Mám nejakú šancu?

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
frollo7
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 12:55
Zařízení: Htc HD2

Mám nejakú šancu?

Post by frollo7 »

Ahojte všetci. Som čerstvým majiteľom HTC HD 2. Je to môj prvý vážny stroj, ktorý som si zadovážil. Problém je, že sa v tom nejako nevyznám. Napr: neviem nájsť registre, nedarí sa mi nainštalovať programy, (skúšal som kaspersky, RARko, Win CMD, a ešte iné, ale asi niesu pre tento stroj. Prehľadal som fórum, no nenašiel som nejakú tému pre mňa , absolutného neznalca, a to sa trochu vyznám vo windowsoch pre PC. Viem, že to nieje ťažké, ale asi ma treba nakopnúť. Ak sa nájde nejaký ochotný futbalista, ktorý bude ochotný trochu nakopnúť, budem nesmierne rád. Orientovať sa v tom už trochu viem, ale potreboval by som napr: nainštalovať antivírus, nejaký commander a pod. Zdielanie internetu na laptope som zvládol, ale je toho dosť, čomu nerozumiem. Vopred ďakujem. Prosím, ak to nieje na tému, tak sa mi poraďte cez mail.
niky79
smartguru
smartguru
Posts: 539
Joined: Sat Sep 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Mám nejakú šancu?

Post by niky79 »

- nelze instalovat programy, ktere jsou urceny pro STOLNI PC, to je uplne jina platforma.
- antivirus a RAR je na HD2 naprosto (to myslim uplne vazne) zbytecny :-)

Hledej software pro Windows Mobile :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Mám nejakú šancu?

Post by IkE Blaster »

RAR není zbytečný :) PocketRAR. TotalCMD také existuje, stačí hledat. Antivirus je hloupost. Registry pak najdeš přes ten TotalCMD

Tip: V google hledej spojení (bez úvozovek) "totalcmd ppc", "totalcmd wm" apod. Totalcmd nahraď programem, který hledáš
niky79
smartguru
smartguru
Posts: 539
Joined: Sat Sep 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Mám nejakú šancu?

Post by niky79 »

Pouzivam PDA/smartphone od roku 2002 a nikdy jsem nemel potrebu rozbalovat zip/rar soubory na tomto zarizeni.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Mám nejakú šancu?

Post by htcjirka »

To neznamena,ze kdyz ty jsi nemel potrebu,nebude tu potrebu mit nekdo jiny.
To je uvaha uplne mimo.Kazdy pouzivame zarizeni jinak nekdo na hrani,nekdo vice na praci.
frollo7
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 12:55
Zařízení: Htc HD2

Mám nejakú šancu?

Post by frollo7 »

Ďakujem za odpovede, viem že soft pre pc nefunguje na mobile. stiahol som napr: pocket rar393, ale pri inšalácii mi vypísal, že to nieje platna aplikacie pre pocket pc. takto som stiahol so stranky windows mobile niekoľko programov, ale nemám šťastie. aj tak ďakujem , hľadám ďalej.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Mám nejakú šancu?

Post by htcjirka »

Pro instalaci aplikaci v zarizeni, musi mit aplikace koncovku .cab,pokud je to aplikace urcena pro WM a ma koncovku exe pak se instaluje pres PC ,kde zarizeni musi byt pripojene pres ActiveSync nebo Windows Mobile Device Center dle OS na PC. To jsou uplne zakladni trivialni veci.
Doporucuji vice cist a pouzivat hledani pro takove zakladni veci

http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... le&ide=272" onclick="window.open(this.href);return false;
lslavo
nováček
nováček
Posts: 10
Joined: Tue Mar 09, 2010 15:33
Zařízení: htc hd2

Mám nejakú šancu?

Post by lslavo »

frollo skus si prejst tieto upravy 1,2,3:
http://wmmania.cz/clanky/upravy/hd2-upravy-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
su tam povytahovane potrebne vecicky no nie vsetko ti zase hned pojde
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Mám nejakú šancu?

Post by htcjirka »

Frollo ma problem s intalaci aplikaci exe versus cab,to nesouvisi s upravami registru na wmanii.
frollo7
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 12:55
Zařízení: Htc HD2

Mám nejakú šancu?

Post by frollo7 »

Ďakujem za všetky rady, nainštaloval som už nejaké programy, ale rád by som vedel viac o tomto stroji, nedostal som sa ešte na registre, netuším ako odinštalovať program, ktorý som nainštaloval a nechcem ho a pod. Dosť som si toho stiahol a vytlačil tak budem študovať. Nainštaloval som nejaký total cmd, ale má len jedno okno, tak neviem či je to v poho alebo nie a neviem v tom ešte chodiť. Toto je pre niekoho banalita, pre iného hlavolam. Nepodarilo sa mi napríklad poslať foto cez bluetooth a pod. Tak sa učím :-))
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 381
Joined: Mon Dec 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Mám nejakú šancu?

Post by icepoint »

přečti manuál k HD2- odinstalace programu tam urcite bude.Totalcmd ma v nastaveni okono 1, nebo 2, hledej, pouzivam jedno, mi staci.
frollo7
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 12:55
Zařízení: Htc HD2

Mám nejakú šancu?

Post by frollo7 »

Ďakujem všetkým za rady, už som nainštaloval aj odinštaloval nejaké programy, takže sa učím. Manuál čítam priebežne nakoľko má 320 strán, ale čítam aj iné články a postrehy vo fórach aj na inom mieste, radíme sa v robote a pod. Ide to trochu pomalejc, pretože mám aj iné ako htc hd2. Čítal som, (niky79), že antivírus je zbytočný, mám tomu rozumieť, že na windows mobile niesu vírusy? Mám kolegu, ktorý ma OS symbian a on radí antivírus. Dik islavo, pomáhajú mi tie články, na ktoré si ma upozornil. Aj od teba IkE Blaster som dostal koncovky na programy. htc jirka mi pomohol s koncovkou .cab, ktorých programy som tiež využil. icepoint, som rád, že si mi poradil ohladne tcmd, aj kolega v robote používa jedno okno a ukázal mi nejaké maličkosti. Takže všetci ste mi niečim pomohli, škoda len, že začiatočník sa berie skoro ako blbec, lebo niečo nevie. Ešte raz, ďakujem všetkým za dobré rady. :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Mám nejakú šancu?

Post by IkE Blaster »

Ani na Symbian v podstatě viry nejsou. Na WM existují cca 4. Většina z nich se do PPC dostane uživatelovou blbostí a tam ani ten antivir nepomůže. Navíc když už by se ti tam dostal vir, tak je lepší to v tu chvíli celé přeinstalovat, než být celou dobu zpomalený antivirem.

Jinak "škoda len, že začiatočník sa berie skoro ako blbec" - jak snad vidíš, není to pravidlem. Tvoje příspěvky mají nějakou úroveň (lepší než jinde), takže ti (skoro) všichni rádi poradí :) Přeju hodně úspěchů, ikdyž pokud tě to nechytne na začátku, tak není velká šance, že tě bude práce s takovýmto systémem bavit.
humbal
nováček
nováček
Posts: 10
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:22
Zařízení: Htc touch hd 2 leo+ 8gb kingston
Contact:

Mám nejakú šancu?

Post by humbal »

ja nějak nevim ale taky sme v životě neměl mobil s windows ani nic podobnýho a normalně sem to zvládl vše..stačí si trochu pročíst fóra,a čist co ten mobil piše a tot vše..:-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

Mám nejakú šancu?

Post by mike-biker »

WM mají naštěstí celkem intuitivní ovládání - je to obdobné jako na klasickém velkém bráchovi. To Maemo by byl tvrdší oříšek. :lol: . Proto byl docela geniální zdánlivě prostinký nápad od APPLE, dát američanům iPhone.
frollo7
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 12:55
Zařízení: Htc HD2

Mám nejakú šancu?

Post by frollo7 »

Konečne sa našiel niekto "humbal" , kto mi vysvetlil všetko jednoducho a jasne. Len by ma zaujímalo, načo si išiel na fórum keď " normalně sem to zvládl vše.." a čo by si sa dočítal na fóre, keby tam každý dal takú zmyslu plnú odpoveď akou si prispel. "Ike Blaster" chytilo ma to a preto som si ho kúpil, thx za radu ohľadom antivírusu a ako si sám napísal "takže ti (skoro) všichni rádi poradí , teším sa na spoluprácu s ochotnými ľudmi. "mike-biker" máš pravdu ovládanie je v poho. "icepoint" v tcmd som už tak trochu doma, mal som aj dve okna ale ako si písal, jedno v pohode stačí. "htcjirka" ja som chcel do registrov, nakoľko mi nechce fachať I Go8 a treba v registroch nejaké zmeny. thx všetkým.
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 101
Joined: Mon Nov 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Location: pod Blaníkem

Mám nejakú šancu?

Post by Majesty »

Doufám že se nikdo nebude zlobit, když to přidám sem. Název je totiž výstižný.
Po instalaci jedné úpravy mi nejde spustit nabídka start. Ani klasickým tlačítkem, ani soft klávesou. Když najedu na kartu nastavení a chci dát všechna nastavení, také to není možné, nic se nestane. Dokážu se nějakým jiným způsobem dostat na položku odebrání programů tak, abych mohl špatný soubor odstranit? Přes průzkumníka se mi v menu neukazuje složka Systém (nebo jak se jmenuje složka s funkcí odinstalace programů).
Takže mám ještě nějakou šanci nebo mě čeká HR?
Všem moc díky za rady.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Mám nejakú šancu?

Post by IkE Blaster »

Přes SKTools jdou odinstalovat programy. Nejde otevřít ani poprvé po soft-resetu?
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 101
Joined: Mon Nov 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Location: pod Blaníkem

Mám nejakú šancu?

Post by Majesty »

SKTools nemám, půjde nainstalovat a použít i takhle dodatečně? Nejde to spustit ani právě po SR.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2379
Joined: Sat Jan 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Location: Písek
Contact:

Mám nejakú šancu?

Post by IkE Blaster »

Tak vše ostatní ti funguje ne? Do průzkumníka se dostaneš? Jestli ano, tak stáhnout trial a nainstalovat půjde. Jen nevím, jestli trial bude stačit, je tam tuším omezení na počet položekv seznamech, což by byl problém.

Jetště jsem našel tohle, zkusil bych to jako první
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow ... aller.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Return to “HTC HD2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests