Fotografie - problémy

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Post Reply
User avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 476
Joined: Tue Dec 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Fotografie - problémy

Post by kalmia »

Poprvé jsem se věnoval nastavením fotoaparátu a zjistil jsem ne zrovna příjemnou věc. Zkoušel jsem, jak dosáhnout věrného podání barev a se základním nastavením vycházejí batvy velmi zkresleně. Přikládám dvě fotografie.
První má zkreslené barvy a má nastaveno: White Balnce – Automatic, Saturation – Medium
Druhá věrně odpovídá skutečnosti a má nastaveno: White Balance – Daylight, Saturation – Low
Bohužel, druhé nastavení se vypnutím fotoaparátu ruší a musím pak vše nastavit znovu.
Attachments
Jablka1.jpg
(54.12 KiB) Downloaded 207 times
Jablka2.jpg
(48.33 KiB) Downloaded 207 times
dwbmb
smartstar
smartstar
Posts: 943
Joined: Mon Nov 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Fotografie - problémy

Post by dwbmb »

S AWB je vše v pořádku. Automatické vyvážení bílé funguje tak, že zprůměruje barvu všech bodů na fotografii a v nejlepším případě má vyjít šedivá. V RGB prostoru má první fotka průměr 96,119,110 a druhá 134,116,84. Můžeš si všimnout, že s AWB je snímek lehce do zelena, ale zas ne zas tak o moc vzhledem k tomu, že zelená jablka tvoří podstatnou část plochy fotografie. Foťák ale neví, že fotíš zelená jabka, takže se snaží vybrat z takového nastavení, aby byl výsledek co nejblíže například 110,110,110 (podle osvětlení a nastavení expozice). Zatímco tvoje fotka s ručním nastavením působí subjektivně reálněji, avšak podíl červené výrazně převyšuje třeba modrou. Je to logické, když na fotce není skoro nic modrýho, ale to ten telefon prostě neví. Není to žádná vada, stejně fungují třeba i kompaktní fotoaparáty. Proto s automatikou nikdo nefotí.
User avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 476
Joined: Tue Dec 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Fotografie - problémy

Post by kalmia »

Díky za vysvětlení, už je mi to jasné.
Post Reply

Return to “Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest