý OS -> iTunes.
Radku psal jsem psal dojmy a pohled(nikoliv svoje) nekterych Symbianistu,pro ktere jsou Windows Phone novy svet a zasadni zmena.
Tak jsou s prominutím hloupí, že si o tom nic nezjistili to se pak nemůžou divit.
Oni jen podlehli reklame,vidi "nokia" tak nepremysli nad tim ze je na tom funkcne jinak,doted vsechny nokie meli stejnou funkcnost v podobe mass storage,pc suite apod veci co jsem zminil.
Bohuzel prodejci jim toho taky moc nenabidnou - co se tyce informaci o systemu jako takovem,kolegovi vnutili tez Lumii 800 jen s tim doporucenim, ze to je lepsi nez jeho stara nokia a nejlepsi nokie v soucasne nabidce..
Osobně mám před sebou Nokia E7 (Symbian) i Nokia Lumia 800 (WP7.5)
Nokii by slusel udelat Windows Phone telefon s klavesnici k soucasne nabidce.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

htcjirka píše:Tak jsou vystaveni "reklamni masazi" co nevidet se jich spousta objevi v bazarech,to opadne,stane se z toho tuctovka.
Tomu sám neveríš :)
Lumia 800 pôjde v bazároch cenovo (z percentuálneho hľadiska) pomaly tak dole, ako ide iPhone a to je u WP rarita.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Marku never tomu,za par mesicu se k tomuto tematu vratime a probehneme si bazary,sam uvidis.
Lumia 800 neni zadnou raritou ani vyjimecnym telefonem jako kult iphone.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Tiež si myslím, prídu nové zariadenia, predsa len, na WP7 je tých telefónov a výrobcov hromada a s jediným iPhonom(prípadne ešte staršou generáciou) sa to porovnávať nedá. Tam sa tá hodnota zariadenia stráca oveľa pomalšie. Nokia to má ťažké, keďže je len jednou z mnohých na platforme WP7, v podstate sú funkčne všetky zariadenia rovnaké až na pár detailov(zatiaľ), takže obhájiť vyššiu cenu oproti konkurencii nie je tak jednoduché.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jiří Hrma »

Téma pročištěno, promazáno… a pro offtopic/flame/tlachací příspěvky je tu tento topic.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Pre budúcich majiteľov skúsim zhrnúť hlavne nevýhody Nokie Lumie 800, pretože podľa mňa sa im málo venuje v recenziách a Radek Hulán ich tiež slušne odignoroval.

Nevýhody WP vynechám, tie platia obecne, takže k HW:
- Displej mohol byť doslova úžasný. Namiesto toho vo mne panuje také rozpoltenie. Na jednej strane je čierna krásna čierna, ale použitá technológia pen tile ten pôžitok z displeja kazí. A to ide o menší displej, kde by toto rozlíšenie mohlo byť celkom ok a raster nie moc viditeľný. Mám aj HD7 s 4.3" displejom, kde ten raster tak nevidiet a biela čiara na čiernej ploche je naozaj čiarou.
Pri bežnom používaní vonku v teréne sa rozdiel nepozná, ale doma v posteli, či na WC :), to človek zbadá.
- Ďalšie sklamanie, ktoré sa u mňa ešte trocha prehĺbilo je reproduktor. Nie len že je tichší, ale aj jeho kvalita sa iPhoneu nevyrovná (i keď HTCčko prekonáva). Tu nemám ale možnosť porovnávať a tak neviem povedať, aké je to oproti takému Samsung Omnia W, hoci by ma to nesmierne zaujímalo.
- Od Lumie 800 som očakával po HW stránke 'attack to iPhone'. Hoci žiadne iné zariadenie sa dodnes k tomuto pojmu nepriblížilo, tak si dovolím povedať, že Lumia 800 si tento pojem nezaslúži takisto.
Napriek tomu, že mám mobil v tom silikónovom, či gumennom púzdre, tak jemné škrabance na kovovej ploche pri foťáku aj tak sú. Druhá vec je, že mám dve Lumie. Jedna má tlačidla OK, ale druhá ich má na úrovni HTC HD7 - rozkývané, jemne zapustenejšie - proste nie je to ono.
- Fotoaparát je kapitola sama o sebe. Rok starý iPhone mi fotil ovela lepšie ako toto. Síce vraj N9 robí lepšie fotky a mohlo by to byť SW záližitosť, nadšený nie som.
- Ako som už spomínal: Nemožnosť použiť stojan - kolísku. Navigovanie v automobile na stojato tiež nebude sranda. Konektor pre adaptér je hore + je na ňom krytka, čo praktickosti nepridá - obzvlášť ak mobil treba nabíjať denne.
- Power tlačítko na boku je pre mňa zatiaľ nie zrovna šťastné riešenie - ale toto môže byť len zvykom. Často ťukám hlasitosť dole namiesto power buttonu a keďže WIN button je senzorový, tak po jeho stlačení sa displej nerozsvieti (čo je samozrejme pochopiteľné).
...
- Nedá mi nespomenúť prepálenosť červenej (aspoň pre moje oko) - čo je asi všeobecná vlastnosť Amoled.

PS:
Trocha mi chýbajú fičúrky od HTC Attentive Phone. Škoda, že toto nie je zapracované od MS na úrovni OS, pretože niektoré sú celkom užitočné.

V detajloch by som mohol pokračovať, ale to už by som bol moc veľký detailista :)
Aby som zas nikoho neodradil...
Po HW stránke podľa môjho osobného názoru u WP nič lepšie dnes nezoženiete.



+ Predaje 'na severe'
http://windowsphonesk.wordpress.com/201 ... cakavania/" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

janac_marek píše:Nevýhody WP vynechám, tie platia obecne, takže k HW:
- Displej mohol byť doslova úžasný. Namiesto toho vo mne panuje také rozpoltenie.
- Ďalšie sklamanie, ktoré sa u mňa ešte trocha prehĺbilo je reproduktor.
- Od Lumie 800 som očakával po HW stránke 'attack to iPhone'.
- Fotoaparát je kapitola sama o sebe.
- Ako som už spomínal: Nemožnosť použiť stojan - kolísku. Navigovanie v automobile na stojato tiež nebude sranda.
- Power tlačítko na boku je pre mňa zatiaľ nie zrovna šťastné riešenie
- Nedá mi nespomenúť prepálenosť červenej (aspoň pre moje oko) - čo je asi všeobecná vlastnosť Amoled.
Osobne mi prijde, ze to jsou opravdu detaily, ktere pro 90% lidi nemaji vyznam:
- Displej je zatim to nejlepsi, co jsem videl. Proti HTC HD7 jasny posun vpred, jen ta velikost. Pentile si ani nevsimnu, pokud ten problem cilene nehledam z 10cm blizkosti.
- reproduktor pouzivam v 95% k hovoru a tam neni problem. Na obcasne pusteni treba videa bohate staci. Cilem repraku v mobilu rozhodne neni nejake hifi :)
- Kdyz se clovek podiva okolo, tak Lumia jednoznacne je nejlepsi konkurence iPhonu, ale vitez to zatim neni, to ukaze cas.
- fotoaparat opet proti HTC HD7 spokojenost, nemohu porovnat s iPhone 4S
- stojany se normalne delaji i pro napajeni zvrchu - to by si mohl porad nekdo stezovat, ze kdyz je konektor dole, chci ho nahore a kdyz je nahore, chci ho dole.
- s power na boku nemam problem, i kdyz nekteri uzivatele iPhone si uz zvykli na pouziti home buttonu na probuzeni
- s cervenou nemam problem :)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Uznávam, že som v mnohom detailista, preto sa mi Lumia nesmierne páči, alebo takéto zariadenie u WP nebolo.

- Displej je to najlepšie čo som videl aj ja, ale veľa amoledov som nevidel.
- Ja osobne som ten pen tile hľadať nemusel, proste to vidím (doma na posteli/wc :) , vonku nie). A veľkosť.... ja už teraz viem za seba, že väčší displej chciet dohladnú dobu určite nebudem.
- Reproduktor na hlasitý hovor funguje skvele, ja som to len porovnal s iPhone, kde sa to už trocha dá použiť na chate na počúvanie hudby pri lenivom rannom vstávaní.
Kdyz se clovek podiva okolo, tak Lumia jednoznacne je nejlepsi konkurence iPhonu, ale vitez to zatim neni, to ukaze cas.
To určite je najlepším konkurentom, ale ako vravíš, nevyrovná sa mu po stránke spracovania (určite je ale za Lumiou veľa volného mieta, pretože ostatným zariadeniam s WP7 odskočila o riadny kus po tejto stránke). Je to ale prvý Nokia mobil s WP a hneď veľmi dobrý.

PS: Čo sa týka pover buttonu, kamarátovi sa LG zapína tiež na home win button. Na power na boku si pomaly zvykám a možno to bude aj ergonomickejšie ako ťapať na vrch zariadenia.

PS2: S tou červenou je možné, že je to len pre moje oči. Nedávno som bol na laserovej operácii pre odstránenie dioptrií a nejaký čas regenerácia potrvá. So svetelnými objektami mám všeobecne jemný problém zatiaľ.
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deco »

mberdych: Já jsem ten problém zřejmě krátce měl, byl jsem doma připojen k wifi, ta byla stabilní, přesto jsem si vyčerpal mobilní data a pár aplikací se "odmítlo" stáhnout s tím, že připojení je příliš pomalé, což byl nesmysl, tedy pokud by přednostně využíval wifi. Nicméně o den později jsem je bez problémů nainstaloval a od té doby vše funguje...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Tento problém mávam s HTC HD7 často.
S Nokiou sa mi to zatiaľ nestalo.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti