Paměťové karty

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Post Reply
Dawik
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Wed May 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Paměťové karty

Post by Dawik »

Zdravíčko,
Chystám se pořídit novou paměťovou kartu a chci se vás zeptat na váš názor.. narazil jsem na dvě značky u kterých je cena značně odlišná a tak nevím, jestli stačí koupit levnejší Kingstonku, nebo draší SanDisk. Rozdíl jsou 4 stovky, což pár piv je:))

Sandisk: http://www.alza.cz/micro-secure-digital ... 102287.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Kingston: http://www.mironet.cz/16-gb-micro-sdhc- ... a+dp95311/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jen ještě ujišťovací otázka.. obě půjdou do HTC Desire ne? :)
A úúúplně poslední otázka.. může se koupit 32GB velikost? (jen pro info, asi bych stejně šel do 16gb verze)

Díky za jakoukoli odezvu ;)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Tue Jun 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Paměťové karty

Post by foreveryone »

Obě pojedou, obě značky sou v pohodě řek bych. Akorát ten sandisk je class 2 - což je pekelně malá rychlost zápisu - 2MB/s bral bych min class 4. Jinak mám zkušenost že dražší class4 můžou být ve výsledku naopak rychlejší než levnější class 6 ... cena pak doslova odpovídá kvalitě.
Petrasek
nováček
nováček
Posts: 28
Joined: Tue Jun 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC Desire

Re: Paměťové karty

Post by Petrasek »

Já mám class2 a kopíruje mi to 5MB/s.
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 106
Joined: Tue May 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Paměťové karty

Post by jenda89 »

mam Adata 16gb class 6 a pres usb kabel a obvody mobilu se to kopiruje +/- 4,5mb podle nalady a pres ctecku primo do pc 8-10mb,
ja z tech dvou doporucuju tu kingstonku protoze podle specifikace ma lepsi zapis i cteni,ovsem to je uvadeny ve ctecce, a ne pres mobil a usb,tak je to na tobe
Dawik
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Wed May 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Paměťové karty

Post by Dawik »

Je například poznat rozdíl mezi třídou 2 až 6 (4 - 6) v normálním používání mobilu? Například při načítání seznamu mp3 v přehrávači, nebo přehrávání videí.. Jinak asi se rozhodnu pro tu Kingstonku :) Díky všem za reakce.
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 106
Joined: Tue May 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Paměťové karty

Post by jenda89 »

ano,obzvlášt v galerii se složkou fotografie,pokud jich tam máš několik desítek,ne-li stovek v nejlepší kvalitě tak než se ti načtou všechny náhledy u pomalé karty to chvíli trvá,o složce s videi ani nemluvě,bavíme se o náhledech,pak to jde plynule,
u hud.přehrávače to je nepatrné,protože se ti většinou načítají jen názvy+album obrázek,pokud máš ten základní,u jiných nevim,
ale zase uvažuj nad tím že prvotní "zaplnění" karty uděláš po naformátování pravděpodobně přes čtečku,ale pak už nejspíš tu pamětovku vyndavat nebudeš,uvědom si,jak dlouho se ti budou přesouvat data po kabelu,například 700mb avi film,jestli si ochotný si počkat,nebo si raději připlatíš
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 275
Joined: Sun May 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Paměťové karty

Post by Sir Sprice »

hlasuju pro sandisk a to z toho důvodu, že jsem si jí koupil - jinak za 11set u nás v počítačovém krámě. Bavil jsem se i s nějákými lidmi a Sandisk je prej kvalitnější značka, zároveň v telefonu byla původní karta Sandisk, takže člověk ví, že to bude dobře kompatibilní a na druhou stranu ta karta Sandisk, co mám já, je určená přímo pro mobilní telefony .)
User avatar
amirinda
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 120
Joined: Mon Jul 19, 2010 13:41
Zařízení: HTC Evo 3D
Contact:

Paměťové karty

Post by amirinda »

ten sandisk nikomu neberu, ale ze své nemalé zkušenosti se značkou kingston bych ji vřele doporučoval a nehledě na to, že má snad na všechny své výrobky doživotní záruku.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Paměťové karty

Post by IkE Blaster »

I Kingston má doživotní záruku... mám zkušenosti se ztrátou dat jak na sandisku, tak kingstonu. Aktuálně mám nějakou noname kartu (8GB) a funguje stejně. Podle mě je to úplně jedno, pokud to není nějaká lepší edice (zase dobře zaplacená, sandisk měl herní edice, které vydržely hodně a byly rychlé). Takže z těch dvou klidně Kingston.

Jinak s těmi třídami - určují rychlost zápisu a rychlost čtení je snad vždy daleko vyšší (běžně kolem 8-15MB/s bez ohledu na třídu...). Potom těžko můžete porovnávat rychlost načítání fotografií... Jde akorát o tu rychlost kopírování z PC přes PDA.
Radiaw
nováček
nováček
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:39
Zařízení: HTC One (M7)

Paměťové karty

Post by Radiaw »

Když si koupím novou kartu tak stačí překopírovat složky podslozky a soubory že starý na novou a všechny aplikace budou fungovat v poho? .)
User avatar
amirinda
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 120
Joined: Mon Jul 19, 2010 13:41
Zařízení: HTC Evo 3D
Contact:

Paměťové karty

Post by amirinda »

řekl bych, že určitě, akorát bych se ještě podíval jak je naformátovaná, aby byla stejně.
Radiaw
nováček
nováček
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:39
Zařízení: HTC One (M7)

Paměťové karty

Post by Radiaw »

Ok díky moc
Post Reply

Return to “HTC Desire”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest