Jako myslíš když fotíš s GPS? Řekl bych že stejně jako u jiného softu co využívá GPS, jakmile přijde požadavek na port tak se GPS zapne, když už není třeba - vypne se navigační software - tak se vypne i GPS modul
Určitě se to vypne, GPS primárně obstarává samotný OS a ten se o vše postará, problém nastává pouze u aplikací, jako je třeba GPSgate, které schválně udržuje spojení s GPS, to jej samozřejmě OS vypnout nemůže.