Filmy na HTC Desire

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Location: Děčín

Filmy na HTC Desire

Post by mKabel »

Rád bych se zeptal, pokud někdo vidíte "hlouběji" do tohoto problému:

1) má cenu dělat konverzi videa např. z rozlišení 640x480 na 800x480? Obraz se stejně roztáhne (i při 640x480) a asi tou konverzí nezískám vyšší rozlišení obrazu (když ten původní měl 640x480), maximálně bude mít výstupní soubor vyšší velikost. Nebo je to jinak?

2) A kolik těch Hz nastavujete při konverzi videa, aby byl zvuk kvalitní? Bez znatelného zhoršení, díky. Stáhl jsem si jeden soubor pro převod na mp4 (teď nevim název mám ho doma na PC) a nevím kolik tam mám nastavit a nechci jít cestou pokus omyl.

3) Jaký program používáte vy pro přehrávání?? konkrétně mě zajímá nějaký co zvládne titulky (srt nebo txt). Jsem spokojen s tím vestavěným, ale tohle a DivX neumí
User avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Posts: 932
Joined: Sat Jun 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Contact:

Filmy na HTC Desire

Post by NeoPlex »

já teda osobně používám způsob co popsal bigis v bleskovce. Konvertuju video přímo pro rozlišení Desire s vysokou kvalitou ve formátu mp4, kvalita zvuku 128kbs a program umí vložit titulky přímo do videa. Takže pak ani nepotřebuji video přehrávač třetí strany a přehraju si vše hezky v defaultním přehrávači :) ze 700mb divx udělám 300mb počítám max kvalitu obrazu (co má význam pro displej Desire) a zvukový tok standartu mp3
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Location: Děčín

Filmy na HTC Desire

Post by mKabel »

hodíš mi sem odkaz na tu bleskovku??? Děkuju, pokud tam ty titulky jdou vložit tak to bude super, páč chci používat co nejmíň aplikací třetích tran, protože to pak dělá neplechu... děkuju
User avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Posts: 932
Joined: Sat Jun 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Contact:

Filmy na HTC Desire

Post by NeoPlex »

oprava článek psal RDT, omlouvám se

tady je odkaz
http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... e&ide=1310" onclick="window.open(this.href);return false;

btw taky radši používám defaultní prohlížeč než zbytečně zatěžovat systém podobnýma programama
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Location: Děčín

Filmy na HTC Desire

Post by mKabel »

a používáš profil HD nebo HD2?? Oboje se totiž hodí na Desire... :-)
User avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Posts: 932
Joined: Sat Jun 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Contact:

Filmy na HTC Desire

Post by NeoPlex »

já jsem zkoušel zatím jen jeden film a myslím že zrovna profil HD2
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Posts: 569
Joined: Mon Dec 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Location: Praha

Filmy na HTC Desire

Post by Luboš Klicpouch »

Bleskovku jsem nepsal já :) Ale dělám to podle toho a doporučuji to. Jsem s tím velmi spokojen. Na Čtyřjádře s 4 GB paměti jsem konvertoval 720p Startrek (8GB soubor) do rozlišení Desire se zvukem tuším 160kbs, trvalo to hodinu a výsledný soubor měl 1GB. Luxusní kvalita, titulky uvnitř filmu. Desire to přehraje v klasickém přehrávači, ale pořídil jsem si z marketu Meridian, protože ten umí posouvat video posunem prstu po obrazovce.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Location: Děčín

Filmy na HTC Desire

Post by mKabel »

Tak jsem zkoušel divx film 80 minut a po 3 hodinách a 20 minutách konverze jsem to vzdal. Ta rychlost konverze záleží asi i na výkonu počítače že? Nechci jeden film převádět 5 hodin to se na to vykašlu radši.
Crashdown
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Wed May 12, 2010 0:15
Zařízení: HTC Desire

Filmy na HTC Desire

Post by Crashdown »

to ti trvá teda docela dlouho, já mám mkv rip seriálu co má kolem 1.4 gb tak za 30 minut, možná méně nekoukal jsem, ale i když si nastavím počet jader cpu na 4 tak mě to procesor stejně vytíží jen na cca 60-70% a prioritu mám nastavenou na realtime, mám core i5 na 4ghz.. škoda že to nejede na plný výkon, takhle člověk musí čekat zbytečně déle.. jsou i jiné programy, které jsou rychlejší podle mě, ale zase nemají podporu mkv..
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Location: Děčín

Filmy na HTC Desire

Post by mKabel »

Nevíte jak zařídit vypnutí podsvícení HW tlačítek při přehrávání videa v defaultním přerávači? Stále svítí a dost mě to ruší....
User avatar
martian
nováček
nováček
Posts: 18
Joined: Thu Apr 22, 2010 22:04
Zařízení: HTC Desire
Location: Liberec

Filmy na HTC Desire

Post by martian »

Měla bych dotaz na někoho, kdo má zkušenosti s přehrávačem yxflash: před cestou ve vlaku jsem si natáhla do founa filmeček v avi (dvdrip, 2CD á 700mb), že si ho pustim - kromě toho že program nezvládl české titulky (a čínsky já fakt neumim), což by až takový problém nebyl (vyřešeno stažením anglických titulků), se mi každých cca 8 minut sekal obraz, běžel jen zvuk. Tak bych ráda věděla, zda je to jen tím, že se jedná o trial verzi a nutí mě tím do koupě plné, nebo to dělá třeba i full, o které uvažuji. A případně jestli zakoupená verze rozpozná české znaky :) díky za info
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Posts: 569
Joined: Mon Dec 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Location: Praha

Filmy na HTC Desire

Post by Luboš Klicpouch »

dělá to i FULL verze. A velikostí a bitratem filmu to není. Telefon umí přehrát i mnohem kvalitnější filmy než jsou 700 MB AVI, ale musí být v MP4. Podle návodu, na který se tu odkazuje lze do filmu nacpat i titulky. Až bude yxflash přehrávat slušně i DivX, koupím si ho.
E1X
nováček
nováček
Posts: 41
Joined: Wed May 13, 2009 0:56
Zařízení: SE Xperia mini pro

Filmy na HTC Desire

Post by E1X »

Tamto téma už není aktuální tak se zeptám tady jak to děláte s těma titulkama? Stáhnu ten PSPad ale volbu win (cp1250) tam nemam :/

Dík za rady
Dawik
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Wed May 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Filmy na HTC Desire

Post by Dawik »

Image
Takto jsem to dělal já... (alespoň myslím :) )
E1X
nováček
nováček
Posts: 41
Joined: Wed May 13, 2009 0:56
Zařízení: SE Xperia mini pro

Filmy na HTC Desire

Post by E1X »

No počkám jestli ještě někdo potvrdí nebo vyvrátí ten tvůj postup páč mě nejede tak buď delám já něco špatně nebo nevim :/
Dawik
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Wed May 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Filmy na HTC Desire

Post by Dawik »

o co přesně jde? Aby si v yxflashi měl místo čínských znaků a jiných patvarů normální diakritiku? Ted jsem to zkoušel a když tam zvolíš UTF-8 a uložíš to, tak mi to zobrazuje vše korektně :)

Jestli si ale myslel něco jiného, asi nemohu pomoci :/
Johnoo
nováček
nováček
Posts: 17
Joined: Sun Dec 02, 2007 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro II, LG GT 540 Optimus

Filmy na HTC Desire

Post by Johnoo »

Zdravim zvazujem kupu bud htc hd mini alebo DESIRE. potrebujem informaciu prehram na nerootovanom desire nekonvertovane divX alebo Xvid avicka?

Dakujem Johnoo
Dawik
nováček
nováček
Posts: 24
Joined: Wed May 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Filmy na HTC Desire

Post by Dawik »

Někde jsem četl, že se s tím v budoucím updatu počítá.. jestli to ale stále platí to nevím, každopádně přehrávat avíčka lze pomocí například yxflashi.. akorát jsem ještě nenarazil na videjko co by se mi tam netrhalo:D
Takže vesměs možnost přehrátí avi videjka ať už na rootu či nerootu není moc dobře možná. (kdyžtak mě opravte..)
marekk2
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Posts: 1
Joined: Sun Jun 06, 2010 14:26
Zařízení: HTC Desire

Filmy na HTC Desire

Post by marekk2 »

Přemýšlel jsem o vhodném přčevodu z DVD. To jak známo, má formát 720x526 pixelů, tzn., že je užší a vyšší než monitor Deriru. Neznáte tedy někdo vhodný konvertor, který by uměl udělat ořez nahoře a dole (kde jsou stejně jen černé pruhy, protože širokoúhlý film má vyšší poměr stran než políčko DVD) a naopak černé pruhy přidal vlevo a vpravo, tak aby se při full-screen přehrávání nemuselo v Desire převzorkovávat. Nebo jak jinak to řešíte vy? Díky.
Crashdown
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Wed May 12, 2010 0:15
Zařízení: HTC Desire

Filmy na HTC Desire

Post by Crashdown »

takže konečně docela slibnej přehrávač, který mě přehraje bez trhání avi. možná občas chvilkovej záškub, ale je to taky jen betaverze http://groups.google.com.hk/group/rockplayer" onclick="window.open(this.href);return false; ,prý podpora mkv, flv a dalších
Post Reply

Return to “HTC Desire”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest