HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Petulinek »

Absolutně nepochopím, proč HD2 někdo haní. Používám ho už od 10.11. a ani jednou se mi nestalo, že by tel. vytuhl, rebootoval se, že bych musel vyndavat baterku a podobný nesmysl... Jedinkrát mi na nějakém flashi "umřela" Opera, jinak no problem. A že jej používám velmi intenzivně na volání, SMS, MMS (víkendy od nejmenovaného operátora zdarma - no nekupte to), pro Internet, maily, Exchange, Twitter, RSS a další... I po flashnutí na ROMku 1.48 je ještě rychlejší a naprosto bezproblémový, ať už to byla ROM od Satscana testovací přes Goldcard nebo nyní "ofiko" verze. Naprosto nemohu souhlasit s tím, že WM stojí za houby a čím novější HTC, tím horší - pokud jsou nějaké problémy, může za to většinou virus lokalizace od SSoftu případně nekompatibilní stará aplikace, uživatelské úpravy různých lam včetně zásahů do registrů atd... Má samozřejmě své mušky jako každá nová věc, ale to jistě odladí ať již ofiko, tak i neofiko nové verze ROM. A srovnávat s iphonem je velmi nevkusné, přece se nedá srovnávat model auta s velkým originálem. Iphonu trvalo dva roky než začal být použitelný pro něco jiného než jen jako přehrávač hudby co umí i náhodou volat a SMSkovat, MMSkovat neuměl ani náhodou, multitasking neumí dodnes, navigace snad už po letech bude,je v to podstatě hračka pro zastydlé (i aktivní) puberťáky, nikoliv použitelný přístroj pro "technoidy", fandy nebo jen obyčejné lidi...
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od martasx »

yamato dík a někdo tu psal že po instalaci pozoruje spomalení systému a vybíjení baterie co ty pozoruješ něco takového
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Petulinek »

To Martasx: Použitá RAMka :)

Na xda byla velká diskuze ohledně Task Manageru a baterie... Já osobně jsem ho odinstaloval a od té doby pozoruji menší spotřebu proudu a delší výdrž (doufá že nejde o placebo efekt) :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od YAMATO »

To nevím, já bych si WM s kapacitním displayem nekoupil ani omylem. Ale dost lidí to tvrdí. Ostatně pokud by tento Task Manager zpomaloval, tak jsou hromady jiných alternativ...ovšem zdaleka ne všechny jde použít na kapacitním displayi.
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od martasx »

Taky se mi zdá že to žere víc tak nevím.
prochiller
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 03, 2009 13:26
Zařízení: HD 2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od prochiller »

Eiphone je jeste k tomu nepouzitelni pro vymenu dat
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Majesty »

M.O. píše:Nemůžu než reagovat, které základní věci máš na mysli, ve kterých bych zjistil "toto zboží je neodladěný přístroj s WM"? Na základě reklamy/image se kupují cigarety nebo pije alkohol, ale určitě se nekupuje věc za 15.000,-. Reklama samozřejmě pomůže.
Na základě reklamy se dnes kupuje naprosto všechno a i podstatně dražší věci. Že si lidi nezjistí předem vlastnosti, v době internetu a mobilní komunikace věc naprosto jednoduchá, je problém právě jen a jen těch uživatelů. Pak se člověk jen těžko vyvaruje koupě věcí, které mu nejsou k ničemu, neodpovídají jeho požadavkům a v podstatě je ani nepotřebuje. Je pak jednoduché nadávat a hanit.


Samozřejmě na druhou stranu i takové příspěvky jsou velmi cenné, protože si člověk aspoň může udělat obrázek o dané věci. Tak jako názory skalních zastánců jsou ovlivněny fandovstvím, tak názory odpůrců, které jsou ovlivněny nenávistí, jsou pro nás, běžné uživatele, přínosem. Pravda jako vždy bude někde uprostřed.
Jako u všeho platí, co člověk to názor a není věci takové, se kterou by se dalo zavděčit všem. Koupím si HD2, vyhovuje mi a jsem ochoten odpustit nějakou tu chybičku, pak chválím. V opačném případě pomlouvám a pak nezbývá než litovat vyhozených peněz bez předchozích základních informací a je to hloupost jen a jen takových jedinců. Pak se člověk takové věci nutně musí zbavit s prodělkem.

Pokud by se náhodou někdo takto chtěl HD2 zbavit, pak písněte SZ, rád ji koupím. Děkuji ;-)
kardzi
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 28, 2009 13:21
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od kardzi »

Jak jsem zde již psal. HD2 je moc pěkný telefon. Bohužel i když naseru hodně lidí, tak jsem lama a chci moc od telefonu za 14500,- , abych si mohl po vyndání z krabice nainstalovat jednou aplikaci a to ICQ klienta? (bez přehrávání firmwarů z XDA)..Jsem ochoten odpustit občasné lagy a pády aplikací. Ale nejsem schopen odpustit, když nainstaluji IM+ (zakus po x minutách nebo hodinách), QIP, a další a další? Jasně.Počítam s tím, že bych poladil systém k obrazu svému...Ale ne, že hned na začátku se bude rafat a budu furt jako trubka vytahovat baterii.Nehledě na to, že ten multitask u WM je fakt podivnej. I task manager Duttys for HTC zpomalil přístroj o cca 20%.JInak jeste upozornuji !!! Pouzil jsem anglické prostředí a dokonce vypnul i HTC sense, abych vyloučil chybu v techto ohledech. Přístroje jsem měl 2 zcela nové kusy. Můžete dementovi jako jsem já říct, v čem dělám na těch úžasných WM chybu, když je doženu po instalaci jedné aplikace k totálním výtuhům??Jestli vám to nevadí, tak mě teda jo. nechci flamovat..Ted jsem pořídil Nokii E52 (ano je to neobjektivní srovnání), ale v pozadí mi běží hromada věcí, nahrává to hovory, přehráva dokonce filmy v normal rozliseni a telefon se vůbec nespomalil. Nechci tady s němým svádět boj o to, co je lepší.Ale nervy mám jenom jedny a jak vidět, tak blbej symbian si poradi s multitaskem a bez neustálých restartů mnohem lépe než WM s 1Ghz CPU, kdy ho zadýcha v podstate vše.Vím, že tu hodně lidi bude odporovat, aby si vnitřně obhájilo svojí investici, přičemž vnitřně bojují s plusy a mínusy, které toto zařízení má. Z toho pak plynou podrážděné reakce na forech, kdy si své zařízení nenechají hanit, ačkoliv i sami podvědomně vědí, že to není uplně to, co by chtěli
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Petulinek »

Já teda nevím, ale pro mně je to zařízení, které jsem chtěl a které mi plně vyhovuje. Měl jsem několik Symbianů včetně NEJ modelu N97, no popravdě, větší shit jsem nikdy v ruce nedržel než tento Nokia bazmek za 15 litrů. Nefunkční, padá, tuhne, blbá klávesnice, málo RAMky, málo ROMky, neustále updatovaný FW, šrot. Pokud je na to někdo zvyklý a vyhovuje mu, proč ne, každopádně při stejné cenové relaci není co řešit, Symbian není zdaleka tak dobrý jako WM nebo na něj nejsou vhodné stroje...
BTW testoval jsem jak originál ICQ klienta tak i QIP a naprosto žádný problém jsem nepotkal za celé dva týdny... A duttyho task manager není oficiální aplikace, takže se na ní nelze moc odvolávat, je to normální free app, kterých jsou tuny...
M.O.
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 21, 2009 18:55
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od M.O. »

Majesty píše: Na základě reklamy se dnes kupuje naprosto všechno a i podstatně dražší věci. Že si lidi nezjistí předem vlastnosti, v době internetu a mobilní komunikace věc naprosto jednoduchá, je problém právě jen a jen těch uživatelů. Pak se člověk jen těžko vyvaruje koupě věcí, které mu nejsou k ničemu, neodpovídají jeho požadavkům a v podstatě je ani nepotřebuje. Je pak jednoduché nadávat a hanit. ..
Zase. Chápu, že máš nejspíš literární chvilku, ale v Tvém příspěvku vidím informační hodotu 0, s výjimkou toho, že by jsi chtěl odkoupit HTC.
Štve mě, když někdo reaguje úplně na něco jiného, než by měl. Neřeší se tady papírové vlastnosti telefonu, které si snad každý zjistí, ale to, že je telefon pomalý a zasekává se. To se nikde nedočteš. Taky se tady neřeší to, že by telefon byl pro někoho k ničemu díky technickým parametrům.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Kulík »

HD2 mám od 5.11., jeden z prvních oficiálně dovezených kousků, jede a chodí naprosto bez problémů, systém jsem si upravil dle svého včetně některých zásahů do registrů. Přestože s komunikátory dost experimentuji (viz seznam mých aktuálně užívaných zařízení), nepodařilo se mi HD2 vytuhnout tak, abych musel vyndavat baterii. Co se ICQ týče, používám oficiální ICQ klient a to bez problémů, není sice tak dokonalý jako třeba QIP, ale lépe se ovládá prsty, IM+ jsem nezkoušel.
Jinak to, že HTC udělá ne zrovna kvalitní taskmanažer, neznamená, že by multitasking ve WM špatně pracoval, jiných a lepších taskmanažerů je přehršel, např. ten, který je v HD2 standardně instalován, je sice trochu ukrytý, ale kdo hledá, najde ;-) .
A jedna zkušenost s iP a HD2 v reálu :-) : se známým jsme jeli do jedné firmy v Liberci, jinak vždy pečlivý kolega, si tentokrát nevzal ani navigaci a adresu si pamatoval jen mlhavě, takže na okraji Liberce jsme zastavili s tím, že si na webu najdeme adresu firmy a pojedeme podle google maps. Kolega hrdě vytáhl iP a jal se spouštět internet, ale iP naprosto odmítal uskutečnit datové připojení, po několika minutách své snažení vzdal, tož jśem sáhnul po HD2, velice rychle jsem nalezl potřebný web, adresu a i trasu k ní. Jako perličku nakonec iP po čtyřech hodinách, které jsme v Liberci ztrávili, zahlásil úspěšné připojení k netu :tlem: .

EDIT: M.O. - že HD2 je pomalý a seká se se nikde nedočteš, protože to jednoduše nedělá, stačí si projít pár odborných recenzí a hned víš na čem s kterým zařízením seš.

Petulinek: souhlas až na to, že Duttyho taskmanažer není jeho dílo, ale je to oficiální taskmanažer HTC, který Dutty vytáhl z HDčka. HTC TM skutečně není žádný zázrak, proto ho už HTC do HD2 ani nedává.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

kardzi píše:Můžete dementovi jako jsem já říct, v čem dělám na těch úžasných WM chybu, když je doženu po instalaci jedné aplikace k totálním výtuhům??
Následující aplikace zatíží libovolný telefon na 100% a "zasekne se":

Kód: Vybrat vše

$i=1; while (true) $i++;
Není chyba WM ani čehokoliv jiného, že si někde stáhneš či ukradneš aplikaci na zastaralé ICQ a ta nefunguje.

HD2 dnes reálně nemá konkurenci.
BADMOPAR
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob lis 14, 2009 19:53
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Sokolov

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od BADMOPAR »

Podle mně se název Smartphone neobjevil jen tak z ničeho nic.A jakej pán,takovej krám.Takže když mi HD2 nefunguje,tak jak bych si představoval, nadávám nejvíc sám sobě,že nejsem dost chytrej na to,abych si ho dokázal přizpůsobit.Těm co bejt smart nechtějí,nemůžou,nedokážou ....... (vyberte dle libosti) bych vzkázal ať se poohlídnou tam,kde bejt chytrej neni potřeba.
Dík za čas,kterej jste věnovali přečtení tohoto příspěvku.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Kulík »

Naprostej souhlas. No, ještě je jedna možnost, najít někoho smart a požádat o pomoc, znám dost lidí používající smartfouny bez toho, aby do nich vrtali, prostě si je nechají připravit na klíč a používají je.
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od martinf »

Mám HD2 od 1. dne co je tu v prodeji - verzi bez češtiny a taky jsem se s ní dost natrápil. Obšas zatuhne - ale většinou na oeracích, které si můžu odpustit - když mi tam něco běží - např. čištění RAM a k tomu běží přehrávač muziky, vyhledávání v mobilu, synchronizace nebo něco kopíruju do HD2. Pak mám problémy.
QIP mi běží úplně bez problémů, nevím, kde kolega dělá chybu. Ale HD2 to nebude. Nyní mám HD2 konečně odladěnou, až na nějaké maličkosti jako je nastavení profilů pro vyzvánění a pár deskových her.
Teď to jen zrychlit, to zpomalení není zásadní, sem tam ukončím všechny aplikace, vyčístím Ramku (když nic neběží :-) ) a jede to.
Snažil jsem se dělat to na free softech, ale přece jen jsem se nevyhnul pár komerčním aplikacím. Počkám na nějakou novou Romku, která bude ořezaná o všechny kraviny, jako různé twitry, facebooky, hry, Sense a pod a pak na tom zkusím Shell od SPB. Uvidím jak to bude makat. Zatím mě to baví, i když je to únavné, ale po čase si to člověk zautomatizuje, takže to, co mi trvalo dřív 3 hod, mám dnes za 1/2 hod hotové.
HD2 jsem kupoval kvůli velkému displeji, jsem spokojen, i když ne ohromen :-)
Jinak i tato anglická verze má problémy s růžovými fotkami a zdvojováním ikon ve foto galerii...
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od t.prochazka »

mirekp píše:co se týče tý nabíječky se skratováním kontaktu 2 a 3, co kdyby se v konektoru ty dva kontakty vyhodily úplně. šlo by to pak taky?
Pokud jsou u nabíječky prostřední dva piny nezapojené, nabíjí se mobil jako z USB portu, menším proudem => pomaleji
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Trapper John »

M.O. si bohuzel nemuze pomoct a ocividne mu jde jen prudit nebo je podplacenej od applu, aby iphonedebilu zvedl prodej. HD2 mi slape naprosto v pohode a clovek, ktery sem pise prispevky, ktery jsou uplne z cesty si jen musi dokazovat svoji dulezitost,ze nekdo cte jeho "uzasnou" kritiku a vsichni si z ni sednou na p*d*l
tomasbike
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 10, 2009 14:31
Zařízení: N71

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od tomasbike »

Přátelé, pomozte prosím neznalému a nerozhodnému v rozhodování. Silně uvažuji o koupi zařízení jenž by mi usnadnilo moji práci. Očekávám, že z něj budu moci telefonovat, psát sms, mms, přečtu si v něm maily, bude mít kalendář a především i úkolovník, obojí s možností synchronizace s MS Outlook, otevřu v něm ceníky v excelu, přečtu si pdf dokument, bude se dát použít jako přehrávač mp3, ale i jako diktafon při záblesku inteligence kdy mne napadne něco k zaznamenání. Občas přivítám GPS navigaci, surfování na netu. Přivítal bych i slovník popř. překladač. A teď otázka do pléna. Je pro mne vhodný HTC HD2? Přivítám i doporučení na jiná zařízení splňující co nejvíce mé požadavky. Děkuji všem za názor či radu.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od YAMATO »

Tyhle věci umí prakticky každé lepší WM zařízení (a samozřejmě nejen WM). Já bych si hlavně HD2 ozkoušel co se ovládání týče...zjevně ne každému kapacitní display sedí, někdo si ho chválí, jiní litují koupě.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Petulinek »

Můj názor - pokud hodně píšeš a jsi zvyklý na HW klávesnici, volil bych spíš Touch Pro2, pokud to chceš spíš jen na čtení, kalendář, internet, obrázky, filmy s minimem psaní - potom HD2 kvůli úžasnému displeji a rychlosti. Jinak co se týká toho co zmiňuješ - mail, Outlook, PDF atd., vyhovují zařízení s WM 6.5 perfektně.
Zamčeno

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti