TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Julien Schapman aktuálně pracuje na několika zajímavých aplikacích pro Windows Phone 7. Nepůjde ale o programy, které byste do telefonu získali skrze Marketplace, Julien vytváří software, který využívá privátní a nativní API systému, skrze které může přistupovat do všech běžně nedostupných zákoutí systému. Abyste jeho aplikace mohli používat, je nutné mít telefon odemčený skrze ChevronWP7 unlocker (vývoj této aplikace byl ukončen, nicméně zařízení lze bez problémů odemykat - návod). Kromě uživatelského prostředí TouchXperience chystá také komplexního správce souborů s názvem TouchXplorer, se kterým bude možné procházet kompletní systém souborů ve Windows Phone 7. Autor rovněž slibuje podporu kopírování, vkládání, přesouvání, přejmenování a mazání souborů/složek a chybět by nemělo ani vyhledávání.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=57XWYlcZxGM[/youtube]

V tuto chvílí není k dispozici žádná testovací verze ke stažení, proto doporučuji sledovat web autora, kde by se TouchXplorer měl objevit ke stažení během následujících dní.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od mlndsk »

Stahnout se da: http://forum.touchxperience.com/viewtop ... f=29&t=582" onclick="window.open(this.href);return false;

Cetl jsem jenom zbezne twitter, ale mam pocit, ze slozky zakladat ani upravovat nelze.

Jo a jede to jenom na HTC zarizenich, protoze pouziva podepsane HTC knihovny.
kuba
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 14, 2005 20:20

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od kuba »

To je až neuvěřitelné. Jeden člověk příjde a přidá do systému vyvíjeného takovým kolosem tak strašně dlouho, za pár týdnů fuknce, kvůli kterým je WP7 dnes leda pro smích.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od Radek Hulán »

@kuba - k smíchu spíše je, když nechápeš důvod, proč správce souborů není (a nikdy nebude) v základním WP7 systému. 99% uživatelů si tím akorát zničí systém, takže je povoleno se soubory pracovat pouze přes aplikace. Mě tento uzavřený koncept taky nevyhovuje, ale chápu, proč tam je. WP7 je zaměřen na běžné uživatele a ti nepotřebují vidět složku "/Windows" a něco v ní mazat...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od Jiří Hrma »

mlndsk: Děkuji za doplnění, do fóra jsem se nedíval (tu informaci o složkách jsem z textu odstranil).
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od pavliicek »

Radek Hulán: jj, ale proc teda mrkvosoft nenabizi neco jako expert mode? Telefon (lepe tedy sw) by mohl pracovat ve vic rezimech. Na pc je prece mozny v hodne programech (a vlastne i v OS) pustit nejakej osekanejsi rezim (pro tech 99%) a "profi" rezim (pro to zbejvajici 1%). Tim by byl spokojenej jak microsoft (tech 99% lidi by si kupovalo jeho telefony) tak to jedno procento lidi, ktery ted kvuli omezeni nechteji stroje s WP7 kupovat.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od IkE Blaster »

Já teda nevim, ale nekupují si lidi telefon za 12k (např.) s operačním systémem Windows Phone 7 kvůli tomu, aby to umělo i něco navíc? Třeba dobrou práci se soubory = s daty, informacemi? To je přece základ operačního systému, proto vznikl a proto pořád existuje. Na PC to uživatelům nedělá problém, zbytek se tím nezabývá a zůstává v prohlížeči - tak úplně stejně se uživatel může chovat v telefonu (za předpokladu, že by si ho koupil, pochybuji o tom).

Už jen úplně triviální myšlenka - Windows 7 je velice dobře prodávaný systém, nemyslím si, že kdyby MS přišel se systémem, který by neměl možnost pořádně procházet soubory (a třídit), tak by byl ten systém tak kupovaný, jako Windows 7. A geeci budou vždy minoritní část uživatelů. Prostě mám pocit, že RH (s prominutím) opět jen slepě pěje ódy na Microsoft. Jinak souhlasím, že telefon je a byl zaměřený jinak, ale mám pocit, že s těmito možnostmi a cenou to je prostě jen drahá hračka a ne výhodná koupě.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od Radek Hulán »

Správce souborů (umějícího pracovat skutečně s celým telefonem) nemá v základu iOS ani Android. To, že pár lidí v této diskuzi neumí číst (viz: "tento uzavřený koncept taky nevyhovuje") chápu - úroveň školství klesá. A Microsoft taky chápu. Správce souborů v telefonu ve WP7 totiž nemá, jako předinstalovaná aplikace, co dělat. A profík si ji tam doplní.

Mobilní telefon skutečně je a má být v tomto pojetí "hračka", kde se šoupe prstem po displeji, občas se člověk podívá na internet, na email, napíše pár znaků na Twitter či Facebook, ale nedělá transformace tabulek v Excelu či slučování 5 souborů do jednoho. Na to je PC, o váze 1kg.

Taková je doba, a kdo hledá v telefonu -pracovní- náhradu PC, měl by si raději koupit netbook.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od bkf1 »

pavliicek píše:ale proc teda mrkvosoft nenabizi neco jako expert mode?
WP7 a "Expert mode"? :lol: :lol: :lol: Myslis to dobre, ale Balmer to rekl jasne "...uvedomili jsme si, ze telefon neni pocitac..." a tim vrhnul WP7 do vod uzivatelske skupiny nezkusenych-obycejnych casto mladych. Ale v techto vodach je uz hlavne iOS a Android (u levnejsich dotykacu je pak asi nejlepsi volba Nokia)... Proc by se ale nekdo mel rozhodnout pro azurovo-cerny paskvil? Co by ho k tomu vedlo? Nutnost pouzivani sluzeb MS, jejichz nektere casti jine telefony neumeji? Nebo zalibeni v prostredi vydavajicim se za unikatni stylove UI originalne zalozene na publikacnim designu? Jedinou silnou zbran WP7 vidim JEN v tom, ze za nim stoji MS, coz je neco, jak kdyz za hloupym zmetkem-nedoukem stoji rodice, kteri nemaji problem protlacit ho treba do funkce reditele...
PS: Druhou v podstate "silnou zbran" vidim v tom, ze updaty budou primo od MS, ale jak dlouho bude trvat, nez to same udela i druhy silny konkurent WP7 a to Google (ma to byt udajne uz u Androidu v3.0)?

-- doplnění předchozího příspěvku (úte pro 21, 2010 11:01) --
Radek Hulán píše:Taková je doba, a kdo hledá v telefonu -pracovní- náhradu PC, měl by si raději koupit netbook.
Hmmm pan Hulan nam opet nabizi skvele reseni. Vite pane Hulane, nekteri s sebou nechteji tahat hromadu "kramu".
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od IkE Blaster »

"A profík si ji tam doplní." Jenže to právě Microsoft nedovoluje :) V tom je právě ten vtip. Správců souborů existuje pro Android spousta, věřím, že i pro iPhone existují (bez JailBreaku). Jen MS se tomu "legální" cestou brání. On by ani nemusel umět pracovat s celým telefonem, stačila by jedna aplikace na přesouvání dat (jakýchkoliv - textů, obrázků, hudby) mezi složkami.

Ještě k tomu profíkovi - znám spoustu lidí kolem mne, kteří pracují v servisních firmách a bankovním sektoru, spousta jich používá WM a Android telefony, editují spousty tabulek, které třídy do složek, posílají je na mail a FTP, atd., takže správce souborů potřebují, a přitom na normálním PC mají problém nainstalovat aplikaci.

Stejně ale nechápu, proč by si člověk kupoval tuhle hračku za 12k, když sežene stejně funkční za 5k... Časem snad díky aplikacím, ale to by tu musela být i cenově dostupnější varianta, alá HTC Wildfire. A se k tomu nedá řadit, protože tam jde o image a pózu.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od bkf1 »

Jeste k tomu "pristupu a organizace jen pomoci aplikaci" a problemum s tim spojenym... Me treba vzdycky vyhovovalo razeni MP3jek podle adresaru a nikoliv podle IDTAGu, diky kterym jsem se pri hledani songu v moji MP3 (Sansa e260) musel vzdycky probirat zmatenou spoustou dat, ktere byly vsechny na jedne hromade, coz zabralo vzdycky hodne casu a casto jsem nenasel uplne vse. Jedine podle adresaru jsem vzdycky nasel opravdu kazdeho interpreta a album, ktere jsem hledal (kvuli tomu jsem si i do sve MP3ky nainstaloval uzivatelsky linuxovy firmware). Toliko asi k nechavani vsech souborovych pochodu automaticky na softwaru...

-- doplnění předchozího příspěvku (úte pro 21, 2010 16:10) --
IkE Blaster píše:znám spoustu lidí kolem mne, kteří pracují v servisních firmách a bankovním sektoru, spousta jich používá WM a Android telefony, editují spousty tabulek, které třídy do složek, posílají je na mail a FTP, atd., takže správce souborů potřebují
Ja bych k tomu dodal, ze v podstate vsichni mi znami, kteri se shoduji s temi, co pises, presli na Android a delaji mnohem spokojeneji to, co delali na WM a k tomu samozrejme patri tyto, pro nekoho, nestandardni operace, ke kterym patri i vzdalena sprava serveru apod.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

TouchXplorer: Správce souborů pro WP7 telefony s jailbreakem

Příspěvek od IkE Blaster »

Také mám raději řazení dle složek (což i ve foobaru tak provozuji, bez knihovny), ale správné ID3tagy jsou také podmínkou :)
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti