Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Post Reply
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by Jiří Hrma »

Už v minulosti se objevily první náznaky toho, že by společnost Sony měla pracovat na vývoji vlastních tabletů, protože právě tento typ zařízení aktuálně zažívá obrovský boom. Na tiskové konferenci v Tokiu dnes světlo světa oficiálně spatřily modely s označením S1 a S2, které zaujmou nejen netradičním designem, ale také slušnou hardwarovou výbavou. Oba dva tablety budou osazeny čipem NVidia Tegra 2 s dvoujádrovým procesorem a při výběru operačního systému celkem logicky padla volba na Android 3.0.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VLRd3J1JunA[/youtube]

Sony S1 vychází z klasického konceptu tabletu a nabídne dotykový displej s úhlopříčkou 9,4 palce a rozlišením 1280 × 800 px. Zajímavě řešené jsou boky a zadní strana, na první pohled totiž připomínají sponu, která vytváří dojem, že za ni můžete tablet k něčemu přichytit. Ve skutečnosti tomu tak ale není (ač by to bylo velmi zajímavé) a na bocích nalezneme 3,5mm výstup na sluchátka a USB konektory. Na zádech pak nesmí chybět fotoaparát, u kterého tipujeme rozlišení 5 nebo 8 MPx (oficiálně to výrobce zatím neprozradil).

obrázek

obrázek

Ještě zajímavější je po stránce designu Sony S2, který v uzavřeném stavu připomíná pouzdro na brýle. Po otevření se před vámi objeví dva displeje (každý má úhlopříčku 5,5" a rozlišení 1024 × 480 px). V tomto směru se otevírá nová možnost pro zobrazování informací a ovládacích prvků. Při posouvání internetové stránky budete moci využít obou displejů, ale například v hudebním přehrávači se na horním displeji zobrazí informace o skladbě a na spodním ovládací prvky nebo playlist. Vše bude záviset především na fantazii (a podpoře) tvůrců aplikací.

obrázek

obrázek

Oba dva tablety jsou certifikovány pro PlayStation tituly, což v praxi znamená, že na nich bude možné hrát stejné hry, které budou dostupné právě pro Xperii Play. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici, Sony oba modely plánuje na trh uvést ještě do konce tohoto roku. Oficiálně cena zatím stanovena nebyla, nicméně server Engadget informoval, že tablet S1 by se mohl prodávat za cenu 599 USD a S2 za 699 USD (tyto informace se podařilo získat už v únoru, prý od spolehlivého zdroje).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fDSKrj4SRHA[/youtube]

Zdroj: Engadget
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by uni »

Počítačová? divize převzala manýry mobilní, paperlaunche, škoda. Ale dnes je to bohužel standardem, Nokií počínaje, Microsoftem konče. Jak krásně působí, když někdo něco představí, předvede, hodí (následně) na web specifikace a do měsíce to má člověk doma (je-li narozen ve správné části světa). Ale tyhle rendery, nákresy, ukázky něčeho sotva použitelného....:-/
User avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Posts: 1156
Joined: Thu Apr 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by GreenArrow »

Nic moc...jako kazdej tablet
edit: ta S2 vypadá jak pouzdro na brýle,je to škaredý
Pipa
smartguru
smartguru
Posts: 783
Joined: Tue Apr 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Location: okolí stověžaté

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by Pipa »

Musím oponovat, koncept S2 se mi moc líbí.
Neřešit žádná pouzdra na foun atd.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 169
Joined: Fri Jan 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by Tom Vysoudil »

A hlavne! Jake je to potom prekvapeni, kdyz z S2 clovek nevytahne bryle, ale vyloupne se z toho tablet :-)
kuba
nováček
nováček
Posts: 8
Joined: Wed Sep 14, 2005 20:20

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by kuba »

S2 je super, škoda jen, že nemá na jedné zadní straně malý displej a klávesnici. A místo jednoho toho displeje HW klávesnici a hurá máme tu stařičkou E90 v novém kabátě. Mobil, který dodnes nejen nikdo nepředstihl, ale hlavně ani nedostihl. S androidem by to byl dokonalej mobil, nebo dobře, s čímkoli jiným než je Symbian by to byl dokonalej mobil :)
User avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Posts: 1156
Joined: Thu Apr 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by GreenArrow »

Já jen čekal nějakou bombu,když sony vykládalo,že chce být druhej v tabletech
A ještě 1024x480 => 21:9 displej pokud se nemýlím?
janac_marek
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Jun 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by janac_marek »

21:9 nemusí byť zlé na sledovanie filmov.
Aj keď ja osobne som sa k tejto úchylke a sledovaniu filmov na malom zariadení nedostal.
User avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Posts: 1156
Joined: Thu Apr 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by GreenArrow »

ale zase já to beru z pohledu tabletu,ale kdybych to vzal z pohledu mobilu,je to moc hezké zařízení na místo dell streaku
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by uni »

janac_marek: já jsem zcela v pohodě odsledoval "Ano pane ministře/premiére" na 2,5" displeji na Tréu 650. Pravda, resp. odposlouchal:-). Nicméně, také jsem zatím nijak nepronikl do "kouzla" pidi krabičky a video.
User avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Posts: 1156
Joined: Thu Apr 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by GreenArrow »

Já si zase filmy užívám líp na 5" streaku než na iPadu,streak si přirazím k hlavě a lépe všechno vidím,iPad musím dát dál od sebe,abych ten obraz pojal celý,takže ono to své opodstatnění má
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 162
Joined: Sat Apr 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Location: Sedlčany
Contact:

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by Ingnition »

Tak ten tablet S1 se mi hodně líbí a za cenu do 10 000 Kč je to myslím zajímavá mašinka. Vzhledově vypadá opravdu dobře, ale to S2 se mi vůbec nelíbí... Osobně bych si to nekoupil právě kvůli vzhledu.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1622
Joined: Tue Jan 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by Standa »

Použitelností se mi líbí první, designem oba. Je vcelku pravidlem, že to, co má v názvu Sony, zaměstnává i designéry.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by IkE Blaster »

Ale pokud to má za tím slovem Sony ještě něco připsáno, tak už to za moc nestojí (hlavně poslední dobou) :) Je fakt, že u Sony cena odpovídá kvalitě (a přiznávám, jsem dlouhodobý přínznivce)
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 375
Joined: Thu Jan 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by _iNTERFACE »

nic moc a kedze je sony predrazene, tak sa bojim o cenu...
legnaw
nováček
nováček
Posts: 18
Joined: Wed Mar 11, 2009 10:15
Zařízení: HTC Desire AMOLED

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by legnaw »

staci videt znacku vyhrajtesesony.....dekuji nechci.... :roll:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Překvapení: Sony představuje tablety S1 a S2 s Androidem 3.0

Post by uni »

heh. Apple má nějakou cenu, má designéry, vývoj...je předražený. Sony má podobnou pozici (ačkoli dnes...) a je kvalitní za adekvátní cenu. Někteří si tady prostě nevidí do huby:-D
Post Reply

Return to “HTC telefony”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest