Přenos souborů po BT

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Post Reply
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Posts: 569
Joined: Mon Dec 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Location: Praha

Přenos souborů po BT

Post by Luboš Klicpouch »

Zakládám diskusi nad problémem přenosu souborů přes BT. Obrázky, videa a pod. jdou posílat přes bluetooth v pohodě, dokonce i přijímat. Co ale Desire neumí je přenos jakýchkoliv jiných souborů. Nefunguje Bluetooth file transfer a funkce v ES File Exploreru - Bluetooth taky nefunguje.

Navíc (jsem sám, nebo se to někomu už taky stalo?) mě občas, když BT zapínám, nebo chci jít najít nějaké zařízení do nastavení, se Desire restartuje do takového stavu, že nenajde datovou síť, a nesepne Bluetooth. Nejde pak ani vypnout. Musím vyndat baterii.

Jak toto řešíte? Dá se to vůbec řešit?
Flamer
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Apr 13, 2010 20:16
Zařízení: HTC Desire

Přenos souborů po BT

Post by Flamer »

Zdravím. Když jsem si nedávno hrál s bluetooth a ES file explorel a snažil se nějakým způsobem spárovat PC a Desire. Aby se mi objevil jako disk a mohl prohlížet adresáře na Desire přes PC. Tak za prvé se mi to vůbec nepodařilo. V PC mi porad problikavalo zarizeni jako ze chvili spojené je a chvili ne. Když se mi podařil aspoň přenos fotky do PC tak při přenosu zase chvilku přenášel a chvilku stál přesne jak kdyby se bluetooth zapinal a vypínal. No a nakonec po chvílce hraní si s tím se sekl jak píšeš ty. Po vyndání baterie se ještě jednou restartoval. Jsem z toho docela nesvůj. Nevím jestli je to hardwarova nebo softwarova záležitost. O víkendu zkusím spárovat ještě s bluetooth v autě. Jinak půjde k prodejci.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 97
Joined: Tue Sep 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Přenos souborů po BT

Post by xcookx »

Taky se mi sekne pri hledani BT zarizeni ale jen nekdy.
User avatar
martian
nováček
nováček
Posts: 18
Joined: Thu Apr 22, 2010 22:04
Zařízení: HTC Desire
Location: Liberec

Přenos souborů po BT

Post by martian »

Desira mám teprve od včerejšího večera,takže zatím ještě není moc prozkoumán a vyzkoušen...
Ale byla jsem mile překvapena, když mi můj "starý" (dnes už fakt starý, v době nákupu dělo na trhu kupovaný za stejnou cenu jako dnes Desire) SE W810i dokázal přes BT přenést do Desira veškeré kontakty včetně fotek uložených ke kontaktům :) spojení naprosto ukázkové, žádný problém.

EDIT: dnes se mi ze stejného zařízení povedlo přenést i fotky a hudbu, naopak také fungovalo narosto vzorně.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Dec 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Location: Bukovany a Brno

Přenos souborů po BT

Post by Radek Jahoda »

Desire poslal fotky na Nokia 5800 tube a pak další přijmul naprosto bez problémů.
Používám aplikaci Missing sync for Android a ta mi funguje i přes BT naprosto v pohodě.
Bohužel mi taky nefunguje žádný program typu file manager na přenos nějakých souborů. Na fotky musím používat prohlížeč fotek, na hudbu jak jinak než hudební manažer.
Zatím se mi ale nestalo že by mi BT zamrzlo mobil. A to sem třeba dneska posílámním skoro vybil baterku.
t66mek
nováček
nováček
Posts: 20
Joined: Thu Jun 03, 2010 10:20
Zařízení: HTC Desire

Přenos souborů po BT

Post by t66mek »

hoj chlapíci jsem 4ři dny majitelem Desiru a nejde mi posílat přes BT píše mi to, že cílové zařízení není oprávněno, nebo nějak v tom smyslu a to jsem se dokonce sparoval s telefonem a bez problémů. Jedná se ohledně fotek JPG z jiného founu. Nevite jak na to? díky za info Desiru zdar
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1165
Joined: Sat Feb 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Location: Pardubice

Přenos souborů po BT

Post by Pavel Vlasák »

Fotky by měli jít posílat přes aplikaci "Fotografie". Ovšem není vyloučeno, že některá zařízení se navzájem nepodporují a ty jsi zrovna na dvě narazil. Desire a ?.
t66mek
nováček
nováček
Posts: 20
Joined: Thu Jun 03, 2010 10:20
Zařízení: HTC Desire

Přenos souborů po BT

Post by t66mek »

ta teď jsem to zkusil ja, poslat mohu například do naťasu ale nejde mi to poslat z noťasu a pise to (service discovery failed)

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 10, 2010 12:23) --

notebook mě i najde ale to je tak vše tak snad když mohu já posílat jemu tak on může posílat mě ne?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1165
Joined: Sat Feb 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Location: Pardubice

Přenos souborů po BT

Post by Pavel Vlasák »

Jo mělo by to jít. Do Desire lze poslat jakýkoliv soubor, bez omezení typu. Jestli nejsi spárovaný musíš být viditelný.

Jenže zdůrazňuji MĚLO. Z Windows 7 mi např. nejdou odesílat soubory na LG K510. Z XPček nebo z GNU/Linuxu to jde.
t66mek
nováček
nováček
Posts: 20
Joined: Thu Jun 03, 2010 10:20
Zařízení: HTC Desire

Přenos souborů po BT

Post by t66mek »

no sparovaný jsem jinak bych nemohl odesílat foto já do notasu, tak nevím kde je chyba
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 435
Joined: Mon Apr 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Location: Vejprnice (kousek od Plzně)
Contact:

Přenos souborů po BT

Post by Tonda512 »

Nezkoušel jste někdo Desire s koulí SE MBS100?
http://www.amilo.cz/sony-ericsson-mbs-1 ... ZwodYGeNFg" onclick="window.open(this.href);return false;
t66mek
nováček
nováček
Posts: 20
Joined: Thu Jun 03, 2010 10:20
Zařízení: HTC Desire

Přenos souborů po BT

Post by t66mek »

ne to jsem aspoň já nezkoušel teˇmě napadá jestli tam není někde povolení co se týče 3 strany posílat do founu
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Posts: 569
Joined: Mon Dec 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Location: Praha

Přenos souborů po BT

Post by Luboš Klicpouch »

Již funguje Blurtooth File Transfer. Dneska se mi povedlo se hrabat na kartě jinýho Desire přes BT a stahovat a uploadovat z něho/do něho soubory.
Post Reply

Return to “HTC Desire”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests