Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Post Reply
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Post by Jiří Hrma »

Jak jsem slíbil ve včerejší bleskovce, vrátil jsem se ještě k expozici Qualcommu, kde jsem po chvíli hledání narazil na prototyp zařízení, které je osazeno čipovou sadou Scorpion. Tento typ mobilního procesoru je sice primárně určený pro notebooky, ale Qualcomm prý už nyní jedná s partnery, kteří jej mají zájem použít ve svých mobilních telefonech. Na otázku ohledně frekvence procesoru mi člověk od Qualcommu odpověděl, že kmitočet zatím nemohou zveřejnit, ale prý je to více, než 1 GHz. Je tedy zřejmé, že to byla 1,3 GHz nebo 1,5 GHz varianta; procesor je navíc dualcore. Na prototypu zařízení běžely různé demo aplikace, 3D hry a zcela plynule se přehrávalo HD video. Celkově to byla velice pěkná podívaná, takže jsem pořídil i několik videí. Ta však nahraji až po návratu z MWC, protože tady to zkrátka kvůli rychlosti internetu není příliš možné.

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

Bezdrátové nabíjení
obrázek

Platforma Qualcomm Brew
obrázek

U Qualcommu byla dále k vidění bezdrátová nabíjecí podložka, na kterou stačilo položit telefon ve speciálním pouzdře a za 2,5 hodiny byl nabitý (iPhone). Ještě tento rok ale Qualcomm chystá integraci tohoto napájecího řešení do svého čipsetu, takže je docela možné, že se v následujících měsících dočkáme prvních komunikátorů s možností bezdrátového dobíjení.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Posts: 2515
Joined: Sun Apr 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Location: Plzeň

Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Post by Ruslan Botsyurko »

Paráda, takže alespoň s Qualcommem to vypadá slibně, když mluvil Joe o hardwarové akceleraci od QC, tak jsem se musel trochu pousmát, ale z téhle bleskovky to vypadá opravdu nadějně, těším se na video.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 125
Joined: Tue Jun 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Contact:

Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Post by pfhawk »

zajimavy, ze qualcomm mel predtim pojmenovani CPU u snapdragonu scorpion a ted tak rika celemu cipsetu. doufam, ze je to kvuli tomu, ze na jmena se tam nehledi a radsi makaj poradne na hw. nicmene inovace jmena by neskodila, aby se to nepletlo :)
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 84
Joined: Fri Mar 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Location: Tábor
Contact:

Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Post by vosa »

tý jo ...to bezdrátové nabíjení mě zaujalo....dříve jsem si plánoval jak to udělat a že budu první a patentuji si to :D ...měl jsem vymysleny plany....ale jen na malou vzdálenost (samozřejmě) ale chváilím super nápad :D ....
Svestka
smartguru
smartguru
Posts: 734
Joined: Thu Jul 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Post by Svestka »

Bezdrátové napájení už dávno není novinkou akorát se prozatím téměř nikde nepoužívá jelikož není schopno napájet na velkou vzdálenost, jsou tam zbytečné ztráty a není možnost takto přenášet příliš velký proud a osobně si myslím, že by to mohlo rušit méně odstíněnou elektroniku.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Qualcomm na MWC prezentuje prototyp s čipsetem Scorpion

Post by Jiří Hrma »

Přesně jak píše Svestka. Jsou tam zatím hodně vysoké ztráty a stejně je podmínkou, že zařízení musí ležet na podložce.
Post Reply

Return to “Aplikace”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests