OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Svestka
smartguru
smartguru
Posts: 734
Joined: Thu Jul 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Svestka »

Lanoumik: Prozradil by jsi ještě cenu, aby byl os čím porovnávat? Už cena od O2 mi příjde velice přívětivá a pokud jsi našel ještě něco lepšího bylo by fajn něco takového vědět.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 125
Joined: Tue Jun 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Contact:

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by pfhawk »

mike-biker wrote:Oni totiž Omnii Pro ještě nikde neprodávají! To je to zajímavé. Na ebayi je z Itálie za $ 775, což je přea PayPal necelých 13.000. A bez záruky - asi. Takže tady pře O2, no.
V zahranici totiz presne jako u Omnie 2, jak jsi psal vyse, cekaji az bude s wm 6.5. Jinak v Italii maji taky poradne drahe mobily, kolikrat drazsi jak u nas, takze se te cene nedivim.

Btw, kdyz jsem si byl telefon osahat u O2, tak jsem poradne projel klavesnici a tedy musim rict, ze nic moc. Jak neni vyrazne delena a jednotliva tlacitka nejsou prilis vystoupla, tak to psani neni moc pohodlne. A jak je v takove soft uprave, tak ani odezva, ze bylo neco zmacknuto, neni. Kdo ji vlastnite, da se na to zvyknout? a jak je to pri realnem psani, v obchode mi ho pochopitelne nezapli. Docela me ta klavesnice az od koupi skoro odrazuje, protoze kdyz uz tam je, tak at poradna.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by fore »

coz se klavesnice tyce musim oponovat me se nani pise vyborne... jinak : par novinek.. tcpmp mi nameril 850 MHZ :) a mediaplayer rozjel sekane video o rozliseni 1280 x 720 :) lagovalo i na mim stolnim pc... hm no co vy na to :D
Grga Pitic
nováček
nováček
Posts: 22
Joined: Wed Sep 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Grga Pitic »

Klávesnice subjektivně paráda, jediný problém je spacebar, ale na to si člověk zvykne. Pravda ale je, že jsem nedržel v ruce delší dobu vychvalovanou HTC klávesnici, takže nemůžu srovnávat. Ale mě se na tom píše výborně.

Jiank kontakty jsem uložil na sim kartu a pak je ze sim karty přetáhnul do paměti telefonu (pokud si je necháš na simkartě tak nejdou přiřadit ke kontaktu fotky, melodie atd....), ale moc jsem jich tam neměl, takže se mi to na simku vešlo všechno.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 125
Joined: Tue Jun 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Contact:

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by pfhawk »

ja jsem to tak nak prave porovnaval primo s touch pro 2, kdyz jsem to mel vedle sebe, ale diky za vase dojmy. musim se priznat, ze mam tak trochu sirsi palce nez je obvykle, tak jestli to nebylo tim. takze do ni nejspis pujdu, protoze cena u O2 se mi zda dobra v porovnani s predbeznymi cenami na clove.co.uk a podobnymi obchody, co neplacaji ceny pristroju jen tak do vetru.
Lanoumik
nováček
nováček
Posts: 7
Joined: Fri Sep 18, 2009 16:38
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Lanoumik »

Svestka wrote:Lanoumik: Prozradil by jsi ještě cenu, aby byl os čím porovnávat? Už cena od O2 mi příjde velice přívětivá a pokud jsi našel ještě něco lepšího bylo by fajn něco takového vědět.
Cena klasika o 500 vic nez na netu tzn 11995,- .


Jinak na klavesnici mi taky vadi jen mezernik, ale predpokladam,ze za par dni si zvyknu :)
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 114
Joined: Wed Jan 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by _Ja »

Na klávesnici se mě píše dobře, ale musím přiznat že na stařičkým VARIU se psalo tochu lépe-výrazně oddělené klávesy. Ale už jsem si zvykl a OP bych nevyměnil. Jak dílenské zpracování, tak SW je opravdu na vysoké úrovni. :smt041
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 119
Joined: Wed Dec 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Termiks »

Jo klavesnice mohla mít tlačítka trochu oddělené, ale dá se na ní psat, je to o zvyku. Jediné co mi na ní vadí je že se zhruba po 5 vteřinách vypne její podsvícení :evil: .Kdyby ste někdo našel v registrech jak to změnit, byl bych vám za to velice vděčný :) Ja to zkoušel, ale nenašel :(
Safrika
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Wed Sep 09, 2009 12:32
Zařízení: Samsung B7610
Location: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Safrika »

Jj, s tim podsvicenim me to taky stve, nez se zorientuju, tak mi podsviceni zhasne :-)

Vcera se mi stala takova nemila vec :( Zmackla jsem zamykaci tlacitko s tim, ze se chci podivat, zda nemam zmeskany hovor nebo sms. Jakmile se display rozsvitil, tak me cekal divný pohled, display sporice byl zeleny!!! Po odemknuti pristroje byl display taky zeleny, az po kliknuti na display se obraz zobrazil spravne!!! Mam nastaven automaticky jas a po zamceni a zmacknuti nejake dolni klavesy se mi to udelalo nekolikrat znovu!!! Pote jsem jela do nastaveni a zmenila si autom. jas na standard, odzkousela, vse bylo ok a pote jsem to opet prepla na autom. jas a uz to bylo v poradku.

Stalo se to nekomu z vas?
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by fore »

jj stalo... ale stejne je lepsi si nastavit na automaticky jas... velka uspora energie a amoled display nepotrebuje skoro zadne podsviceni v normalnim svetle to mam tak na 1/5 a bohate to staci...
Safrika
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Wed Sep 09, 2009 12:32
Zařízení: Samsung B7610
Location: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Safrika »

Stalo? A tobe to nevadi? Dneska se mi to stalo znovu, ale jen na chvilicku...
Svestka
smartguru
smartguru
Posts: 734
Joined: Thu Jul 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Svestka »

fore wrote:jj stalo... ale stejne je lepsi si nastavit na automaticky jas... velka uspora energie a amoled display nepotrebuje skoro zadne podsviceni v normalnim svetle to mam tak na 1/5 a bohate to staci...
OLED technologie nemá žádné podsvícení, svítí samotné diody.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by fore »

no to mas fuk :D proste mam automaticky nastaveni vypnuty.... mam to asi na 1/5 a videt to de krasne... v porovnani s lcd kdy to musi mit kamarad na maximum - myslim ze diky tomu se da usetrit dost stavy... a hele taky mi to delallo kdyz sem mel automaticky.. ted kdyz sem to vypl a nastavyl trvale stejny podsviceni tak to neudelalo ani 1x takze pohoda.
Svestka
smartguru
smartguru
Posts: 734
Joined: Thu Jul 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Svestka »

Dá se předpokládat, že v nové ROM pro WM 6.5 bude spoustu chyb odchytáno alespoň si to já myslím, jelikož mají čas nad touto ROM ještě zapracovat a byla by chyba, kdyby toho nevyužili u modelů, které mají být vlajkovou lodí samsungu.
skacko
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Sat Sep 19, 2009 19:38
Zařízení: Samsung Omni PRO

omnia PRO - aplikace

Post by skacko »

Skousel už někdo přemapovani klavesnice u omnie, myslím třeba místo klavesy pro "skladatel" ji použít jako "ctrl" ?
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by mike-biker »

To si piš že nevyužijí. :lol: . Naopak si troufám tvrdit, že přibude pár bugů. Přístroj je krásný, ale už se těším na odfakování Widgetů a Touch Wizz. Samsung vymyslel pár nádherných aplikací pro dotyk - např. Budík, Kalendář aj. ale třeba Budík není implementován do Widliček a tak se nikde nelze dozvědět avízo, kdy mě bude budit. Stejně jako zvuky - proč do ROM neimplementovat základní zvuky a ostatní přidat jako bonus do CABu, který si mohu nainstalovat a co nechci vymazat. Mě vytáčí, když mi něco někdo násilím vnutí a já to nechci. :evil: :evil: :evil: .
Kéž by už někdo z developerů udělal čistou ROM 6.5 a přitom do ní nenas.ral nějaké svoje zblitky. Ať si každý doinstaluje, co chce! :idea:
Svestka
smartguru
smartguru
Posts: 734
Joined: Thu Jul 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Svestka »

O ROMce pro omnie lze říci, že je velice kvalitní a těch bugů tam záasdních zase tolik není, nebo alespoň se o nich neví. Takže si myslím, že tento trend samsungu neodflákuté ROM bude pokračovat. To, že je tam spousta nepotřebných věcí je dáno tím, že chce zapůsobit na co nejširší skupinu lidí ale samotná ROM se mi z popisu a načtených informací zdá být na dnešní poměry velmi kvalitní.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 178
Joined: Wed Sep 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by fore »

no :) kamarad mi rikal at si zvykam ze s prvni romkou to bude freezovat a resety budou hodne casty... ale mam to 5 dni a este ani 1 sem reset nepotreboval :) co pamatuju kamosovu X1 to byly resety furt dokud nedal new rom...
Svestka
smartguru
smartguru
Posts: 734
Joined: Thu Jul 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by Svestka »

Blbost, mrznutí bývá časté jen u špatně udělaných ROM samozřejmě ti zamrzne čas od času vesměs každá ROM ale konkrétně ta v nových omniích by měla být vpořádku, nebo to alespoň tvrdí majitele Omnií (b7610 a i8000).
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 68
Joined: Sun Jan 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Post by krabicka3 »

Pro stavajici majitele Omnie Pro: Vcera jsem si ji poridil taky u O2. Nicmene ve tme jsem objevil, ze mam trochu svetlejsi pruh po obvodu displaye (asi 2mm). Nejlip je to videt na uplne cernem pozadi (dosahnete treba tak, ze zapnete fotak a zakryjete cocku). Mate to stejne?

Jo, a taky se mi nejak nedari rozchodit GPS v TomTomovi 7. :( Muzete mi nekdo pls pisnout svoje nastaveni?
Post Reply

Return to “Samsung OmniaPRO”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests