Video - uprava, prehravani

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Post Reply
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 210
Joined: Mon Mar 12, 2007 9:55
Contact:

Video - uprava, prehravani

Post by Tazz1 »

Tak asi jako kazdy pouzivam Omnii Pro i pro prehravani videa. Neni nad cestu metrem a koukani na oblibeny serial. Ale stale nemuzu prijit na to jak upravene video je nejlepsi (stale se trosinku seka). Takze prosim piste v cem Vase video konvertuje, na jaky format, jake rozliseni, bitrate zvuku i videa, pocet snimku za vterinu a vse dalsi co Vas k tomuto napadne.

-- úte kvě 25, 2010 14:51 --

Ja momentalne koukam hlavne na Teorii velkeho tresku, Hvezdnou branu - Atlantidu a Kauzy z Bostonu.
Videa konvertuji do mp4, 25 snimku/vterinu, koketuji s rozlisenim 720*404 ci 640*356, bitrate 1600kbps, zvuk aac 48khz. Toto se mi ale trosinku seka. Jake tedy video, aby to bylo naprosto plynule, ale i v dobre kvalite ?
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 295
Joined: Sun Nov 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Location: Uherské Hradiště
Contact:

Video - uprava, prehravani

Post by HADES »

Nekonvertuju a jede vše plynule. Ale nehledím na seriály, spíš na DivX ripy filmů, klasické 700MB soubory. Dřív jsem konvertoval pro Kaisera přes PocketDixEncoder, v něm si můžeš do videa přidat i titulky a všemožně se pohrát s rozlišením a kvalitou videa/zvuku.

No 1600kbps v takovém rozlišení je zbytečně moc, zkus to snížit na 1000kbps a porovnej kvalitu přímo na Omnii. Myslím že moc velký rozdíl neuvidíš

Taky je ještě otázka v čem to přehráváš. Zkus TCPMP a CorePlayer
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 210
Joined: Mon Mar 12, 2007 9:55
Contact:

Video - uprava, prehravani

Post by Tazz1 »

jo konvertuju v Total video convertoru. Ale chtelo by to nejaky, kde vyuziju dvoujadrovy procesor a 64bitovy win7

-- úte kvě 25, 2010 14:56 --

prehravam ve vestavenem touch playeru a pokud je neco s titulkama tak v TCPMP
User avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 80
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Video - uprava, prehravani

Post by karelsid »

HADES má pravdu není potřeba nic konvertovat. Používám k přehrávání tedy jen TCPMP, ale žádné známky sekání ať už u filmu, tak ani u seriálu. Je pravda, že nekoukám na mobilu tak často, ale něco už jsem si pustil.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Video - uprava, prehravani

Post by fore »

takze , abych se pridal , s konvertovanim sem si opravdu vyhral .... nejlepsi program co sem sehnal je
xilisoft video converter ultimate ... vazne luxusni !
pokud to nebylo avi , nebo klasickej dvd rip tak : nejvic se s ohledem na kvalitu osvedcil avi - DIVX kodek mpeg 4 , rozliseni 720 x 480 , bit videa: 1500 a zvuku mp3 200 tudis celkove 1700 , fps sem nechal na 30

omnia si s timhle pohrala naprosto v pohode , bez zaseku , zaroven je to nejvedsi rozliseni co touch player podporuje ....
samo ze to bere dost mista ..ale kdyz se chcete *podivat* tak tohle je podle me nejlepsi volba ...
Georgee
nováček
nováček
Posts: 10
Joined: Fri May 28, 2010 17:12
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Video - uprava, prehravani

Post by Georgee »

Já taky video vůbec nekonvertuju. Seriály co stahju, např. TBBT (175MB) jede perfektně i při tom rychlém sledu obrázků na začátku, kde například touch pro sekalo. Comeback na druhou stranu (250MB) už úplně plynulý není, nicméně stále dobře koukatelné.
Ještě jeden dotaz, používá někdo titulky v touch playeru? Mně občas v landscape vynechává písmena...
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Video - uprava, prehravani

Post by fore »

no titulky ve formatu .SMI ktery teda touch player podporuje jedou i nejedou , me se teda stava ze u druhyho radku textu chyby pismeno nebo 2 , nevim cim to je , ale aspon ze tam sou :D , jinak ... nevim kdo tu resi tak male velikosti videa .. 250 MB je dost malo , myslim ze TP co sem zkousel film zvladl kolem 1.5 Gb v pohode (dvd rip) a nic se nesekalo , jen se dyl nacital nez se spustil ... tak nechapu proc se ti to sekalo kdyz to melo 250mega ....
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 210
Joined: Mon Mar 12, 2007 9:55
Contact:

Video - uprava, prehravani

Post by Tazz1 »

Používám hlavně touch player, kdy se případně snažím titulky vkonvertovat už do toho videa samotného. Na nezkonvertované video a na samotné titulky používám TCPMP. Zkusim jsem datovy tok snížit na 1000 jak je mi tu raděno a ejhle vše jede k naprosté spokojenosti. Myslel jsem, že čím vyšší datový tok, tím bude video kvalitnější a ono je zatím o to trhanější. Čím to ?
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Video - uprava, prehravani

Post by fore »

prosimte datovy tok : kdyz uz tak bit rate : to dost zavisi na klavite videa ..... do 1000 kbit/s este rozdil v kvalite moc nepoznas ... jak des pod tak uz to na vyslednym obrazu poznas... neni to tak cisty a pod .... ja teda nevim , ale vzdycky sem to kovertnul na 720 x 480 a bit rate kolem 1500 a fps 29 a bylo to krasne plynuly , este coz se tyce FPS tak tim se da taky hodne usetrit .... testoval sem a rozdil nejde poznat asi do 12 fps... tim ale usetrite dost mista a muzete jit na vyssi rozliseni , to vsechno je ale u omniepro/II zbytecny kdyz to zvlada na vysoky kvalite v pohode .... jedu teda na 6.1 od samsungu originalni ..... takze nevim ... 6.5 asi stoji za prd
Georgee
nováček
nováček
Posts: 10
Joined: Fri May 28, 2010 17:12
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Video - uprava, prehravani

Post by Georgee »

S těma titulkama mám stejnej problém, zlobí druhej řádek, např. místo "kdyby ..." napíše jen "yby ...".
Ohledně toho 250MB seriálu, tady nejde vůbec o velikost ale ten bitrate, když máš třeba tříhodinovýho Pána prstenů na 1,5 GB, tak poběží líp než 250MB fajl s 20 minutama.
Jinak tech 12 fps jsem asi nepochopil, protoze 12 fps neni video ale slideshow. :)

Tazz: Jestli se se zvyšujícím bitrate začíná video trhat, tak je to tím, že už to omnie nezvládá, chce to najít nějakou rozumnou hodnotu.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Video - uprava, prehravani

Post by fore »

k tomu panu prstenu ... ne kazdej dil mel 1.5 giga... ne vsechyn dohromady
Post Reply

Return to “Samsung OmniaPRO”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest