Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
perseus
nováček
nováček
Posts: 32
Joined: Thu Jul 01, 2010 23:03
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz, Samsung Galaxy S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by perseus »

pocet je zavisly od toho, kolik jich mas naistalovanych uz, jen jsem si vsiml, ze je tam o 2 vic
User avatar
armies
nováček
nováček
Posts: 25
Joined: Mon Nov 22, 2010 11:21
Zařízení: HTC One

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by armies »

Samsung apps nepouzivam..kdyz je "market"
User avatar
radaumacher
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 55
Joined: Tue Dec 21, 2010 11:54
Zařízení: Samsung Galaxy S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by radaumacher »

Omlouvám se, vím že to sem zcela nepatří, ale kdyby to někdo přehlédl v tom vedlejším tématu o Froyu, nový Kies už nabízí oficiální aktualizaci na 2.2, přesto tenhle návod funguje na jedničku:-)
beranek1981
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Mon Dec 06, 2010 19:47
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S
Contact:

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by beranek1981 »

Chci se zeptat.Mám tu UK verzi FROYO 2.2.1 Je lepší si teďka přehrát tu CZ FROYO 2.2 nebo co mi poradíte?
Rihato
nováček
nováček
Posts: 10
Joined: Mon Nov 15, 2010 14:49
Zařízení: HTC Evo 3D

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by Rihato »

Postup při aktualizace Froyo 2.2 s Českým Swypem oficiální cestou (bez úpravy registru, bez Odinu, atd.) (funguje to u brandované i u nebrandované)
  • - Poté se připojte k PC, klikněte NA připojená Zařízení GT-I9000
  • - Pak si zálohujte (Import/Export) kontakty, kalendáře (rozvrh) a poznámky
  • - A u Základní informace dejte si aktualizovat
Po aktualizace zůstanou všechny aplikace, data na interní a externí kartě se nic nevymaže.
perseus
nováček
nováček
Posts: 32
Joined: Thu Jul 01, 2010 23:03
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz, Samsung Galaxy S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by perseus »

a pokud chcete vědět jak to probíhá přes starší Kies 1.5 tak zde je video:
FroYo oficiálně pro Galaxy S (Video)
User avatar
pmisak
nováček
nováček
Posts: 17
Joined: Thu Dec 03, 2009 15:32
Zařízení: HTC HD2

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by pmisak »

Ja postupoval takto:
Mel jsem v telefonu UK Froyo 2.2.1, ktere jsem tam dostal postupem v prvnim prispevku tohoto vlakna.
1. Zmenil jsem registry zpet na XEZ
2. Zapnul KIes (starsi verze 1.5xxx) a pripojil telefon.
3. Byla mi nabidnuta aktualizace, tu jsem provedl
4. Po aktualizaci byl telefon nepouzitelny. Android startoval, ale vetsina procesu se ukoncovala.
5. Chtel jsem udelat hard reset, ale nemohl jsem se dostat do menu
6. HR trojhmatem - vypnout telefon baterkou, stisknout a drzet VolUp+OK a zmacknout Power. Objevi se menu, v nem se vybere Factory Reset a take Wipe Cache. (Nefungovala mi kombinace VolDN + Power)
7. Po HR uz vse funguje tak, jak ma.
8. Jeste doplnim, ze je zase potreba nastavit pristupove body pro GPRS/3G a MMS (viz prvni prispevek)

Upozornuji, ze Hard Resetem se smazou veskera data a nastaveni!
User avatar
radaumacher
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 55
Joined: Tue Dec 21, 2010 11:54
Zařízení: Samsung Galaxy S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by radaumacher »

beranek1981 wrote:Chci se zeptat.Mám tu UK verzi FROYO 2.2.1 Je lepší si teďka přehrát tu CZ FROYO 2.2 nebo co mi poradíte?
Nutné to není, můžeš počkat až vyjde verze 2.2.1 i v české verzi, pokud ale chceš 2.2 s plnou podporou češtiny (swype atd.), tak je možné nainstalovat českou verzi.
beranek1981
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Mon Dec 06, 2010 19:47
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S
Contact:

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by beranek1981 »

Jak mám udělat ten trojhmat když to nejde...?
User avatar
pmisak
nováček
nováček
Posts: 17
Joined: Thu Dec 03, 2009 15:32
Zařízení: HTC HD2

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by pmisak »

Hard reset: Vypnuty telefon, Drzet VolumeUP + klavesu OK (stredni klavesa mezi Menu a Zpet), stisknout (kratce) Power (zapinaci tlacitko). Vsechny klavesy pustit ve chvili, kdy se objevi napis Samsung. Pak se objevi menu, ve kterem se pohybujes klavesami VolUp a VolDN a volbu potvrdis klavesou OK.

Srozumitelneji to uz snad ani nejde..
beranek1981
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Mon Dec 06, 2010 19:47
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S
Contact:

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by beranek1981 »

Díky moc už jsem to dal dohromady. :-) A může sem někdo napsat pro "blbce" jako jsem já, jak to dám zpět na Eclair 2.1. nebo klidně na 2.2. pomocí ODIN, aby neměl KOR? Mám sice CZ FROYO 2.2, ale prý je třeba odstranit KOR v registru.
aldaliny
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Thu Dec 30, 2010 23:07
Zařízení: samsung galagy i9000 S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by aldaliny »

zdravím všechny...je normalní že galaxy po aktualizaci je taková zabrždená? kolik máte volné ram? teda když jsem mel verzi UK tak to jelo lépe....
kraida
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Wed Jan 19, 2011 0:24
Zařízení: Samsug Galaxy S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by kraida »

Taky jsem se nechal zlákat na UK froyo, s chodem telefonu jsem spokojen ale začal mě vadit product key KOR tak jsem pátral a povedlo se zase mám zpět původní GT-I9000HKDVDC (čerpal jsem asi ze třech různých fór) takže dobrá zpráva je že vrátit to jde. Musel jsem ale provést root atd. znalí ví, tím jsem se dostal až recovery resetu a formátu interní paměti takže telefon mám čistej jak list a chodí fakt skvěle (je to jak s přeinstalací oken když je systém čistej tak jen cvrliká) nejdřív jsem se toho bál ale není to zas tak těžký kdo by měl zájem podělím se.
deadmoon
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Wed Jan 19, 2011 15:39
Zařízení: SGS

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by deadmoon »

Prošel jsem si stejnou anabází i s problémy z 2.1 CZ na 2.2.1 UK(to bylo OK), a zpět na 2.2 CZ(tam jsem byl rád že se mi podařilo se proklikat k továrnímu resetu...). Jenže...přišel jsem na to že 2.2 CZ je při větším množství aplikací ne zoufale, ale i tak na takový telefon dost pomalá (jaký na to mají vliv změny v registrech způsobené zmíněným "softupgradem" radši neuvažuju;)
Chtěl bych se proto zeptat:
1. je nějaká možnost jak to trochu víc rozjet (ne ROM atd., spíš nějaká měkčí cesta - aplikace apod.)
2.Jelikož předpokládám, že odpověď na jedničku je "téměř ne": Jak si pak opět nainstalovat verzi UK (jelikož s novým Kiesem to teď už podle původního návodu příliš nefunguje), ať už opět 2.2.1 UK či něco lepšího co by bylo k dispozici.

3.Pokud 1 a 2 je mimo...máte někdo odkaz na nějaký návod pro běžného(ale toužícího po nových znalostech) uživatele jak do telefonu dostat Darky´s či podobné?Co nejpodrobnější, resp. od základů. Mám pocit že moc neexistuje něco mezi - na fórech co jsem zkoumal si zkušení androiďáci píšou skoro programovacím jazykem a uživatel jako já z toho moc nevyjde.

Přivítám i odpovědi na všechny tři možnosti současně (snad i ostatní)...aby se lépe rozhodovalo

Dopředu díky
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 192
Joined: Sat Feb 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Location: Havířov

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by jjiirrii »

Ja jsem to vyřešil jednoduše. Nahodil jsem tam přes Kies 1.x Rom 2.2.1, koupil si a nainstaloval za cca 50kč českou smart keyboard a konečně mam klid. Vše funguje skvěle.
deadmoon
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Wed Jan 19, 2011 15:39
Zařízení: SGS

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by deadmoon »

To jjimii - Jj, to je taky možnost - odinstalovat starý Kies, najít někdě opět ten starej 1.x a pak už podle návodu na začátku tam opět hodit 2.2.1 UK...

Četl jsem na andoridforum nějaký příspěvek, podle kterého by měla být oficiální 2.2.1 CZ do konce měsíce (ledna)...což by mohlo být také řešení (pokud by byla aspoň z 90 procent na úrovni UK). JENŽE, každý kdo ví s jakým časovým předstihem se objevovali "zaručené" zprávy o spuštění 2.2 CZ (tak necelého půl roku dopředu?!) musí být hodně velký optimista aby tomu věřil... :roll:

-- doplnění předchozího příspěvku (sob led 22, 2011 0:55) --

No tak varianta s re-instalací 1.5.3 nefunguje...po zadání aktualizace firmware se totiz stary kies nemuze pripojit k serveru udajne...A 2.2 CZ je pomalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Kdybych vedel jak sprovoznit registry patcher na novem Kiesu:(
sakal
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Sun Jan 02, 2011 9:44
Zařízení: galakxi S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by sakal »

PRESNE TAAAK ZKLADATEL TOHOTO VLAKNA BY NAM MOHL POMOCI NEEEE :-) KEJS 2 BY MOHL MIT TAKY REGISTRPACHER NE?
Skoncil jsem stejne. 2.2.1uk s doinstalovanou klavesnici a slovniky trial. chodi to normalne nic sem nemeril adresar nelaguje. obcas se to sekne na chvili v ruznych aplikacich nic tragickeho. co sem nevyresil je nefungujici SMS zakladni soft. musel sem doinstalovat nejaky sms editor.jinak me zakladni aplikace hazi hlasku omlouvame se androud mms.aplikace eror.
PS:jakou formou se plati v marketu mam trial verzi klavesnice a budu ji muset asi koupit.
Rajce
nováček
nováček
Posts: 7
Joined: Thu Dec 02, 2010 18:43
Zařízení: Samsung Galaxy S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by Rajce »

Já jsem teď také úspěšně přešel z UK 2.2.1 na CZ 2.2 .... ale je mi divné, že když se připojím s mobilem ke Kies, tak mi to opět hlásí možnost upgrade firmware .... možná je to ta očekávaní CZ 2.2.1 :lol:
sakal
nováček
nováček
Posts: 9
Joined: Sun Jan 02, 2011 9:44
Zařízení: galakxi S

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by sakal »

muzes sem prosimte napsat jak si to udelal z 221 na 22 cz ? a jestli to stalo za to kuli klavesnici a tak.dik
deadmoon
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Wed Jan 19, 2011 15:39
Zařízení: SGS

Návod: Galaxy S a aktualizace na Android 2.2 + debrand

Post by deadmoon »

Nedelej to...lituju toho a ted se nejde stejnym zpusobem vratit zpet k 2.2.1 UK.
Chce to tam hodit pres Kies 2.0 a pak jsem se prokousal k tovarnimu resetu jinak to vubec neslo...resp. jde pak udelat hardreset...to si najdes na forech...nevim presne jak jsou ty tlacitka.
Moje rada...naistaluj si smartkeyboard(za blbych 20 korun) s cestinou a nechtej ceskou 2.2 ani videt. :evil:
Post Reply

Return to “Samsung telefony”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest