Česká ROM 614c - WM6.5,6.1,6.0 (24.2.2012 6.5.3 v0.9)

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
---UFO---
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 177
Registrován: ned bře 02, 2008 8:32
Zařízení: Motorola Milestone 2 + HP iPAQ 614c
Bydliště: Slovensko

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od ---UFO--- »

Rom 6.5 final je ako tak stabilna, ale este su tam mensie chyby. Novu verziu planujem najskor 2. februarovy tyzden, pretoze teraz sa ucim na autoskolu.
candis
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 14, 2010 7:49
Zařízení: HP 614c

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od candis »

Díky za optání.Češtinu jsem tam dostal a fachá.Chtěl bych tímto poděkovat O.Řezníčkovi za pomoc...
Honza Bouma
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned kvě 18, 2008 10:49
Zařízení: SE Xperia X10
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od Honza Bouma »

UFO, kdyby Ti to pomohlo, tak dávám k dispozici "kuchyň" ROMky,kterou používám.Je to očesaná v.31 by Keyx, nechal jsem si tam akorát quick GPS a HP photosmart,který je patrně novější-z ipaq Glisten verze 2.13.7.109. ROM je stabilní a docela rychlá,nemam k ní výhrady,stačilo by "jen" přeložit.

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/87371/ipaq_61x_21888_-_WWE_-_Kitchen.zip_181.19MB.html
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od zapalkam »

Taky používám tuto nejnovější ROMku - v originále z X-Dev - a zdá se mi z WM 6.5 nejrychlejší a vcelku i stabilní - jenom občas mívám potíže se sití - máme v Olomouci u O2 3G a jsou místa, která nejsou pokryté - takže zde funguje jen GPRS. Takže po návratu do 3G zony z výletu do GPRS oblasti občas telefon zamrzne - resp je problém najít síť. Může to být starší verzí SIM karty ?? (občas mi vypadne i zobrazení kontaktů - nejsou vidět a po restartu ano).
Honza Bouma
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned kvě 18, 2008 10:49
Zařízení: SE Xperia X10
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od Honza Bouma »

Taky mi to trochu zlobilo,měl jsem SIMku z roku 2000, nechal jsem si ji před časem vyměnit za SIM typu SMART64c ugradoval jsem Radio FW na 0.89 a mam pokoj..jsem v Brně, kde je 3G,v Ostravě se taky občas vyskytuju a doma 3G nemáme a všude bez potíží
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

Jsem zde s novým strojem a v novém kabátě :-D Dostal jsem zcela novej kousek od HP. Jelikož zde čtu rozdílné názory na užití romky 6.5 a jelikož již bych rád zkusil prubnout WM 6.5 tak bych si nechal poradit a klidně napište jaký tam jsou rozdíly krom rychlosti oproti romky od "UFA". Děkuji všem

To: UFO

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak to vypadá stou romkou jak jsi psal? Myslíš že to stihneš do poloviny února? Pač ta poslední romka 6.5 je fajne, ale ta nefunkce voice commnader při namapování tlačítka a mno ten HP PHOTO .... bych taky ocenil. Díky a zatím
michals75
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 01, 2010 22:45
Zařízení: HTC Kaiser

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od michals75 »

Ahoj,
Zezačátku promiňte za OT....
Chystám se prodat své dočasné pda a koupit HP iPAQ 614c.
Můžete mě prosím někdo z vás potvrdit, zda v poslední wm6.1 final verzi už funguje vše jak má ? Co problém s WiFi ?? Chystám se totiž brát zařízení z Aukra tak bych třeba nejdříve prodejci mohl zjistit číslo produktu a nejnovější koupit, a nebo to dělá náhodně jen na nějakých zařízeních ????
Mockrát Děkuji za odpovědi...
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

Dle mého názoru je problém ohledně wifi hodně individuální záležitost. Jinak i WM 6.5 jsou realtivně použitelné a cose týše WM 6.1 v O.7 by měli být ok.
reeprich
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 25, 2008 17:46
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 11.10.)

Příspěvek od reeprich »

svenhassel píše:Dobrý den,

tak po delším čase se zkouším poptat jak to vypadá stou 6.1 romkou a označováním stylusem? Sice jsem se smířil relativně na dočasnou dobu s klikáním přes menu, ale to označování by fakt hodně bodlo. Dost to urychluje práci, tak se chci jen poptak jak to vidíte :-) Jinak dobrá práce :-)
Taky bych se připojil... Přece jen práce s více doručovanými maily x SMS je dost omezená a používat neustále menu je otrava... Přitom ale označovaní více položek např. v Resco Exploreru funguje bez problémů, v integrovaném Exploreru už ne..
Jinak ale díky za výbornou práci.
michals75
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 01, 2010 22:45
Zařízení: HTC Kaiser

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od michals75 »

Já třeba na označování více SMS a Souborů v Exploreru používám SW klávesnici (ta defaultní a tam jen zmáčknu Ctl a už jen klikám na jednotlivý soubory/složky ...
Jako momentálně to vypadá na HTC Kaiser vs HP iPAQ 614c....Moc rád bych iPAQa ale trochu mě mrzí problém s wifi... Abych si ho nekoupil a potom nešla WiFi... Uvidí se... ROMky dle mého vypadají skvěle :) (přečetl jsem všech 22stran), Jen by třeba neškodilo udělat screeny a dát je do prvního postu, jako je tomu u všech ROMek :wink:
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

to: michals75

Zkusím ti poradit asi takhle, pokud budeš hledat na HTC kaiser jaké má problémy tak zjistíš že jich taky málo nebude, každé zařízení je více či méně problémové a u každého se dá najít nějaká vada, ber potaz že někteří mají problémy s WIFI ale nemají origo romku chápeš ten vtip? Není to notně že všem to nejde ihned s origo romkou, musíš si vybrat a zvolit ty sám, ale rozhodně jen ze čtení diskuze se odradit proto že pár jedinců co se zrovna tady na fóru objevilo a mají problém s WIFI neznamená že to je obecně platná věc u každé 614c.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř úno 03, 2010 23:37) --

Tak zde napíši menší shrnutí používání verze Windows Mobile 6.5 Czech FINAL ROM v 1.O. Nemám čas číst celou diskuzi tak možná napíšu věci které tu jsou a pokud ne bude jedině dobře když je zde uvedu.

1.) Naprostá absence aplikace HP PHOTOSMART, v systému chybí .exe soubor s aplikací
2.) Tlačítka v základu po FLASHI romky nefungují jak mají, nutno ručně namapovat aby fungovali jako u origo romky.
3.) Opětovná absence oznamovací bubliny o odeslání sms ( Kdysi jsem řešil s UFEM u WM 6.1)
4.) Nefunguje zde označování pomocí stylusu přes dotykovou obrazovku, nutno užívat stále menu v systému
5.) Po čase přestanou chodit ozanamovací zprávy o doručení smsky, u verze WM 6.1 v 0.7 nebyl problém
6.) Při nastavení tlačítek na dlouhý tón vydavájí zvuk pro nastavení jako krátký tón
7.) Romka často tuhne a je vidět že systém nadbytečně přemýšlí, osobně nemám k testu jinej typ romky

Celkové shrnutí je že rozhodně bych tuhle romku nevydával za finální pač finální verze romek nemají tak zásadní problémy jako tato romka, snad kuchař odpustí tuto kritiku, ale romka je spíše BETA nežli STABLE či FINAL, možná jí označit jako RC by bylo vhodnější.

PS: Vše jsou mé osobní zkušenosti, ovšem zařízení je zcela nové, přišlo z reklamace a není to žádnej starší model, test WM 6.0 vše funguje klasicky a spolehlivě, tudíž mé zařízení není jakkoliv vadné.

!! Všichni kdo našli i jiné bugy aby je sem napsali pod můj topic, je důležité aby byli obecně v povědomí, jinak bych WM 6.5 bral, vypadají dobře a mají celkem hezky našlápnuto.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv úno 04, 2010 23:42) --

8.) Shledávám zde absenci HP ASSET VIEW, možná jsem slepej ale nikde aplikaci nevidím


Jestli najdu další chyby určitě je do topicu doplním.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát úno 05, 2010 13:03) --

Počkám si zda ta další verze nebude mnohem stabilnější a odladěná. Už se moc těším.
ondre.j
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 16, 2010 22:20
Zařízení: iPaq 614c

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od ondre.j »

Zdravím všechny,
chtěl bych zkusit flashnout svůj stroj, takže jsem pročetl návody ale narazil jsem na jeden problém. Mám "pouze" SDHC kartu. Je nějaká jiná varianta než shánět NE-SDHC kartu? Předem díky za odpověď a Vaší trpělivost ;-)
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

Ta možnost tu je, stačí pročíst fórum na smartmania a najdeš postup jak to provést z PC. Není to nic těžkého ,-)
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od zapalkam »

Já jsem používal anglickou ROM v 31 - z XDAdev - byla zcela bez potíží, jen si nesmíte spustit MarketPlace, dojde k zatuhnutí aplikace po určité době a je nutný restart. Ale po stránce funkčnosti bez potíží. Měl jsem potíže s připojením k síti - po výměně SIM u O2 za64 kb zcela bez potíží...
Flash bez karty - viz jak postupovat při špatném flashi ...v úvodu diskuze...
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

Mohl by jste mi poslat PM s odkazem na tu verzi romky? Asi jsem antitalent ale nemohu ji na xda najít. Předem děkuji
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od zapalkam »

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496283" onclick="window.open(this.href);return false;
--
Zdravím, používal jsem v31 bez M - verze s M jsou s integrovanou Manilou (ty novější jsem nezkoušel, Ipaq je v servisu) - jedná se o klasický typ WM 6.5 - byla vcelku svižná a výrazně se zlepšila stabilita když jsem si pořídil novou SIM kartu (mám 02 - měl jsem 11 let starou kartu ještě ET). Flash jsem prováděl bez SD karty - popsaným postupem. Možná i verze 32 bude použitelná, neboť se liší jen odebráním Smartlocku. Při nainstalování více programů, začíná Ipaqu potom docházet "dech" s pamětí - ale jak jsem psal, největší tragedie je MarketPlace od Microsoftu...hezký slunečný den přeji všem... 8-)
brendon_PK
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát bře 07, 2008 9:24

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od brendon_PK »

Mam mensi problem. Nejde mi naistalovat 6.5 ale, ked som skusal 6.1 CZ, tak bez problemov. V PDA mam OS-v.1.01.04 FW-v0.88. Pri instalacii 6.5 mi vypise hlasku "Update Error! Pls Check!". Formatovanie karty nepomohlo.
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

Děkuji za odkaz na xda, ale nakonec jsem se rozhodl zustat u WM 6.1. Zatím mi příjde že jako OS jsou líp odladěné, vyděl jsem WM 6.5 na HTC a přišly mě dost neodladěný. Myslím že když ještě nějakej ten pátek počkám tak to bude více k užitku. Možná to je tím že mě chybí některé funkce nebo aplikace to nemohu přesně posoudit oproti jiným romkám, ale nechce se mi dělat komplet instalace tak počkám zda ufo nedá do oběhu lepší verzi romky, akorát se nám vývojář nějak odmlčel tak snad je všechno v pořádku a snad ještě dělá romky nu.
spacak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 24, 2010 15:04
Zařízení: HP 914c

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od spacak »

Dobry den, omlouvam se za dotaz lamy, ale uz 2hy den si marne lamu hlavu jak mam spustit tu instalaci.
flash.dio mam na micro sd nokia 128 mb pristroj je vypnuty pak najednou zmacknu Voice rekorder + tlacitko ovladani hlasitosti po boku nad nim pro snizeni hlasitosti + on
podrzim a nabehne bila obrazovka a na ni je nejaka diagnistika konkretne:

Matterhorn Diagnostics
SA DIAC D3-0.2 May 14 2000
SDRAMQuick
NandFlash
FlashVersion
SNWrite
WiFiFull
CameraCycle
ReadIMEI
KeyTest
AmberLed
RedLED

a i kdyz to drzim 5 minut zadny cerveny napi snenaskoci.
Nemackam tlacitko Mute spatne? zadne jine mi nenapadlo mi zadne jine na ktere by se popis Mute hodil.
Nevim asi jsem slepej koukal jsem i do manualu, ale mute tam nemam :-)
Prosim Vas tedy jestli mi nekdo pomuzete dekuji.
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Česká ROM 614c - WM6.5, WM6.1, WM6.0 (UPDATE 29.12.)

Příspěvek od svenhassel »

Mačkáš špatně, musíš mačkat horní tlačítko mute nad displayem, tlačítko které v systému přepíná zvuk z hlasitého na vibrace a k tomu tlačítko na voice recorder (to má na sobě namalovaný mikrofón) a poté tlačítko na zapnutí zařízení, todle máčkni současně a naběhne ti červeně SD LOADER a pak už jen čekáš na flashnutí.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů