Android do HD2 se blíží!!

Diskuze o oficiálních a neoficiálních ROM pro HD2 a dalších úpravách tohoto komunikátoru
Odpovědět
Uživatelský avatar
jtfcobra
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 23, 2009 22:32
Zařízení: HTC Desire HD CZ 1.72
Kontaktovat uživatele:

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od jtfcobra »

Takže pomalu ale jistě se nám blíží doba, kdy se povede dostat do HTC HD2 plně funkční operační systém Android. HD2 si pořídila velká spousta lidí, bohužel kvůli mrtvé platformě Windows Mobile se tomuto telefonu moc šancí do budoucna nedává. Vývoj aplikací také postupně upadá a je škoda nevyužít takto našlápnutý kus hardware. Ovšem na forum.xda-developers.com pracuje pilně skupina nadšenců na portaci systému Android do HD2. Cesta to bude ještě strašně dlouhá, chybí velká spousta ovladačů např. pro grafiku, zvuk, atd., ale kernel (jádro) systému je již kompletní a plně funkční! Takže dříve či později se opravdu můžeme těšit na plně funkční Android na HD2.

Zdroj: http://shadowork.net/index.php?2664" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Petulinek »

Boze co to je za blabol? Na WM je tisice aplikaci,objevuji se dalsi a dalsi, vyviji se nove verze 6.5 i 6.5.x... Na nedochudce Android neni skoro nic, nemluve o roztristenosti teto platformy...Na Desire s temer stejnym HW se Android oproti WM dost coura, takze zatim zadna vyhra...Snad casem dospeje...
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od htctester »

PETULINEK : ...., naprosto stejný názor mám i já
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Stano »

a čo opačne nedalo by sa do Desire hodiť WM?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Petulinek »

Docela zajímavý nápad :)
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Stano »

no ja by som rád desire lebo je menší, ale zas sa nezaobíde bez niektorých aplikáciách na WM
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od YAMATO »

Hm, to by nebylo špatné, kdyby se podařilo do nových Android zařízení dostat WM...protože nových přístrojů s WM už asi moc čekat nemůžem.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od premikkoci »

Doufám, že jak se dočkáme androidu, tak že to nebude nějaká stará verze (např. 1.6), ocenil bych Froyo...
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od dark_hood »

chcem sa vás opýtať, že či Android spustený na WM zariadeniach beží samostatne, alebo je to len vďaka nejake forme emulácie? :???:
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od slawski »

:) to by mě taky zajímalo! Navíc Android 2.2 má super app. používám G-mail.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od premikkoci »

Nejsou nějaké novinky ohledně Androida a HD2?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Petulinek píše:Boze co to je za blabol? Na WM je tisice aplikaci,objevuji se dalsi a dalsi, vyviji se nove verze 6.5 i 6.5.x... Na nedochudce Android neni skoro nic, nemluve o roztristenosti teto platformy...Na Desire s temer stejnym HW se Android oproti WM dost coura, takze zatim zadna vyhra...Snad casem dospeje...
O nás bez nás! Nejsi člověče nějaký církevní hodnostář, nebo jsi nejspíš docela slušně naočkovaný komunitou okolo Windows Mobile, která žije v přesvědčení, že Android a iPhone je ďábel nebo nefunkční zmetek. V tvém výplodu fantazie není ani za mák pravdy a docela by mne zajímalo kde jsi k takovému názoru přišel.
Sám jsem vlastnil WM téměř jeden rok a po této zkušenosti bych označil za nefunkční zmetek operační systém WM, ne snad že by byl zmetkem sám o sobě, ale WM je velice hardwarově náročné a k zemi ho srážejí zejména nefunkční, předražené aplikace, které ho nefunkčním činní. Až s příchodem HD2, začíná být WM použitelné.
Přiznám se a nestydím se za to. Uvažoval jsem o iPhone a také jsem se o něho začal podrobněji zajímat a iPhone není takovým zmetkem jakým je prezentován na serverech o WM. Jeho možnosti jsou mnohem větší a rozsáhlejší než se zde dočteme. Ano, musí být provede JB, ale i tak iPhone je mnohem, mnohem dál než je prezentováno. Jen mít chuť se o tom něco dozvědět a ne jen naslouchat plkům, nějakých povrchních uživatelů WM.
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Stano »

Mere Cypher píše:... Až s příchodem HD2, začíná být WM použitelné. ...
Bohužiaľ nie. Aj keď je to zariadenie rýchle a disponuje s dostatočne veľkým displejom nie je to pravé orechové. Mal som HD2 a musím povedať WM nie je uspôsobený na používanie s prstom, je tam silné naviazanie na stylus (nemám na mysli že bez stylusu sa nedá používať WM! sám som existoval s HTC PRO viac ako rok, no a kým som nepoznal nič lepšie ťažko som dopusťal naň).
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od premikkoci »

Spíše až s příchodem Sense, i když i HD2. Nedokážu si představit HD2 bez sense. Nevím proč, ale čekám už někdo vytvoří funkční android či WP7, myslím že WM to už má za sebou (a to beru v potaz, že se něco stále vyvijí), jeho systém nemůže být nikdy tak dobrý jako je iPhonu, ale s příchodem WP7 se to snad změní.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Myslel jsem to spíš po hardwarové stránce, Microsoft žil docela dlouho pouze ve svém světě a myslel si, že jeho pozice na trhu je neohrozitelná, jenže ejhle situace se změnila a konkurence nespí a verze 6.5 a rychlé uvedení verze 7 je jen zoufalým krokem dohnat konkurenci, ale stejně pokud WM tak HD2 nebo podobné HW vyladěné zařízen. Verze 7 mi bohužel nepříjde příliš zdařilá, ale je to v podání Microsoftu cesta tím správným směrem i když to bere docela oklikou, nevím, ale jestli jim to projde jako společnosti Apple.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od premikkoci »

To je věc názoru, jestli se ti WP7 líbí nebo ne, ale každopádně bude mět WP7 pevné hw požadavky, takže systém by měl být vyladěný ke každému telefon (tak jak je to u iPhone).
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od dark_hood »

HD2 som po pól roku vymenil za Xperiu s androidom a vôbec to neľutujem. len jedno pre mňa veľké mínus, je že priamo súčasťou systému nie je nejaký Office mobile, kt. vie dokumenty editovať. síce sa dá aplikácia kúpiť, ale s WM to kupovať nebolo treba :???:
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od premikkoci »

Já vůbec nebráním WM. Právěže mi žádný systém nějak nevadí. Možná WM mě trošičku dostává. Kdyby nebylo kutilů z Xda atd... Bych HD2 okamžitě prodával či nekupoval. Já když jsem kupoval HD2, tak jsem chtěl něco co má stejně velký display a v té době bylo jenom EVO a to je u nás nepoužitelné.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob čer 26, 2010 18:23) --

http://drippler.com/htc_hd2/android-por ... n=wordtwit" onclick="window.open(this.href);return false;
Velice dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí Android na HD2
Vegan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:44
Zařízení: HTC HD2 ( Qtek 8310, Dell Axim 51v)
Bydliště: Moravska placka (Hana)

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od Vegan »

UZ je na svete v5 Androidu viz XDA

Nejake video na youtube z PocketNow

Momentalne v systemu funguje GSM, telefonovani, Data ( zatim spise nabaterky :-/),graficka HW3D akcelerace, systemove zvuky, G-sensor, Kompas, Proximity Sensor, Battery status, nabijeni, Nektere Handsfree (parrot se zatim bouzel nechyta), Bluetooth, WIFI, FM Radio, fotak.

system ze zacatku bezi spomaleneji ale jak se prednacte tak uz je to lepsi a bezi i celkem svizne, ale 100% to jeste stale neni.
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Android do HD2 se blíží!!

Příspěvek od prcek15 »

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=129&t=19892" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „ROM, hotfixy a HardSPL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů