Marketplace a free (placené) aplikace v ČR

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
mrkvi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 15, 2011 22:31
Zařízení: HTC Desire

Marketplace a free (placené) aplikace v ČR

Příspěvek od mrkvi »

Zdravím, přijde mi to tu na fóru hodně zmetené a nevyznám se v tom a tak se zeptám takto,abych v tom měl jasno a mohl se rozhodnout.
Protože uvažuji o koupi telefonu s WP7, tak už několik dní pročítám toto fórum a zbírám informace. Avšak čím víc čtu, tím víc sem z toho zmatený. A veřím že nejsem sám. Mám několik otázek:

1)Je možné z ČR s českým Live ID instalovat free aplikace z Marketplace? Pokud to chápu dobře, tak s českým Live ID nelze. Je k tomu potřeba US, UK Live ID(i účet na Zune) a na počítači nastavenou olast na stejnou zemi jakou mám zaregistrovanou na Zune a Live ID. Chápu to dobře?

2)Pokud si nainstaluji pod zahraničním Live ID nějakou aplikaci, tak již není přenositelná na české Live ID. Funguje to takto u Free i u placených aplikací?

3)A na závěr se dovolím zeptat na to, zda-li při koupi LG Optimus 7(který se mi velice zamlouvá) dostanu upgrade na WP8(který je sice daleko, ale nechci kupovat co rok nový telefon), nebo Microsoft přestane tento(i kterýkoliv jiný ze současné nabídky) podporovat. Teda pokud taková informace vůbec existuje.

Díky za Váš čas ;-)
Mrkvi
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Marketplace a free (placené) aplikace v ČR

Příspěvek od morro »

1) Tak na to sis odpověděl sám :)
2) Nevím jak to z migrací aplikací, které máš zakoupené, ale podle mě to možné není, protože teď abys mohl mít placené apps tak musíš mít i kartu z UK no a při migraci už by ta planost asi nebyla... co se pak týče těch free tak u těch je to jedno
3) Na to se nedá asi odpovědět, každý uživatel WIndows Phone má nárok na novější veri, je však otázkou kdy a s jakou náročností přijdou Windows Phone vNext (8).
mrkvi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 15, 2011 22:31
Zařízení: HTC Desire

Marketplace a free (placené) aplikace v ČR

Příspěvek od mrkvi »

Díky za odpověď. Tak jestli je to tak jak sem říkal a ty si mi to potvrdil, tak asi počkám až na oficiální dostupnost v ČR. Protože tehle stav mě celkem odrazuje a nechci si zakládat další Live ID... a jak to nakonec bude s další verzí WP sem velice zvědav...snad Microsoft nebude následovat případ Google, kdy i po půl roce telefony nedostanou novou verzi OS.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Marketplace a free (placené) aplikace v ČR

Příspěvek od htcjirka »

Nova verze OS jentak nebude,kdyz jeste neni dodelana ta stavajici..
mrkvi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 15, 2011 22:31
Zařízení: HTC Desire

Marketplace a free (placené) aplikace v ČR

Příspěvek od mrkvi »

jasné, to měla být spíš jen taková spekulace, jestli to jde tak nazvat...hlavně mě zajímalo to co bylo v těch prvních dvou otázkách :wink:
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů