Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jednomu ze čtenářů serveru WPCentral, který pracuje u americké telekomunikační společnosti AT&T, se poštěstilo mít celkem zajímavý rozhovor se zaměstnancem Microsoftu ohledně budoucích změn ve Windows Phone 7. Microsoft se prý snaží získat co největší zpětnou vazbu od uživatelů a velkých prodejních sítí a přizpůsobit pak systém jejich požadavkům. Řeč padla například na nastavení uživatelských vyzváněcích tónů. V současnosti sice můžete měnit vyzvánění u kontaktů ze seznamu nabízených systémových melodií, ale nemůžete přidávat svá vlastní vyzvánění. To se má právě změnit při následující aktualizaci v lednu. Tím se potvrdily konečně spekulace o době vydání updatu, protože Microsoft dosud oficiálně datum nezveřejnil. Kromě možnosti nastavit vlastní vyzvánění bude prý uživatelům k dispozici i jakási online knihovna tónů, kde bude možno hledat a stahovat vyzváněcí melodie. Další detaily už zaměstnanec Microsoftu prozradit nechtěl, nicméně spekuluje se, že by v lednu měla přijít taktéž očekávaná funkce Copy&Paste, navigace a synchronizace s úložným prostorem Skydrive.

obrázek

Zdroj: WPCentral
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od jerry_stolarik »

copy & paste potvrdil pro prvni update Joe Belfiore uz pri predstaveni WP7 v unoru... Uvidime jestli se v lednu dockame i navigace.. Nejtere zdroje hovori i ze se objevi m multitasking..tomu ale vubec neverim... Uvidime s cim Microsoft prekvapi..
doom2wad
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 13, 2010 20:13
Zařízení: w810i

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od doom2wad »

Ja bych tipoval, ze pod pojmem "multitasking" se v lednu bude skryvat lepsi prepinani "uspanych" aplikaci. Podle recenzi je soucasny zpusob otravny a verim, ze ho v lednu napravi.
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od Darker »

Ze by svitla nadeje na lepsi a pouzitelnejsi SP7? Tak ci tak, na jaro je asi zkusim. uvidime jak na systemu microsoft do te doby zapracuje...
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od premikkoci »

Ještě flash a silverlight... Pak by to bylo super.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od janac_marek »

Prepínanie app je riešené dobre aj teraz. Je tam tlačidlo back, čo je podľa mňa super. Možno by sa zišlo na jeho podržanie zobraziť task manager a na jeho double click niečo ako forward.
Darker
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 28, 2007 10:11
Zařízení: Samsung Galaxy Note + New iPad
Bydliště: Šumice

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od Darker »

no hlavne by meli pridat ceskou lokalizaci a market pro cechy. bezny clovek si takovy telefo bez cestiny nekoupi. nam to nevadi, ale pokud chce mit microsoft uspesny prodej, mel by se vic snazit...
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od esaras »

premikkoci píše:Ještě flash a silverlight... Pak by to bylo super.
nevim teda co je na flashi a silverlightu tak moc super, ale rozhodne bych je nepridaval do mobilnich prohlicecu, vlastne bych tyto technologie uplne zrusil, na webu to nema co delat. Jedina vec co to dela je, ze to vrazdi cpu a 95% aplikaci by sla pro web napsat pomoci jinych technologii a bezelo by to mnohem rychleji, takhle pise v naprosto zbytecnem flashi kazdou hovadinu temer kazdy radoby webdedigner/programator a podle toho ten internet vypada...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od bkf1 »

spravne zrusit vsechno obrazky grafiku jenom nechat cisty text :smt023 :lol:
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od janac_marek »

esaras píše:nevim teda co je na flashi a silverlightu tak moc super, ale rozhodne bych je nepridaval do mobilnich prohlicecu, vlastne bych tyto technologie uplne zrusil, na webu to nema co delat. Jedina vec co to dela je, ze to vrazdi cpu a 95% aplikaci by sla pro web napsat pomoci jinych technologii a bezelo by to mnohem rychleji, takhle pise v naprosto zbytecnem flashi kazdou hovadinu temer kazdy radoby webdedigner/programator a podle toho ten internet vypada...
Ak si narážal na HTML5, tak ohľadom výkonu som čítal nedávno jeden dobrý článok, podľa ktorého HTML5 je náročnejšie.
http://www.zive.cz/clanky/nemate-radi-f ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Tým netvrdím, že Flash je lepší. Mne nie je moc sympatický.
Ale či je HTML5 spasenie, tak to neviem. tag video bude určite super, ale zvyšok, ako flash hry atď.... tak to veru neviem.
Pri HTML5 si to môže každý browser vyložiť po svojom a všade to môže proste vyzerať inak a toto sa u Flashu nestane.
kedd
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 11, 2007 10:58

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od kedd »

tak mi to připadá, jako by byl microsoft nějaká skupinka mladých ajťáků v garáži, kteří si usmysleli, že vytvoří nový operační systém a vlastně ani neví co a jak by tam mělo být.
vždyť D.O P.R.D.E.L.E už nějaké ty OS udělali a najednou nevědí, že by bylo vlastně dobré, aby si tam dal každý vlastní vyzvánění? (to jsem ani netušil, že tam taková prkotina nefunguje...)
no a copy&paste, tak to je vrchol...
jsem z toho takový nějaký smutný :@(
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od bkf1 »

Oni chteli zjevne vytvorit zcela holy koncept a postupne pridavat JEN funkce, o ktere lidi projevi zajem... na muj vkus je to ale priliz "hole", jak kdyby nekdo vyrobil auto a nedal tam sedacky, autoradio, zrcatka... proste jen karoserie, motor, kola a volant :) Navic jeste design tohoto "automobilu" je tak strohy, jak kdyby nekdo nejdrive chtel vyrobit uplne neco jineho a v posledni chvili se rozhodl, ze to bude "automobil"...
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Lednová aktualizace umožní nastavovat vlastní vyzvánění

Příspěvek od esaras »

janac_marek píše: Ak si narážal na HTML5, tak ohľadom výkonu som čítal nedávno jeden dobrý článok, podľa ktorého HTML5 je náročnejšie.
http://www.zive.cz/clanky/nemate-radi-f ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Tým netvrdím, že Flash je lepší. Mne nie je moc sympatický.
Ale či je HTML5 spasenie, tak to neviem. tag video bude určite super, ale zvyšok, ako flash hry atď.... tak to veru neviem.
Pri HTML5 si to môže každý browser vyložiť po svojom a všade to môže proste vyzerať inak a toto sa u Flashu nestane.
Nene, na HTML5 jsem nenarazel, jde o to, ze i klasicky web, kde mas jen nejake rozbalovaci menu apod. a nekdo je schopny to napsat ve flashi, coz je holy nesmysl, pritom se cela stranka na nastylovat pomoci css+js, bude vypadat stejne a je nekolikanasobne rychlejsi, rychleji se to nacita atd... prehravac by se dal jiste vyresit jinak (treba neco jako realplayer na streaming apod, s tim ze by podporoval seekovani atp.). Flash a podobne technologie maji totiz zasadni neduh (kdyz pominu to ze jsou mizerne implementovane) a to ten, ze v pripade flashe se treba jedna o graficky program, ve kterem se da psat action script. Tudiz pak ve vetsine pripadu grafik pise script k samotne aplikaci, pritom ani nema sajnu jak tu aplikaci spravne a koreknte vystavet, nebo je zde rada amateru, kteri ty aplikace pisou taky spatne. Takze ve vysledku je to spatne implementovano u adobe a jeste k tomu ti lidi ty aplikace neumeji psat.
Navic se podivej na stranky prednich spolecnosti zabyvajicich se grafikou. Zadna z nich nema svoje stranky psane ve flashi, dokonce ani samotne adobe. Maji tam maximalne prehravac na prehravani videa ve flashi a tim to konci.
kedd píše:tak mi to připadá, jako by byl microsoft nějaká skupinka mladých ajťáků v garáži, kteří si usmysleli, že vytvoří nový operační systém a vlastně ani neví co a jak by tam mělo být.
vždyť D.O P.R.D.E.L.E už nějaké ty OS udělali a najednou nevědí, že by bylo vlastně dobré, aby si tam dal každý vlastní vyzvánění? (to jsem ani netušil, že tam taková prkotina nefunguje...)
no a copy&paste, tak to je vrchol...
jsem z toho takový nějaký smutný :@(
Souhlas, ty zakladni veci tam proste mely byt. Na druhou stranu krok MS jako vyvojar docela chapu. Cilem v prvni produkcni iteraci neni vydat kompletni system s mnoha funkcema, ktere pak bude komplikovane ladit, ale vydat zakladni verzi systemu, ktery bude dobre odladeny (pripadne se doladi za behu tim, ze to zacnou prodavat a v zasade prvni uzivatele budou "betatesteri") a pak se na to bude nabalovat zbytek. Ostatne iOS ani android na tom nebyly jinak, s tim rozdilem ze android umel alespon ty zakladni veci. Navic kdyby vydali system s nejakym balikem funkci a pak by treba zjistili ze 2/3 tech funkci jsou tam k nicemu a uzivatele je ani nepouzivaji. MS zvolil opacnou cestu, tedy dat tam zaklad a pockat na reakce uzivatelu a zadane funkce tam pridaji v dalsich aktualizacich. Proto bych si wp7 koupil nejdrive az za rok :-). Na srazu smartmanie se mi kousek s wp7 dostal pod ruky a je to docela sympaticke prostredi, muze byt perspektivni, ale ne ted.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od janac_marek »

to esaras:
Áno, v tomto plne súhlasím. Ale mám pocit, že doba, kde sa flash tlačil na každú stránku aj do menu našťastie pominula a majú to možno nejakí amatéri.
Nájdu aj isté dementné prípady v podobe internetbankingu: http://www.dsl.sk/article.php?article=9711&title" onclick="window.open(this.href);return false;

Na video úplne postačí video tag HTML5.
Ja som narážal skôr ale na reklamy a na flash hry, kde tá náhrada za HTML5 nemusí byť po stránke výkonu a výdrže batérie žiadna výhra. Odvolávam sa ale len na spomínaný článok, problematiku nemám vôbec naštudovanú.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od premikkoci »

Esaras jestli se ti flash nebo silverlight nelíbí, tak ho nepoužívej. Já flash používám skoro pořád. Sledování videí na všech stránkách je velká výhoda. Navíc u prohlížeči Doplhin browser hd, jestli chceš přehrát flashový obsah, tak stačí kliknout na ten obsah, který chceš spustit. Takže se prohlížeč nijak nezpomaluje, při normálním pročítání webu. Neříkej mi, že flash nějak výrazně zpomaluje 1Ghz CPU.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od esaras »

jj, hry, reklamy.... reklamy by sly bez problemu resit i bez flashe, s hrama je to horsi, ale zase ja zastavam nazor, ze ta hra v prohlizeci nema byt. Hrat by se melo na systemove platforme a ne v prohlizeci, nebo bych ty hry resil pomoci javovych apletu, ke kterym nemam tak veliky odpor, protoze java ma celkem hlavu a patu.

Kazdopadne jsem zvedav co vsechno MS prida do one aktualizace po novem roce a vubec jak moc pruzne bude MS reagovat na zpetnou vazbu uzivatelu, jak casto bude takoveto aktualizace vydavat atp.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 18, 2010 13:42) --
premikkoci píše:Esaras jestli se ti flash nebo silverlight nelíbí, tak ho nepoužívej. Já flash používám skoro pořád. Sledování videí na všech stránkách je velká výhoda. Navíc u prohlížeči Doplhin browser hd, jestli chceš přehrát flashový obsah, tak stačí kliknout na ten obsah, který chceš spustit. Takže se prohlížeč nijak nespomaluje, při normálním pročítání webu. Neříkej mi, že flash zpomaluje 1Ghz CPU.

jasne, to vim, prohlizec bez pluginu flashblock je pro me prakticky nepouzitelny. To sledovani videi jsem nastinil jak bych resil, nevim zda jsi to cetl. Je mi jasne ze ted to jiste hodne pouzivas, protoze vetsina prehravacu na internetu bezi prave pod zminovanym flashem. Prehravani videi neni jeho vyhoda, kdyz se pro prehravani videi na webu daji pouzit jine technologie, ktere jsou mnohem efektivnejsi, coz bere flashi jeho hlavni domenu a jinak k nicemu jinemu pouzitelny neni. Flash cpu zpomalovat nemuze, musel by menit jeho takt a tak nizko sahat nemuze, flash ten cpu zatezuje ;-) a to bez rozdilu. 1GHz cpu se rozhodne pod flashem dost silne zapoti, viz. flash na androidu.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od bkf1 »

esaras píše:1GHz cpu se rozhodne pod flashem dost silne zapoti, viz. flash na androidu.
Mno to jsem taky videl a jeste na vlastni oci... on si asi porad nekdo mysli, ze 1GHz ARM procesor = 1GHz x86/x64 procesor. Jinak osobne v pritomnosti flashe na webu (i pro mobilni provoz na telefonu) nevidim problem, prijemne to ozivi a situaci, kde je to na prekazku v soucasne dobe nepamatuji.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od esaras »

bkf1 wrote:
"on si asi porad nekdo mysli, ze 1GHz ARM procesor = 1GHz x86/x64 procesor"

presne jsi to ted vystihl...ja nenasel ty spravne slova abych to pojmenoval, jen bych doplnil ze ani 1GHz x86/x64 se nad flashem zrovna nekope do zadku, 1.6Ghz atom s nim ma taky docela velke problemy. Jedine proc nevim ze flash v prohlizeci existuje je to, ze mam 4 jadrovy procesor, i na dvoujadru jsem poznal znatelne zpomaleni systemu (rychlosti odezvy prohlizece apod.).
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od janac_marek »

Ono v praxi ani x86 1GHz sa nemusí rovnať výkonom inému 1GHz.
Dnes to nie je o takte.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Lednová aktualizace WP7 umožní nastavit vlastní vyzvánění

Příspěvek od NeoPlex »

mno nekdy az s udivem koukam, co WP7 nemaji a co prijde jako super novinka v updatu... uzivatel si bude moci nahrat vlastni vyzvaneni.. no ty kokos to je teda future :)

mno urcite casem bude Silverlight, ktery zatim nema v praxi tolik vyuziti jako flash. Ja osobne flash uznavam, ale na druhou stranu ano pouzivam ADDblock na zakazani flash reklam, ale treba sledovani online zapasu na sport.cz je diky flashi naprosto stejne jako na desktop prohlizeci a to se mi moc libi :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů